Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra Aquasafe nebo Sera Aquatan?

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Tetra Aquasafe nebo Sera Aquatan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 19:40 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: romant
Vtom máš pravdu máš i velké zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 19:37 R Muž romant [27983] Re: Xpe
Tak ono solidní výluh dovede v určitých koncentracích pracovat s Ph a to je rovina, kde se to může s hnojivem, tedy s jeho příjmem potkávat, ale když se postupuje rozumně, tedy drží se návod, tak bych se ani tohoto neobával a klidně hnojil i výluhoval ve stejný čas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 19:24 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: konrad
Já si myslím když dáš to hnojivo a o týden později pak další přípravek, tak by se neměli přebíjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 18:31 R Muž romant [27983] Re: konrad
Normálka bych ho dopoužil, dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 18:23 Muž konrad [45]
Viete mi poradiť aký presne má účinok aquatan blackwater? V poličke mám ešte pár deci tohto prípravku z čias zakladania akva, a celkom by sa mi páčilo opäť ztmaviť vodu.
Ide mi o jeho schopnosť upraviť vodu, vyviazať chlór a ťažké kovy.. Avšak keďže pravidelne hnojím Profito, Fe aj K, boli by mi veľmi ľúto ak by sa hnojivo hneď vyviazalo kvoli aquatanu.. Viem, že existuje torben, ale rád by som najprv spotreboval zbytky ak je to rozumné
Vďaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 14:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: mustanggt
je to drahý, na tvůj objem kup Torben, je to prověřeno staletím:-). Může bejt i Amazon od Dajany. Osobně kupuji 2l láhev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 12:34 Žena Myssinka [0]
Ahoj nevíte jaká je trvanlivost AquaSafe popřípadě PlantaMin od Tetry? Na lahvičce jsem to nenašla a na internetu také ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 17:40 Muž DrChila [243] Re: mustanggt
Odpověď najdeš o kousek níže já používám aquatan čistý a je to prima výrobek. Black water je ještě o stupínek lepší. Ale vše už je napsáno níže stačí číst než prvně vzníst dotaz.
A ještě to je na stejný straně a nemusí se ani listovat:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:08 mustanggt – sera blackwater aquatan
čo vravite na tento vyrobok? skusenosti? planujem amazonku - 200-240l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.06.2013 14:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DrChila
Nasel jsem popis, kde to rozepisuji detailneji:
www.serashop.cz/…

Cernou vodu v akvariu mam, ale resim to tak, ze do kazdeho meneneho kyble vody (10l) pridavam 2.5ml obycejneho Aquatanu a jeste 2.5ml Torbenu. Vysledek je asi dosti podobny, jako bych pouzil ten Aquatan blackwater, ale menit to nechci, protoze ta kombinace zda se dobre funguje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 14:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
Opravdu tak zázračná stimulační vodička to není (to možná vás inspiroval Zdeněk Troška né? :-)), je to tak jak píše Roman, a pokud jde o tu černou vodu...i my méně gramotní uživatelé počítače zvládáme najet na stránky firmy Sera, a tam se dočteme o tom, co k čemu je, docela dost.

P.S.Místo devalvace a levelu by to fakt sneslo trochu soustředění na gramatiku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2013 08:59 R Muž romant [27983] Re: DrChila
To jestli je to tím použitím, to se bude těžko odhadovat, spíš bych to viděl na to, že se těma výměnama a zvláštěpak jsou-li intenzivní, vylepšuje prostředí v akváriu a třeba se i trošku cvičí v teplotou a to je to co Tvoje rybky, jak píšeš simuluje ke tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 08:56 Muž DrChila [243] Re: romant
No já to právě začal při výměně vody použivat ten aquatan. A od tý doby co to používám tak to stimuluje rybičky k páření. Tak mě jen zajímalo jakej v tim je rozdíl tak teď už jsem chytřejší. Mockrát děkuji za osvětlení daného tématu. A zkusim to v blízké době koupit ten black water a otestovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2013 08:47 R Muž romant [27983] Re: DrChila
Samotný aquatan je "vodička" na úpravu vody k tzv. rychlému použití, tak aby mohlo být, třeba nově zřízený akvárium dříve osazeno rybí osádkou, je to takový lehký urychlovač toho zabíhacího procesu. Ten vylepšený aquatan black water v sobě taktéž obsahuje řašelinový výluh, což jsou právě ty huminy a třísloviny, který ve vodě způsobí to, že se tato voda posléze více blíží vodám v domovině ryb a ostatních živočichů. Tak snad jsem to vyvoslil jak pro Tebe, tak i pro ostatní dostatečně pochopitelně. Ještě poznámka k tomu, jak psal kolega. když se s přípravky obdobného ražení tzv. umí pracovat, tak dokáží dobře posloužit, ale nutností nejsou, čímž myslím spíše ty přípravky bez přidání výluhu ten naopak doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 08:34 Muž DrChila [243] Re: LiborSprysl
Docela velmi zajímavé je to, že tím co jste psal jste mi vlastně vůbec neodpověděl na nic a vůbec nic jsem se nedozvěděl. Stejně jako spoustě jiných lidí, přesně tak jak vás to baví. Tomuto jevu se říká devalvace.
Co se jako další jev používá u devalvace je vykání. Co jí ještě jakoby vylepší o další level víše. Protože to o té osobě řiká, že nechce nic s nikým mít společnýho a nikdo jiný ho nezajímá.
A dalo by se říct že to celé co jsi napsal je OT. Jelikož to zapláclo akorád zeď. A neposkytlo žádné nové informace.


Jelikož jsem v tomhle tématu hledal nic o Aquatanu black water nenašel tak proto se ptám. Když jsem něco o tom hledal tak údajně to je v hodný pro krevetky a normální ryby. Aquatan pro ryby. Ale když si přečtu etiketu tak to řiká, že obojí dělají to samí mají ze zádu napsané stejné schopnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 05:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
A opět perla...chce se mi napsat hledej šmudlo smich Ale zkusím ještě do vás pár informací vsunout, abyste příště tak neplácal...
Aquatan je shodným výrobkem jako má Tetra AquaSafe a všichni místní otrlci svorně tvrdí, že jsou to vodičky na tahání peněz z kapes akvaristů, protože s ním neumí pracovat. smich Já je nezatracuji oba...mají svůj smysl.
Black water, jak už z názvu plyne je obsahem odlišný, to vám ozřejmil Roman. Jsou to tedy vodičky k něčemu sloužící a je na vás, zda si chcete koupit. Takže stačí pokud místo svých velmi často velmi ubohých spisovatelských pokusů začnete listovat tématy na Rybičkách, a na všechny své otázky dostanete odpověď. Pak se nebudete blbě ptát, a dokonce nějakou pětku ušetříte, protože přijdete na to, že Aquatan Black water úplnou nezbytností pro akvaristu není. Pro vás teda možná účelný bude, pokud k tomu máte ryby... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   05.06.2013 23:19 Muž DrChila [243] Re: romant
jakože jedině black water? že je proto lepší? :-D a když sme u toho vůbec co to jsou ty humini? a třísloviny? To jako slouží nějak cca jako dezinfekce či tak něco? Nebo podpora rozmnožování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 23:08 R Muž romant [27983] Re: DrChila
Ten black water je s obsahem huminů a tříslovin, takže stejný to není, když používat, tak tento, tedy alespoň tak to vidím já. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 22:52 Muž DrChila [243]
Technická otázka ví někdo jakej je rozdíl mezi aquatanem a aquatanem black water? Podle mě tak trošku žádnej ještě jsem ho neměl koupenej ale podle zabarvení flašky to vypadá na ten samý výrobek jen o pár korun dražší

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 22:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Yirka
Cena a manipulace v tom roli nehraje. Protože na stanovení organických látek se jako odběrné a skladovací nádoby používají ty skleněné. =D

Jinak ze skla se může uvolňovat např. sodík, draslík apod. Ale to je irelevantní z hlediska otravy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 19:57 Muž filipsi [1295] Re: hf
Cinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 19:44 Muž hf [54] Re: filipsi
Netuhne float sklo na hladině nějakého kovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2010 19:37 Muž filipsi [1295] Re: Jetta
Mozna meli namysli tezke kovy jako pozustatek float technologie. Nicmene kazdopadne bych byl klidny, z toho otrava urcite nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 16:44 Muž LiborSprysl [9015]
Hlasuji pro Tetru:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 16:43 Muž melvilko [4]
ja nepouživam ani jedno radšej neham odstať vodu. ale aquasafe mal ževraj lepšie vysledky testov čo sa tyka viazania tych kovov chloru a hluposti okolo toho..........NVM....... moj nazor nechať odstať vodu pripadne pustiť prekysličovanie a može byť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 16:42 Muž Yirka [9123] Re: Johan
Třeba z praktických důvodů. Cena, manipulace .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2010 16:34 Muž Yirka [9123] Re: Jetta
Se sklem mi to připadne jako blbost. Za prvé jsi asi nádrž vypláchl a za druhé, víš kolik lidí by mělo problémy, kolik nádrží se zakládá? Měřil jsi vodu? Uvolňování těžkých kovů se mi opravdu nezdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 16:28 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: Silent
Důvod otravy bych viděl spíše v dusíkatých látkách.

To si právě nemyslíme. proto jsem napsal,že nechal starou vodu, vodu ve které byli ryby
déle než pět měsícu.a dolil 50% nové vody.
a otrava přišla druhý den. a jen u Frontoz

u toho skla nemohou tedy myslet ,třeba prach z řezání skla a jeho upravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 16:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Silent
Tak proč analytici pro stanovení anorganických látek ve vodě používají plastové nádoby? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 15:27 R Muž Silent [5949] Re: Johan
Pokud by uvolňovalo tak by ho nepoužívali jako laboratorní materiál :) . Technologii výroby skla a jeho vlastnosti mi cpali do hlavy čtyři roky. stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 15:21 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Silent
Opravdu nic neuvolňuje? ;-)
Ale jen tak ryju..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2010 15:13 R Muž Silent [5949] Re: Jetta
Sklo je inertní materiál složený ze sklářského písku, potaše, oxidu amonného, sody a ledku draselného. Do vody nic neuvolňuje a tím méně těžké kovy, tudíž je nesmysl kvůli tomu používat jakékoli kondicionéry pro vodu. Důvod otravy bych viděl spíše v dusíkatých látkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 14:50 Muž Jetta [11] - Živorodky – aquatan
Kamarád před nedávnem zařizoval AQ 680l pro Vrubozubce a Frontozy.
Vodu přelil ze stare 380l a dolil novou. a do dvou dnu se mu Frontozy přiotrávili
po ptaní se ve zverimexech a pěstírnách mu řekli,že tam mněl dát Aquatan.
že prý při výrobě skla se používají těžké kovy a je těžké je ze skla všechny dostat
Při novém AQ. A že Frontozy těžký kovy špatně snášej.

Já si AQ pořídil u stejného výrobce.
Mám pro jistotu při zakládání použít Aquatan. nebo stačí aktivní uhlí ve filtru.
nebo jsou jen frontozy vyjimkou svou náchilností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 00:02 R Muž Silent [5949] Re: Romy
Já používám při transportu Aquasafe což je prakticky totéž jen od Tetry nebo od Dajany Aloe gel. A opravdu to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2010 23:53 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Silent
Dle mého skromného názoru je to zbytečnost i při výměně skoro celé nádrže,ale co mám zkušenosti,uklidní Aquatan ryby při transportu.Stačí pár kapek do pytlíku,a ryby transport snášejí lépe.
Sera píše,že vyváže chlór,a těžké kovy.Chlóru už ve vodovodní vodě moc není,a těžké kovy???O tom se můžeme jen domnívat.
Tady je návod: www.sera.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 21:40 R Muž Silent [5949] Re: teleport
Do kýblu. Ovšem já to neleju nikam. Tyto výrobky při běžné výměně vody nepotřebuji. Osobně si myslím, že se šiknou pouze pokud je třeba vyměnit větší množství vody např. 80% objemu nádrže jinak jsou zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 21:38 Muž teleport [3] Re: Silent
a lejete to do toho kyblu nebo pak do akva ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 20:43 R Muž Silent [5949] Re: teleport
Počítá se to na objem nově dodané vody. To znamená na 10ti litrový kýbl nové vody 2,5 ml přípravku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 19:24 Muž teleport [3]
jak je to s davkovanim Sera Aquatan .. pisi 5 ml na 20 l vody ale jake pocita se objem dodane nove vody nebo objem celeho akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 23:32 XY Re: haluska538
Jestliže už jsi rozhodnutej používat aquaregulátor,tak klidně oba druhy.Žádný velký rozdíl mezi nima stejně není.Kromě ceny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 20:18 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kreten
Já si na vodu stěžovat nemohu, zrovna minulý týden jsem je měřil jak v akva tak mě zajímalo kolik má přímo z vodovodu, v akva NO3 10 a z vodovodu to samé, samozřejmě to není nejpřesnější (kapkové testy) ;-) Bohužel si nevzpomenu kde jsem to četl, ale docela bych tomu věřil, uváděli tam že balená voda od spousty jakobyvýrobců je natočená stejně přímo z vodovodního řádu a bůhví jak dlouho se to válí ve skladech než si ji někdo koupí X-)Tak a teď kde je pravda? Studně je trochu něco jiného voda se sama nijak neupraví tak tam ta chemie je na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 20:06 kreten Re: Bob66
Tak pane kolego, toto tvrzení je ta nejhnusnější propaganda, kterou ani bolševik vymyslet neuměl. Právě proto, že je to takový průser s tou vodou, tak proto se šíří takové nesmysly. Česká voda z vodovodu je v takovém průseru, že se o tom ani nikomu nesní. Původně bývala norma na pitnou vodu dusičnany 25mg/l vody, to nebyly úpravny schopny dodržet a proto se norma dvakrát zvedla na 50mg/l - s úspěchem se dostanou na 49 mg/l. Tak pozor, zase bych tak důvěřivý nebyl. Podzemní voda z nízkých hloubek je ve strašném stavu, takže se s problémy potýká 90% studní a myslíte si, že se to dá dohnat působením jiné chemie? Jen tlumit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2009 14:41 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Landvir
Zbytečnost to podle mě je, nedávno jsem někde četl že v dnešní době je voda z vodovodu daleko kvalitnější než balená voda a lidem doporučují pít vodu z vodovodů než ji kupovat X-) Já měním vodu v akva každý týden cca 200L a napouštim přímo z vodovodu, terčovcům to jen prospívá a to jsou ryby které jsou citlivější na kvalitu vody ;-) Takže pokud někdo tvrdí že voda z vodovodu se musí nějak chemicky ošetřovat aby byla pro ryby vhodná tak neví o čem mluví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 14:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kreten
Třeba na tu expedici ryb můžete mít pravdu, ale pokud tím jak píšete čerstvě natočenou vodu a dávat tam hned ryby myslíte čestvě založené akva tak tam bych si dovolil pochybovat hmm Pokud akva není zaběhlé tak vám nepomůže žádný zazračný přípravek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2009 12:53 kreten Re: DrBolíto
Ani jeden není přípravek k ničemu, jen je potřeba vědět, co sledujete tím, že ho do vody nalejete. Pokud chcete "zkvalitnit" čerstvě natočenou vodu a budete tam hned dávat ryby, pomůže jim. Pokud ho chcete používat jako nějaký nadstandard, je to vyhazování peněz. Já ho občas používám třeba do "balící vody" při epedici ryb a mám dojem, že to rybám prospívá. Placebo to určitě není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 11:16 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Landvir
Je to zbytečné, stačí nechat odstát. Případně lze také natočit čerstvou o stejné teplotě a zavést silné vzduchování, (30min stačí) a mezitím si poklidíte akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 08:12 Muž Landvir [57] Re: Bob66
Podle me to zbytecnost neni a oz vubec ne pokud pouzivas vodu z vodovodu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2009 00:13 Muž navik [908] - SumciRe: haluska538
Podle zaměření třeba dostatek rostlin, po záběhu pěkné ryby, kvalitní krmení či vybavení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 22:46 haluska538 Re: Bob66
Aké sú to "dôležitejšie" veci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.09.2009 22:43 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: haluska538
Nemusíš používat ani jeden a ušetříš na důležitější věci X-) Je to naprostá zbytečnost ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2508x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12036-tetra-aquasafe-nebo-sera-aquatan