Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrační hmota pro Eheim

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtrační hmota pro Eheim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 10:58 Muž Morath [29] Re: Silent
Ja prave koupil dva smich kazdy ma dva vyvody na 180 l(vzduchu)/h s tim ze jeden pouziju pro lecebnu + karantenu a druhy do nynejsiho akvarka. Horke letni dny... no asi az pristi rok :) ale jak rikas, on se neztrati a ja nemam v planu skoncit po rekonstrukci stavajici nadrze.

Mimochodem, cenove pekne gardy, za osvetleni + filtraci 2,500,-. Nemluve o nakupu testu, noveho dna, kytek, trosky chemie a leciv... ufff to jsem si nasel konicek, pocitace byly snad levnejsi :-D kdybych alespon zakladal novou nadrz, ale porad jen predelavam. No a to jeste musim vyresit tu karantenu a lecebnu... trosku OT, muj nynejsi tok myslenek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2009 10:49 R Muž Silent [5949] Re: Morath
Úplně zbytečné to není. Třeba při nemoci a nutné antibakteriální léčbě se musí filtr odpojit (zničili by se filtr. bakterie) a pak je vzduchovací motůrek k nezaplacení. Nebo při horkých letních dnech ho lze pro přivzdušnění použít. Nebo pro pohon bublifuku při filtraci v odchovávací nádrži při množení ryb atd. Neboj, on se neztratí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 10:44 Muž Morath [29] Re: Haimdol
Tak diky za informace, jen jsem asi koupil kompresor na bublinky zbytecne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 10:30 R Muž Silent [5949] Re: Morath
Správně. A bublat netřeba. Taky to vyhání CO2 z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 10:23 Muž Morath [29] Re: Silent
Dobre, takze nekolik cm pod hladinu smerem nahoru aby ji lehce ceril, aby nedelal jen vnitrni proud a hladina zustala jako zrcadlo. Jinak co se tyce bublatek, ano/ne? Cetl jsem ze to take CO2 moc nepomaha a vyhani ho z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 10:03 R Muž Silent [5949] Re: Morath
Aktivní uhlí má smysl použít jen pokud dojde v akváriu k nějaké otravě nebo po léčení. Po vyfiltrování zase vyjmout z filtračního systému. Co se výtoku týče, můžeš ho dát rovnou níže jen aby mírně čeřil hladinu. Pokud není extrémně přerybněno tak zdravé rostlinky které jsou v, pokud možno, hojném počtu vyprodukují kyslíku dostatek. Prudkým pohybem hladiny se vyhání i to málo CO2 co tam je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 09:53 Muž Morath [29] Re: Mrakoplash
Takze aktivni uhli neni treba vubec vyuzivat?

Co se tyce toho vytoku tak za predpokladu ze chci mit rostlinky ale CO2 nepridavam, ponechat na hladine, pokud bych CO2 dodavat zacal tak presunout vytok niz? Stane se neco kdyz dam vytok niz rovnou? Bude dostatek kysliku pro rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 09:50 Mrakoplash Re: Morath
Uhlí je podle mne zbytečná investice.
Čeřením hladiny se okysličuje voda a mohlo by to být při přidávání CO2, trochu kontraproduktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 09:05 Muž Morath [29] – Filtrační hmota pro Eheim 1000l/h
Zdravim,

v akvariu 160l mam velky vnitrni filtr, jedna se tedy spis o zabudovane vnitrni komory (filtr delsi dobu nefunguje, protoze cerpadlo se polamalo), rozhodl jsem se pro cerpaci hlavu Eheim 1000 l/h ( shop.miga.cz/… ) duvodu je vic, regulace prutoku, nepojedu patrne na plnych 1000 l/h ale spis neco kolem 750 l/h, komora urcena pro cerpadlo je uzka, proto padlo toto rozhodnuti, je jeden z mala co se tam vejde.

Ted k otazce, jakou filtracni hmotu muzete doporucit? Hledal jsem hledal a vybral jsem "Filtrační houba hrubá, 3x50x50 cm" ( shop.miga.cz/… ) + "Filtrační houba jemná, 3x50x50 cm" ( shop.miga.cz/… ) a nakonec "Díl uhlí aktivní standard 2ks" ( shop.miga.cz/… ). Duvody jsou ze to je pomerne dost filtracniho media a moznost narezat si ho dle potreb, mozna ho bude i vic nez je treba. Kazdopadne mate nejaky ekonomictejsi nebo co se kvality filtrace tyce lepsi napad? Pripadne prosim o schvaleni, at toho nemam plnou hlavu ;) diky.

PS: Jeste jeden dotaz, kytickar Rataj radi ve svich materialech aby byl vytok cerpadla cca 7cm pod hladinou, jinde se doporucuje aby hladinu co nejvic ceril, jaky nazor mate vy?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 680x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11828-filtracni-hmota-pro-eheim