Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra AquaSafe vs. ToruMin

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Přípravky na úpravu vody 

Tetra AquaSafe vs. ToruMin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2018 12:30 R Muž romant [27987] Re: Jenda91
Ano, je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2018 12:12 Muž Jenda91 [-3] – Tetra torumin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kluci ...po aplikaci Tetra Torumin se mi v akvariu zakalila voda.U torbenu se mi to nestalo.Je to normalni jev ?zde zasilam fotky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 11:58 Muž filipsi [1295] Re: Wixík
Wixík napsal:..Já sám se tý vody raději ani nenapiju, aniž bych jí aspoň převařil... Proboha, to snad z vodarny tece voda se zvysenym obsahem bakterii? To je na okamzite reseni, a na zalobu za obecne ohrozeni.
Proti zvysenemu obsahu dusicnanu, atp. prevareni nepomuze ale to ani ten Aquasafe.
Jak pise Yirka, specifikuj, co je to ta "hnusna voda"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 10:26 Muž Yirka [9126] Re: Wixík
Chtěl jsem ti jen naznačit, že bez konkrétních čísel co jsi doma naměřil je definice hnusné vody velmi obecná.Podle mých zkušeností je Aqua Safe celkem k ničemu, za ToruMin existují lacinější alternativy dle cíle použití jako olšové šištičky nebo rašelina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 10:04 Wixík Re: Yirka
Vracím se k akvaristice po letech, nejsem začátečník, mám dost vlastních zkušeností a věř mi že jsem toho o akvaristice přečetl dost na to, abych mohl říci, že máme hnusnou vodu. Podle zprůměrovaných měření vodárny by to bylo celkem v pohodě, ale skutečnost je jiná. Já sám se tý vody raději ani nenapiju, aniž bych jí aspoň převařil. Tak se nediv, že hledám nějaké řešení. Promiň, ale taková moudra jsou mi v tuhle chvíli k ničemu, zajímalo mě současné použití obou přípravků, jestli náhodou Toru Min nenahrazuje některé funkce Aqua Safe (např. odbourávání škodlivin...). Mimochodem definice rozdílů mezi akvarijní, tropickou a přirozenou vodou je záhadou i pro mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 09:42 Muž Yirka [9126] Re: Wixík
Zakládat nádrž a už přemýšlet jakou chemii tam budu lít není ten nejlepší postup. Když už na to chceš jít více od lesa, změř alespoň základní parametry té tvé hnusné vody. Mimochodem by mne zajímala definice rozdílů mezi vodou akvarijní, tropickou a přirozenou.... Bez poceňování, spíš než čtení mauálů k akvachemii bych doporučil přečíst nějakou literutru o akvaristice obecně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 09:37 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Wixík
Na tvém místě bych Aqua Safe nepoužíval, je zbytečný X-) Když zakládáš nové akva tak ho stejně necháš zaběhnout a ryby dáš po záběhu až bude mít voda vhodné parametry ;-) Dej jen Torumin pokud ti nevadí že budeš mít zabarvenou vodu, je to rašelinový výluh, sám ho také používám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 09:34 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Wixík
...do mojí hnusné vody z kohoutku přidám přiměřené množství Aqua Safe...
Na co máte napojený ten kohoutek, že vám z něj teče hnusná voda? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 09:10 Wixík – Tetra Aqua Safe vs. Toru Min
Přečetl jsem si povídání k těmto výrobkům. Myslím, že jsem beze zbytku pochopil na co slouží, ale zajímalo by mě, jestli se dají použít současně. Jestli bude postup takový: Zakládám nové akvárium, do mojí hnusné vody z kohoutku přidám přiměřené množství Aqua Safe a jelikož chci chovat tropické ryby, které mají rády kyselejší vodu, přidám Toru Min, nebo dám jen ten Toru Min? Podle výrobce: Umožňuje biologicky aktivní přeměnu akvarijní vody ve vodu tropickou, blízkou přirozené vodě. Tak bych tomu rozuměl, že stačí samotný Toru Min. Jak to je???

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1084x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12093-tetra-aquasafe-vs-torumin