Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Otrava ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Otrava ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 13:55 Muž michalcod [13] Re: Zoidik
byly tam postupně přidávány Samo jelo asi cca 14 dní-vím je to málo, ale muž se stalo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 13:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: michalcod
Ano mohla by se zlepšít. Koukal jsem na akvárko, bylo založené asi před měsícem a teď v něm plave osádka. Kdy tam byly ryby dány? Dávaly se postupně, nebo všechny současně? Ono je dobré s přidáváním ryb tak 3-4 týdny počkat až se ustálí trochu filtr a potom je postupně přidávat aby nedocházel k tomu, co se stalo u tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 13:47 Muž michalcod [13] Re: Yirka
Ještě se zeptám...takže když odkalím a vyměním 1/3 vody a doleju vodou odstátou s vodovodu se zamíchanými nitrifikačními bakteriemi tak by se situace mohla zlepšit?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 12:04 Muž Yirka [9137] Re: michalcod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 10:21 Muž michalcod [13] Re: bulawaio
Nějaké přímo odkazy prosím?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 09:34 Muž bulawaio [92] Re: michalcod
pokud se jedná o problém s dusitany, dusičnany a amoniakem - tedy problémy s bakteriemi zpracovávající N-látky, tak to změříš nejlépe pomocí kvalitních akvarijní testů na jednotlivé N-látky.V lepší akvaristice na ně určitě narazíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 09:09 Muž michalcod [13] – Ryby u hladiny
Zdravím.
I po těch výměnách vody co mi doporučil Romant za což mu děkuju, mi postupně hynou ryby-vždy jen živorodky. Psali jste, že tam není dobrá nitrifikace, ale potřebuji to nějak změřit co tam mám za sajrajt..
Jak nebo čím to změřit? Díky za odkzy a ještě jednou děkuji Romantovi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 22:21 R Muž romant [27987] Re: Emilio
To topítko bude v pohodě, aby bylo s termostatem. Ten vzduchovací motorek je třeba toto www.akva-exo.cz/… . Ten se hodí doma mít klidně někde v šuplíku pro strejčka příhodu i když se nepoužívá. Za ty rostliny pochvala, obvykle to tak nebývá. Podle mě když se zlepší ty intervaly výměny vody a udělá se něco s tou teplotou, tak bych dával beťákovi slušný šance na přežití. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 22:13 Emilio Re: romant
K tomu je zapotřebí kompresor, který se pak uchytí vně akva nebo jak to funguje? Zatím jsem jen četl o vnitřních a vnějších filtrech. Já mam momentálně tento vnitřní filtr: www.akva-exo.cz/… Rostlinky v akva mam a pořád se rozrůstají, že je budu muset za chvíli protrhat, jinak mi to akva zaroste. Plovoucí teda zrovna nejsou, ale v tom snad není zásadní rozdíl? Beťák rád proplouvá spletí listů a ancistruse sem zahlídl po těch listech dokonce skákat. Jinak 25W topítko na budoucí 30 litrovou nádrž je ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.01.2012 22:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: allister
zvláště NO2 je pro ryby velmi toxický (mělo by ho být neměřitelné množství), i hodně vysoké hodnoty NO3 dokáží ryby zabít (přestává se jim okysličovat krev).
To aby se velmi nebezpečný NO2 přeměnil na méně nebezpečný NO3 umožňují nitrifikační bakterie. Když tam dáš ryby příliš brzo, nejsou ještě bakterie dost namnožené (a to ani v případě že je tam naliješ v nějakém přípravku), stejně tak se ryby můžou otrávit když je v akvárku přerybněno.
Bývá nejlepší zaběhnou akvárium aspoň 3 týdny nebo i déle, než se tam vpustí ryby, a i potom přidávat ryby postupně a ne hned celou plánovanou osádku naráz. Když ne tak jsou největší spásou ty časté výměny vody, klidně každý den
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 21:52 R Muž romant [27987] Re: Emilio
To zní rozumně. X-) Mrkni se i po nějakejch plovoucích rostlinách, to mají tyto rybky rády a ve spleti kořenů často relaxují. Pokud se ten filtr tak často ucpává, tak bych možná skusil jednoduchou variantu s bublifukem a vzduchovacím motorkem, to je do akva takovéto velikosti ideální způsob filtrace www.akva-exo.cz/… . Když se ta voda bude častěji měnit, tak se podmínky zlepší a uvidíš do jaký míry to bude pro kondici toho beťáka zásadní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 21:43 Emilio Re: romant
Filtrace tam je mechanická, čistě teoreticky i biologická (mam nejmenší možný filtr a ta polyuretanová pěna je fakt pidi, navíc akva má 12 litrů). Vodu měním (odkalováním dna) pravidelně každých 7-10 dní, filtr jakmile se ucpe (takže taky tak každých sedmí dní). Akva je na topítko imho dost malé, už teď tam na straně zabírá místo filtr se vzduchovací rampou (či jak nazvat ten kus pěnový roury, který zmírňuje jinak silný proudění vody, který rybky nedávaly). Akva jsem dostal jako dárek, takže to nebylo, že bych si ho bez přemýšlení koupil a pak se divil :) Je mi jasné, že by nejlepší bylo 100 litrový akva, ale musím vycházet z toho, co mám (místo mám stejně na max 30 litrový). Budu tedy teď obden měnit vodu a koupím ty patentky. Samec bojovnice se dnes už zdá být lepší a aktivnější. Když jsem nedavno zjistil, že mají mít bojovnice 26 stupňů, tak mě to docela překvapilo. Myslel jsem, že těch 22 zkousnou. Asi budu muset zainvestovat do novýho akva, nějaký 30 litrový set i s topítkem.. Díky za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2012 20:35 R Muž romant [27987] Re: allister
Měnit tu vodu, obden nebo i klidně denně 30% objemu akva. Krmit velmi střídmě, do akvária nerejpat, filtr nechat vklidu dělat svojí práci a posílit rostliny, to jsou dobří pomocníci při stabilizaci nádrže, ideál jsou do rozjezdu nějaký rychleji rostoucí stonkovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 20:31 allister Re: katterinecka
podle testů na tubě jsme na těch nejvyšších hodnotách. vodu jsme měnily ccá v pondělí,tenhle pátek budeme měnit zas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 20:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: allister
hlavně měnit vodu a nekupovat nový ryby. co jsou to nejvyšší hodnoty NO2 a NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 19:59 allister – prosím o radu...zřejmě otrava
Máme 50litrové aqua ccá 14 dní...rybky koupené 10 dní...měli jsme 10 neonek,8 teter bleherových...nyní umřelo postupně 10 neonek a zůstali jen 3 bleherovky...před 3 dny jsme kupovaly 8 dánio pruhovaných,ty nám naštěstí přežily...po testech a změkčení vody deštovkou,nám naměřené hodnoty ukazují nejvyšší hodnoty NO2 a NO3...Poradte nám prosím...jinak v aqua máme 5 rostlinek ještě 3 pancéřníčci...koupily jsme toxivec a máme i Bio nitrivec,ale hodnoty stále vysoké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 13:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Jak začne postávat a při plavání se nahýbat, tak je většinou nastydlý labyrint...To bývá fatální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 13:27 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
No, znáš mě, výměna vody to je moje. :) Určitě se bude dát pořídit nějaký topítko do miniakvária a pokud tam není ta filtrace, tak co jinýho než toho beťáka třeba jít vrátit, než tu vodu měnit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 13:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Topit ve 12 litrech je trochu dřina a když nedokáže spát ve více než 23 stupních, tak pak by možná bylo lepší netrápit beťáka zimou. Tady asi výměna vody moc nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 13:15 R Muž romant [27987] Re: Emilio
Té časté výměně vody, já, a jistě nejen já, říkám vodoléčba. U Tebe je problém i s teplotou, zvedni jí na 26 stupňů v akva, nekrm mraženejma nítěnkama, ale patentkama. Pár dní po sobě měň tu vodu(1/3 akva) a jistě uvidíš zlepšení. Tho krmení jenom střídmě, pravidelná údržba dna a do budoucna pravidelná výměna té vody jednou týdně. Toho ancíka bych někomu daroval a nechal tam jenom beťáka a pokud tam není filtrace, tak tu vodu od teď měň ob den pořád.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 13:04 Emilio – Apatické ryby
Ahoj,

mám podobný problém jako Tragett. Abych byl co nejstručnější: jsem začínající akvarista, 12 litrové akva založené před dvěma měsíci, vzduchovač, jeden samec bojovnice pestré a jeden ancistrus + rostlinky. Před pár dny (cca 4) začal být samec bojovnice neaktivní a apatický, vždy si někam zaleze a nehýbe se. Při občasném plavání se nahýbá na bok (na bok se občas natočí i když je někde zalezlý). Celkově vypadá vyčerpaně, občas přizavírá oči a zrychleně dýchá (od včerejška tedy naopak spíše pomalu). Dnes mi došlo, že i ancistrus je mnohem pasivnější než obvykle - je už třetí den zalezlý stále na stejném místě. Dokonce ani nejí své oblíbené nítěnky (skladované v mrazáku). Posledních dvou dávek se ani nedotkl. Samec bojovnice se jich taky nedotkl, ale včera aspoň jedl vločky. Nemůže být problém v nítěnkách? Teplota vody v akva je 21-22 stupňů, okolní vzduch 22-23 (výjimečně 24). Teplota není ideální, ale bohužel bydlím v garsonce s jednou místností a spát při víc jak 23 nedokážu. Netušíte někdo, co by mohlo rybám být a jak je uzdravit? Nějaké antibiotika apod. léčiva se mi kupovat nechce, tomu zrovna nevěřím. Včera jsem odkaloval a vyměnil cca 1/2 vody, někde jsem četl že je to možné opakovat každý den, pokud jsou ryby nemocné. Díky za případné rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 12:10 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
Pridal sem kyky, cca 5kusu, akvarium je hodne osazene, ale nepredpokladam, ze je to tim. Uvidime co vymena a co nam reknou testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 12:05 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Musíš zapátrat v paměti, co se pár dní nazpět s akvárkem dělo. Ta příčina může být několik dní stará a teď se projevila. Rozhodně bych pokračoval v těch výměnách vody a změřil NO2,Ph a i NH3. Nebyl třeba čištěnej filtr společně s odkalováním? To bývají častý příčiny rozhoupanejch vod v akváriích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 12:00 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
No vesmes pozitivni, jediny, co me zlobi je ten Tercovec, porad je na jednom miste, nehybe se, nereaguje a pomalu dycha ... :-/ ta reakce, jak zacal poletovat po akva skubavyma pohybama byla fakt hnusna, rano me probudila pritelkyne s tim ze se mu neco deje at tam jdu a uz to jelo ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 11:49 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Jaká reakce byla na tu výměnu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 11:48 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
CO2 sem prestal pridavat, ted nejede ani vzduchovani, ani CO2 uz cca mesic ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 11:27 R Muž romant [27987] Re: Tragett
V prezentaci píšeš, přes noc vzduchování vypnutý a jak je to s tím CO2? Taky ho vypínáš? Nejsou ty ryby přiotrávený právě tím CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 09:31 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Neodostatek kysliku?
Ahoj, dnes rano jsem prisel k akvariu a bez jakychkoliv zasahu ryby u hladiny, tercovec s sebou skubal, apaticky plaval a ted jen lezi na dne a pomalu dycha + to odneslo 5 neonek a asi 3 krevetky. Vymenil sem 30% vody a zavedl vzduchovani. Hodnoty vody sem nemeril, nemam testy na NO2 a NO3, ale uz sem pro ne poslal pritelkyni. Teplota 28°, normalka. S akva nikdo nic nedelal, filtrace externi, stale bezi, naplne - akvacit, keramika, substrat. Nikdy se mi to nestalo, tipuju nedostatek kysliku. Jake dalsi opatreni zavest? O toho terce bych nerad prisel :-/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 12:03 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: JuraS
Tak jsem koukal do aq a asi mněním diagnostiku postižení panceřníčka.

ono ho něco nadnáší a on se nemuže pořádně ani potopit.
asi má něco z plinovým měchířem,nebo je plný vzduchu.
poradí někdo co stím

jdu se kouknout na vhodnější téma třeba něco najdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 10:00 JuraS Re: Jetta
ohřátím vody jen urychlíš možné hnilobné procesy..jen měnit vodu, vzduchovat (ne žádné velké bubliny, co nejjemnější je lépe)..i v přírodě pro ryby nastávají situace kdy vodu nemají zrovna čistou, proudící a okysličenou..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 09:54 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: Yirka
ale těm mojim ještě není ani rok. a to polehávání vypadolo fak divně.
dneska už to vypadá oněco líp ale ještě pořád je ve výškách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 09:52 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: romant
přítelkyně už je poučená. je ztoho smutná protože panceřníček (hlavoč) je její nejoblíbenější ryba. a ještě to vypadá na samičku. mám asi 2 samečky a jednu samičku.
to krmení když jsem pryč jsem nechtěl vynechávat-protože si myslím že když dva dny nekrmím, tak těhotný samice od živorodek se snaží ochutnat krevetky (a já moc nechci v aq ochutnaný krevetky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 09:48 Muž Yirka [9137] Re: Jetta
Na druhou stranu bych nepanikařil. Zrovna paleáti si často rádi spočnou v rostlinkách. Alespoň u mě, zvlášť mají-li již nějaký ten rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 09:42 R Muž romant [27987] Re: Jetta
Já bych žádný jiný opatření nepodnikal. Snad jenom upozornit dohližitele nad akva v době Tvé nepřítomnosti o možných rizicích, který můžou nastat. X-) Po dobu toho týdne bych nekrmil, nebo jen velmi, velmi zlehka, aby se zbytečně ta voda nezatěžovala.
EDIT: Odkalit dno, by tomu mělo taktéž pomoci, ale jenom zlehka, ať se zbytečně nevíří detrit a do vody se nedostává další dávka dusíkatých látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 09:33 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: romant
a ještě nějáká pomoc při otravě je?

něco jako ohřát vodu o dva stupně a přidat sul
nebo nějáké lečivo.

docela mně zarazilo ,že se to projevilo první na panceřníčkovi a ne na krevetkách
nebo prckách od živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 09:24 R Muž romant [27987] Re: Jetta
Tu výměnu vody prováděj po dobu min. týdne každý den těch 30% a klidně i více. To s těma bakteriema ve filtru je velmi pravděpodobný. Tím, že se bude ta voda měnit, tak budeš suplovat tu funkci filtrace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 09:19 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
Potřeboval bych poradit jak postupovat při záchraně Panceřníčka skvrnitého.

Včera jsem se vrátil z kradší služební cesty (3dny) a našel jsem v aq
panceřníčka jak je u hladiny v rostlince a rychleji dýchá,porozhlídl se po aq
a zjistil jsem že přítelkyně při krmení přiskřípla hadičku od bublifuku
ta byla asi 1 1/2 dne bez vzduchu.

Hned jsem vymněnil 1/3 vody dnes ráno je panceřníček pořád ve výškách
a moc se mu nechce plavat jen když na něj tuknu tak přeplave na jiné místo
ale nebrouzdí po dnu jako jindy.

muže to být tím ,že mi ve filtru odumřeli hodný bakterie
a přiotrávili panceřníčka (aq je dost přerybněno,je vněm asi 80 krevetek
ale ty a ostatní osazenstvo jsou v pohodě.

Jak mám ted postupovat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 11:12 Žena ustavprochore [567] Re: Noa
Jestli vidím správně, tak v tom akváriu bylo nedávno měněno krom filtru i dno.
A jinak různé ryby budou na škodliviny různě citlivé, případně se problémy mohou projevit s určitou setrvačností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 10:32 Žena stetinka [270] Re: Noa
beta si umí sebrat vzduch z hladiny, stejně jako tenkrát u mě, když přežili corydorasové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 10:27 Žena Noa [0] - RostlinyRe: JuraS
Asi to bude filtrem. Jen nevím, proč to tedy přežila betta bez následků. Žádnými vůněmi atp to nebude, to by nám umřely ryby i v druhém akva a určitě byto zabilo i bettu v tomto malém. Jinak přerybníno ani nic podobného není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 08:23 JuraS Re: Noa
jako ostatní bych dal ruku do ohně za to, že na vině byla výměna filtru zvlášť pokud jste původní vnitřní aspoň nevymačkali do externího, ale takový rychlý průběh otravy bych (nedíval jsem se ještě na tvůj profil)...pokud nemáš 50 lt vody a v něm 50 rybek a 50 šneků a 5 rostlin...spíš viděl jako otravu něčím externím..například nečistili jste o víkendu něco v místnosti kde je akva nějakým čističem a zároveň neměnili ten filtr ? nebo nebyl zapnutý "protikomárník" ? ty voňavé nesmysly co jsou v reklamách je taky dost dobrej chemickej sráč..nestojí náhodou "ten krásnej voňavej kámen" blízko nebo nakonec na akva ? tím směrem bych se taky zaměřil...já měl před léty akva s colossoma bidens..a v pokoji kde bylo akva jsem dal "protikomárníka"..akva mělo jen překryvná skla a já se sice vyspal ale piraně byly ráno u hladiny a žhnuli jim žábry..tak jsem raději spal s komáry než abych si vytrávil akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 22:34 Žena Noa [0] - RostlinyRe: Sid
Ph se zvedlo ze stabilní hodnoty cca 7,2 na cca 7,5 (test není úplně přesný). To by mohlo případně způsobit zvýšení amoniaku ve formě NH3, ale jak říkám, test ukazuje nulovou hladinu.

Záhadou je i to, že u betty žádná reakce, razbor to odneslo 6 z 8 + jeden otík (ale ten nevydrží nic).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 21:33 Muž Sid [6639] - RostlinyRe: Bob66
O moc. hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 21:22 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: stetinka
I když je filtr zaběhlý tak výměna dna pořádně zamává s rovnováhou, taky jsem měnil písek za fujizunu a přišel jsem o jednu altu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 21:20 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Sid
To mě zajímá, o kolik se zvýšilo Ph ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 21:18 Žena stetinka [270] Re: Sid
no já myslela, pokud furt běžel filtr...ale zase je nezaběhnutej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 21:16 Muž Sid [6639] - RostlinyRe: Noa
...že by za 8 hodin spadlo vysoké NH3 na normál...
Přirozenou cestou určitě ne, jedině výměnou vody.
Co myslíte tím, že jsou ryby "zčernalé"?
Kdysi jsem měl možnost pozorovat reakci ryb na skokové zvýšení pH - zčernaly... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 19:58 Žena Noa [0] - RostlinyRe: stetinka
No, No3 a NO2 byly OK už ráno, když začaly umírat ryby. Nh3 jsme udělali až teď. Ale že by za 8 hodin spadlo vysoké Nh3 na normál? já fakt nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 19:50 Žena stetinka [270] Re: Noa
no jestli tam ryby už od rána nejsou, tak ty testy můžou být zavádějící. Bych si teda myslela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 19:46 Žena Noa [0] - RostlinyRe: stetinka
Takže amoniak ve formě NH3/nh4, ani No3 a No2 to nění, hodnoty jsou zcela v pořádku.Takže napadá někoho z vás důvod, proč ryby najednou zčernaly, lapaly po dechu a hromadně umřely vyjma betty? Nechci, aby se to opakovalo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5842x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11821?od=101