Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sulawesi expedice

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Sulawesi expedice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 17:21 greenfish Re: rriki
Pořadová příprava je základ úspěšného chovu. A pořádně velký buzerák potřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 23:55 Muž rriki [818] - CichlidyRe: greenfish
Teda Oldo klobouk dolů před těma dennerli ,ty opravdu jsou.A jak pěkně pózují a drží spešl útvar :-) potom kameni pochodují jak po buzeráku ,pěkně zvedají nožičky.To jako kdyby měli za sebou nějaký speciální výcvik pod dozorem zkušeného pedagoga hop v Holešově
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   18.11.2014 19:07 greenfish – Moje fešandy
Ono to na cichlid fórum nepatří, ale od doby, kdy se nemohu plně věnovat rybám, tak jsem se pustil do sulaweských krevet a zatím to jde. Hezčí holky jsem ještě neviděl. ;-)
Díky Míro (Kalousku :-P :-P ).
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 17:05 Muž hop [26] - RostlinyRe: metkyks
nebráním se ničemu, lidi z čt znám a zeptám se kamaráda jak to udělal když šel na severní pol. kdo sepíše zprávu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 16:49 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetkyRe: metkyks
Jako jednodušší vidím založit OS, chce to jen registraci a pak už to má nějakou formu "něčím posvěcenou"...Kdyby se něco punktovalo dejte vědět, pokud to bude v mých možnostech, rád se přidám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 16:15 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetky – dotace
CO se týče dotací na nějakou akci tak je to jasné jsou dvě možnosti buď skoukromý sektor nebo státní(EU)grant.
Pokud bysme sestavili nějakou prezentaci naší expedice na Sulawesi s jasně danými a stanovenámi cíli věřím že po delším hledání by sme nějaké sponzory našli.
Vím že jeden kamarád byl teď v Americe a taky cca půl roku zháněli sponzory atd... celkem namáhavá práce a to především na psychyku(ne každý unese neustálé odmítání:).
Nakonec dostali grant od ČT(která s nimi vyslala kameramana) a asi od 12ti firem sponzoryký dar. A sešlo se jim cca 350 000,- . Koncem tohoto měsíce o tom pojede dokument na ČT2. Tím chci říct že nic není nemožné a pokud bysme udělali partu ,která by to promyslela neviděl bych to jako neřešitelný rébus.
Co by nám pomohlo by bylo založení např. České Krevetářské asociace v ČR nebo něčeho podobného s čím bysme se mohli ohánět jak u firem atd. a také na získání dotací.
Je to ovšem náročné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 15:19 Muž hop [26] - RostlinyRe: DrBolíto
no to jsou právě ty malé spojitosti.....kreveta se živí organismy (rozsivkami) které žijí na té houbě a zřejmě to té houbě prospívá a zároven houbu používá jako úkryt. pozorovaná hloubka 3-5m vyjímečně 10m. oba jsou čisté endemity. ale závěr je jako z politiky, nelze vyvrátit nelze potvdit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 14:50 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Maza
Údaje co jsem poskytl jsou běžně uváděné na internetu a jiné jsem před cca 7měsíci nesehnal.
Spojitost krevet především spongikoly s houbou myslím byla vyvrácená. Mám jeden dokument zabývající se touto houbou. Ještě jsem ho ale nepřekládal, tak nevím co tam konkrétně píší. Četl jsem někde, že se živí organismy na houbě, ne přímo houbou samotnou jak se předpokládalo z pozorování i odchytu na houbě samé.
Taktéž si myslím, že by nádrž měla jet minimálně půl roku a přidal bych vydatné vzduchování, protože teplota vody má být cca 28-30C. Celé akva plánuji udělat z lávy, dno fujizuna a dekorace lávové kameny + kořeny, mechy a něco co roste rychle tř. Najas guad. atd. Přemýšlím také připravovat vodu do sudu 200L a přidat akt. uhlí aby byla co nejčistší. No ale to všechno po rekonstrukci domu cca 1-2 rokyhmm

Taky kapkou do mlýna:
photografie.kvalitne.cz/…
photografie.kvalitne.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 14:00 Muž hop [26] - RostlinyRe: host
jj to je přesně ono
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 13:27 host Re: Chem
C.spongipola se bude zřejmě jednat o simbiozu s houbou.

Například zde:
www.ncbi.nlm.nih.gov/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 13:15 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Raviolka
Aha? :-) No a já si 30let myslel, že stálá+uhličitanová=celková tvrdost.
No jdu studovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 11:18 Muž hop [26] - RostlinyRe: Raviolka
to může být potrava a v zavislosti na tom trávící enzymy. proto si myslím že musí u nich být něco co jim ty enzymy dodává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 10:51 Žena Raviolka [2154] Re: Maza
Maza napsal: Jak lze dosáhnout toho, aby celková tvrdost (dGH) byla nižší jak uhličitanová (dKH)? Ptám se vážně.Nejsnadněji přidáním jedlé sody (NaHCO3). Tvrdost je totiž součet kationtů vápníku a hořčíku (+ dalších stopových kovů) - kladu důraz na slovo KATIONTŮ. Naopak uhličitanová tvrdost nebo správně alkalita říká něco o ANIONTECH (zde uhličitanech, ať už jsou vápenaté, sodné nebo jakékoliv jiné).

Viz maniakva.sweb.cz/… ;-)

@ Sulawesi - jdu do toho s váma :-) chci přestěhovat tylomelanie z 70 l do dvojnásobného a aby jim tam nebylo smutno, vidím to na ty krevetky. Namnožila je spousta lidí, problém je udržet je déle než pár měsíců... podle mě je problém v potravě, mají hlad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 09:38 Muž hop [26] - RostlinyRe: Chem
já myslím že budou žít v symbioze s nějakou řasou, šnekem, rybou nebo podobnou potvorou a budou specializované na něco..... ve zdejších podmínkách spíš přežívají z nouze. lake poso je docela čisté hodně zarostlé zelenou jemnou vláknitou řasou, na dně kameny, bílý písek, listí, větve a sem tam nějaké kvítí, koupal jsem se v něm. no nezbývá tedy než vyrazit ještě jednou a pořádně to tam projet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2010 08:11 Muž Chem [837] – Re: Sulawesi
Kdyz uz se tu odskocilo od tematu, tak se pridam take se svou troskou do mlyna. Ne vsechny Sulawesske krevetky patri do skupiny hure mnozitelnych, takze pokud jde o ciste biotopni krevetky z okoli jezer Poso, Malili apod, tak se daji najit Macrobrachia, ktera se mnozi docela dobre..

Pokud jde o ty hure mnozitelne druhy, ktere se sem dost dovazi, tak na akvaristovi pred dvema lety nejake pomerne dobre rady ohledne odchovu daval Dr. Karel Zahradka - urcite to tam jde dohledat. Choval myslim Caridina dennerli a psal, ze jde o krevetky, ktere udrzuje a mnozi nejen on... Hure se vyjadroval k C. woltereckae a spongicola (tady nevim, jestli uz to ted nejsou synonyma.) Psal neco o potravni specializaci a nedostatku serioznich informaci o nich. Nyni po dvou letech bych rekl, ze informaci bude dost.

Jen tak intuitivne (bez vetsiho studia problematiky mnozeni Sulaweskych krevetek) tusim, ze problem nebude v dosazeni presne stejnych hodnot jako u jezer, ale v dosazeni stabilniho ekosystemu, ve kterem se (oproti zdomacnelym druhum) bude muset hodne casto menit voda za cerstvou, ale stejnych hodnot, jako je v nadrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 07:42 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrBolíto
Sulawesi jo panové tak to budeme muset ještě zvýšit počet akvárií a i zkušeností.
:-( I mím snem je abych viděl prohánět v mém Akva hejno Cardinalek či jiných krevet ze Sulawesi. Problém ovšem je ta voda a to jakou potřebují filtraci k životu
Další věcí je množení ke kterému potřebují zaběhlé akva a především houby se kterámi žijí v symbióze.No každopádně já se tyto myšlenky také nevzdám a budu se snažit o to abych se na tyto krásky připravil co nejdříve. ano
Co se týká CRS a CBS ta cena je mazec vysoká coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 06:40 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: rriki
Pak tedy nevím, kde soudruzi udělali chybu ? :-)
Viz i příspěvek DrBolita níže.

Edit: Odpovím si sám... Hodnoty dGH u Lake Matano jsou na webech uváděny s hodnotou 7 a ne 1. Např. zde www.garnelenhaus.de

Trochu mě to na první pohled zmátlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 04:53 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Maza
nelze,obecně platí
celk.tvrdost =síranová+uhličitanová
lze zvednout "alkalitu" což testy mohou naměřit jako vyšší uhl.tvrdost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 01:03 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: hop
Jak lze dosáhnout toho, aby celková tvrdost (dGH) byla nižší jak uhličitanová (dKH)? Ptám se vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 21:31 Muž hop [26] - RostlinyRe: DrBolíto
no ale ta voda....
třeba tady jezero Matano
pH 8.5 umím
TDS 88 umím
GH 1 umím ale s jiným ph
KH 5-6 umím ale s jiným ph
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 19:04 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Toto jsou parametry vod kde žijí a poslední je od chovatele ve které mu žijí bez problému.
Ono je to s nimi těžké, protože nevíš jak dlouho cestovaly a jak se s nimi zacházelo. Dále si myslím, že chybou bude také to, že ve vodě při 29,5C mnoho kyslíku není. Co jsem viděl, tak v presentacích jsou jen filtry bublifuky, hamburgry a ten moc kyslíku nenaděla zvláště když je vývod pod vodou. Pokud je seženu, začnu Cardinálkamy, ale až po min půlročním zajetí akvarka.
------------------------------------------------------------------------------------------
Lake Matano
pH 8.5
TDS 88
GH 1
KH 5-6

Lake Poso
pH 8.3
TDS - 92
GH 1
KH 4-5

Pro Kardinálky
Teplota: 29,5 ° C
pH: 8,6
dGH: 7°
KH: 5°
electric conductence: 227ms

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:32 Muž hop [26] - RostlinyRe: Semtex
to já vím četl jsem to, na základě tohodle článku jsem se tak trochu rozhodoval palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 12:38 Muž hop [26] - RostlinyRe: filipsi
v poho, ani ne, někdy je to spíš otrava, shánět různá povolení a tak....jako tady, protože bych rád i něco přivezl, expedicí to nazývám vždy pokud se na něco specializuje cesta a jede se tam jen kvůli tomu, třeba do donsolu na velrybí žraloky....cestuji bez cestovek už asi 10 let. je to tak o 50% levnější a o 200% víc vidím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 12:27 filipsi Re: hop
Jasne, sam pro sebe bych si to taky tak nazval, cloveku to tak nejak udela radost :-) (opravdu, zcela vazne a bez ironie)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 12:22 Muž hop [26] - RostlinyRe: filipsi
no pár lidí z čech tam bylo, ale žádné velké davy, jako třeba na bali, tam rozhodně nebyli.....u jezera poso se donedávna válčilo a lidi tam vůbec nepouštěli
expedicí to klidně nazvu pokud bude cíl všech dozvědět se něco víc o místním biotopu a krevetách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 12:19 filipsi Re: Semtex
Tam uz jich bylo .... I mnoho lidi v CR. Nazyvat to "expedici" je trochu nadsazka, ale urcite to bude prima stravena dovolena, neco jineho a daleko lepsiho nez valeni u hotelu all inclusive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 11:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hop
Nějaké expedice v minulosti už byly:
www.planetinverts.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 11:35 Muž Skanky [26] Re: hop
jistě že se zoo nedá porovnat s realitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 11:30 Muž hop [26] - RostlinyRe: Skanky
no v zoo je to takový odvárek ale myslím že když jsem tam byl tak ta expozice byla moc čerstvá....v džungli je to někdy pěkný mazec :-D stačí odbočit ze stezky a po 20m nevíš kde jsi stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 11:22 Muž Skanky [26] Re: hop
to je jedno přihod cokoliv co můžeš. rád es podívám.
v pražské zoo jsem vedle expozice na téma indonézie postál nějakou dobu palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 11:16 Muž hop [26] - RostlinyRe: Skanky
no můžu něco dát i ted, ale jen z cest po sulawesi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 11:01 Muž Skanky [26] Re: hop
kouknul jsem tu mapu a trasu a musim skonstatovat že tohle to je dovolena za své prachy.
samozřejmě hned ted cca 50000 málokto sežene ale v porovnání když lidi jezdí na 11 denní zajezdy k moři za 25000 tak tohle to je v porovnání s tim nebe a dudy.
pokud je to expedice na 4 týdny tak je to skutečně vynikající cena. jistě to není válení šunek na pláži ale člověk uvidí kus nadherné přírody a ne jen hotel a letovisko, hromadu turistu a rušné ulice.
zkratka musí to být nádhera.
jdu vsadit sportku smich potlesk

P.S.:doufám že po expedici přidáš fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 10:32 Muž hop [26] - RostlinyRe: hop
tak na to koukám...začalo by se v Makasaru odtud přes jezero s plovoucími vesnicemi Tempe do oblasti Toraja do města Rante Pao, potom přejezd k jezerům Towuti a Matana, a další přejezd k jezeru Poso, odtud do Palu a odlet.... hop
u Towuti a Matany jsem ještě nebyl
cs.tixik.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 18:56 Muž hop [26] - RostlinyRe: Semtex
jo kdyby...... mám kamaráda vaška suru a ten chodí na severní pol. taky shání sponzory jak se dá.... je to horší než se zdá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 18:48 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hop
nebo uspořádat oficiální expedici, sehnat sponzory a tradá....

Tady u nás žije jeden horolezec (Caban) co vylezl (myslím že už 2x) na K2 a měl sponzora Panasonic. Dali mu kameru asi za 100 tis. a dokument co natočil byl jako reklama kde všude to funguje. A pak na Invexu tuším ještě měl nějaký přednášky.

No kdyby se našel někdo podobný .......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 17:53 Muž Killer [133] - SumciRe: hop
to bys jí ale musel mít řádně uskladněnou v chladu..každopádně 45 000 asi ani já nedam dohromady:-( , leda by se našel lepší přísun peněz. Ale líbilo by se mi tam někdy jet. Doufam že bereš podvodní foťák a budeš hodně moc točit a fotit pod vodou..Mohli bysme ti vymezit prostor na rybičkách pro reportáž..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 16:16 Muž hop [26] - RostlinyRe: Semtex
no míním to tak nějak udělat....ale to jezero je veliké, rozbor vody testy a sem tam něco do lahvičky ssebou domů
ale nejsem chemik.....takže to taky může dopadnout tak že přivezu vodu domů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 16:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hop
když už tam budete, tak by to chtělo udělat podrobný rozbor vody a hlavně průzkum řas a biotopu kde žijí.
Zakopaný pes bude někde v tomhle.

Jeli by jsme celá rodina, ale to asi začnu sázet sportku, když je to až na příští rok - to by šlo stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 15:31 Muž hop [26] - RostlinyRe: Marri
ideální je mít kurz ale dá se udělat i tam pokud mluvíš dobře anglicky.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 13:59 Marri Re: hop
Ponory jsou se školením nebo musím mít potápěčský kurz?
A kdy by byl termín?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:03 Muž hop [26] - RostlinyRe: agent007
no jen sonduji zda tady najdu alespon 3-7lidí
co se termínu týče pokud to půjde tak duben, květen nebo až září, říjen je to kvůli počasí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:01 Muž hop [26] - RostlinyRe: Killer
už jsem tam byl, jen jsem ještě nefandil tolik krevetám, očkování doporučuji žloutenku A+B(to se ti neztratí ani tady), tyfy a paratyfy, jinak nic nepotřebuješ, jestli chceš antimalarika ale ty je lepší koupit tam, nevím ted z hlavy jaký je tam typ.letenka do jakarty cca 15-18t z jakarty na sulawesi cca 80-130usd podle toho jak koupíme, pronájem auta s řidičem cca 50usd/den ubytování cca 5-20usd/pokoj pro 2 podle toho kde budeme bydlet....minule mě to komplet 4týdny přišlo i s potápěním 20ponorů na cca 45.000,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 11:41 Muž agent007 [47] Re: hop
Skoro se nabízí otázka: v kolik a kde mám čekat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 10:55 Muž Killer [133] - SumciRe: hop
Nakolik taková expedice příde včetně očkování a dalších poplatků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 10:31 Muž hop [26] - Rostliny – sulawesi expedice
jel by někdo se mnou na sulawesi kouknout se k jezeru poso na krevetky? pojede jse od jihu přes oblast toraja, k jezeru poso a potom se přeletí do manada za potápěním

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2489x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12384-sulawesi-expedice