Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr nenastartoval

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr nenastartoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 18:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishWoman
Přísavky od filtru drží až moc dobře. Jak ho vytahuju, tak ty přísavky neodlepuju, ale vystrkám filtr i s držákem až nad horní hranu akvária.
Teploměry mi nikdy nedržely, tak jsem přešel na digitály z Číny, co mají pod vodou jen čidlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 18:32 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: NHKG
No a drží ti tam ty přísavky dobře? Já jen že jsem je tam přicucla ještě než jsem poprvé napustila vodu a ještě nikdy jsem je nesundavala a právě když chci třeba znovu přichytit teploměr tak mi tam nedrží, ale tak ty přísavky od filtru by držet měly :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 18:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishWoman
Viz edit minulého příspěvku.
Já jsem při hledání způsobu jak vyndat filtr z držáku poškodil držák. Takže i zpětné spojení držáku s filtrem provádím mimo akvárium. V akváriu se mi nedaří správně trefit filtr do toho poškozeného držáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 18:09 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: NHKG
Dobře, tak já se na to psychicky připravím a zítra to zkusím vyčistit. A ještě se chci zeptat jestli když vyndaváš celý filtr a pak ho dáváš do držáku jestli ti to de dobře nasadit nebo jsem jediná komu to prostě nejde, ikdyž to dělám téměř po slepu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 18:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishWoman
Rozebrat, vytáhnout vrtulku. Očistit vrtulku i osku a prostor kolem osky. Pak zase poskládat. Pak už by to mělo jet. Včera jsem totéž prováděl s mým U4.
EDIT: Pokud jsou problémy s rozebráním, tak možná ti to půjde vyřešit jak mi: mé U4 nejde vytáhnout z držáku. Musím vytáhnout i s držákem a přísavkami. Pak hrubým násilím odklopím boky držáku a vytáhnu ho z držáku. Oddělení části s motorkem od části s filtračním materiálem šlo vždy snadno, stačí zmáčknout na příslušných místech a rozpojit. Pak zpátky složím a když očistím držák od malých piskořek a písku, jde už vsunout do držáku normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 17:46 Žena FishWoman [7] - Amerika
Prosím o radu sad má tenhle filtr www.google.cz/… a už pár dní blbne když ho chci znovu zapnout. Dneska jsem krmila a jako obvykle jsem filtr na pár minut vypnula (od teď už ho vypínat při krmení nebudu) když jsem ho chtěla zapnout tak to nešlo, zkoušela jsem ho několikrát vystrčit a zastrčit do elektriky ale nic se nedělo. Tak jsem začala panikařit a chtěla jsem se podívat na motorek takže jsem filtr vycvakla z držáku a vytáhla ho, což mělo za následek že se mi všechny ty sračky vylily do vody, na což jsem v tu chvíli moc nemyslela, protože jsem chtěla aby filtr zase fungoval. Ale nemohla jsem vycvaknou spodek abych se dostala k motoru, nakonec jsem do něj praštila a on se rozjel. Pak jsem ho zkoušela zacvaknout zpátky do držáku ale ikdyž jsem se už vzpamatovala z infarktu, tak mi tam nešel dát zpátky tak jsem ho tam nakonec jenom nějak přichytila a kašlala jsem na to. Při tom jsem si furt říkala že je to jenom noční můra že se to nemohlo stát sad momentálně tam mám všude slušnější nános humusu, ale to se do zítra snad vyčistí. Takže mohly byste mi prosím poradit co to s tím blbim filtrem asi je? Možná to je tím, jak ho furt vypínám a zapínám, ale když tu přede mnou psali že se jim to taky stává tak bude problém asi v čerpadle a to bych ho musela jít reklamovat do Hornbachu (myslím že je tam pořád prodávají takže by mi ho mohly rovnou vyměnit) a nebo bych měla zkusit vyčistit motorek? Zatím ho nechám tak jak je ale o víkendu musím měnit vodu, takže bych potřebovala vědět kde je zakopaná ryba tone Prosím, prosím pomozte mi sad love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 20:11 pansuu Re: Petr
A co s tím asi jako mám dělat chytráku stydim Při čištění akva vyndám , rozeberu, očistím. Ale přesto se mi to stalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:11 Muž Absolut [2] Re: Usine
souhlasím s václavem já mám kompled od JUWELU RIO 180 a tez mám ZATÍM originál filtr :) hlavně s dej pozor ja byl tak šikovný že mi vrtulka spadla na zem jak sem se ji pokoušl vnydat a ulomila se mi jedna lopatka ale je to moje chyba měl jsem si dat větší pozor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 17:52 Usine Re: traktorysta
Měl jsi motorek rozebrat, vyndat vrtulku z magnetem a celé to umýt i vevnitř. Potom by se měl normálně rozbíhat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 13:47 Petr Re: pansuu
To bude prča až odjedeš na víkend a oni v sobotu na chvíli vypnou proud ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 13:21 pansuu Re: traktorysta
Jo, přesně tak, potřeboval roztlačit. Taky se mi to už stalo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 22:54 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: sokar
přesně tak jsem ho nastartoval...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 20:56 sokar Re: traktorysta
Měl sem v riu 240 interní filtr a stávalo se mi to samé.
Pokud není rozbité, tak ho zapoj do elektriky,vem špelku a drbni do rotoru.Mělo by se roztočit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 20:54 Petr Re: traktorysta
Měl jsem něco podobného. Ale v prodejně to vyměnili na místě kus za kus. Chce to ale štěstí, všude je nemají a nový stojí cca 1000,- nebo kolik.

Zatím můžeš koupit obyčejnou samostanou hlavu a hadičkou to honit přes to. Není to optimální, ale stačí to. Druhá varianta je koupit celý malý filtr bez ohledu na kvalitu. Chvíli vydrží určitě a jako nouzovka a záloha stačí. V tom případě však vyndej náplně z toho interního.

Grimmi - můžeš mít rezevní filtr, to problém není. Přinejhorším koupíš za pár korun molitanový. Ale jak chceš mít rezervní velký externí nebo novou hlavu do interního?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2009 18:54 grimmi Re: traktorysta
Zdravím. Určité věci jsou pro fungující akva esenciální záležitostí. Proto si myslím, že mít rezervní topítko, filtr a zářivku není na škodu, byť by to byl jen nějaký záklaďák za 100 peněz. Já to nemít, tak nespím, stejně jako nemít vždy plnou lednici. :) Chápu, že Váš problém touto radou nevyřeším, ale do budoucna je třeba se připravit... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 18:33 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: Usine
díky za reakce - samozřejmě hned po napsání příspěvku jsem hom šel čistit...a nakonec se ho poněkud krkolomně podařilo roztočit pinzetou...takže šlape, ale sám nestartuje. což je blbé. a to mě přivádí na myšlenku:

jak reklamovat takovouto věc? přinesu jim motorek (tady navíc zakoupen v setu, takže problém navíc), oni mají měsíc na vyřízení reklamace a mě zatím vychcípá celý akvárko? máte s tím někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 17:53 Usine Re: traktorysta
U takhle malých čerpadýlek je to celkem běžné že při delším provozu a při jeho vypnutí už nenaběhne. (určitě nebude vrčet). Doporučuji ti čerpadlo vyčistit. Pak by mělo fungovat dále. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 17:48 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: traktorysta
V odchovnom akva sa "vypol" filter. Vycistil som ho a potom siel, ale kamaratovy sa zase pokazil tak, ze ked ho vicistil, siel ho zapojit a nesiel ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 17:46 R Muž Silent [5949] Re: traktorysta
Pokud je v pořádku přívod energie a rotor není zaseklý (zkusit vyčistit) tak je v kelu čerpadlo. To bohužel opravit nejde musí se vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 17:44 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Filtr nenastartoval - prosím o pomoc
Mám Juwel rio 125, normálně jsem odkaloval, cca po dvaceti minutách jsem chtěl znovu zapnout filtr do zásuvky, jenže - nenaskočil? Any ideas? (při zapínání byl samozřejmě pod vodou, ale nic se nestalo, ani nijak nebzučí a vrtulka stojí.) :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 22:03 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Honza
K filtrům EHEIM Classic není potřeba ani žádná startovací sada ani dvojkohouty, aby správně fungoval. Pokud Vám někdo tvrdí, že je to nutné, pak Vám lže. Dvojkohouty je jistě dobrá pomůcka pro rychlost a jednoduchost při údržbě, ale kdo máme těch filtrů třeba pět, zrovna na dvojkohoutech šetříme a jedeme bez nich. Podstata je, že se filtr musí po vyčištění napustit plně vodou a to tak, že se nasaje do přívodní hadice voda při napojeném filtru, třeba přes hadici vývodní a nechá se plně samospádem napustit. Pokud je ve vývodní hadici voda, může se stát, že se filtr nenapustí. Pokud se používají dvojkohouty, doporučuji nechat chvilku otevřený a odpojený kohout na vývodu, aby se voda dostala proudem do filtru. Pokud je filtr plný vody, vyběhne voda výpustní hadicí až nahoru do nádrže a pak je možno ho zapnout. Funguje to velmi dobře, po několika minutách se sám odvzdušní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 21:25 panev Re: Honza
Také mám Eheim a nastartuji ho pokaždé napoprvé bez jakýchkoliv pomůcek. A to vážím 55kg a sílu mám jako komár smich Není něco s tím filtrem spíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 21:01 Muž Yirka [9117] Re: Honza
Chce to používat hlavu a vzpomenout si na fyzikální zákony. Nikdy jsem žádnou instalační nebo startovací sadu nepotřeboval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 20:58 Muž Miras [111] Re: Honza
no Eheim chci taky kupovat ale něco o nějaké startovací sadě taky netuším, co to vůbec je???
Edit: takže když o tom tam přemýšlím tak celá startovací sada je jen klasika: nechat nasát mít přepad a hotovo ne :-)akorát to hold někdo nazval startovací sadou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 20:55 Honza Re: Horác
Správně se tomu říká instalční set...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 20:40 Muž Horác [3942] Re: Honza
Já mám celkem 3ks Eheim 2217 a všechno v pohodě ... Čemu říkáš startovací sada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 20:36 Honza – Rozběh filtru
Dlouho jsem přemítal, zda nahradit vnitřní fitr JUWEL nějakým vnějším. Nakonec jsem se rozhodl a zvolil značku EHEIM. První byl malý (2211), nicméně jsem ho použilt pro akva 86 l, druhý 2213 již v 125 l akva zafungoval. Nicméně rozběhnout filtr po každém jeho vypnutí je děs rozzureny Koupil jsem startovací sadu na sací stranu a na obou stranách mám dvojkohouty. I KDYŽ POSTUPUJI PŘESNĚ PODLE NÁVODU, JEŠTĚ SE MI FILTR (ANI JEDEN) NEPODAŘILO ROZJET NAPOPRVÉ A UŽ VŮBEC NE NA PLNÝ VÝKON!!!???? PROSÍM O RADU. ZATÍM SI RVU VLASY CO SEM TO KOUPIL ZA VÝROBKY.
Nutno konstatovat, že strategie firmy EHEIM nebo prodejců (???) je značně neetická. Koupíte filtr a zjistíte, že bez startovací sady to půjde jen hodně mizerně. Dokoupíte startovací sadu a zjistíte, že bez dvojkouhotů to také nejde, tedy koupíte ještě dvojkohouty....
No, možná mi ještě něco chybí, nevím... Předem moc děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1064x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12389-filtr-nenastartoval-