Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasobijec

 

NápovědaFórum » Řasy  

Řasobijec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 18:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PatasF11
Spíš je vyndej z těch košíčků a přidej trochu hypermanganu ať se zbavíš třeba ploštěnek což je trochu horší než šnečci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 18:43 R Muž afc1886 [14681] Re: PatasF11
Šnečky nechej, taky přiloží ruku k dílu v boji proti řasám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 18:40 PatasF11 Re: Andaska
Fotka k příspěvku Dobře, všem děkuji moc!!! Zakoupil jsem pár rostlinek, které právě odšnekovávám ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 18:31 Andaska Re: PatasF11
A taky to dávkování, to by se tam toho lilo hektolitry coze. Taky jsem ho z nevědomosti zkoušela když jsem začínala. S řasama nepomůže vůbec ne. Zasaď velké množství rychle rostoucích rostlinek a měň častěji vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 18:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PatasF11
Řasobijec je hnojivo na podporu růstu rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 17:57 Muž vlka [3444] Re: PatasF11
Čauky. Pokud je tam filtr Pacific P-f302, tak je to slabota a vyměnil bych ho. Ajak píše afc1886 brutálně bych přidal rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 17:03 R Muž afc1886 [14681] Re: PatasF11
Řasobijec ti nezabije (samozřejmě v určitém množství) tvé živočichy, ale ani tě nezbaví řas. Všeobecně žádní živočichové nebudou nadšení z přilévání chemie do akvária, ale aby šlo lépe poradit, chtělo by to více informací, nebo ještě lépe vytvořit prezentaci nádrže. ahoj

EDIT- tak za prezentaci máš palec , ale aby jsi mohl úspěšně bojovat proti řasám, budeš muset přitlačit na rostlinách a začít častěji s údržbou akvária, aspoň vodu bych teď měnil klidně 2x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 16:35 PatasF11 – Rataj-ŘASOBIJEC
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,již delší dobu mám problém s řasou, i přes to ,že mám čističe: 2xpancéřníčci ,1x neritina ,krevety. Ale stále řasa přebývá...A tak jsem zakoupil od Rataje > ŘASOBIJEC ,který mi doporučila prodavačka.Moje otázka je : zabije přípravek neritinu ,či ohrozí živočichy?!? (prodavačka říkala: "NE") DĚKUJI-PATRIK
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 13:49 R Muž Silent [5949] Re: FranzFritz
Na ruduchu platí snad jen dostatek rostlin, vědro a odkalovač no a pravidelná a častější výměna vody a hlavně pokud to není nezbytně nutné nepřihnojovat. Podle mých zkušeností s ní chemie stejně nic nezmůže, jenom se rozhodí už tak narušená rovnováha ( již tak narušená proto, že by tam jinak ruducha neměla šanci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 10:55 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: kladivoun
Když se mi letos na jaře v akvárku rozmohly ruduchy, taky jsem zkoušel Řasobijce. Zpočátku to vypadalo na zastaveni růstu ruduch, ale pak se začaly šířit dále. Takže moje zkušenost s řasobijcem je taky špatná. Jak už jsem psal jinde, na úplnou a jistou likvidaci ruduch se uplatnila metoda pravidelné časté výměny větší části objemu vody a snížení krmení na nutné minimum. Je to sice pracnější metoda, ale zato levnější a jistější.
Zkoušením chemie, různých druhů osvětlení nebo CO2 se u mne v akvárku v boji proti ruduchám absolutně minulo účinkem. Pro mne znamenal Řasobijec vyhozené peníze ano
PS: žádný úhyn ryb ani krevetek jsem po aplikaci Řasobijce nezaznamenal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.08.2009 02:25 Žena ustavprochore [567] Re: kladivoun
Hledejte příčiny těch řas a ty se snažte odstranit, né hned chemii. Rybky a vyšší rostlinky už vůbec z těch vámi navrhovaných přípravků nadšené nebudou.
Ještě jedna věc, než přijmete něčí radu, koukněte na jeho akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 00:02 Muž kortezhugo [983] Re: kladivoun
Protalon 707
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2009 21:21 kladivoun Re: DavidDizzer
A ukskodilo to rybam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2009 20:32 Muž DavidDizzer [26] Re: kladivoun
nemyslím tablety od Rataje, ten nad ani žádné nemá. MYslím např. Od tetry, teď si nevzpomenu na názvy, ale chcíli mi to pomohlo, ale nebudu za to utrácet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2009 20:16 kladivoun Re: Silent
Nutne to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2009 20:15 kladivoun Re: DavidDizzer
A kde se ty tablety daji koupit?A ti je nazabijou?A kdybych rybicky odlovil a pak je tam dal co by se stalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2009 20:09 R Muž Silent [5949] Re: kladivoun
Spíše než ony zmíněné výrobky zabije rybičky sám chovatel. Pro ryby jsou, tedy pokud se použijí jak mají, neškodné. Další věc je jestli jsou nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2009 20:08 Muž DavidDizzer [26] Re: kladivoun
Mám zkušenosti z Řasobijcem, ale abych řekl pravdu, je to už asi 3 roky co jsem ho použil a JE na Hov**! Algae destruct vám udělá v AQ jen paseku. Pokud chcete něco proti řasám, a je to přípravek, tak doporučuji pouze tablety! Jde to i jinou a biologickou cestou na řasy!. Bohužel mě se to biologickou ani chemickou cestou nepovedlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2009 20:07 Muž Yirka [9123] Re: kladivoun
Těžko jednoznačně říci zda ten či onen chemický přípravaek zabíjí rybky. Všeobecně však každá chemie rybkám k prosperitě nepomáhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2009 20:04 kladivoun – Rasobijec
Zdravim.MAm dve otazky.Jestli rasobijec zabiji ryby?A nebo algae destruct zabiji rybicky?.Predem dekuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 09:36 LuXy Re: Eff
Ja řasobijca používam, ale nemôžem potvrdiť jeho pozitívne účinky (ani negatívne). Listy hnednú naďalej a riasa nemizne, neviem síce ako by bolo bez neho ale ešte mi zostalo asi 2 dl to dopoužívam a končím s ním!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 09:27 Muž Eff [417] - Rostliny
Řasobijec vypadá zajímavě, jestli opravdu funguje. Je něco, na co bych si měl dát při jeho používání pozor? Po Bivoji mi taky rostou řasy. Sice ne tolik, ale dal bych přednost citlivějšímu hnojivu.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 1341x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11685-rasobijec