Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde nechat opravit akvárium (spoje)

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Kde nechat opravit akvárium (spoje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2018 10:17 Muž ZDRI [1415] Re: Jiří Vaněk
Na bezpečně s rezervou dimenzovanou nádrž je to slabé. A určitě bych si domů nedal akvárko ze starého skla, u kterého nevím, co ta skla mají za sebou (nebyl bys první, komu ruplo sklo, které bylo opticky bez vady). Řezat starší sklo, zejména 13 mm, s sebou také nese problém - sklenář Ti to řízne výslovně na Tvé riziko (starší sklo rádo praská jinak než podle řezu). U 13-ky budou podlomy, které bude třeba hodně zabrousit, takže výsledná cena až tak výhodná nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2018 09:39 R Muž afc1886 [14681] Re: Jiří Vaněk
V takové velikosti bych si nechal slepit nové akvárium a pořádně. Mám rád klidný spánek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.09.2018 09:27 Muž Jarry [1437] Re: Jiří Vaněk
Tak nad tím bych neuvažoval ani chvilku a to asi ani zadarmo, 13mm sklo je tak na 60cm výšku, jestli je výška opravdu 95cm, tak bych viděl bezpečnou tloušťku skla někde od 20mm. Jedině akvárium snížit na těch 60-65cm, ale i tak mi to nepřijde jako žádná extra výhodná koupě za 200e vzhledem k tomu, kolik by s tím bylo práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 09:14 Jiří Vaněk Re: Jarry
Je staré max dva roky a silné 13mm jak vypadá to ještě uvidím hlavně cena 200euro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 08:50 Muž Jarry [1437] Re: Jiří Vaněk
Určitě dá, otázka je, jestli to má smysl - jak je to staré, jaké je tloušťka skla, v jakém je stavu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 08:36 Jiří Vaněk – Lepení akvaria
Dobrý den mám možnost koupě velkého akvaria ale kvůli stěhování ho rozřezali dá se to znovu očistit a slpit?Jedna se o Akvarium 200*95*95 dík za odpověď Jiří Vaněk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 11:09 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: trodat
Jakýkoliv černý akvaristický silikon,možná by stálo za úvahu,stavit se u některého z kolegů vlastnících otevřenou tubu,nebo ve sklenářství požádat o laskavost,jestli by nebyli ochotní do přinesené stříkačky přetlačit lepidlo velikosti lískového oříšku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 09:54 Muž trodat [11] Re: Tojsouvěci
Děkuji za odpověd.Mohu se jen zeptat, jestli je v 1 a 2 případě použitelný stejný silikon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2018 09:24 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: trodat
Poškození není ve vlastním slepu skel a nemá vliv na bezpečnost konstrukce nádrže.Na snímku je chybějící kousek silikonu ve vystěrkování vnitřního rohu (fabionu),k odtržení pravděpodobně došlo při manipulaci se stěrkou na řasy.Odstranění kosmetické vady je jednoduché,záleží na šikovnosti uživatele a jde provést i pod vodou,stačí nanést jednorázovou stříkačkou trošku lepidla do poškozené části,uhladit jej stěrkou a přebytek setřením odstranit.Druhá možnost je akvo odpustit,spoj osušit,očistit lihem,vymezit prostot opravy lakýrnickou páskou a po nanesení lepidla jej stěrkou upravit do požadovaného profilu,pásku odstranit a je hotovo.Třetí možnost je nic neřešit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 06:19 Muž trodat [11] – poškozený silikon
Fotka k příspěvku Dobrý den,dneska jsem si všimnul ,že v silikonu ve spoji je škvírka.Pokud přes to přejedu prstem je tam nepatrná prohlubenina.Přiznám se že spoje nekontroluji akvário mám cca 10 let nevím kdy a jak to mohlo vzniknout na fotce to vypadá větší ale v reálu to je tak cca 1,5mm .Chtěl bych se zeptat jestli to může být problém popř. jak a čím opravit.Děkuji za odpověd
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 22:31 Marian400 Re: Černá Markéta
Zalezi na tom,ze ci sa to oplati,ked je akvarium stare,sklo uz byva poskrabane.A aj teraz uz su tie skla kvalitnejsie,pevnejsie.Presilikonovanie nieje zadarmo a ked sa dolozia nejake peniaze,tak kupus uz fungl nove a kvalitnejsie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 15:04 Černa Markéta – Set akvárium JUWEL
Zdravím, nevíte kde nechat přesilikonovat akvárium v Praze a okolí? Díky
:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2015 21:22 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Katchi
Jen tak na okraj,pokud akva staršího data výroby pouze bodově sákne,lze provizorně na inkriminované místo nanést silikon jednorázovou stříkačkou i pod vodou (to znamená zevnitř nádrže za provozu,při plném stavu)tlak natlačí lepidlo na průsak,je to pouze havarijní řešení před neodkladnou demontáží celé nádrže a následnou rekonstrukcí (rozřezat,očistit a slepit komplet znovu)!!!Veškeré svlakování (vlepování skleněných pásků),nebo stěrkování vnitřních rohů je pouze krátkodobou záležitostí a je pouze otázka času,kdy dojde k další komplikaci v netěsnosti akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 15:11 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: Spiike
Tak jsme se rozhodli prelepit vsechny spoje. Misto prusaku asi vime kde je, je tam silikon svetly a na jednom miste vlastne uz dost jety, pro jistotu pretahnem ty spoje vsechny. Snad to bude drzet. Silikon mame akvarijni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 09:18 Muž Spiike [63] Re: Katchi
Přijde na to jak to vypadá. :)

Pokud by to byla jen malá netěsnost, tak bych to zkusil přelepit jen místně, takže přetáhnout silikonem ( nebo spíš nějakým lepidlem k tomuto účelu dělaným ).

Pokud by to bylo větší tak bych pro jistotu přelepil celé sklo. Ale záleží na tom jak je AQ složené, jak by bylo náročné to rozřezat a hlavně vyčistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 07:13 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetky
Ahoj vsichni. V noci nam zacalo tect 60l aq. Mam podezreni na zadni spoj dna a steny. Staci misto prelepit silikonem nebo je lepsi to rozrezat a udelat komplet znovu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 12:12 PavelK2841 – Podezřelé spoje u akvária
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, zakoupil jsem starší (stáří nezjištěno)rohové akvárium (5ti úhelník), výška 70cm, objem (počítáno až po okraj 436 litrů. Předchozí majitel jej měl lepeno na zakázku od specializované firmy, která se zabývá lepením akvárií. Lepeno černým silikonem. Opatřeno v horní i dolní části 3 kontralištami, hrany skel jsou zbroušeny, síla skla cca 1,2cm.
Při kontrole spojů apod. vypadalo vše v pořádku. Mám napuštěno do výšky 55cm od srpna 2014. V současnosti se na spojích u přední stěny, která je dlouhá 80cm začaly vyskytovat podezřelé defekty. Zevnitř se okraje spojů na některých místech odlupují. Zvenku na spojích se však akva nerosí, neprosakuje.
Mám obavu, aby nezačalo prosakovat, či dokonce nevyteklo, když zrovna nebudeme doma. Bydlíme ve 3 patře v bytovce a opravdu mám strach.
Co myslíte? Jsou mé obavy oprávněné? Co navrhujete? Mám raději akva vypustit a nechat přelepit? Předem děkuji za odpověďi, Pavel.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 18:17 carpman Re: Maxell
Ale to ze ja mam svetlo a nerad by som ho nevyuzil. Ked uz tak na mieru ako som mal predosle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 16:18 Maxell Re: cerpman
60 l akva koupíš do pětistovky aspoň v ČR. Jestli nechat opravovat staré za 400 , předělávat rybky ,nebo koupit nové za 500 a mít to hned, podle mě není co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 14:43 Muž bulawaio [92] Re: carpman
Kupuval jsem spešl černej silikon v akvaristice. Přeci jen je to jistota, že to vydrží. Řekl bych, žestál kolem 200 Kč. Tak teoreticky by to u 60 litrovýho akária mohlo stačit přelepit hrany,nicméně bych to určitě udělal zevnitř akva, takže vypustit.Z venku nevim, jestli to pomůže, možná jo, možná ne, to ti musí říct někdo jinej, kdo ví :-) ale já kdybych to přelepil jen z venku, tak bych se trochu bál, přeci jen prosak něco značí a aby pak nezačalo téct na druhý straně třeba ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 14:37 carpman Re: bulawaio
Dikes, a nestaci rohy prelepit a posilnit lepidlom?
ake lepidlo si kupoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 14:34 Muž bulawaio [92] Re: carpman
no každopádně, jestli to začalo prosakovat,tak je nutný to řešit, protože se bude objem vytečený vody zvětšovat a akvárko by třeba mohlo i prasknout. Já měl podobný problém, také mi teklo. Nakonec jsem si koupil silikon a celý jsem ho slepil doma. Je to pracnější no a silikon taky něco stojí. Jestli to sklenář udělá za 400, tak se to dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 14:23 carpman – minimalne ale preteka
Zdravim Vas.
chcem sa Vas spytat na nazor. posledny tyzden som spozoroval ze pri akvariu na podstavci sa tvori na molitanovej podlozke male mnozstvo vody. Zistil som ze pravdepodobne minimalne presiakava pri rohu/hrane. Je to minimalne mnozstvo. Skusili sme tam dat obycajne lepidlo a trosku to zastavilo. Ale stale je tam trosku este vlhke. odporucate to dat k sklenarovi, nech tu jednu stenu rozlepi a nanovo zlepi, alebo mam skusit si nejake lepidlo kupit a prelepit z vnutra aj z vonku.
Sklar mi povedal ze by som sa mal zmestit do 400kc. Je to asi aj kus vela ze? To akvarko ma max 60l. DIKY za nazory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 22:56 Muž jeepar [27] – Nové nebo z druhé ruky a přelepit?
Ahoj, jsem tu nový... po letech se vracím k akvaristice a nyní mám v hlavě dvě tedy vlastně 3 možnosti. Napadlo mě koupit z druhé ruky akvárium.. cca 250-300 litrů (samozřejmě s nepoškozenými skly) a nechat jej přelepit, nebo zainvestovat a koupit podobně velké akvárium, ale nové.. Myslíte že by se vyplatilo to nové, nebo z druhé ruky a s novým silikonem? Třetí možnost je, že obnovím staré 180l akvárium, ale to zatím nechávám v záloze. Jo a ještě jeden dotaz.. ohledně přelepení akvária, nemáte někdo zkušenost s přelepováním akvária? Zajímá mě cena.. na kolik by cca vyšlo přelepení. Děkuji předem za pomoc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 08:52 JuraS Re: Sanka
na aukru se teď rozprodává nějaké chovna..akvárka za pakatel..sám jsem podobně koupil za 500 svoji 250 ku..a to je cena za kterou by mi akva nikdo nepřelepil (myslím tím sklenáře)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 22:51 Muž Sanka [10] Re: Yirka
No mám strach,nevím,jestli by nebylo lepší nechat si slepit nové.. :) Ale než bych zakládal,to si ještě počkám,musím našetřit peníze na pořádný filtr a podstavec..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 21:26 Muž Yirka [9123] Re: Sanka
Záleží na tom jak se s ním zacházelo, jak je staré a jak slepené. Pokud vypadá slušně tak bych napustil a nějakou chcvíli odzkoušel. Pokud bude OK, maximálně bych zevnitř akvasilikonem přejel všechny spoje a spokojeně založil. Ať ti dělá radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 20:40 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Sanka
normálně to sklenář dělá, jen ne každej, poptej se a určitě nějakýho seženeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 20:37 Muž Sanka [10] Re: Uli
A myslíte,že sklenář to normálně dělá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 20:15 Muž Uli [17] Re: Sanka
Já bych si to nechal přelepit...Jistota je jistota palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 20:08 Muž Sanka [10] – Staronové akvárium
Ahoj,dostal jsem akvárko o objemu cca 120l..Dřívě v něm prý byli rybičky a potom se v něm choval osmák..Já by jsem si chtěl opět založit akvárium,tak se chci poradit,jestli mám nějak vyzkoušet těstnost,nebo ho odnést ke sklenáři,aby mi ještě pro jistotu vylepil spáry?Nebo ho jen naplnit vodou a počkat co to udělá? :) A ještě by jsem se chtěl optat,jaký by jste mi doporučili filtr,představoval by jsem si vnější a tichý..Děkuji! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 15:35 DUBino
Mám dvě akvária z druhé ruky, lepené po staru - stěny na dno, bezbarvý silikon.
Jedno lehounce sákne (ale opravdu velice lehce, věřím tomu, že si toho původní majitel ani nemusel všimnout - voda se mu mohla stačit odpařit vlivem tepla ze zářivek z nižšího patra...).
To druhé, zdá se, nikde nesákne.
U obou jsou silikonem vytřené hrany (spoje), který se místy začíná už odchlipovat.
Co myslíte - stačilo by u obou nádrží jen znovu vytřít hrany nebo je nutné celé přelepit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 16:57 Muž matrix069 [79] Re: Jakub46
Skoč ku sklenárovi. Moje 112 L akva mi povedal že by prelepenie stálo cca 10-15 Eur. No nakoniec to všetko dopadlo úplne inak!!! rozzureny Chcel som nanovo prelepiť celé akva,preto že v spojoch som mal na jednom mieste neskutočne veľa bublín a bál som sa že to už raz povolí. Po mesiaci čakania (dal som akva do sklenárstva,sklenárovi čo mi ho pred tromi rokmi lepil) mi po mojom opätovnom telefonáte sklenár povedal že to ešte nemá a že či by mi nestačilo vytrieť iba spoje a tak. Tak som mu zdôraznil že nie,že to chcem prelepiť nanovo. Za ďalšie tri dni mu volám a on že to zas nemá a že mu to NEŠLO rozlepiť rozzureny ,že či by to nestačilo len vylepiť po spojoch. Tak som sa nahneval,prišiel som si pre akvárko,zobral domov,kúpil žiletky,za 10 min.som v pohode rozlepil akva (predné sklo s bublinkami),kúpil čierny silikón a zlepil som si to sám. (i keď na druhý pokus lebo sa vyskytli bublinky,ale niesom sklenár). Zajtra ho napustím,tak snáď to bude ok.
Dúfam že nedopadneš ako ja.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 13:37 Muž kortezhugo [983] Re: V
...rozobrat a "ocistit" to moze...-to je najhorsia robota...
...samotne lepenie az take drahe nie je...- najdrahsie je sklo...
...ak to vie zlepit? nech zlepi...ak nie tak to dat takemu co to uz lepil...

PS: ide este o to ze ked kupi silikon tak jednou tubou zlepi cca 3-200L aqua...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 11:51 V Re: Jakub46
Skoro bych si tipnul, že v případě 54 l akvária bude levnější koupit nové, než to dávat opravovat. Leda, že si to rozebereš i slepíš doma sám. Ale do toho bych se osobně moc nehrnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 11:26 Muž kortezhugo [983] Re: Jakub46
...prelepit to nieje problem...- riadna "makacka" je davat dole stary silikon...-ked som prelepoval moju
200-vku - som myslel ze uz s toho "osprostiem"....-a to som mal este "vyhodu" lebo bolo lepene bielym silikonom - tak ze som "videl kde je"....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 10:51 Jakub46 Re: Jammes
Já mylslel nechat to celý přelepit nově a je to 54 litrová nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 10:08 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Jakub46
pokud to teče tak by bylo lepší nechat přelepit celý akva než jen opravovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 09:15 Muž Yirka [9123] Re: Jakub46
Zkus se zeptat v nejbližším sklenářství kde lepí akvária zda ti to udělají. Záleží však na velikosti nádržea rozsahu opravy. Mohlo by se stát že oprava vyjde dráž než nová nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 02:19 Jakub46 – Kde nechat opravit akvárko(spoje)
Ahoj potřebuju poradit kde nechat slepit spoje (spáry) protože mi nima akvárko teče Díky za pomoc

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11750-kde-nechat-opravit-akvarium-spoje