Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Yellow - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Neocaridina davidi var. Yellow - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 10:28 Žena Kochanski [2]
Ráda bych aktualizovala téma. Pomalu, než se mi zaběhne nádrž, vybírám krevetky, ráda bych si početla nějaké aktuální příspěvky, pokud je tady někdo zrovna chová. Kde jste kupovali krevetky a jak vám prospívají?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 11:55 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
- "celkově moc nepřibývaly", presne tak bych to taky nazval :-)
- ve srovnani s RCh, v mem pripade jeste spise s Palmatami, se mnozi mene
- a nejlepsim ukazatelem je cena, Yellow si stale drzi cenu cca 30,-, Rch se prodavaji za polovic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 11:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: seic
no mě nosily v pohodě, malý tam taky byly, ale celkově moc nepřibývaly. Možná že malý měly málo potravy i když řasy tam byly a rybky jsem krmila cyclopem. Teď jsem je z 20 přestěhovala do 80ky, tak snad už to bude lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 11:31 Muž MrHu [300] Re: seic
Já měl 30 litrů...:-) Jen jsem tim chtěl říct, že asi není úplně pravidlo, že by se množily hůř...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 11:26 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: MrHu
- zalezi na AQ (velikost-substrat-voda-filtr-kvitka atd.)
- u me tech 30+ Yellow dokazalo "prezit" a mnozit ve 12L vody ;-)
- pak rekly dost a uz se neobjevila jedina nosici samicka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 11:05 Muž MrHu [300] Re: seic
Já koupil na burze 2+1 a do dvou týdnů obě samice nosily...:-) a ani potom neměly dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 10:48 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
- nemnozi se tak snadno jako Red Cherry nebo Palmaty, ja musel nakupovat 2x, ale nakonec bez problemu 30+ ks ze 7 rodicu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 10:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petulinakk
mě se tedy množí trochu obtížněji než třeba red cherry, ale je možné že je to jen jiným akvárkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 09:12 Žena petulinakk [2016]
Zdravím, po nějaké době obnovuji tuto diskuzi, pozorně jsem jí přečetla protože o yellow do budoucna uvažuji, a nemohla jsem si nevšimnout že u některých přispěvatelů kteří jí podle této diskuze měli, v nádržích chybí... co se stalo, ukázala se náročnější na chv, nebo jste prostě jen přeši k jiným druhům?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 16:55 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Yellow mají svělounce žluté vajíčka - viz. fotečka
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 22:26 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: gaume
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Příbuzný heterošky se mi množily taky tempem 25 mladých na vrh :) Poznají se podle bílého okruží oka a jsou nažloutlé.
Ale opravdový žlutý Fíři mají skoro poloviční vajíčka( ne zelený ) a taky menší mladý... taky černý očička a žádný tečky na kabátě...
Který z nich máš ? Třeba najdeme jak je množit lépe :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:27 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Bak
mne teda rostou uplne stejne rychle jako red cherry. a mnozi se jak posahany, ze ctyr kusu jich mam po cca sedmi tydnech minimalne tricet a to beru jen ty, co jsou uz videt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 20:13 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky
Tak po 10 dnech od vykulení obdivuji mláďata hetero Yellow z němec, zjišťuji že mláďata jsou stále malá 3-4 mm a pomalu rostou. Toto je asi důvod proč se v Čechách neuchytila tato kráska. Je těžké je odchovat a navíc jsou tak malá mláďata že snadno padnou za oběť i malé rybce.
O týden starší bílá perla má už 6-7 mm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 19:27 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
Nedorozumění - ano, vejce tyto krevetky nosí standardně něco těsně přez 21 dní pokud se nemýlím, ale k opětovnému dozrání vejcí došlo až po 44 dnech, abych byl přesný. Možná jsem to trošku zamotal - prostě nedojde k dalšímu spuštění vejcí po 21 dnech ale až po 44 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 22:10 Muž Chem [837] Re: Bak
Ono to nebude za kazdych podminek tak presne. Udava se obecne 30 - 50 dni. 44 dni je docela dlouho, casteji nosi spis neco malo pres mesic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 17:11 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Interval dozrávání vejcí
Tak se zdá že vejce krevetkám dozrávají ve 44 dnech, tedy co se týká tohoto druhu. Zatím potvrzuji na jedné krevetce, snad se potvrdí i na druhých.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 19:22 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Nosíme !
Poslušně hlásím že už nosíme, první žluťásek už nosí. Pokud není táta zrovna Cantonensis tygřík, tak je to OK. Začínám odpočítávat 20 dní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 15:57 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
No budu to sledovat :) Jinak Red Fire vypadají jako dost otužilí borci, nějak jim nic neva, nosí a nosí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 14:25 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bak
A už ti je nosí dýl jak týden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 10:52 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Myslím si že jeden sameček klidně zvládne i 5 samiček najednou, takovou mám aktuální situaci u Red Fire z NDR, je jeden a nosí mi 5 samiček.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 10:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bak
Tak já už mám minimálně 4 nosnice. Jedna z nich je extrémě obtežkaná vajíčky, svoji velikost truchu víc i ta druhá, ale ta jedna tam možná nemá ani 5 kousků. Je možný, že počet samečků to nestíhal oplodnit, pokud to na samičky přišlo v jednu chvíli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 09:49 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky
Včera se mi po nádrži bouchaly snad všechny malé žluté krevetky co mám, jezdily jak motorové myši nahoru a dolů, jedna zahodila svleček, ale vejce dnes ráno ještě žádné. Zajímalo by mne, co teda dělaly když nic nedělaly :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 18:10 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Zdá se, že nemám jenom samce, už se začínají samičkám tvořit za krkem něco jako náznak vaječného vaku hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 22:43 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
To ano, ale mláďata zapadnou a ani endlerka je nevyzobne, dá se realizovat odchov na dně namísto závěsné sítě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 20:34 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bak
to už jsou celkem velký kamínky :)
mám podobné teď ve 3 AQ ale s rybama. Krevetky po tom polezou jako po skalkách. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 20:30 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Budu přemýšlet o černém dně, čedič zrno 5-8 mm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 20:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bak
škoda jen, že se nedají chovat s Cherrynama, dát k nim ještě zelený babaulti tak je to parádní kontrast barev. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 17:50 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Když už se nám podařilo Cheryny trošku zešlechtit, tak začneme zešlechťovat Yellow Fire.
Holt život je změna, už mi taky rostou a rychlými tempy dohání ! palec
Myslím si že opravdu problém je v tom že Čechy jsou krevetkami zapomenuté a Cherry se tak rozmohly, že je má téměř každý chovatel s akváriem :) Snad to napravíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:38 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: matrix069
Fotka k příspěvku takže je už nemáš.. no a jsou tam u vás k sehnání i jiné než zde běžně chované krevetky? třeba nějaké Sulawesi?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:33 Muž matrix069 [79] Re: Semtex
Jak hovorím,mohol som mať nejaké F1000,tie na fotkách vyzerajú krásne. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: matrix069
Fotka k příspěvku Ano není to novinka, v německu je jich opravdu plno, ale k nám se moc nedostávají.
Ještě přiložím jednu fotku žlutý krevetky pro představu jak moho vypadat i u vás za dobrých chovatelských podmínek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 21:17 Muž matrix069 [79] Re: Semtex
Ja len podotknem,že to nieje nejaká extra novinka. Tieto krevetky som mal cca pred viac ako rokom,odchov jednoduchý,rozmnožovanie bez problémov,proste klasika neocaridina. Ich farba ma nejako výrazne neoslovila,žlté boli,ale žeby tá žltá nejako svietila do očí to nie. Ale možno je to všetko iba o svetle a prostredí. A možno som sa nedostal k nejakým F1,ale možno nejakým F1000 ;-) Každopádne sa ich cena vtedy pohybovala okolo 80 sk,teraz neviem ako to je s nimi....ale nech sa Ti darí. Rozmnožujú sa rýchlo,toho sa neboj.
Niekde som mal aj foto,ale akosi ju nemôžem nájsť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 20:50 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Krevetka N. heteropoda var. Yellow
Fotka k příspěvku Zakládám toto vlákno proto, aby se tu trošku rozjela diskuze o krevetkách.

U nás je zatím tato krevetka těžce k sehnání, ale jistě si tato barevná varianta najde cestu i k nám. Pro ty co o ní neví, tak se jedná o ten stejný druh krevetky jako je nám dobře známá Red Cherry.
Vzhledem k tomu je velice pravděpodobné, že se u nás brzy rozšíří. Je o ní viditelný zájem místních chovatelů a taky proto, že její chov i odchov je stejně jednoduchý jako u Red Cherry.
Její zbarvení je celistvě žluté a to i u samečků.
Tady je odkaz na web, kde se můžete dozvědět o žluté krevetce víc: www.planetinverts.com/…

Co možná vězšinu z vás bude zajímat je, jak asi budou vypadat potomci, kdyby došlo ke zkřížení Red Cherry a Yellow. To co jsem se dozvěděl je zajímavé. První generace F1 bude 100% Šedá. Následující generace F2 (potomci F1) budou 50:50% červená:žlutá.
Ale tohle raději nezkoušejte, ztratili by tak chovatelskou hodnotu.

Před měsícem jsem se stal majitelem menšího chovného stádečka těchto krevetek dovezených z Berlína. Byli to většinou prckové od asi 7mm do 1,3cm. Za ten měsíc povyrostli a dospěli.
Včerá jsem poprvé objevil první 2 nosnice. Doufám, že je vše OK a krevetky se do měsíce vyklubou.

Na fotečce je jedna z nich, kde jde docela dobře vidět její poklad, vajíčka hop
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5183x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11833-neocaridina-davidi-var-yellow-chov-odchov