Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postřik na mšice

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Postřik na mšice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2012 17:34 Muž Yirka [9126] Re: Sid
A možná i beruška. Ale je jí potřeba sehnat dýchací přístroj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.04.2012 17:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: majat
Dobré je také zaříkávání. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 10:36 majat
Na mšice je účinné a 100% ekologické použití homeopatických prostředků. Funguje všude i na vodní rostliny a ničemu jinému neškodí. Agrohomeopatie je neškodná a nemá vedlejší účinky. Mám s ní výbornou zkušenost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 09:16 knutt Re: koblihcz
Dobrý na mšice je silný roztok z levandulového oleje, funguje i na svilušky, osobní zkušenost X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 08:20 koblihcz Re: Yirka
No komu na zahradě ničí mšice na co přijdou, myslím tohle dilema nemá. Ale pokud se použije ten logr, mravenci se jen přestěhují a mšice si vezmou sebou. Letos je mravenců obzvlášť moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 07:44 Muž Yirka [9126] Re: koblihcz
Tak nějak nevím, jestli kvůli mšicím likvidovat mraveniště.....Venku v přírodě se mi to zdá trochu mimo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 19:59 koblihcz Re: Usine
No ono asi záleží na jaké bázi ten postřik je. Jsou buď různé přírodní postřiky, jako třeba ten na bázi rostlinného oleje a nebo na bázi pesticidů a tam bych byl opatrný, obzvlášť když na přebalu je plno upozornění, že se nemá nějakou dobu konzumovat ovoce z takto ošetřených stromů, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 17:02 Usine Re: ZAJA
Klidně použil postřik na mšice. Já jsem měl s nimi potíže v akvárku. Nejdříve jsem jed aplikoval štětečkem, ale účinek nebyl 100% a měl jsem je tam za čas znovu. Opatrně jsem proto postříkal rostliny na hladině a byl klid. Když si dáš pozor tak se nic nestane zvláště v jezírku. Nic ekologického není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 15:40 Muž grizly [145] Re: ZAJA
Voda s octem.
Já mám zkušenosti s likvidací mšic jen na ovocných stromech, ale řekl bych že napatlat štětcem by to bylo lepší. Taky pokud tam k mšicím mají přístup mravenci (třeba lozí po stonku té rostliny k nim) tak je dobré ten stonek namazat takovou lepivou hmotou aby se k nim nedostali, protože mravenci často o mšice pečují. Chrání před predátory, přenášejí je kde je více potravy, přes zimu ve svém hnízdě uchovávají jejich vajíčka, když se mravenčí kolonie stěhuje přenáší si sebou i mšice. Ty jim zase na oplátku vylučují sladkou šťávu. Pokud chytíš sluníčko sedmitečné zkus ho dát na listy napadené mšicemi, ono je sice všechny nesežere, ale mšice mají jakýsi poplašný systém kdy feromony upozorňuje ostatní na nebezpečí a mšice se pustí a spadnou na zem(no to s nad jen tak pro zajímavost). Pokud spadnou do jezírka je to v poho pkud spadnou na zem chce to vyrušit mraveniště v okolí (na to je dobré mraveniště polívat logrem z kafe :)).
Mšice jsou mršky, nám málem vyrušily dvě mladé švestky. Nejvíce pomohlo zrušit přístup mravencům, hodně jich ubylo, protože ještě neplodí dorazili jsme je nějakým tím pesticidním postřikem, ale to aby se člověk podle návodu na přebalu celý oblíknul do pláštěnky se sáčkami na rukách a na nohách jako za starých dob branných cvičení. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 15:34 koblihcz Re: ZAJA
Mýdlo nebo olej(zkus 1dl řepkového oleje na litr vody) mšicím ucpe dýchací otvory. Pak by ještě pomohl postřik odvarem z tabáku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 15:17 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: ZAJA
my na msice na kytkach pouzivaly vodu s trosickoou mydla.. ale fakt si nejsem jista jeslti to neublizi rybam :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 15:12 Muž ZAJA [0] - Tetry – Postřik na mšice
zdravim.. existuje nejaky postřik na msice ktery by nebyl jedovaty pro ryby ?! ... na rákosu a nekterych jinych travách se mi vyskytlo pomerne hojne mnozstvi msice a zacinaji mi ty rostliny usychat... existuje neco ?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 2467x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11805-postrik-na-msice