Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prohnuté dno akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Prohnuté dno akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 18:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: StrNd4
Boční stěna se dokáže prohnout o velkej kus. Zkuste si někdy ohnout tabuli skla. Ale moje reakce byla jen rejpnutí. Samozřejmě že dno se nijak trvale ohnout nemůže. Buď tak bylo slepené a nebo je křivý stojan. Každopádně se to dá porůznu podložit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 18:01 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Johan
Ze by se teda to sklo ale prohlo o tolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:08 Žena uniorn [21] - RostlinyRe: Johan
jj sklo je "tekutý" je to dobře vidět na starých kostelech, kde mají původní skleněný okna - v dolní části mají skla větší tloušťku než nahoře, protože tam sklo za těch x let "steklo :)
ale tohle asi nebude tento případ :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2011 11:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: StrNd4
Skleněné tabule dokonce i tečou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 23:54 Muž rriki [818] - CichlidyRe: pepuskac
nemáš náhodou křivej stojan,nebyl bys první.Musíš to v místě nerovnosti podložit, aby se to nekolébalo a potom napusť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 22:44 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: pepuskac
Nejsem zadny sklenar ale vubec se mi nechce verit ze by se sklo nejak prohlo ?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 21:44 pepuskac – Starší akvárium - prohnutí dna
Od kamaráda jsem dostal starší, asi 250 litrové akvárium, u kterého jsem - poté co jsem jej umístil na připravený, rovný stojan - zjistil, že levá i pravá strana je cca o 1 centimetr zvednutá. Mám teď strach napustit akvárko plné. Nemáte někdo zkušenost s takovou situací? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 07:19 Muž sollik [257] - CichlidyRe: 1trebor
No ono už dost na tom, že postavil boky na dno. Podívej na akvária profesionálních výrobců, tuhle konstrukci nikde nenajdeš. Udělal bych to jak píše Petr. Dno bych uřízl a přilepil nové. Tedy já osobně bych si to nechal udělat ve firmě která má s lepením akvárií zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 23:17 1trebor Re: mirlun
8mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:09 Petr Re: Trebor
Vůbec bych to neřešil. Dno vyříznout, koupit nové a je to. Náklady pár korun. Psal jsi v 18:08. Už jsi to mohl mít hotové :-)
Jestli je sklo uvnitře nebo venku je jedno, prostě ho uřízni a to nové dej zvenčí. Není tam co zkazit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 20:33 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: 1trebor
říkáš délka 1.3metru a 4 mm průhyb. kolik je tloušťka skla??? průhyb stěn akva u větších tlouštěk se dá tolerovat. jsi si jistý, že máš podložku opravdu rovnou? jak tlustoz máš podlkladovou desku? opravdu se podklad nemůže prohnout, být prohnutý? "pracovat"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:56 Muž Miras [111] Re: 1trebor
no tak to už je k nas...., bych to tomu sklenáři omlátil o hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:52 1trebor Re: Skanky
sakryš !! já to mám prohlé i u mojí miniTanganiky rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:27 Muž Skanky [26] Re: 1trebor
pokud ten člověk bude aspon trochu seriozny tak to musi uznat. to sklo se jen tak neohne. a jak vravim to musel vedět i on. proste to na vas zkusil.
a jestli s papirem nebo bez to je šumafuk. stojí to peníze o to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:10 R Muž Silent [5949] Re: 1trebor
Tak to s tím asi už moc nenaděláš. V tom případě bych se raději pokusil o opravu sám. Nevím jak je dno usazené. Pokud jsou boční skla na dně tak je to jednoduché. Pokud je dno vlepeno je to trochu složitější, ale za trochu námahy to stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:09 Muž Miras [111] Re: 1trebor
a tos ho nechal slepit na zakázku a dělal až po roce? to bych nevydržel teda X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:06 1trebor Re: Skanky
Je to jak to říkáš, akvárium bylo lepené před rokem, a je bráchovo, a mu se moc nechce za sklenářem, bylo to bez papíru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:59 Muž Skanky [26] Re: 1trebor
musi to klapnout a kdyz ne tak bych se vykaslal na prachy a omlatil bych mu to o hlavu. At mi nikdo nerika ze ten sklenar nevedel ze je to sklo prohle když to rezal. taky to musel mit na rovne podlozce.
Proste to vypada na jednoho z tech hajzliku ze se** na kvalitu jen aby vydelal. A vubec ho netrapi jestli to nekomu doma řachne nebo ne. Takovímto obchodníkům bych vzal licenci dozivotne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:59 R Muž Silent [5949] Re: 1trebor
Pokud je sklenář solidní tak to musí uznat. Dělat rádius na desce stolu přesně podle průhybu dna mi přijde jako za trest. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:57 Muž Yirka [9123] Re: 1trebor
Víš co, možná že plácnu blbost, ale já bych jako nebezpečí neviděl to prohnutí, které chceš vyrovnat tou podložkou, ale v pnutí toho samotného materiálu, který je prohnut v trvalé deformaci. Mám pocit že tam musí být něco špatně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:48 1trebor Re: Silent
protože na 1,3m to není na první pohled patrné, bohužel, pozadí neodlepím, pokud to u sklenáře neklapne tak zkusím prohnout do rádiusu desku stolu, stůl jsem dělal na míru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:43 R Muž Silent [5949] Re: 1trebor
Předně vůbec nechápu, že jsi takový výrobek převzal. Rozhodně bych akvárium s prohnutým dnem nepoužíval. Když si vezmeš váhu substrátu a následně vody tak si koleduješ o malér. To je dobrý tak na křečka. Být tebou pozadí vyndám, akvo vyčistím a reklamuju u sklenáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:40 Muž Yirka [9123] Re: 1trebor
Bych to reklamoval i s pozadím, ať ti to dno odřízne a nalepí nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:39 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: 1trebor
Já osobně bych tohle neriskl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:35 1trebor Re: Miras
přední a zadní sklo které je nalepeno na dně uprostřed těsně dosedá na dno, na koncích je mezi skly cca 4mm silikonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:33 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: 1trebor
Vzhladom na to, ze dno akvaria je najviac zatazene (lezi na nom vaha skoro vsetkej vody a dekoracie), tak predpokladam, ze sa ti velmi rychlo praskne, ked ho budes naplnat. Sklo je velmi krehky material, akvariu praskne aj ked zabudnes 1 zrnko piesku pod nim. A ked ho zataz prehne o 4mm... coze Chod to reklamovat, to 3D pozadie tam nevadi - ved aj tak ten sklenar musi dat dole iba to dno a vymenit ho za nove. Teda ak popri tom nepokazil aj nieco ine rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:11 Muž Miras [111] Re: 1trebor
no pokud použil prohnuté dno tak to musí být prohnuté i čelo a záda ne to se mi nějak nezdá, nemůže být prohnutý povrch kde má akva stát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:08 1trebor – prohnuté dno akva
Zdravím všechny akvaristy.
Dnes jsem zjistil nepříjemnou věc, a to že sklenář který mi dělal druhé akvarium použil prohnuté sklo na dno akvária. Akvárium se dotýká podložky pouze na koncích a uprostřed je cca 4mm mezera. Akva nemůžu reklamovat, jelikož tam mám už nalepeno 3D pozadí. Myslíte že toto prohnutí vyrovná cca 2,5 cm polystyren a tíha akva se rovnoměrně rozloží ? Já myslím že časem ano, až se polystyren na koncích stlačí.

díky
Robert

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1076x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12398-prohnute-dno-akvaria