Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cihla v akvariu

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Cihla v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 21:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mnagovicz
Používá se láva nebo její drť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 21:49 Muž Mnagovicz [4] – Cihla do akvarka
ahojte borci, budu zakladat akvarko v ada stylu a chu zvednut na stranach hodne teren az tak ze mu bude kamen vycuhovat nad vodu. Mam obavu ze by se mi mohl substrat po casu sednut, nebo se sesypat, bo na nem budou dalsi kameny. Nechi ale plytvat kamenama do zakladu a videl jsem ze to nekdo resil tak ze do zakladu teho terena dal normalni cihlu. Cihla by byla parada, bo je stabilni a zaroven usporim kdybych tam mel jinak davat ty japonske kameny, ktere stejne nebudu videt. Myslite ze je to OK mit v akvarku cihlu v substratu? neuvolnuje se z teho neco blbeho? Co treba duta cihla od poroterma? To sem videl na yutubu kdyz borec zakladal velke akvarko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 11:01 Muž JaV [22] Re: kuzmici
Hmm, to bude ta vápenopísková, tak tu tam radši strkat nebudu. Děkuji moc za čas a rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 10:52 Muž kuzmici [13] Re: JaV
No poznat se to dá tak, že pokud je bílá cihla šamotová, tak je více porézní a většinou není úplně bílá, viz www.google.cz/…
Pokud to je vápenopísková cihla, tak je téměř hladká s minimem pórů a je skoro bílá, spousta z nich má v sobě otvory (vedení instalací možná), viz www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 10:42 jurek Re: JaV
Ona ta cihla lehce šumí pokaždé, když se na ni naleje tekutina(když je cihla suchá), nemusí to jednoznačně znamenat, že je v ní obsažen vápenec, což samozřejmě nevylučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 10:40 laKatos Re: JaV
Není to šamotova cihla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 10:18 Muž JaV [22] Re: kuzmici
To nevím, jak se to pozná? Vypadá stejně jako klasická červená, jen je bílá, nebo taková zašedlá bílá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 10:16 Muž JaV [22] Re: LiborSprysl
Mám dvě varianty, mám uřízlý pruh plexi, ale v zásobě i cihly, záleží jaké to bude až se do toho pustím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 10:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: JaV
Není lepší na tvorbu svahu skleněná (plastová) přepážka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 09:58 Muž kuzmici [13] Re: JaV
Pozor na to, jaká bílá cihla! Většinou jsou to vápenopískové cihly a to není nejlepší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 09:53 Muž JaV [22] – Bílá cihla
Zdravím, má prosím někdo ponětí jestli by bílá cihla v akva byla na škodu? Myslím z hlediska chemie, chci je využít jako výplň do dna při tvorbě svahu. Jde o to že pokud ji poleju octem tak velice mírně, a to musím dát ucho hodně blízko, šumí. Nemám srovnání, nevím jak to šumí když už to je špatně :-)
Díky za názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2013 17:22 Muž jajaapaja [174] Re: LiborSprysl
Není,ale je to hezčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 17:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: jajaapaja
A když ji zarůst nenechá, tak snad nějaký je? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 16:59 Muž jajaapaja [174] Re: Karel z Tábora
Když ji necháš zarůst mechem ,není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 13:57 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Karel z Tábora
Používám klasický duťáky, hranatý. Apistogramy se v tom schovávají a vytírají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 13:46 Muž Yirka [9123] Re: Karel z Tábora
Pokud se ptáš na materiál - vypálená cihla není problém, účel a design si musíš posoudit sám. Ancistrusi se nejlépe cítí v něčem těsném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 13:41 Muž Karel z Tábora [21] – Cihlová trubka do akvárka?Ano či ne?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,zajímalo by mě jestli je vhodná cihlová trubka do akvárka či není?Vyčistil jsem jí vyvařil ve slané vodě.Plánoval jsem že jí tam dám ancíků a ještě bych jí asi pokryl jávským mechem aby to trošku vypadalo.Co vy na to?Ano či ne?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 22:47 Muž grizly [145] Re: Snowy
Predpokladam, ze v porech cihel na 100 % zustane vapno, ktere se v michacce micha. Vsechno ho urcite vodou nevyplachnu. Snad to nebude na skodu. Nez tam dam nejakou zvirenu, prvne to vyzkousim nanecisto a uvidim, zda jsem neslapl vedle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 22:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grizly
Aha, ale kytky rostou všude, tak hodně štěstí=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 22:40 Žena Snowy [24] Re: grizly
Podle mě pokud to bude dobře vypálená čistá cihla, tak ti to s pH a tvrdostí nic neudělá. Otázkou je, co bylo v té míchačce před tím, než jsi tam vrazil tu cihlu. Od toho se, myslím, budou odvíjet ty změny ve vodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 22:28 Muž grizly [145] Re: Johan
Budu jim tam lit vodu ph 8,2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 22:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grizly
Proč by voda s cihlama měla být zásaditá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 22:02 Muž grizly [145] Re: Moucha
Vybiram vypalene cihly, mam uz par hezky ovalnych kousku, kterymi cistim michacku. Navic jsou porovite, je v nich hodne vzduchovych bublinek. Mel by to byt neco jako liapor nebo keramzit. Navic maji hezky barevnbarevny odstin. Tech rostlinek budou mit dost, anubias nebude jen jeden. V tak zasadite vode se asi jinym rostlinam darit nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 21:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: grizly
cihhly byly ruzne, je to vypalena cihlarska hlina (jilovita), ne vzdy byly dobre vypalene
jinak rozdrcene cihly jsouz v podstate antuka....

udelej pokus do flasky dej vodu a cihlu, za par dni ji premer a uvidish
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 21:33 Muž grizly [145] – Cihla v akvariu
Chci si dat do akvarka ke krevetkam starou(100let) cihlu. Prvne ji nalamu na kousky a pak necham "zakulatit" v michacce. Cekam, ze se mi zvedne tvrdost a ph vody. Mate nekdo s takovym dnem zkusenosti? Z rostlin tam budou zrejme jen anubiasy na raselinovem korenu. Ten by mel vodu okyselovat a tak jsem zvedavy, kolik bude vysledne ph. ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1345x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11847-cihla-v-akvariu