Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tylomelania - rozmnožování

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Tylomelania - rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2024 17:33 Žena Beastie [320] Re: Iceman
Hele těžko říct, ale i v 60cm vysoké nádrži mi lezly až nahoru ke sklu a pak spadly. Rády lezou, rády padají, otázka jestli to dokážou překlopit. Ulita je těžká, ale není pro ně problém si vylézt na hladinu a stáhnout si jídlo dolů. Možná jen rantl na akva by stačil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2024 15:45 Muž Iceman [96]
Chtěl jsem se zeptat, je tenhle šnek "útěkář"? Mám AQ bez krycího skla a nerad bych ho naháněl po kanclu :-) . Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2019 23:03 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: ZDRI
Šneček může opustit obal,již při opouštění těla matky.Na vlastní bulvy jsem u toho byl přítomen. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 14:07 Muž ZDRI [1415]
Fotka k příspěvku Toto se mi dnes objevilo v Sulawesi nádrži. Poblíž byly obě dospělé Tylomemelanie, myslíte, že by to mohlo být čerstvě narozené mládě, ještě v "plodových obalech"? Jinak mě nenapadá, co jiného by to mohlo být. Skutečná velikost je 8-9 mm, určitě to není chumáč plísně, strukturu to má jako kousek masa z kalamára.
Edit: Jo, bude to ono, cituji (strojový překlad):
Tyto hlemýždi živě rodí a produkují jeden kulatý bílý lusek každých šest týdnů, v rámci kterého budou jeden, dva nebo zřídka tři dětské hlemýždi. Dětské šneky opouštějí lusek během několika minut od „narození“ a jsou plně tvořenými miniaturami dospělých.

Celý originál + foto viz: www.myaquariumclub.com/…

Takže jsem měl štěstí a trefil tu chvilku mezi snesením "bílého lusku" a vyklubáním mladých šneků z něho.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 00:16 Kebab Re: Fáster
33,33%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 18:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Fáster
Já mám piskořky už nějakých 25 let a pokaždé když se dostanou do odlišného substrátu, jsou následující generace málinko barevně odlišné.

V černém substrátu jsou hodně olivově zelené, na hnědém skoro žluté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 15:21 Muž Fáster [9] Re: OP
To by ty moje mesely být jako uhel. Jenže nejsou a jde o xtou generaci....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 15:16 Muž Shrimpman [36] Re: Semtex
Piskořky se snaží přizpůsobit prostředí - během dospívání se obarví podle barvy dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 14:57 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Semtex
Ryby nepřekrmuju, tak je taky možnost, že měly nedostatek potravy, ale dával sem si pozor na to, aby pro ně něco zbylo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 14:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: SanelOne
S Piskořkama nemáme problém v žádném dně. Snad jen pokud by bylo hooodně jemné, to nemám vyzkoušeno. Ale jinak běžné písky, Flexiobklady, rašeliné substráty, nebo hrubá drť jim zdá se vyhovuje. V těchto substrátech se pěkně bez problémů množí.

Co jsem vypozoroval, tak Piskořky v různých dnech mají různá zbarvení. Nevím proč, je to zajímavé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 14:26 Muž SanelOne [5] - TetryRe: petulinakk
Díky za info. Mě jde spíš o to, aby se jim u mě dařilo. Měl sem naposled piskořky a viděl sem je v akva jen jednou a to hned druhý den, pak už sem nacházel jen prázdné ulity...a bojím se, že to bylo práwě tím dnem...Těd mám jen Neritinu zebru a ta se zdá v pohodě. Sice leze pomalejš, ale každý den ji vidím někde jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 14:21 Žena petulinakk [2016] Re: SanelOne
Tylomelanie úspěšně množí sarkax, momentálně má dokonce na prodej, viz deníček
rybicky.net/nadrze/11264
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 14:20 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Fáster
Téměř nulová. Já myslel pár jako dva, ne jako samec a samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 14:17 Muž Fáster [9] Re: SanelOne
Jaká je pravděpodobnost, že zrovna ti 2 šneci, které si vybereš budou samec a samice???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 14:08 Muž SanelOne [5] - TetryRe: LiborSprysl
Dočetl sem se právě, že stačí pár. Mít větší nádrž, pořídím si jich aspoň 5. Ještě se bojim toho, že jim nebude vyhovovat dno. Mám v akva křemičitý dno cca 4 - 6 mm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: SanelOne
Já myslím že ne, ale plži nejsou moje kafea myslím, že u těchto oddělené pohlaví musí zůstat zachováno. Tak si nejsem jistý, zda dvě budou stačit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:41 Muž SanelOne [5] - TetryRe: LiborSprysl
Takže kdybych si pořídil dvě do padesátky, mysliš, že by to nebyl problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: SanelOne
To asi není moc důležité, rozmnoženy byly v padesátce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:14 Muž SanelOne [5] - Tetry – Tylomelania
Jak velké akvárium potřebuje Tylomelania sp.? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 07:28 kreten Re: Orfeus
Jdou - u Plačků v Praze 10 Na Skalce je velkoobchod, v Počernicích Aquarimex rovněž, mívají je rovněž i některé lepší akvaristiky, seženou vám je, pokud zrovna nebudou na krámě třeba v Nuseslské 108 na praze 4
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 19:54 Orfeus Re: Semtex
...Díky...jdou v praze někde pořídit pěkný šneci...?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 16:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Orfeus
jen přidám odkaz na další fotečky dalších druhů pro představu.

www.planetinverts.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 10:18 Žena Raviolka [2154] Re: Orfeus
No to není přesné - páření v akváriu prý ještě nikdy nikdo nepozoroval, takže mít pár nepotřebuješ. Fakt stačí samice :) Ale líp se cítí ve skupině, to jo. Detaily v tom časopise, psala jsem tam i o tom co a jak chovám. Chce to teplou, čistou vodu a opravdu hooodně krmení. Mláďata rostou velmi pomalu, mám jich několik ve velikosti asi 2,5-3 cm a zatím je nechci prodat - chci vyzkoušet, jestli se potom budou množit, i když jsou narozené v zajetí.
Jestli Ti to nejde otevřít, klikni na ONLINE VERZIA, tam nemusíš nic stahovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 00:22 Orfeus Re: Raviolka
...nejde mi to otevřít... :-( ...každopádně z toho chápu,ze je potřeba pár...díky za rychlou odpověď... love ...jaké druhy přesně máš...?...pokud ano,byly by k mání(popř. za kolik)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 23:44 Žena Raviolka [2154] Re: Orfeus
Stačí jedinec, ale musí to být oplozená samice :)

Viděla jsem už i (velmi hypotetické z rozhodně neověřené!!!) teorie, že všechno co se vozí jsou samice a obsahují v sobě někdy i desítky zárodků. Čísla si už nepamatuju, podrobnosti viz článek zde: klub.akva.sk/… -> 16.číslo

P.S. Rozhodně nedoporučuju to, co lze občas vyčíst v diskusích - jako podrobovat ty šneky velkým výměnám vody, stěhování z akvária do akvária atd. To je vystavuje velkému stresu a riziko úmrtí je nezanedbatelné. Nic jim neměním, starám se o ně co nejlíp a rodí pořád už skoro rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 23:22 Orfeus – Tylomelania - rozmnožování
Abych rozmnožil tyto šneky stačí jedinec nebo potřebuju pár ?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1447x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12044-tylomelania--rozmnozovani-