Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kdo se mi to množí?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kdo se mi to množí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 12:25 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: HáňeKáně
Skús to odloviť do tégliku, uvidíme čo z toho bude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 12:20 Žena HáňeKáně [1] Re: Cyklohentán
Takže nejakej vetřelec, tak to asi zlikviduju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 12:06 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: HáňeKáně
To eviem... Neónky kladú vajíčka na listy, krevetky ich nosia so sebou a vajíčka Heleny vyzerajú úplne inak ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 12:00 Žena HáňeKáně [1] Re: HáňeKáně
Akorát teda koukám, ze se mi ta fotka přetočila..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 11:56 Žena HáňeKáně [1] Re: Cyklohentán
Ne, je na dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 11:52 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: HáňeKáně
To pláva na hladine?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 11:44 Žena HáňeKáně [1] Re: HáňeKáně
V akva mám krevety, neonky modré a šneka Helenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 07:21 Žena HáňeKáně [1] – Šneci?:-P
Fotka k příspěvku Ahojky, jsou tohle šnečí vajíčka?:-) děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 05:33 Angus68 Re: ctibum
Je tam několik šnečků, nějaký krevetky a tři rybky :-)
edit: to já taky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 05:31 R Muž ctibum [6870] Re: Angus68
Zdar :)
Myslel jsem si to. Tam ale prakticky nic živýho, co by lepilo amarouny, nemáš... smich
Já samozřejmě netuším, ale jsem zvědavej, co se ti z toho vyvrbí :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 05:25 Angus68 Re: ctibum
Ahoj, v Angusáriu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 05:23 R Muž ctibum [6870] Re: Angus68
V jaký nádrži ten amaroun máš? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 17:19 Angus68
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neví někdo náhodou, co se mi to snaží množit v akváriu za plže? Doufám tedy, že to jsou vajíčka šnečků. Co by to bylo jinýho??? coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 08:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: pepisanek
Marisa rotula
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 08:42 Žena pepisanek [5] Re: LiborSprysl
Uz jsem ji vratila.Vajicka odlovim.A jaky je prosim cely nazev?Hledala jsem zde v atlasu,ale nemuzu ji najit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 08:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: pepisanek
Pokud ji budete krmit, nebude... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 06:52 Žena pepisanek [5] Re: LiborSprysl
Dekuji,ze pase kytky jsem uz zjistila,dostala jsem ji jako darek a asi vratim.vajicka zkusim vylovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 04:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: pepisanek
Dost dlouho jsem tu marisu nemohl najít... smich ... jo je to její... Byl bych opatrný s tím množením. Je to trochu "vodní králík" a je potřeba ji přikrmovat, aby nespásla všechny rostliny v akvárku... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 19:31 Žena pepisanek [5] – Čí to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mam tam tyhle vajicka.A na druhe fotce je snek,ktereho mam chvili.je to jeho?a nahodou nevite co je to za sneka?Uprostred ulity ma dirku zkrs.
Jinak tam mam jeste otiky,neonky cervene,tetry neonove,ampularku a okruzaky,levatky.
Diky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 09:14 Žena Linduš [166] Re: ZoFi
což založit prezentaci?
pancíci jsou hravé rybky, měli by být aspoň po 4-5 v hejnu. jakého máš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 08:32 ZoFi Re: Linduš
Ne, pancík je tam už jen jeden, byly původně dva, ale o jednoho jsem přišla a to už je pěkně dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 08:02 Žena Linduš [166] Re: ZoFi
jeden pancík? nemáš jich víc? :-D
to je od něj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 00:29 ZoFi – Čí to je?
Dneska jsem v akva našla tyto vajíčka img4.rajce.idnes.cz/… čípak by mohly být? V akva žijí krevetky a raci, neonky, endlerky, pancéřníček a šneci - helenky, pískořky, okružáci a levatky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 22:38 Hran Re: bluedream
A mně se zdálo, že u toho ten samec porád tak vartuje.. Jo to uhlídá.. Mají k jídlu dost potěru.. Díky za odpovědi, budu se těšit na přírůstek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 22:36 Žena bluedream [245] Re: Hran
Ona je otázka jestli to samec, když jikry nejsou někde v úkrytu, uhlídá před drápatečkou a ostatníma rybkama. Jinak je lze dát do odchovničky. Ale vyhazovat? To ne. Pokud se nechcete pokusit o odchov, nechte to na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 22:29 Hran Re: Romy
Páni.. a to normálně z toho vyrostou mladí? Nebo spíš to pochcípe nebo bude sežráno? Manžel říká ať to z akvárka vyhodím.. no já nevím, kdyžtak bych to darovala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 22:27 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Hran
Ano,jsou to jikry ancistrusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 22:25 Hran – Opět se něco množí...
Fotka k příspěvku Zdravím, jen se chci ujistit... To co se objevilo v akvárku jsou vajíčka ancistrů? Vypadají podstatně jinak než ty od levatek, jsou větší a žlutá, viz foto. Náhodou u nich i jeden ancistrus byl, máme zlatý pár. Jinak tam máme už jen živorodky, jednu drápatečku a neonky... Jsem začátečník, je možné že by se mi začli množit ancistrové?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 22:55 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: arnošt
Není neritina jako neritina... :) Ale je pravda, že mezi nimi jsou i "pracanti". :-)
(Ty "notoricky" známé to ale zrovna nejsou... ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 22:49 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Sid
myslím si, že na řasy je možná lepší neritina, ale je zase moc velká - výhodou zase je zajímavější zbarvení
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 22:29 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: pansuu
Vaše chyba! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 22:26 pansuu Re: Sid
Nemám rád šneky... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 21:56 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: pansuu, Arnošt
Fuj! Arnoštovi a Pansuu! :)
Levatka je nádherný a nadmíru užitečný tvoreček. :-) Pomáhá rostlinám tím, že je čistí, likviduje řasy už v zárodcích a podle mých pozorování - první útíká z akva, když není něco v pořádku. (A když nemůže utéct, první hyne... :-O)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:51 pansuu Re: Hran
Stoprocentně ta Levatka, pryč s tím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:30 Hran Re: Imii
Chudák levatka, tak se snažila a člověk jí to zničí... Bylo to na dotek takové tužší, jako želé. Tak doufám že jste se nespletli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 17:56 Žena Imii [45] Re: Hran
Nejpíše levatky, pokud nemáte okružáky =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 17:20 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Hran
na tý fotce teda není vidět vůbec nic, ale pokud je to "kaviár v bublině" tak to budou vajíčka tý levatky... pokud nechceš mít brzo zamořený akvárko, tak bych to zlikvidoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 17:18 Hran – Taky dotaz, kdo se mi to množí
Fotka k příspěvku V akváriu mám platy a paví očka, které předpokládám obojí rodí živé potomky.. Dále neonky, jednu drápatečku a jednu levatku. Jo a mladé ancistry. Objevila jsem na spodu jednoho listu takovou bublinu naplněnou jakoby maličkým průsvitným kaviárem, předpokládám něčí vajíčka.. Přikládám fotku, která sice není moc kvalitní, ale aspoň něco. Nechápu, co mi tam mohlo naklást vajíčka, když neonky se množí tak obtížně. Že by ta levatka?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 17:11 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: arnošt
Jsou to vajíčka helen www.aquaportail.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 09:57 kreten Re: arnošt
Takhle hezké fotky jsem viděl jen od Raviolky, zdá se, že se jedná skutečně o heleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 08:57 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: arnošt
Taky mam nove heleny a tohle se mi objevilo na koreni, to budou urcite ony ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 11:58 Muž arnošt [37] - Rostliny – Taková vajíčka jsem nikdy neviděl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku už asi týden objevuju v akvariu malá žlutá vajíčka, které vypadají jak když jsou ještě v pidi igelitovým pytlíku. cca před 3 týdny jsem koupil Clea Helena a začali mi po akva lézt prckové, ale nejsem si jistý, zda to jsou vajíčka Clea Heleny. Pomůže někdo s idetifikací? díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 13:24 Muž Primainfo [6] Re:
Dík za reakce, ale musím říci, že ampulárka - mám jen jednu - mi baští řasy, plísně i buhví co s náramným apetitem na rozdíl od dvou neritinek, tak mi v akvišu celkem vyhovuje. Jinak s plži žádný problém z pohledu přemnožení nemám, na to jsou moje pakistánské mřenky vždycky příliš hladové. Možná je to škoda, škála šnečků v dobře udržovaným akvišu může být užitečná. Alespoň to občas píšou fajnšmekři přes květiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 09:32 JuraS Re: Yirka
mám piskořky, heleny, okružáky, neritiny, levatky...užitečné..ampulárie mi svým zažíváním a stravováním do akvaria nesedí..mám i marisu ta je taky pěknej šnek..do kýblu na balkon...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 09:24 Muž Yirka [9118] Re: JuraS
Je to tak jak píšeš. Na rozdíl od jiných se jich však zbavíš definitivně a vcelku přirozenou cestou. Jakmile však plži kladou vajíčka pod vodu, je ten boj nekonečný až marný. A je tu také otázka zda je nutný, protože nějací plži (podle mého) vždy do nádrže patří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 09:20 JuraS Re: Yirka
to jsou ale s nadšením..hurááá mám malé ampulárky..btw..snažil jsem se omezovat jejich množením bezodkladnou likvidací a přesto (už jsem je z akva odstranil) se mi z jednoho mini prcka šnečka vyloupla ampulárka co doufám brzo padne za oběť heleně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 09:15 Muž Yirka [9118] Re: Primainfo
Záleží na velikosti mřenek. U mně na velikosti plžů nezáleží. Mřenky mají cca 10 a 8cm a pustí se do šneků všech velikostí.
Edit to JuraS: Tito plži jsou díky způsobu kladení vajíček poměrně snadno regulovatelní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 08:57 JuraS Re: Primainfo
Já bych tak jupííí nekřičel pokud nechceš ampulárie cíleně množit..za čas možná budeš prohledávat odpovědi na otázku "kde koupit šneka clea helena ?" a nebo "jak se zbavit šneků ?"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 00:22 Muž Horác [3942] Re: Primainfo
S tou zářivkou to vidím dost špatně ... Ale třeba to vyjde. S těma mřenkama bohužel neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 23:11 Muž Primainfo [6] Re: Horác
Fotka k příspěvku Díky Horáci, tak to vypadá na Amlupárku - budu mít malé šněčky,jupíí, tedy pokud se dneska neuvařily, protože je nakladla, přímo nad zářivku, která dneska svítila a škody jsou znát i vizuálně, odloupl jsem proto kokon a dal nad vodu do malé misky - uvidíme, když se to povede tak budu mít minimálně chutnou mňamku pro mřenky. Je známo, jak staré Amlulárky můžu dát do nádrže, aby je mřenky nepožraly?
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11927-kdo-se-mi-to-mnozi