Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasa v krevetkáriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Řasa v krevetkáriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 08:44 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Jjapan
Taky jsem o tom nesvícení uvažoval, ale já ji mam třeba i v přepadovem filtru, a tam světlo vubec nesviti..:-D tak nvm no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2014 08:37 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aforte
Pokud bude dávat Vital na tu řasu do mechu a rostlin tak tim oddělá i ten mech a rostliny. Aby to mohl takto použít. Tak by ta řasa musela být nějak izolovaná. Třeba by rostla na kamenu, nebo kořenu. Pak by se dal ten Vital aplikovat.
Jak se mi tahle vláknitá jednou rozjela. Tak mi pomohlo, že jsem jí co nejvíc vybral a skoro přestal svítit. Mechum to nevadí, ale jí jo. Svítil jsem třeba jen 4h denně. Po čase úplně vymizela a začal jsem svítit normálně. Teď svítím cca 10h a řasa ani nemá tendenci se vrátit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.01.2014 18:12 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: predator3313
Co zkusit CO2 vital. Po částech na místa. Ale krevetky bych oddělal do vedlejší a hnojil CO2 vital na místa. každý den nějaké malé části.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2014 18:05 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: predator3313
Podle mne, kdyby v těch ostatních nádržích neměla pro sebe vhodný podmínky, tak by tam neprosperovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 13:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
pravá řasokoule tohle neudělá, tahle řídký dlouhý vlánka.... a věř že to je odolná mrcha a pokud ti ten mech hezky neporoste tak v něm bude sídlit dál....

a pokud by ti bylo líto ji furt vyhazovat, tak ji natrhej, přelej vařící vodou a předlož krevetkám.... pochutnaj si ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 12:43 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Johan
No protože mám podezdření, že za to muže ta řasokoule, a kdybych dal pryč hned ten první shluk tak jsem měl pokoj. Nicméně sem si ji do 2. a 3. akvarka zatáhnul s rostlinama takže nemam duvod se domnívat že by se tam vytvořila po znovuzaložení nezamořenýma rostlinama znova... třeba se pletu, ale snad ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2014 12:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: predator3313
Takže to vypadá že budu muset všechno zakladat znova protože jak je te řasy víc tak uplně decimuje všechen mech. Proč myslíte, že se neobjeví znovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 11:57 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prasan
:) no tak bud rád že se ti tak nerozbujela jak mě, já to zkoušel odtrhávat, ale po par tydnech vždycky zas najdu tucet dalších shluků... je to hruza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 11:55 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Moucha
Taky jsem si původně myslel že se jedná o nově rostoucí řasokouli, tak jsem to nechal být. Pak jsem zakládal další 2 akvarka a použil rostlinky s prvního. A výsledek je že mám už tu řasu ve všech, odstranit mechanicky je to naprosto nemožné protože malá vlákna jsou prakticky všude....
Takže to vypadá že budu muset všechno zakladat znova protože jak je te řasy víc tak uplně decimuje všechen mech.
V jednom akvárku nemám zatím živočichy tak tam mužu zkusit i něco agresivnějšího ale ke krevetkam se pravě bojím zkoušet něco silného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 08:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
no ja používám úspěšně akvarista.cz/…

jinak podobná řasa se mi v akva objeví vždycky když mi hůř roste blixa, teďka přes vánoce mi zařasila téměř celou "školu" (nádrž v záběhu), 3 týdny jsem nemohl hnojit, dudu muset zmírnit osvětlení a i dávkování co2 trošku pokulhávalo.... zkrátka se vždy objeví jakmile nějaké rostlina chřadne... algo stop ji zbrzdí v růstu, ale definitivně nezlikviduje

nejpíš to bude něco příbuzného s řasokoulí, zaručený recept jsou prosperující rostliny
další zajímavé prostředky jsou na bázi ječné slámy... přírodní látky zpomalující růst řas...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 07:41 - Re: predator3313
Rovnaká sa mi objavuje vo fissidense tiež pri krevetkách.Povedal by som,že ide o druh fungujúci i v čistejšej a nezávadnej vode.Nepomer Co2 či rozdiel v iných parametroch.V rovnakom akvárku rastie i jávsky mach a na tom sa mi to vôbec neobjavuje.Možno iné rastlinky v mojom prípade odoberajú niečo fissidensu a na tom takto profituje táto pekná zelená riasa.Osobne ju neriešim,je v minimálnom množstve.Sem tam väčší zhluk ,ak sa nájde odtrhnem pinzetou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 21:48 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Fotka k příspěvku Už jsem se sice ptal v jiném vláknu, ale obtěžuje me řasa na obrázku a mám ji taky v krevetkáriu, nejde se jí zbavit tak uvažuju že zkusím nějakou chemii než se dostanu k znovuzaložení celého akva. Nemáte někdo zkušenosti s chemii proti řasám u krevetek?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 22:15 Muž Pusta [25] Re: Martin
Chce to pohnout podmínkami v akváriu. Řasa a dokonce ani sinice prakticky přenést z akvária do akvária nejde. Dávám od štětice a hnědé ruduchy zařasené rostlinky z Malawi do krevetkárka na "údržbu" a řasy jsou do týdne pryč (ne že by je krevetky žraly, když rostou, to se jich ani nedotknou, ale poté co řasy začnou na nedostatek živin uvadat, ihned je zdlábnou). Dříve jsem tam dával i rostliny, na kterých byl povlak sinice a taky zmizela. Chemismus obou nádrží je stejný (PH, GH, KH), vyjma zatížení odpadními látkami (NO3), ve ktreých Malawi na plné čáře vede. Teď se mi však štětice v krevetkárku začala dělat sama poté, co jsem tam dočasně přemístil docela dost prcků z Malawi a začal je vykrmovat (akva je teď dost přerybněné). Až budou odejiti, štětice zase zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2009 21:39 Žena ustavprochore [567] Re: Martin
To je jedno, odkud jste si jí tam "přitáhnul", pokud nebude mít podmínky, neporoste. ;-)
Aspoň si aktualizujte a doplňte prezentaci, když chcete rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 18:28 Muž Martin [3] Re: koblihcz
Ta fotka v prezentaci už je stará. Je tam víc kytek,ampulárka tam je,krevetky přikrmuji okurkou. Možna že jsem to tam natáhnul z druhého AQ. :( Tam se nřasa už jendou vyskytla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 11:11 koblihcz Re: Martin
Podle te jedne fotky co mas v prezentaci, tam mas malo rostlin a to co tam mas za rostliny asi nebudou v prevazne vetsine zadni rychlici. Navic se jedna asi o cerstve zalozenou nadrz, takze rostlinky asi jeste moc nejedou. Takze bud poradne odkalit, vymenit cast vody, zredukovat krmeni, nebo pridal nejake rychlerostouci rostliny. Japonici a rasy nevim, co jsem cetl tak se do rasy pusti jen kdyz uz nic jineho neni. Coz asi plati asi o vsech krevetkach, takze pokud je necim krmis, nemuzes cekat ze se pusti do rasy. Obecne pokud hledas kombajn na rasy jednak to neresi tvuj problem, druhak musis vedet presne co za rasu tam mas, protoze pokud vim ani krevetky nezerou vsechny druhy ras.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 09:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martin
Nooooo neuvedl jsi par udaju a tva prezentace ma mezery. Dilezity je chemismus vody, rostlistvo a filtrace.
stetickova rasa. Jakou ma barvu? Nejni to ruducha?

Chcesh experimentovat?
Zkus ampularii, (snek) radsi tu se zlatou ulitou, mne zrala i ruduchu, ale problem to neresi....

I kdyz ke krevetkam je ampularka docela dobra... Ma nedokonale travenitakze, jeji trus je atraktivni pro krevetky. V podstate jim zradlo predkousa a trosku natravi, Jen je obcas problem ze ampularka, ten kombajn nemotornej, sezere i nejaky rostliny a taky umi pekne hrabat. Jo a taky ji moc chuti okrehek, zarostlou hladinu 20l akva zbasti za tejde. Prijede k hladine, znohy si udela nalevku a pres ni fitruje.

I plovouci kytky jsou dobry, fungujou jako korenova cistirna, a kdyz se premnozi tak se veme vidlicka a sbira se. I kdyz ampularie te toho usetri a krevetky maj co papat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 22:02 Žena Rebbie [71] Re: Martin
To je těžký, v prezentaci nemáš uvedeno jakej je tam filtr, kolik světla, kytek atd... Tady bych hledala chybu místo spolehnutí se, že krevetky se "štětkou" zatočí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2009 20:57 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Martin
Máš zajetý filtr? Nemáš ho ucpaný? A přidej rostliny. Pravidelně odkaluj. Na krevetky se nespoléhej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 20:49 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martin
Já přemýšlím jak to vlastně s tou řasou je, mám košík plný téhle řasy a krevetky s ní nic neudělaly co jsou tam./ jsou tam už dlouho
Je vůbec nějaká krevetka která páše řasu ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 20:35 Muž Martin [3] – Řasa v KREVETÁRKU
Ahoj,
jak se mam zbavit štětičkové řasy v krevetárku?Japoniky nemůžu sehnat a ČD kurýrem je zatím posílat nechci.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 1260x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11871-rasa-v-krevetkariu