Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohu si s novou rostlinou přinést řasy?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Mohu si s novou rostlinou přinést řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.04.2017 17:53 R Muž romant [27981] Re: Luděk
Riziko je velké a nebo taky vůbec žádné. :) Všechno je to o podmínkách který jsi jí připravil, buď se jí u tebe líbit bude a nebo zmizí. Vím, že jenom mudruju, ale ono se na ten dotaz tak nějak špatně odpovídá. Nejlepší by bylo to zkusit tzv. na ostro, tedy se zaregistrovat, zřídit prezentaci, aby se na akvo dalo nahlédnout tak nějak komplexněji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 17:46 Luděk
Přinesl jsem si od známého rostliny,ale dvě z nich mají řasu-vypadá to na černou vousatou,podle obrázků tady z článků.Nejvíc napadené listy (i z vrchu) jsem otrhal,ale nechal jsem ty co měli jen lehce zařasené okraje.Jak velké je riziko,že se mi tento typ řasy rozšíří?Akvárium je rybami obydlené asi 2 měsíce.Mám v akváriu dva ancistruse a živorodky,požírají tyto ryby i tuhle řasu?
Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2009 22:35 Muž kortezhugo [983] Re: Čendik
...skus to savo - slabi roztok a na chvilku...ono ani nemusi zist dole ta riasa - savo ju "spali" - ved za to nic nedas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2009 21:35 Usine Re: Čendik
Určitě jí zahoď. Jak se říká, darovanému koni na zuby nekoukej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2009 21:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Čendik
Na vašem místě bych si pořídil jinou kytku a za tuhle známému "pěkně poděkoval"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 20:05 Muž avast [49] Re: Čendik
S tim savem bacha.. dej tam kytičku jenom opravdu na chvilinku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 19:00 Muž Čendik [2] Re: kortezhugo
Díky všem za rady. Zkusím ji namočit do toho sava. Když se mi to nebude líbit tak ji vyhodím. Ona je zarostlá tou řasou hodně. Kdybych měl otrhat napadené listy tak z ní nic nezbude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2009 18:49 Muž kortezhugo [983] Re: Čendik
...si to mohol supnut do sava - to bi spalilo tie riasi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 18:47 Muž grizly [145] Re: Čendik
Odstran jí prstama, kde to nejde, ty časti odstřihni. Rozšíří se pouze tehdy, jak bude mit dobre podminky. V každem jsou řasy, jen čekaji na svou přiležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 18:31 zeck Re: Danila
Jen pokud ruducha bude mít ideální podmínky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 18:30 Žena Danila [4489] - SumciRe: Čendik
Nesouhlasím s předchozím příspěvkem a rostlinu s řasami do akva určitě nedávala, zbavit se jí pak je téměř nemožné, navíc u nově založeného akva.Navíc mám dojem, že krom ruduchy je tam i vláknitá řasa. Držím palce, ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 18:29 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Čendik
Buď ji vyhoď nebo otrhej napadené listy, je na ní ruducha a pokud ji dáš do akva tak ji máš za chvíli všude X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 18:26 Muž avast [49] Re: Čendik
No pokud máš šneky, nebo ancistruse, nebo krevetky (nevím jestli si stím poradí) tak jí vyhazovat nemusíš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2009 18:22 Muž Čendik [2] – Můžu si s novou rostinou zatáhnout do akvárka řasy?
Fotka k příspěvku Můžete mi prosím někdo poradit? Dostal jsem od známého akvarijní rostlinu, ale má listy silně pokryté řasou. Jsou to takové dlouhé (až několik cm)tmavě zelené vlasy. Zkoušel jsem je otrhat ale nejdou z těch listů dostat úplně. Zajímalo by mě jestli hrozí že se mi v akváriu rozšíří i na další rostliny. Akvárium teprve zakládám. Mám ji tam dát nebo raději vyhodit a pořídit v obchodě jinou? Na fotce je ta rostlina před vytažením z akvárka.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12212-mohu-si-s-novou-rostlinou-prinest-rasy