Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Likvidace populace ampulárky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Likvidace populace ampulárky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 03:07 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: semelka
Já to už neřeším, nějaká ryba se o to postará za mě, ale nevím která. Prostě už se mi nemnoží, i když vylezou z kokonů. Docela by mě to zajímalo, která to je. Mám tipy: Pancéřníček kropenatý, čichavci nebo Nožovka běločelá. Ale neslyšel jsem, že by je někdo z nich žral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 16:02 Ddex Re: mnammam
Heleny jdou sehnat zde : www.vivarium.cz
Jinak určitě půjde sehnat na kterékoliv akvaburze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 12:25 EmSeeCZ Re: Ddex
jj Clea Helena vyřeší vše.... Mám jednu a žádný problém se šneky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 12:04 Tho0or Re: semelka
Já to řešim tak, že když jdu kolem akva, tak si otevřu kryt přilepšuju masíčkem rybkám(rozmačkávam tonety co se vylezli nadechnout...) Taky sem neuhlídal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 12:03 Muž mnammnam [23] Re: semelka
a nejake by ste mi nemohla poslat postou? mozeme sa dohodnut aby kazdy bol spokojny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 12:00 semelka Re: mirlun
jsou to ampulárky, na těch půlcentimetrových je to vidět (točení krunýře je docela charakteristické), jsou světle hnědé, rychlost růstu nesleduji, jakmile nějakou najdu, šup s ní pryč
ampulárkám se u mě dařilo, likvidovala jsem několik kokonů vajíček, přes dovolené jsem to bohužel nezvládla uhlídat, kvalita vody šla při tom množství rapidně dolů, tak jsem rozhodla o jejich odstranění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 11:57 Muž mnammnam [23] Re: Ddex
kde ste je sehnal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 11:54 Ddex Re: semelka
rybicky.net/atlasostatnich/plz_clea_helena

Tohle řeší problémy se všemi šneky. Skutečně to funguje - mám je doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 11:34 Muž mnammnam [23] Re: semelka
ked to su ampularky mohli by ste mi nejake poslat ??
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 11:24 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: semelka
a jsou to opravdu ampulárie? jakou mají barvu? jak rychle rostou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 11:15 Muž Lukasson [40] Re: semelka
přesně tak, počkat a postupně je vybrat. Nejsou to hermafrodyti, takže nehrozí stálé množení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 11:07 Muž Eff [417] - RostlinyRe: semelka
Počkat až vyrostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 11:04 semelka – Likvidace populace ampulárky
Jak se zbavit pidiampulárek (1-5 mm), když na okurku ani jiná lákadla nelezou (nejdou ani po cabombě ani po limnofile)? Dospělí jedinci byli z akva odstraněni cca před měsícem, akva bylo vypuštěno štěrk vyvařen, rostlinky i dekorace očištěny, přesto denně vytahuju kolem 20ti drobků...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 19:58 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Yirka
Ale to je i teoreticky možné, protože vydrží i nízké teploty (nevím jak dlouho), nedávno jsem vylovoval část ampularií z jezírka a omylem je zapomněl přes noc venku (v kyblíku)a to klesla teplota až na 10°C !!! Je to ale si i tím, že jsou z jezírka už otužilé a zvyklé na nižší teploty. Kdo ví kolik °C je na dně rybníků v zimě...
Každopádně je dávat do přírody je hloupost. Buď budou pomalu chcípat a to není asi nic co by si člověk přál a jenom to nevidí. Pěkná srabárna, stejně jako splachování ryb do WC. Nepo přežijí a to by taky nebylo fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 19:36 Muž Yirka [9126] Re: lovec
Jen aby to nedopadlo jak s králíky v Austrálii nebo španělskými slimáky v Česku. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 16:47 lovec
pokud by inzerat nezabral, proč je zabíjet , zkus je hodit třeba někde do rybníka ať se stane snima cokoliv , to už by nebyla tvoje věc , a myslim že i v rybníce vydrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2008 15:47 Žena Somali [98] Re: sportsmen
Kdysi jsme řešili, co s cca 600 ampulárkami - obešla jsem část akvaristik tady a něco podobného mi sdělili ve zveráči v Kauflandu - obávám se ale, že ta dotyčná prodavačka ani nevěděla, co to vlastně ampulárie je. Naštěstí existuje řada akvaristik, kde je vezmou bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.08.2008 15:32 Xmacala Re: Nobody
Ja je rozmačknu v prstech přímo v akva a rybky si alespon posmaknou na masicku. tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 14:40 Muž sportsmen [62] Re: P,
pane jo,vam neni lito ty krasne sneky zabit???? Dejte inzerat je spousta lidi co si je vezme rada. A s tou akvaristikou to take nechapu,pravdepodobne to bude nejaka akvaristika kde se moc nevyznaji a boji se nakazy,dobra akvaristika vsechno nove da presne jak tu bylo receno do karanteny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 12:07 Muž DonJuanKarlos [30] Re: P.
Proč je hned zabijet? Já když sem měl okolo 100 mladých, rozdělil sem je do 10L kýblů a bylo po problému. Nechápu proč se ve zverimexu bojí nákazy coze nemají karanténu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 09:45 Muž Snofrev [54] Re: P.
Četl jsem, že Ampulárky jsou někde pochoutkou, ale už si nevzpomínám kde. :-(
Možná Francie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.08.2008 00:25 Nobody Re: P.
Nejrychlejší smrt je:
na pevné desce ji praštit kladivem nebo něčím podobným.Smrt nastane okamžitě na rozdíl od studené vody a různých chemikálií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 21:47 Žena Dinamit [68] Re: P.
dej na Aukru inzerát od korunky. Myslim si, že se určitě někdo najde. Odkud jsi? Já bych si třeba 2 hned vzala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 14:11 Muž Geri [29] - SkaláryRe: P.
Co třeba místo smrti volit jinou akvaristiku? Nebo akvaristu?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 14:03 P. – Ampularie
Mám problém. Odchovala jsem pár ampulárií; některé si vzali jiné chovatelé, ale mě stále zůstalo 6 šneků. Bohužel mám akvárko pouze cca 28litrů a v ní mámu a jejich 6 dětí (kteří už mají téměř 2cm). Ve zverimexu mi je nechce vzít ani zdarma, prý se bojí nákazy.
Akvárium mám věčně hrozně špinavé, nedá se to zvládat. Přemýšlím, jak nejméně bolestivěji se jich zbavit sad Někdo radí do ledové vody, jiný otrávit chemicky, už jsem četla i záchod. Absolutně nevím, co je pro šneka nejrychlejší smrt. Prosím, poraďte mi. Nepříjde mi správné nechat žít 7 šneků v takovém malinkém akváriu, když se doporučuje 30litrů na jednu dospělou ampulárii. :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 919x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12233-likvidace-populace-ampularky