Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nevhodný filtrační materiál

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Nevhodný filtrační materiál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 13:20 Maq
Varován původním příspěvkem, dneska jsem octem otestoval nové keramické kroužky Resun. Šuměly velmi mohutně... O zvyšování tvrdosti a pH rozhodně nestojím, takže jsem je do filtru raději nedal.
Nicméně, zajímaly by mě zkušenosti ostatních. Je takový test směrodatný? Než o někom napíši, že vyrábí šmejd, raději se dvakrát rozmyslím. Připouštím například možnost, že reagující částice jsou jen na povrchu a jejich množství je vzhledem k objemu akvária zanedbatelné. Nebo je možné jiné vysvětlení, co mě ani nenapadlo (ale ten ocet je ocet, za to celkem ručím).
Vážně se prodává až takový zmetek? Co myslíte?
(Možná by se to ve směsi s kyselinou dalo použít aspoň jako výrobník CO2 potlesk )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 17:42 Muž navik [908] - SumciRe: Morath
Jak který, ale v případě potřeby zkuste pana Matušku na Petřinách, lepil mi pravda "jen" dvoustovku, ale za slušné peníze, takže i větší bych si u něj nechal minimálně nacenit a nemyslím, že by tam byla ta "vysokohorská" :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 15:44 Muž kortezhugo [983] Re: JuraS
...ono to je normalna predajna vodoinstalacneho materialu - cerpadiel - a kadecoho na vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 15:44 Muž Morath [29] Re: JuraS
Jak rikam, Praha ma vysokohorskou prirazku :) napriklad u specializovanych sklenaru/spolecnosti ktere vyrabeji akvaria. Pokud vas zajima neco vetsiho 500l a vic, byva to drazsi i v radu tisicu. Levnejsi je nechat si ho dopravit odjinud. Ale to jen tak mimochodem OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 15:39 JuraS Re: kortezhugo
někdy je to tak, že v malém městečku mají specializovanou prodejnu která není ani v obrovském městě a nebo je ale je to překupník z toho malýho města co má "patřičně" velkoměstsky upravené ceny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 10:34 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraS
...v Prahe nemozes mat problem zohnat to...
...ja som z Lucenca cca 30000 ob. a asi 300metrov od domu maju vsetky tieto filtre...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 10:23 JuraS Re: kortezhugo
super..něco takového....a nemusel bych mít žádnou nádrž na odstátí vody..
jen by mě zajímalo jestli máte kontakt někdo na českou firmu s tímhle sortimentem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 10:14 Muž kortezhugo [983] Re: JuraS
...pravda ze - pouzit mozes aj Carbon akvaristicky co sa dava do filtrov - daaku rurku hadicu a je to...
...len ako vsetky filtre - cim mensi prietok.......
...je kopec rieseni...
www.mertens.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 09:59 JuraS Re: kortezhugo
filtr do masky je vlastně fáč s vrstvami aktivního uhlí a to celé slisované do obalu..mě ale napadla ještě jedna "cipovina" na hadici co s ní napouštím vodu do akva nasadit válec ve kterém by bylo sítko, vata..prostě filtr..s aktivním uhlím..a přez něj napouštět vodu do akva..
použít něco takového..ten obal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 09:53 Muž kortezhugo [983] Re: JuraS
...to neviem - plynova maska - ma viac stupnov filtracie - ale uhlik je "zaklad" aj v plynovej maske...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 09:42 JuraS Re: kortezhugo
to je dobrej nápad..mohl bych sehnat filtry za plynových masek....jen na přefiltrování vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 09:38 Muž kortezhugo [983] Re: Yirka
...ja s tym tiez nemam problem...
...niekto pouziva na napustanie uhlikove filtre - ten zachyti chlor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 09:26 Muž Yirka [9117] – Re: JuraS
Napouštím vodu zásadně přímo z kohoutku a ještě jsem s tím neměl problém. U menších či čerstvě založených nádrží může mít odstátí smysl, jinak je to podle mě jedno z překonaných dogmat. Ono už ani to chlorování není to co bývalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 09:20 JuraS Re: kortezhugo
nemám kde "skladovat" 100 lt vody..zatím...to mi připomělo shánět na aukru 50 lt soudek...takhle tam pouštím vodu rovnou z kohoutku..chlor-diskové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 09:16 Muž kortezhugo [983] Re: JuraS
...ved mozes vymenit aj pol aqua - 100l vody naraz - ked hovoris ze tak velmi stvrdla...
... a tich 10ks uz daako "vyrazne" - nestvrdi vodu...podla mna...-predsa len je to keramika s obsahom vapenca...
...ja bi som s tim problem nemal mne tecie z vodovodu cca 2-3-4GH ako kedy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 08:53 JuraS Re: kortezhugo
Právě..těch pár..odhaduji tak do 10 ti kousků co se mi nepodařilo vylovit jsou stále na dně komory filtru..rukou tam nedosáhnu..leda bych k nelibosti manželky (která má krásně srovnané knížky) musel vedle stojící knihovnu vyklidit a dát stranou...v hlavě se mi hodí, že bych si udělal na tuhle akci nějakou síťku..jen kde vzít tak pevný drát....

jo a zeptám se..jak dlouho mi tenhle nevhodný filtrační materiál bude působit ve vodě ? bude stačit vyměnit kompletně vodu ? postupně ? měním prozatím tak 30 lt týdně v 250 lt akvu..reálně cca 200 lt...do vody jsem včera přidal 10 ml toruminu..mám i akvahum ale to je síla..nevím jak to dělám ale pokaždé se s ním upatlám a nejen já sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 08:49 Muž kortezhugo [983] Re: Morath
...jasne hodnoty to zvysi - ale o kolko tazko povedat...
...ide o to ze ak je to vo filtry - hodnota stupne pomerne rychlo...-kvoli prietoku...
...vecsinou sa pouziva vapencova skala v aqua...
...podla mna to neprezenie - az tak vela vapenca v tej keramike "nebude"... ale pan boh vie - dnes uz nicomu nemozes verit...-zalezi kolko toho je vo filtry,ake velke aqua...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 08:39 JuraS Re: Morath
Raději bych použil něco co nezvedne tvrdost jen jedním prvkem, ale zkušenosti s tím nemám..já osobně bych použil raději minerálku..mají na petce vypsaný obsah a tak se dá vybrat a správně naředit..já nezkoušel co se z toho uvolňuje..stačilo, že to krásně řetízkovalo v deci octu..schválně ještě vyzkouším hcl...jo a ty co jsem vytáhl z filtru byly narůžovělé z té vody...jo a sádra to není, zkoušel jsem s tím kreslit po balkoně ale spíš to dřelo čáru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 07:45 Muž Morath [29] Re: kortezhugo
Mno ja ted meril vodu a k memu prekvapeni pouze 5,5, coz je docela malo, rad bych to dostal na nejakych 8-9. Myslite ze neco podobneho by mohlo rovnomerne hodnoty zvednout a "neprehnat" to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 22:04 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: Breathlless
Vůbec bych se nedivil ceny, keramika je hodně levná a používá se jen na mechanickou filtraci. Jen jestli to ještě není jedovaté. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2009 13:20 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: JuraS
...nabízím 2 * 500 gr. filtračních válečků co by se hodili do filtru afriky ale ne do amazonie...
Jestli tou "Afrikou" myslíte Malawi a Tanganyiku, znovu vás upozorňuji, že se pletete. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 12:58 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Breathlless
39kč? Od eheimu u nas mame za 250kč. To ti to nepřišlo divny? :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 12:57 macymesser Re: JuraS
Před 14 dni jsem koupil venkovní fluval 205 a byli tam 2 balení takových válečku a 2 balení uhlí.Bohužel tam nebyla vstřikovací rampa.Píší tam,že je to keramika.Podle mě je to nějaký pískovec nebo co.Je to stejný materiál jako filtrační kamínek.Jsem zvědavý co na to za čas ryby.Jinak vas všechny zdravím a mnoho uspěchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 12:13 JuraS Re: Breathlless
Jako sádra to fakt vypadá...dám tam plastové drátěnky na nádobí...to byla alternativa od které jsem ustoupil...nechtěl jsem medium ve kterém by se množili bakterie..má to jen zachycovat pevné částice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2009 11:50 Muž Breathlless [6] Re: JuraS
smich dyk to taky stojí 39 kč !!! To se nedivim že je to šmejd. Stačí se podivat za kolik se prodává Sera Siporax nebo Fluval keramika .... Sorry JuraS ale to se dalo čekat. Možná můžeš bejt rád že to neni vyrobený ze sádry. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 11:45 Muž LangMaster [24] Re: JuraS
Ještě jedna rada vždyt to nemusí bejt zrovna origo co takle keramicke korale co se používají nebo používali na topných spirálách zkuste nejake elektrikaře je možne že se jim někde válí dokonce se dají sehnat i kuličky to se používá do specialních hořáků na plyn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 11:42 Muž kortezhugo [983] Re: JuraS
...presne pre niekoho co chce tvrdsiu vodu to bude vyborne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2009 11:31 JuraS Re: Lucky005
Takhle bych to nebral..čína je dnes celosvětově nejsilnější ekonomika..i amíci si u ní půjčili na ty svoje průsery..možná jen ten co psal českej popis zapomněl přeložit z jakýho je to materiálu a pro jaká akvárka je to určeno..třeba je to pro mořská...
dám pražákovi zadáčo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 11:27 Muž Lucky005 [197] Re: JuraS
ze by opet "kvalitne" made in china?
jak vidim ten rozsypany caj na obalu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2009 11:13 Muž kortezhugo [983] Re: JuraS
palec ...pruser - ale koho to napadne filtracny material testovat ??? - ked to vyrabaju tak to ma bit testovane - pripadne uvedene ze to obsahuje vapenec... tone
...zlaty dobry molitan... palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 11:04 JuraS – Nevhodný filtrační materiál
Fotka k příspěvku Upozorňuji na nevhodný filtrační materiál. Při stavbě externího filtru jsem scháněl vhodnou záchytovou hmotu do první komory filtru. Má sloužit jako síto které zadrží pevné částice aby nezanášeli filtr. Vsadil jsem na profi výrobek a koupil jsem od Fy Boya cestou firmy Banat keramické válečky. Odkaz eshop.jezirka.info/…
Koupil jsem 2x 500 gr balení. Nakonec jsem do filtru dal jen jedno balení. Po měsíci záběhu jsem překontrolovával veličiny a s údivem jsem zjistil, že máv v akvárku vodu tvrdší než mi teče z kohoutku. Vytáhl jsem tedy pár válečků z nepoužitého balení a v obyčejném octu jsem zjistil že šumí. Až na pár kousků co zůstali na dně filtru a kam se prostě rukou nedostanu jsem vytáhl pytlík z filtru..nabízím 2 * 500 gr. filtračních válečků co by se hodili do filtru afriky ale ne do amazonie...bude mi teď asi nějakou dobu trvat než se mi voda ustálí na hodnoty co tam leju..sakra !!!
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1875x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11812-nevhodny-filtracni-material