Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Burzy Polsko

 

NápovědaFórum » Obchody » Burzy 

Burzy Polsko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 11:51 R Muž Anthrax [4786] Re: Pepan, lucasio
Aha, já myslel, že je řeč o GMO daniích a tam padaly pokuty (od ČIŽP) ale vím, že přístup naších orgánů je úplně jinde (magazin.aktualne.cz/…), než těch polských. Tím jsem chtěl říct, že na takové ryby v Polsku narazíte daleko pravděpodobněji, než u nás. Ale tak je to v Polsku ve více oborech, oni příjmou nějaké předpisy aby měli od EU klid, ale vymáhají jejich dodržování jen velmi sporadicky. Alespoň takovou mám zkušenost ze zemědělství. Tím nechci říct, že je správné být papežštější, než papež, ale když s něčím nesouhlasím, a nechci to dodržovat, tak to prostě nepříjmu. Ale to by zase celá EU koukala na Poláky, jako na vyvrhele, takže ti radši předpisy příjmou. Takže začarovaný kruh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.07.2017 10:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Anthrax
Pokud to byly GMO, tak ty jsou skutečně zakázané v celé EU. Jestli to byly napíchané ryby barvou, což dánia nebývají, tak na to se zákaz v EU nevztahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 10:38 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: Anthrax
I u nás to bylo k vidění a čas od času stále je. Takže s tím zásahem to nebude tak horké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 10:35 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Marcel
Jj, balická ul, je tam taková jako klasická polská tržnice a v jedné hale je i ta burza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 10:17 Marcel Re: DavFM
Máš adresu, kde ta burza v Krakově byla? Je to na: ul..Balicka 56, Krakow
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 17:38 R Muž Anthrax [4786] Re: DavFM
Ono je to zakázané i Polsku (vlastně v celé EU), ale tamním úřadům je to tak nějak jedno. :-( U nás by proti takovému prodejci asi hned zasáhla Česká inspekce životního prostředí nebo Krajská veterinární správa ale v Polsku se nic dít nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2017 16:30 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Dneska jsem ztvrdnul v Krakowě, tak mě napadlo se zajít podívat na tu jejich burzu.

Parkování v pohodě, za cca hodinku jsem platil 2zl, cca 12,-kč.
Vstup 5zl.

Je to v jedné takové hale, takové nepravidelné řady stolů, většina prodejců má vevnitř svoje dodávky a někteří i přímo z auta prodávají (takové pojízdné prodejny). Celková kultura nic moc,světla taky poskrovnu,ta hala je poměrně tmavá.Celkově to připomíná rybí trh někde v Chorvatsku. Není to pouze akvaburza, ale zoo trh, takže všehochuť.

2, možná 3 prodejci akvarijní techniky čínského původu, slušný výběr krmiv, nějaká lěčiva a chemie i ve velkém balení.

Rostliny-2 prodejci s prakticky stejným sortimentem, rostlinky v košíčkách v igelitu. Vše pohromadě, člověk se tím musí prohrabat.

Ryby- snad 5 prodejců, opět všichni prakticky stejný sortiment, dle rozhovoru s jedním prodavačem nejspíš u všech stejný původ z Asie. Blbé bylo, že ryby jsou nasáčkovány a není možnost než prostě koupit nabalené množství. 20 neonek je v pohodě, 10 skalárů nebo 5 ancíků už může být pro někoho problém. Ceny trochu nižší než u nás, obecná neonka 6,-kč, denisonka necelou stovku, skalár (jsou poměrně malí)10-15,-kč , gubky 10,-kč. Co mě překvapilo, bylo velké množství barvivem obarvených ryb (tyto se u nás neprodávají, jejich prodej je asi i zakázán). Takže dánio oranžové, růžové,žluté...no prostě hnus, proti přírodě.
Jedinou vyjímkou byl jeden pán, který prodával terče, ten měl nejspíš vlastní odchovy.

Za mě je návštěva takové burzy ztrátou času a ta ostravská je oproti tomu tak 100x lepší.Nebylo tady nic, co by v OV nebylo a naopak v OV je spousta ryb,rostlin,krmiv která v Krakowě na burze nejsou.
Nestojí to za návštěvu ani když jste zrovna poblíž, natož kvůli tomu jet někam 200km.

PS:jediná věc, kterou jim můžeme závidět, je jejich občerstvení. Stejky a klobásky z grilu, bigos, pořádné hamburgery....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2017 11:45 Marcel Re: Bella
Polák nám nyní poslal: Gliwice ul. Błonie. wstęp od 10.30

Na burze v Ostravě jsme se bavili s jedním člověkem, který říkal, že burza je každé pondělí v Glivicích, polák nám to nyní potvrdil, je to v Glivicích, podle mapy je na ulici Blonie i auto burza, která se koná každou sobotu, takže předpokládám, že akva burza bude ve stejném areálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2017 10:30 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Marcel
Hm, tak nic, zkusila jsem to jeste v rychlosti googlnout, a info z roku 2008 nebo 2013 nepovazuju za aktualni, takze bohuzel vic nepomuzu... Takze np. ani nevim, jestli stale plati, ze je to jen pro obchodniky, ze tam normalniho smrtelnika z ulice nepusti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 10:07 Marcel Re: Bella
My jsme psali jednomu Polákovi, co od něj máme ryby. Odpověděl, že nejlepší a největší burza je ve čtvrtek v Lodzi, v pondělí je burza v Glivicích, v úterý v Krakově a v pátek ve Vroclavi, psali jsem mu o adresy, ještě neodepsal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2017 09:47 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Bella
Hmm, tak zatim furt nic. Jen, ze nekde na jinym forum se uz nekdo ptal, a ze se taky konkretni odpovedi nedockal. A ze Polsko jezdi na burzu do Ostravy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 18:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Marcel
Pohledal jsem na interfernetu a vyplivlo mi to tohle:
mapa.targeo.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 17:59 Marcel Re: NHKG
A ty víš kde ta burza v Katovicích je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 16:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavFM
Vím o tom obchodu 2 roky a už 2 roky zpět byla ta doména mrtvá... Jestli pojedeme, tak týden před odjezdem jim napíšu o nový ceník.
Jak jsem tam byl, tak mě nejvíc dostalo, že vůbec neměli popsané nádrže názvem ryb ani napsané ceny. Je třeba si ten ceník před návštěvou vytisknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 16:50 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
No sami mají na fejsu odkaz na vlastní stránky a když na ně zkusíš kliknout, tak je ta doména na prodej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 16:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavFM
Já doufám, že ten obchod furt funguje. Poslední ceník co jsem viděl byl z konce března. Na facebooku toho nikdy moc neměli a mimo facebook žádné stránky na netu asi nikdy neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 16:40 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Pepan
Oni to májí každý týden, tam nic velkého asi čekat nejde, to bude asi takový spotřební konzum. Navíc Krakow a Katowice nejsou moc daleko od sebe.Na ostravskou burzu jezdí i z Waršavy, takže to má asi jinou úroveň než ty jejich. Na druhou stranu jsem byl nedávno v Olomouci a pár věcí, co nejsou v OV, tam bylo.
Ale zvědavý na to jsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 16:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
Já bych to viděl nejdřív na podzim. Přes léto asi bude menší účast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 16:29 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
A funguje ten obchod ještě? Doména nezaplacená, na prodej, příspěvky na facebooku staré... nedávno jsem se tam chtěl jet podívat a tohle mě odradilo (nebyl čas na průzkum bojem)

Pokud pojedete na tu burzu, tak bych se i přidal, pokud tedy budu mít volno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 15:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pepan
Výlet si udělat můžeme. Auto mám, dovolené mraky.
Jestli to je v pondělí, můžeme se stavit i sem: www.facebook.com/…
Parádní obchod zaměřený na Jihoamerické ryby. Už jsem tam dříve byl, ale od té doby se přestěhovali do většího.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 14:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
Klidně bych se do Katovic zajel někdy podívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2017 14:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Marcel
Ostrava ti nestačí? ;-) Přijde mi, že tu bývá víc Poláků jak Čechů jak mezi prodejci, tak mezi nakupujícími.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 14:00 Marcel Re: rriki
Někde na Polských stránkách jsem našel toto:

Poniedziałek - giełda w Katowicach: Katowice Załęże-ul. Żeliwna 38 godz.
12.00-16.00
Wtorek - giełda w Krakowie: ul..Balicka 56 (teren giełdy RTV i kwiatowej)
godz. 14.00-18.00
Czwartek - giełda w Łodzi: ul.Równa 3 godz.14.00-20.00
Piątek - giełda we Wrocławiu: ul. Giełdowa 12 Dolnośląskie Centrum Hurtu
Rolno - Spożywczego S.A. godz.9.00-16.00

Do Krarova a Lodze to máme dost daleko, tak jsme se chtěli podívat do Katovic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 12:12 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Marcel
Ona se koná každý den v jiném městě já jezdím do Lodže ve čtvrtek v pátek se jezdí do Wroclawi a v úterý myslím je Krakow
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 08:56 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Marcel
Napsala jsem na polsky dolnoslezsky akvaristicky forum, az odpovi, tak sem napisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 07:56 Marcel – Burza Katovice
Nevíte někde, kde se v Katovicích koná každé pondělí aqua burza?

Našel jsem, že by to mělo být na adrese Katowice Załęże-ul. Żeliwna 38, ale tam nic není, jsou tam postavené nové kanceláře :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 00:34 Michal Re: Kuba
Do toho bych šel klidně taky.

Stále mě zajíma zda se ozve někdo k má skušenost???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 17:46 Kuba Re: Michal
Poláci mají i velmi zajímavé ceny v e-shopech a halvně co se týče rostlin - PODSTATNĚ větší výběr. Např. zde přez 250 druhů : www.holenderskie.nazwa.pl/… Takže i u nás obtížně sehnatelné, nebo nesehnatelné rostliny X-) Kdyby třeba někdo chtěl zorganizovat hromadnou objednávku, rád se připojím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 13:34 Michal Re: Plecos
Na to už jsem taky koukal a zjišťoval ceny.Ale není to o moc levnější.

Např. u fitru co jsem kupoval Eheim 2028 přes člověka co tam jezdil tak jem ho sehnal o 3tis. levněji a navíc sem ho měl i s mediasetem..

Od Poláků bych ten filtr přes aukro měl cca o 1tis. levnější co jsem si u nich zjišťoval..

Takže zajet si tam se vyplatí víc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 12:37 Muž Plecos [322] Re: Bobeš
Poláci taky mají svou obdobu aukra - allegro.pl
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 07:26 Bobeš Re: Michal
poláci hodně prodávaj i přes aukro,poštovný by bylo možná lacinější než ten benzín :-)
Já si tam koupil patice na zářivky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 06:02 vesy81 Re: Michal
Nevím jak fungují burzy ale byl jsem tam ve dvou menších zverimexech a byl jsem překvapen jak cenami techniky tak sortimentem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 00:49 Michal – Burzy v Polsku,Nákup techniky filtry,topítka atd.
Dobrý den,nevýte náhodou někdo jak ty burzy fungují?Mám na mysli nákup techniky.

Např. třeba v Katovicích

To tam přijedu a bude někde sekce s akvarisikou nebo jak???

Chci toho nakoupit trochu víc a v Polsku je to o mnoho levnější než u nás..

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 2735x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12014-burzy-polsko-