Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium s komorami oddělenými síťkou

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Akvárium s komorami oddělenými síťkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 12:40 Muž hop [26] - RostlinyRe: jajaapaja
jo pro betty je to asi v poho, akorát časem možná plexi poškrábeš...krevety by asi prolezly skrz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 11:52 Muž jajaapaja [174] Re: avast
Fotka k příspěvku Já to vyřešil takto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 11:34 Muž jajaapaja [174] Re: Tereza
Ze síťkou jsem to nezkoušel,ale z plexisklem to mám.Můžu takto upravovat komůrky jak potřebuji.Podle velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 11:25 Muž hop [26] - RostlinyRe: Bak
tak tak, chci tam udělat komory a schovat tam topení a jiné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 10:38 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: hop
Každá komora by měla mít molitan s bubláním, pokud je pravda že holkám chutnájí bakterky na povrchu filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 10:33 Muž hop [26] - RostlinyRe: Bak
fungovat to bude já spíš řeším to jestli mám vzadu udělat společný fitr pro všechny komory nebo každý zvlášt...sice je to energeticky výhodnější, ale v pppřípadě čehokoliv (nákaza, změna chemismu vody a pod) to máš všude, nemluvě o tom že krevetka může přelezt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 00:15 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Tereza
Po hladinu nalepit sklo a nad hladinou tak 3cm vyberatelnej sietky. Ked vypnes filter mozes cistit sietku a krevetky sa nedostanu, tam kde nemaju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 23:53 Tereza Re: sollik
Protože s vodou by přetékaly i krevetky ;-)

NO bude to větší oříšek, než jsem myslela. D9kyk všem za tipy, promyslím to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 18:48 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: hop
Mám připravené také dvě komory, oddělené sklem v nižší úrovni -2cm. Musí fungovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 17:14 Muž hop [26] - RostlinyRe: Tereza
zrovna řeším podobný problém, spíš se ale přikláním ke komplet sklu. chci krevetárko 120x40x30 se 3 komorami
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 16:07 Ivulik1 Re: ocotuide
Ze na silonce naroste rasa vubec nevadi. Krevetky si z toho udelaji bufet :) a krasne ji vycisti palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2009 15:44 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Už dlhšiu dobu chcem rozdeliť akva v ktorom mám odchovy, aby tie vačšie nepožieraly tie menšie. Najpravdepodobnejšie si to rozdelím z molitanom, zaberie viac miesta ako nejaka sietka. Prv som chcel 1 cm hrubý, ale napadlo ma, že dam 5 cm a rovno to použijem ako filter a filtraný objem bude dosť veľký a zároveň akva bude rozdelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 09:44 koblihcz Re: Tereza
Ja bych udelal prepazky ze skla nebo plexi, stejne vysoke jako je akva(tedy voda by nepretekala nad prepazkami), ale nevlepoval bych je do akva jen castecne zaboril do dna a nahore zajistil aby se to nebulalo. Ikdyz bude sklo sedet presne, vodotesne to nebude takze pokud budes mit na jedne strane nadrze sani a na druhe vytok filtru voda bude protikat jak skvirkama mezi skly tak dnem. Vyhodu to ma v tom ze muzes kdykoliv rozebrat vycistit, zvetsit, zmensit oddeleni. Systemem prepadu jak pise sollik by to taky slo udelat, ale nejsem si jisty zda by krevetky neprelezly.
Akorat to chce dobre zajistit nahore ty prepazky, protoze ikdyz voda bude protekat nebude ve vsech oddelenich stejny sloupec vody takze tam budou nahore nejake tlaky na to oddelovaci sklo smerem od vytoku filtru k sani.
EDIT: navic to bude vypadat mnohem lepe nez s nejakymi sitkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 09:08 Muž romi [7] Re: Tereza
sietka sa bude spinit a casom to nebude vyzerat dobre. mam sietku v komore a uz je zanesena statocne.
tiez asi budes musiet doriesit nahradne prepazky, ked budes cistit, pretoze krevety sa ti rozlezu aj za malu chvilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 08:42 Muž pepik [6] Re: Tereza
nebo sitku do oken proti moucham,ale nevim jestli ti tam neproplavou ty krevety s tema skusenost nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 08:07 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Tereza
A proč nechceš to sklo? Stejně budeš muset mít sání do filtru na jedné straně nádrže a výtok čisté vody na druhé straně. Pak už by voda jen přetékala nad příčkami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 07:47 ocotuide Re: Tereza
Akurat ze na 99% sa ti ta silonka ci co to tam bude, bude zariasovat a spinit, takze pri navrhu mysli na to ze by to malobyt cistitelne ;o) nozno aj vyberatelne, slo by to spravit tak ze by si mal nalepene od vrchu dole 3 pasiky skla vedla seba na oboch stranach akvarka, tym by ti vznikol priesto pre tvoju pancuchu natiahnutu v pevnom rame. ten by sa zvrchu zasunul medzi tie skla smerom nadol ako sufli ;o)

a preco 3 pasiky, aby si mal 2 sufliky, jeden zasunies druhy vyberies na cistenie ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 00:42 Muž avast [49] Re: Tereza
Já osobně si myslím že provozuschopné to bude.. A k té síťce, podle mě by byla nejlepší silonka (hodně jemná a pružná) Takže já bych se toho moc nebál, protože to bude v podtatě normální akvárko, akorát bude "dělené" tou síťkou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 23:01 Tereza – Akvárium s komorami oddělenými síťkou
Mátě někdo zkušenost s tím, jak vyrobit podlouhlé akvárium s několika sekcemi, které by nebyly oddělené sklem, ale síťkou? Zajímá mě hlavně jaký materiál na oddělení použít (co nejjemnější, asi jako u sítka na čaj, přitom pokud možno pevný) a jestli je to vůbec provozuschopné. Chci mít v jednou akva více druhů krevetek (proto je třeba jemná síťovina) tak, aby stačil pouze jeden filtr a topítko a přitom se nekřížily, nemíchaly.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1103x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12278-akvarium-s-komorami-oddelenymi-sitkou