Sulawesi expedice
Pořadová příprava je základ úspěšného chovu. A pořádně velký buzerák potřebují.
Teda Oldo klobouk dolů před těma dennerli ,ty opravdu jsou.A jak pěkně pózují a drží spešl útvar
potom kameni pochodují jak po buzeráku ,pěkně zvedají nožičky.To jako kdyby měli za sebou nějaký speciální výcvik pod dozorem zkušeného pedagoga
v Holešově
12 18.11.2014 19:07 greenfish – Moje fešandy
Ono to na cichlid fórum nepatří, ale od doby, kdy se nemohu plně věnovat rybám, tak jsem se pustil do sulaweských krevet a zatím to jde. Hezčí holky jsem ještě neviděl.
Díky Míro (Kalousku
).
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…Starší reakce
nebráním se ničemu, lidi z čt znám a zeptám se kamaráda jak to udělal když šel na severní pol. kdo sepíše zprávu?
Jako jednodušší vidím založit OS, chce to jen registraci a pak už to má nějakou formu "něčím posvěcenou"...Kdyby se něco punktovalo dejte vědět, pokud to bude v mých možnostech, rád se přidám.
CO se týče dotací na nějakou akci tak je to jasné jsou dvě možnosti buď skoukromý sektor nebo státní(EU)grant.
Pokud bysme sestavili nějakou prezentaci naší expedice na Sulawesi s jasně danými a stanovenámi cíli věřím že po delším hledání by sme nějaké sponzory našli.
Vím že jeden kamarád byl teď v Americe a taky cca půl roku zháněli sponzory atd... celkem namáhavá práce a to především na psychyku(ne každý unese neustálé odmítání
.
Nakonec dostali grant od ČT(která s nimi vyslala kameramana) a asi od 12ti firem sponzoryký dar. A sešlo se jim cca 350 000,- . Koncem tohoto měsíce o tom pojede dokument na ČT2. Tím chci říct že nic není nemožné a pokud bysme udělali partu ,která by to promyslela neviděl bych to jako neřešitelný rébus.
Co by nám pomohlo by bylo založení např. České Krevetářské asociace v ČR nebo něčeho podobného s čím bysme se mohli ohánět jak u firem atd. a také na získání dotací.
Je to ovšem náročné
no to jsou právě ty malé spojitosti.....kreveta se živí organismy (rozsivkami) které žijí na té houbě a zřejmě to té houbě prospívá a zároven houbu používá jako úkryt. pozorovaná hloubka 3-5m vyjímečně 10m. oba jsou čisté endemity. ale závěr je jako z politiky, nelze vyvrátit nelze potvdit
Údaje co jsem poskytl jsou běžně uváděné na internetu a jiné jsem před cca 7měsíci nesehnal.
Spojitost krevet především spongikoly s houbou myslím byla vyvrácená. Mám jeden dokument zabývající se touto houbou. Ještě jsem ho ale nepřekládal, tak nevím co tam konkrétně píší. Četl jsem někde, že se živí organismy na houbě, ne přímo houbou samotnou jak se předpokládalo z pozorování i odchytu na houbě samé.
Taktéž si myslím, že by nádrž měla jet minimálně půl roku a přidal bych vydatné vzduchování, protože teplota vody má být cca 28-30C. Celé akva plánuji udělat z lávy, dno fujizuna a dekorace lávové kameny + kořeny, mechy a něco co roste rychle tř. Najas guad. atd. Přemýšlím také připravovat vodu do sudu 200L a přidat akt. uhlí aby byla co nejčistší. No ale to všechno po rekonstrukci domu cca 1-2 roky
Taky kapkou do mlýna:
photografie.kvalitne.cz/…
photografie.kvalitne.cz/… Aha?
No a já si 30let myslel, že stálá+uhličitanová=celková tvrdost.
No jdu studovat
to může být potrava a v zavislosti na tom trávící enzymy. proto si myslím že musí u nich být něco co jim ty enzymy dodává
Maza napsal: Jak lze dosáhnout toho, aby celková tvrdost (dGH) byla nižší jak uhličitanová (dKH)? Ptám se vážně.Nejsnadněji přidáním jedlé sody (NaHCO3). Tvrdost je totiž součet kationtů vápníku a hořčíku (+ dalších stopových kovů) - kladu důraz na slovo KATIONTŮ. Naopak uhličitanová tvrdost nebo správně alkalita říká něco o ANIONTECH (zde uhličitanech, ať už jsou vápenaté, sodné nebo jakékoliv jiné).
Viz
maniakva.sweb.cz/…
@ Sulawesi - jdu do toho s váma
chci přestěhovat tylomelanie z 70 l do dvojnásobného a aby jim tam nebylo smutno, vidím to na ty krevetky. Namnožila je spousta lidí, problém je udržet je déle než pár měsíců... podle mě je problém v potravě, mají hlad.
já myslím že budou žít v symbioze s nějakou řasou, šnekem, rybou nebo podobnou potvorou a budou specializované na něco..... ve zdejších podmínkách spíš přežívají z nouze. lake poso je docela čisté hodně zarostlé zelenou jemnou vláknitou řasou, na dně kameny, bílý písek, listí, větve a sem tam nějaké kvítí, koupal jsem se v něm. no nezbývá tedy než vyrazit ještě jednou a pořádně to tam projet
Kdyz uz se tu odskocilo od tematu, tak se pridam take se svou troskou do mlyna. Ne vsechny Sulawesske krevetky patri do skupiny hure mnozitelnych, takze pokud jde o ciste biotopni krevetky z okoli jezer Poso, Malili apod, tak se daji najit Macrobrachia, ktera se mnozi docela dobre..
Pokud jde o ty hure mnozitelne druhy, ktere se sem dost dovazi, tak na akvaristovi pred dvema lety nejake pomerne dobre rady ohledne odchovu daval Dr. Karel Zahradka - urcite to tam jde dohledat. Choval myslim Caridina dennerli a psal, ze jde o krevetky, ktere udrzuje a mnozi nejen on... Hure se vyjadroval k C. woltereckae a spongicola (tady nevim, jestli uz to ted nejsou synonyma.) Psal neco o potravni specializaci a nedostatku serioznich informaci o nich. Nyni po dvou letech bych rekl, ze informaci bude dost.
Jen tak intuitivne (bez vetsiho studia problematiky mnozeni Sulaweskych krevetek) tusim, ze problem nebude v dosazeni presne stejnych hodnot jako u jezer, ale v dosazeni stabilniho ekosystemu, ve kterem se (oproti zdomacnelym druhum) bude muset hodne casto menit voda za cerstvou, ale stejnych hodnot, jako je v nadrzi.
Sulawesi jo panové tak to budeme muset ještě zvýšit počet akvárií a i zkušeností.
I mím snem je abych viděl prohánět v mém Akva hejno Cardinalek či jiných krevet ze Sulawesi. Problém ovšem je ta voda a to jakou potřebují filtraci k životu
Další věcí je množení ke kterému potřebují zaběhlé akva a především houby se kterámi žijí v symbióze.No každopádně já se tyto myšlenky také nevzdám a budu se snažit o to abych se na tyto krásky připravil co nejdříve.
Co se týká CRS a CBS ta cena je mazec vysoká
Pak tedy nevím, kde soudruzi udělali chybu ?
Viz i příspěvek DrBolita níže.
Edit: Odpovím si sám... Hodnoty dGH u Lake Matano jsou na webech uváděny s hodnotou 7 a ne 1. Např. zde
www.garnelenhaus.de…
Trochu mě to na první pohled zmátlo
nelze,obecně platí
celk.tvrdost =síranová+uhličitanová
lze zvednout "alkalitu" což testy mohou naměřit jako vyšší uhl.tvrdost.
Jak lze dosáhnout toho, aby celková tvrdost (dGH) byla nižší jak uhličitanová (dKH)? Ptám se vážně.
no ale ta voda....
třeba tady jezero Matano
pH 8.5 umím
TDS 88 umím
GH 1 umím ale s jiným ph
KH 5-6 umím ale s jiným ph
0 20.09.2010 19:04 DrBolíto [254] - Rostliny Toto jsou parametry vod kde žijí a poslední je od chovatele ve které mu žijí bez problému.
Ono je to s nimi těžké, protože nevíš jak dlouho cestovaly a jak se s nimi zacházelo. Dále si myslím, že chybou bude také to, že ve vodě při 29,5C mnoho kyslíku není. Co jsem viděl, tak v presentacích jsou jen filtry bublifuky, hamburgry a ten moc kyslíku nenaděla zvláště když je vývod pod vodou. Pokud je seženu, začnu Cardinálkamy, ale až po min půlročním zajetí akvarka.
------------------------------------------------------------------------------------------
Lake Matano
pH 8.5
TDS 88
GH 1
KH 5-6
Lake Poso
pH 8.3
TDS - 92
GH 1
KH 4-5
Pro Kardinálky
Teplota: 29,5 ° C
pH: 8,6
dGH: 7°
KH: 5°
electric conductence: 227ms
Starší reakce
to já vím četl jsem to, na základě tohodle článku jsem se tak trochu rozhodoval
v poho, ani ne, někdy je to spíš otrava, shánět různá povolení a tak....jako tady, protože bych rád i něco přivezl, expedicí to nazývám vždy pokud se na něco specializuje cesta a jede se tam jen kvůli tomu, třeba do donsolu na velrybí žraloky....cestuji bez cestovek už asi 10 let. je to tak o 50% levnější a o 200% víc vidím
0 10.11.2009 12:27 filipsi –
Re: hop Jasne, sam pro sebe bych si to taky tak nazval, cloveku to tak nejak udela radost
(opravdu, zcela vazne a bez ironie)
no pár lidí z čech tam bylo, ale žádné velké davy, jako třeba na bali, tam rozhodně nebyli.....u jezera poso se donedávna válčilo a lidi tam vůbec nepouštěli
expedicí to klidně nazvu pokud bude cíl všech dozvědět se něco víc o místním biotopu a krevetách
Tam uz jich bylo .... I mnoho lidi v CR. Nazyvat to "expedici" je trochu nadsazka, ale urcite to bude prima stravena dovolena, neco jineho a daleko lepsiho nez valeni u hotelu all inclusive.
jistě že se zoo nedá porovnat s realitou.
no v zoo je to takový odvárek ale myslím že když jsem tam byl tak ta expozice byla moc čerstvá....v džungli je to někdy pěkný mazec
stačí odbočit ze stezky a po 20m nevíš kde jsi
to je jedno přihod cokoliv co můžeš. rád es podívám.
v pražské zoo jsem vedle expozice na téma indonézie postál nějakou dobu
no můžu něco dát i ted, ale jen z cest po sulawesi
kouknul jsem tu mapu a trasu a musim skonstatovat že tohle to je dovolena za své prachy.
samozřejmě hned ted cca 50000 málokto sežene ale v porovnání když lidi jezdí na 11 denní zajezdy k moři za 25000 tak tohle to je v porovnání s tim nebe a dudy.
pokud je to expedice na 4 týdny tak je to skutečně vynikající cena. jistě to není válení šunek na pláži ale člověk uvidí kus nadherné přírody a ne jen hotel a letovisko, hromadu turistu a rušné ulice.
zkratka musí to být nádhera.
jdu vsadit sportku
P.S.:doufám že po expedici přidáš fotky.
tak na to koukám...začalo by se v Makasaru odtud přes jezero s plovoucími vesnicemi Tempe do oblasti Toraja do města Rante Pao, potom přejezd k jezerům Towuti a Matana, a další přejezd k jezeru Poso, odtud do Palu a odlet....
u Towuti a Matany jsem ještě nebyl
cs.tixik.com/… jo kdyby...... mám kamaráda vaška suru a ten chodí na severní pol. taky shání sponzory jak se dá.... je to horší než se zdá
nebo uspořádat oficiální expedici, sehnat sponzory a tradá....
Tady u nás žije jeden horolezec (Caban) co vylezl (myslím že už 2x) na K2 a měl sponzora Panasonic. Dali mu kameru asi za 100 tis. a dokument co natočil byl jako reklama kde všude to funguje. A pak na Invexu tuším ještě měl nějaký přednášky.
No kdyby se našel někdo podobný .......
to bys jí ale musel mít řádně uskladněnou v chladu..každopádně 45 000 asi ani já nedam dohromady
, leda by se našel lepší přísun peněz. Ale líbilo by se mi tam někdy jet. Doufam že bereš podvodní foťák a budeš hodně moc točit a fotit pod vodou..Mohli bysme ti vymezit prostor na rybičkách pro reportáž..
no míním to tak nějak udělat....ale to jezero je veliké, rozbor vody testy a sem tam něco do lahvičky ssebou domů
ale nejsem chemik.....takže to taky může dopadnout tak že přivezu vodu domů
když už tam budete, tak by to chtělo udělat podrobný rozbor vody a hlavně průzkum řas a biotopu kde žijí.
Zakopaný pes bude někde v tomhle.
Jeli by jsme celá rodina, ale to asi začnu sázet sportku, když je to až na příští rok - to by šlo
ideální je mít kurz ale dá se udělat i tam pokud mluvíš dobře anglicky....
Ponory jsou se školením nebo musím mít potápěčský kurz?
A kdy by byl termín?
no jen sonduji zda tady najdu alespon 3-7lidí
co se termínu týče pokud to půjde tak duben, květen nebo až září, říjen je to kvůli počasí
už jsem tam byl, jen jsem ještě nefandil tolik krevetám, očkování doporučuji žloutenku A+B(to se ti neztratí ani tady), tyfy a paratyfy, jinak nic nepotřebuješ, jestli chceš antimalarika ale ty je lepší koupit tam, nevím ted z hlavy jaký je tam typ.letenka do jakarty cca 15-18t z jakarty na sulawesi cca 80-130usd podle toho jak koupíme, pronájem auta s řidičem cca 50usd/den ubytování cca 5-20usd/pokoj pro 2 podle toho kde budeme bydlet....minule mě to komplet 4týdny přišlo i s potápěním 20ponorů na cca 45.000,-
Skoro se nabízí otázka: v kolik a kde mám čekat?
Nakolik taková expedice příde včetně očkování a dalších poplatků
jel by někdo se mnou na sulawesi kouknout se k jezeru poso na krevetky? pojede jse od jihu přes oblast toraja, k jezeru poso a potom se přeletí do manada za potápěním
Přidat reakci
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2489x