Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Fluval 403

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Fluval 403
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 07:35 R Muž Silent [5949] Re: Fojtas
Pokud ti filtr nepšouká pořád tak to nijak neřeš. Ve filtru uvnitř hmot mohla zůstat malá vzduchová kapsa která se skrze hmotu dostala ven až teď. Občas se to stává, ale málokdo si toho všimne. Pokud by se to opakovalo častěji může být nějaká mírná netěsnost v armatuře, ale to by se projevilo dříve než po třech měsících provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 00:37 Muž Fojtas [0] – fluval 403 bublinky...
ahoj, mam takovy dotaz- problem....sedim si tam u akvaria kdyz z niceho nic - bublinky z vypusti... nechapu jen to jak se tam mohly dostat. akvarium je uz 3 mesice bez problemu.vubec mi neni jasne, jak by se do toho systemu mohl dostat vzduch filtr funguje tise bez problemu...no proste nevim...nemeli jste nekdo podobnou situaci s vnejsim filtrem? diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 00:00 Muž Breathlless [6] – Výmena vrtulky
Pro ty zvás kso mají ještě tendle starý kousek sem s potěšením zjistil že do něj pasuje vrtulka z new modelu 404 (405). Je naprosto záměná a také mnohem levnější.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 07:07 JuraS Re: Milan Votruba
Jasan..proto nedělám učitele..a peckám je jedno jak na ně mluvím..zas to nepřežeň s tím nakupováním..mě se doma válí několik topení, čerpadel, biomolitanu..máš li to kam pak skladovat..já bych potřeboval jednu šatní skříň na všechen ten "binec"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 00:45 Milan Votruba Re: JuraS
Ne že by sem to od tebe přímo nepochopil jen mi nebylo z toho hafa řádků jasný kam co dát sorry asi sem trochu pozadu smich na mě se musí více polopaticky. Nakonec sem se rozhodl že to udělám jak psal Haimdol. Biomolitan už je na ceste dom a pro jistotu 5 balení ;-) ať je zásoba, válečky nakoupím na nejbližší burze + ty věci od eheimu ale drobet jiný sou to takový zelený kuličky který dostanu od tatího. Tak dík za rady. Az bude co ukazovat založim nádrž X-) zatím můžu jen tu 60l sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 10:33 R Muž Silent [5949] Re: Breathlless
Už ani výrobce (Hagen) na starou trojkovou řadu nevyrábí díly ani náplně. To co prodávají shopy jsou skladové zbytky. Takže brzy asi přijde doba kdy nebude na tyhle filtry nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 10:32 JuraS Re: Breathlless
chápu..dneska jedou na hranatý..já taky kdysi měl 101 fluvala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 10:26 Muž Breathlless [6] Re: JuraS
Bohužel s origo dílama na tento starý typ je to špatný , je tu snad 1000 e-shopů kde to mají na objednávku či do 3 dnů ale to sou kecy ! Mám objednány díly a náplně v prpagovánem zde shopu ( MIGA ) a nemaj ani polovinu toho co sem objednal. Vyjádření jsem dostal " Výrobce není schopen deklarovat dobu dodání" takže možná už ani nedodají. Ale Hlavně že to maj v nabídce Migáci zatracený ( kdyby tam něli " doba neznámá" tak mlčim ). :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 07:53 JuraS Re: Milan Votruba
navik napsal to co jsi od mě nepochopil..no nic...předpokládám, že v plzni seženeš díly přesně na tenhle typ a velikost fluvalu..když nebudeš chtít bastlit a vsadíš na originální díly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 23:46 Milan Votruba Re: navik
Je tedy fakt že ten zeocarb použivam už skoro měsíc a to zabarvení se jen nepatrně zmírnilo. no uvidime. Tatik ma dva filtry externi a ma tam vlastně taky jen molitan nějaký zelený kuličky a válečky. Jenom mě zaráží kde sezenu tak velkej kus molitanu budu muset ošefovat nějaký dobrý a levný obchod v Plzni. Dík za radu. Pak přidám do placu tu svojí slátaninu X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.08.2009 20:53 Muž navik [908] - SumciRe: Milan Votruba
Nechci Ti do toho mluvit ;-) , ale snad si necháš poradit. Zeolit i aktivní uhlí mají omezenou absorpční kapacitu a po relativně krátkém čase jsou nefunkční. Jejich použití ve vnějším filtru, který by měl fungovat bez rozborky řadu měsíců mi nepřijde jako praktické - demontáž a rozborka filtru kvůli výměně zeocarbu by mi osobně přišla zbytečná (ale třeba máš více času a nevadí ti to :-) ) - navíc nejsem přesvědčen že jejich trvalé používání je ku prospěchu a jejich použití by mělo mít důvod. Kořen jistě nebude barvit trvale a navíc pokud nebarví příliš, může to být užitečné (samozřejmě v závislosti na předpokládaných druzích rybek a požadovaném vzhledu nádrže) a při pravidelné výměně vody dojde časem k naředění tohoto zabarvení...
A´t už si to zařídíš jakkoli přeji hodně úspěchů a radosti v chovu rybek v nové dvoustovce X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 18:42 Milan Votruba Re: navik
Ten návlek teda sezenu. Doufam že ho budou mit i v OBI. V Plzni nic jineho není. Ty valečky tam dam taky a zeocarbon na očištění vody protože už ted ty kořeny pěkně barví do hněda. Zatim mam jen 60l ale to 200l už připravuji. Teď budu řešit podstavec a umistění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2009 17:31 Muž navik [908] - SumciRe: Milan Votruba
To záleží i na tom, jestli už nějaké materiály máš a jaké máš parametry vody. Jestli potřebuješ trvale používat rašelinu k okyselení apod. Ve svém filtru mám odspoda hrubý biomolitan, ve středním koši středně jemný, v horním koši tenkou vrstvu jemného biomolitanu a na něm válečky Sera Siporax a funguje bezvadně. Jak už jsem psal, pořiď molitanový návlek na sací koš (Hornbach prodává černý vroubkovaný molitan s dírou většího průměru ve středu, který se dá na koš dobře natáhnout a zabraňuje nasávání detritu dovnítř, tenhle návlek jen z koše stáhnu, properu a zase natáhnu a nemusím fitr čistit celý rok...).
Případné použití dočasných médií (aktivní uhlí, zeolity) bych neřešil jako trvalou náplň filtru. Rašelinové výluhy se dají v případě potřeby aplikovat jako roztok např. při odkalení a doplňování čerstvé vody (jako to dělám já...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 16:41 Milan Votruba Re: JuraS
Nějak sem to nepobral máš to tam páté přes deváté nic proti a to sem to četl třikrát :) Nešlo by to napsat tak v krocích jedna dva tři co tam doporučuješ a proč? Nechci tě nijak urazit :-) Ty biomolytany už vim kde objednat ještě se prodávají a spousta dalších náhradních dílů kdyby něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 16:30 Milan Votruba Re: O.Tom
typ je v názvu tematu a jefunkční to už sem zkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 15:55 Muž O.Tom [439] Re: Milan Votruba
co to je za filtr ? fluval byly kulate naposled v rade 300 myslim..
Nez zacnes kupovat naplne, vyzkousej funkcnost a tesnost radsi..
Edit: tak nic, spletl jsem se :) je to 403 ale stejne bych ho otestoval, je to celkem stary kousek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 15:50 JuraS Re: Milan Votruba
rašelinu bych do tohohle filtru nedával...jestli ji potřebuješ do akva tak použij rovnou výluh..akvahum a od tetry..zaboha si nevzpomenu...dej tam raději ty filtrační biomolitany..jedna vrstva hrubá filtrace, jedna vrstva pro maximální osídlení breberkami a poslední vrstva pro zachycení i těch nejjemnějších částic..takže, válečky nebo takové ty 6 ti hrané trubky nasekané, biomolitan-prostě filtren a nahoru buď velmi jemný filtren nebo vatu..filtrační..na dodatečnou filtreci přes něco ..aktivní uhlí, zeolit..bych použil externí odbočku od filtru..někde jsem to dneska řešil..je to jak se používá k vodovodům..jestli máš tedy možnost tu věc někam navěsit...páč jinak budeš ten filtr otevírat častěji než je třeba..a základní murphyho pravidlo zní : co se má pokazit, to se taky pokazí..a jedno z dalších..když otevřete plechovku s červy už nikdy nedáte červy zpět do krabičky..z čehož vyplývá..nejdeš li na ryby neotevírej krabičku s červy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 15:42 Milan Votruba Re: Silent
Fotka k příspěvku Voda protéká zhora dolů a přes koše se vrácí zpátky. Takže jestli to chápu dobře tak do prvního od spodu dám třeba fluval biomax válečky, do druhého fluval zeo carb a třetího fluval rašelina granulovaná + biomolitan pro tenhle typ fitru. V akváriu budou kořeny s anubiasem takže to uhlí bude asi pořeba. Pro jistotu přikládám foto filtru. A jistli znáš nějaké lepší filtrační materiály tak napiš ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 15:07 R Muž Silent [5949] Re: Milan Votruba
Použil bych spíše do spodního koše keramické válečky a do ostatních originál biomolitan shop.miga.cz/… ten je jako filtrační médium osvědčený. Dá se i do středního koše použít třeba biomédium od Eheimu : shop.miga.cz/… ten má obrovský vnitřní povrch pro bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 15:01 Milan Votruba Re: navik
Fotka k příspěvku Voda jde od spodu zpět nahoru přes celý filtr. Má tři koše takže jestli chápu dobře tak do prvního mám dát nějaké ty velké kuličky do druhého keramické válečky a třetího třeba zeocarbon a biomolitan? Budu tam mít kořen s anubiasem pár kokosů a břidlice takže uhlí asi budu potřebovat a ten zeocarbon ho v sobě má. Můžeš mi doporučit nějaká kvalitní fitrační media? Přikládám fotku fitru.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2009 10:45 Muž navik [908] - SumciRe: Milan Votruba
Tenhle filtr neznám a nebudu hledat, ale obecně platí pro vnější filtry uspořádání jednotlivých komponent tak, aby se zanášely co nejpomaleji - takže ve směru od přítoku vody ze sání - nejhrubší filtrační materiál - střední - jemný - popř. další jiný materiál biologické filtrace. Aktivní uhlí je pro běžnou filtraci zbytečné (vhodné v případě potřeby pro odstranění zbytků léčiv, nechtěného zabarvení od kořene apod.)
Pro snížení zanášení filtru detritem doporučuji na koš sání navléknout molitanovou vložku (pravidelně pranou v kratších intervalech, aby sama při zanesení nesnižovala průtok na sání (při takovémto uspořádání jsem filtr samotný musel otevřít a vyčistit až po roce a 4 měsících, kdy se kolonie nitrifikačních bakterií pomnožila tak, že již snížila průtok filtračními vložkami).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 00:26 Milan Votruba – Fluval 403
Na začátek jsem si pro akvárium sehnal na aukru tenhle filtr jenže nevím jak tam mám uspořádat náplně? Mohl by mi někdo poradit jaké sehnat a jak to tam naložit? Budu moc vděčný. V akvárku plánuji Ramirezky, ancistrusy, nějaké živorodky, panceřníčky, sekavce, mřenky nádherné, parmičky duhové.

Můžete mi psát popř. poslat fota i na email : milan.votruba@gmail.com

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11820-filtr-fluval-403