Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 a kalná voda

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

CO2 a kalná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2023 18:38 Verinka Re: Romish
Foto bohužel teď nemám. Kamínek jsem vyndala a filtr mlhu vyčistil. Zkusím to znovu tento týden a přidám do prezentace. A opravdu vychází "mlha" z kamínku. Po čase je i kamínek takový oslizlý.. zkoušela jsem koupený Biokvas CO2 a teď domácí z kvasnic. Výsledek stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2023 14:42 Muž Romish [10] - RostlinyRe: Verinka
Z těch kvasinek nedokážeš redukovat tlak pokud to máš v petce bez jehlového ventilu. Pouštíš ho tam až moc. I když je mi divné že by kamínek dělal mlhu. Ukaž foto v prezentaci potlesk a nebo se ti dostal kvásek do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2023 00:47 Verinka – Mlha z kamínku
Ahoj, prosím o radu. Pouštím CO2 z PET lahve (cukr, voda, kvasnice) přes kamínek do akvária (30l). Bublinkuje to pěkně, CO2 se mi dle drop checkeru podařilo hezky snížit, ale po dvou dnech mi z kamínku utíká čím dál víc mlhy, až je celé akvárium zamlžené. Nevíte někdo, proč a co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 16:45 dest – Re:
CO2 nemusi bejt vzdy sranda :-D aneb včerejsí výmena vody...
Trosku jsem to prehnal s kvasnicema a teplou vodou reakce ze zacatku zcela normalni ovsem po 4 hodinach jsem si vsimnul ze i druha flaska je plna "peny" a uspesne se dostala i do akvaria tak sem si dal rychlou vymenu 3/4 akvaria (350 L) jedno ponauceni priste opatrne s kvasnicema :-D smich smich

rybky v pohode rostlinky si vesele bublaj ale ten pohled do bile mlhy byl fakt desnej :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 21:31 Muž NASREDDIN [1383] Re: akvaristik
To vím, hodnoty CO2 v daném akváriu neznám ani já ani vy.
A přesto tu s klidem napíšete 10bublin za minutu na 100litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 21:25 Nerda Re: ustavprochore
jj to určitě vyházím časem, to mám v plánu. Nešumí to jsem již zkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 21:19 Žena ustavprochore [567] Re: Nerda
A nechcete vyházet ty umělý a místo nich koupit nějaký nenáročný stonkovky? ;-) Tam už by pak CO2 mohlo mít nějaký význam.
A ještě testněte to dno, jestli nešumí v octě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 21:12 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: NASREDDIN
Určitě, hlavně, když se s ním začíná. Než se rostlinky na velký přísun CO2 připraví a začnou ho konzumovat, mohou se otrávit všechny ryby. Pokud není v nádrži měření obsahu CO2, je třeba začínat velmi opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 21:11 Nerda Re: ustavprochore
no tak hlavně chci podpořit růst těchto rostlinek co tam mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 21:02 Žena ustavprochore [567] Re: Nerda
No to byste měl vědět hlavně vy, čeho chcete přidáváním CO2 dosáhnout. ;-) Třeba já mám umělé sycení vody CO2 spojené hlavně s akvárii, kde je hodně rostlin. To bych si o vašem akva tvrdit netroufla. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 20:57 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Nerda
Já měl po spuštění kvasnicovače stejný problem.Mléčný zákal byl slabší ještě se nechal tolerovat. :-)
Během 10 dnů zmizel sám od sebe.
Ph 6,5 celková tvrdost 7 , CO2 podle dlouhodobého čidla 40-50(u toho posledního údaje si nejsem jist
přesností)

Teď je voda křišťálová a kytky vzduchujou ostošest. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 20:53 Nerda Re: ustavprochore
jak to myslíte k těm rostlinkám to ehm?
Ne to je myšlené na tu třetinu vody, filtrační náplně samozřejmě neměním každý týden. Opravím to aby to bylo jasné, děkuji za připomínku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 20:50 Žena ustavprochore [567] Re: Nerda
To céóčkujete těm 3 echinodorům a 2 kryptokorynám v akva z prezentace? Ehm... hmm
Ze začátku to chce pohlídat hlavně to pH (ráno a večer) a taky alkalitu (resp. ta když je moc nízká - pod 3 - 4 °dKH, je třeba ji nejprve zvýšit).
Mimochodem, v prezentaci píšete o týdenní výměně filtračních náplní, pod tím si mám představit co? (Nebo jsem to blbě pochopila? ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 20:41 dan999 Re: Nerda
aby se ti obsah lahve nedostal do vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 20:39 Nerda Re: Akvaristik
hlídám kyselost a ta je v pořádku, co bych měl ještě hlídat prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 20:37 Muž NASREDDIN [1383] Re: Akvaristik
Bez ohledu na množství rostlin a znalosti hodnot vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 20:35 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Nerda
Pozor!!! Pár bublinek za sekundu je vražedné!!! Určitě stáhnout podle objemu akvária, na 100 litrů 10 bublinek za minutu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 20:17 Nerda – CO2 a kalná voda
Včera jsem začal pomocí kvasnic přidávat co2, vše sem udělal podle návodu, buble mi to ( pár bublinek za sekundu ), jenže voda se mi zdá zakalená, nevíte někdo prosím čím to je a zda je to velký problém, či si kal po pár dnech sedne? A také ráno jsem měl například všechny neonky úplně u hladiny a to stejné akary hnědé, nevíte co jsem udělal zle?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 1461x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12127-co2-a-kalna-voda