Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Posunutá stěna akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Posunutá stěna akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 21:04 Muž metal [96] - CichlidyRe: djgladiator
ja by som to znutra prelepil silikonom,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 20:49 Michal Re: djgladiator
Zdravím ja jsem asi před měsícem řešil uplně tu samou situaci na mojí 112ce taky se mi to rozlepilo uplně nahoře na spoji asi 5cm dlouha mazera mezi stěnami tak jsem ubral vodu, osušil ten spoj a zasilikonoval nechal jsem to celý den tuhnout pak jsem akvárko dolil vodou drželo to 2 dny a pak zase to same jenomže mezera se prodloužila asi na 15cm a to už jsem měl fakt strach že mi to praskne celé a budu mít vytopený pokoj ale stihnul jsem to vypustit. Pak už jsem vyřezal výztuhu a celou pravou stěnu a znova jsem to slepil od té doby mi to drží v pohodě a doufám že držet bude tak ti přeju hodně štěstí at se ti to podaří nějak vyřešit měj se. Michal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 22:15 Muž filipsi [1295] Re: djgladiator
djgladiator napsal: ...A myslíte, že když to nedělalo doteď, že když to opatrně naplnim tak, jak to bylo doteď měsíc v pohodě, že nehrozí riziko, že se sklo "vyloupne" celé a budu mít v celém obýváku vodu?...

To je pouze otazka casu (a spis kratkeho), nez hrozba rizika.
Ani prodej ze zruseneho velkoskladu neznamena jakekoli omezeni prav zakaznika. Pokud firma, jejiz razitko mas na uctence stale existuje ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:58 Žena bluedream [245] Re: djgladiator
Nebo nechat slepit ve sklenářství nové akvárko (takhle malé moc nestojí) a do původního pořídit džungaráka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:25 Muž ApacheBa [0] Re: djgladiator
na zaciatocnika to vobec nie su hlupe otazky
no musime si par veci priznat : akvarko tecie = zly spoj, ak je jeden spoj zly, neznamena to , ze ostatne su ok, skor aj tie budu vykazovat problemy, a ak je v spoji chyba, je pravdepodobne/ nevravim, ze sa to stane / ze spoj jedneho dna nevydrzi ani nissi stlpec vody, a rozlepi sa uplne, a to hadam riskovat nechceme, teda navrhujem rozobrat akva, a nanovo to prelepit,ak si na to netrufas, najdi si kamosa, co sa do toho pusti, alebo sklenar,
je tu este moznost, ze nanovo vytmelis znutra akva silikonom na akva, a tak vpodstate vytvoris dodatocny spoj + vystuhy na boky akva lepit tak aby sa navzajom lepili naraz 3 skla na jednu vystuhu, nieco ako mam ja vo fotoalbume
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:17 Muž kristian [80] Re: djgladiator
Pokud se pohlo sklo, tak nezbude nez doporucit rozriznout a prelepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:15 djgladiator Re: filipsi
Reklamace ai nebude, když to byl výprodej zrušeného velkoskladu sad

A myslíte, že když to nedělalo doteď, že když to opatrně naplnim tak, jak to bylo doteď měsíc v pohodě, že nehrozí riziko, že se sklo "vyloupne" celé a budu mít v celém obýváku vodu?

Nebo striktně doporučujete vyříznuté celé strany a nalepení znovu? Nestačilo by jen vymazat spoj z vnitřní strany?

Promiňte za možná hloupé otázky, ale vážně nevím, jak se to může zachovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:07 Žena jufo [4] - MiniakváriaRe: djgladiator
Mně se stalo nedávno něco podobného. Nechala jsem si slepit akvárko v jednom sklenářství a když jsem ho doma naplnila jenom vodou tak neteklo. Když jsem do něho dala písek, kořeny atd tak začlo tect, tak jsem jim to vrátila, aby to přelepili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:03 Muž filipsi [1295] Re: djgladiator
Prelepit sam, komplet vypustit, ocistit silikon, znovu stenu slepit. Je to male akva. Jeste lepsi reseni je reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:02 Muž NASREDDIN [1383] Re: djgladiator
K posunutí stěny jistě nedošlo až nyní,
jakmile silikon vytvrdne tak už se naštestí nehne.
Zkusil bych vadnou stěnu odříznout a vlepit znovu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 20:53 djgladiator – Posunutá stěna akva
Ahoj všichni.

Přestože jsem tu nový, potřebuji poradit. Asi před měsícem a něco jsem založil nové akva. Má vnější rozměry 50x30x25 cm a je lepené z 4mm skla. Kupoval jsem ho nové ze zrušeného velkoskladu a všechno bylo OK. Napustil jsem ho, nebyl sebemenší problém.
Ale dnes jsem si konečně koupil ancistruse (nezlobte se na mne, jestli skloňuji špatně) a když ho z pytlíku přelévám do akva, koukám, že je kolem celého akvária pruh vody....jakoby bylo akva v kaluži.
Po obhlédnutí celého akva jsem si všiml, že pravá strana akva nepřesně sedí k zadní straně (tzn. nelícuje povrch skla pravé strany s hranou skla zadního) a kolem se pomalinku rosí voda. Okamžitě jsem odčerpal odkalovacím zvonem asi 10 l. a už se nic neděje, nic neteče, spoj je suchý. Nevím, jestli se to stalo postupně, nebo to takhle nelícovalo hned při koupi...

Můžete mi prosím poradit, co má teď dělat?

Naplnit akva jen tak, aby to nerosilo (stav doteď), nechat ho přelepit, vymáznout silikonem zevnitř/zvenku anebo akva vyhodit?

Děkuji mnohokrát za jakoukoliv radu, strašně mne akva baví a moc mě mrzí, že mám takový problém hned po měsíci založení akva.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 843x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11993-posunuta-stena-akvaria