Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bonsaj do akvaria?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Bonsaj do akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 15:36 Muž kortezhugo [983] Re: Pipu
"Takže asi není lepší koupit nějaký druh bonsaje do 500Kč a nechat ji uschnout..."- v ziadnom pripade...
...na balkone mam bonsajov dost... - a neriskol bi som to... a to nieje "nase" drevo... tazko povedat co to spravi vo vode...

...epoxid alebo lak - a mas "pokoj"......
...neviem co proti tomu mate???...- ziadny problem...
...ked sa to zacne rozkladat,hnit,farbit vodu???... potom je problem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 11:27 Muž Pipu [5] - Tetry – Borovice v akvariu....
Fotka k příspěvku Jak jsem začínal...chtěl jsem kmen v akvariu...protože máme několik lesů, tak jsem si našel krásný uschlý asi 60-ti letou už pokácenou borovici a z toho zbytku jsem si motorovou pilou uřezal krásný kus ve kterém šli vidět kořeny....atd. na oko krásné...dal do akvaria a nejdřív se mi zbarvila voda dožluta, pak začala voda smrdět, a pak navrchu to kmene se začala dělat plísen...od té doby nevěřím borovicím, protože je strašně měkká a časem se rozmočí a začne hnít...coze Přikládám fotku mých začátků...
Velmi pěkný návod na tu bonsai....tento výkend jdu do lesa a najdu si nějaký pěkný strom...sice s tím kořenem je to trochu vandalství pokud Vás načape někdo z místních a ten strom není Váš...cena takového menšího stromu je od 200-500Kč.A kdyby se to dozvěděl můj děda že zničím strom kvůli kořene do akvaria...ten by mě ani nebu říkat co.. rozzureny Takže asi není lepší koupit nějaký druh bonsaje do 500Kč a nechat ji uschnout... ;-) hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 10:12 Muž pavelsoukup [0] Re: FranzFritz
Suché bonsaje většina pěstitelů nějak ještě využije. Když již zemře, proč ji nezasypat cementem skrz sítko na porošené větvičky? Opakujte 50krát a máte bonsaj zasypanou sněhem...

Asi ještě nemáme dost bosajistů - akvaristů.

Doporučoval bych pro tyto účely vzít motyku a najít v lese nějaký pěkný nálet. (bacha na státní a soukromé lesy...) U tohoto yamadori bude dokonce jedno jestli přežije :-D. V horských oblastech rostou více či méně zbonsajovatělé stromky sami od sebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 09:18 Mrakoplash Re: kortezhugo
Myslím si, že je tam pořád ještě dost místa na kořen či větev. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 09:17 Muž kortezhugo [983] Re: Yirka
...a ked mas 3D pozadie??? - rybam je uplne jedno do coho sa "pustia" :-)
...ako som pisal nie je to "ono" ale drevo pouzije ake chce - ake najde - a ake sa mu bude pacit...
...nemusi drevo kupovat - staci skocit do hory a je to - vela krat tam najdem zaujimaje "kusky""vyvratene korene""a kadeco" a ani neviem z "coho" su...
...ja osobne drevo v akva nemam - nemam ho kde dat... :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 09:14 Muž xOB [83] - CichlidyRe: FranzFritz
Koren mam v akva od brezna a naprosto v pohode, krevetky se mnozi jako divy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 08:42 Muž Yirka [9126] Re: kortezhugo
Natírat kořen je blbost. Kořen není jen pro dekoraci, ale především má sloužit rybám. Ty pak místo ohryzávání dřeva lížou nějaký sajrajt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 00:13 Muž kortezhugo [983] Re: grizly
...ono ked sa to natre epoxidom alebo daakym lakom...-tak moze pouzit drevo ake chce...
...viem ze to nie je "ono" - ale nema problem - ci to pusta,farby vodu,hnije,plesnivie,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 21:55 Muž grizly [145] Re: Nikola
Ja jsem si koupil koren do akfarka. Varil jsem ho, pekl, mocil.....stale poustel barvu. To tak, ze za 3 dny bylo akva uplne tmave zlute. A to mam 240 litru. Skoncil ve sklepe. Po cca. 4 letech jsem ho vytahnul a vodu nebarvi. Takze musis mit stesti, co koupis. Te hrusky bych se nebal. jestli je sucha, zkusit to muzes. ja ted chodim kolem reky a hledam koren. Dneska jsem byl dokonce v prelese Mionsi, ale nic mi nepadlo do oka. Dej vedet, jak to dopadlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 21:39 Nikola Re: grizly
Asi zajdu uříznout na kraj lesa kořen vyvrácené obrovské hrušky a zkusím to dát do nové podoby akvária - V tom případěbude asi nejlepší to vyvařit ve slané voděa pakmáčet - pokud bude barvit tak vyměňovat vodu - je to tak?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 21:25 Muž grizly [145] Re: FranzFritz
Pokud je sebrane uz vyschle, neni v nicem prblem.Jesti je urezene v dobe vegetacniho klidu, bude barvit a poustet pryskyrici, ale minimalne. Jenze "obchodnikum" jde o zisk a tak nebudou cekat nekolit let az drevo radne vyschne, ale prodaji ho cerstve. Na cokoliv pripichnou cedulku vyvareny a vymoceny koren z afriky co nebarvi vodu. No a to ze ti barvi vodu jim je zcela uprimne jedno. Aspon tak si to myslim ja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 20:32 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Nikola
V prezentaci má uvedeno:http://www.aquascapingworld.com/gallery/images/1/1_fauna_chart.jpg
Utricularia graminifolia rybicky.net/atlasrostlin/utricularia_graminifolia
Eleocharis parvula rybicky.net/atlasrostlin/eleocharis_parvula
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 20:12 Nikola
Co je to za rostlinku ze které je ta "tráva"?

www.aquascapingworld.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 15:09 Muž Morath [29] Re: safira
Jednoduseji asi spis tento odkaz www.aquascapingworld.com/… kde je pro anglictinare i nejaky ten popis, necetl jsem takze nevim do jake miry :) Napad Bobsaje a Piskopadu me strasne zaujal a po prestehovani do noveho bytu (v ramci mesicu) mam v planu udelat dve ruzna akvarka, jedno s Bonsaji a druhe s Piskopadem, zajima me co si myslite v tehle pripadech za

A) Velikosti akvaria, rikam si ze 50l by mohlo byt rozumne.
B) Jestli nebude problem mit v takovem akvarku krevetky, nejaky Crystal nebo Cherry a v tom pade i co se ocisty a krmeni tyce, krevetky dosud nemam, takze - jsou to cistotna zviratka? :)
C) CO2 je nutnost nebo ne? Rekl bych ze pri tomhle typu akvaria by to chtelo, druha vec je jestli je treba profi sada nebo staci nejake ty kvasnice.

Jinak k puvodnimu topicu, myslim si ze nejrozumejsi bude obraceny koren, v tom pripade je to o stesti na nejaky idealni narazit :)

Diky za rady a nazory :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2009 13:45 Žena safira [4]
tady je ta slíbená fotka z internetu "stromu" v akváriu s fotodokumentací krok za krokem. Vypadá to super. potlesk
www.aquascapingworld.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 11:21 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: xOB
Všude se můžeš dočíst, že by se do akvária neměly vůbec dávat kořeny nebo dřevo z jehličnanů. Proto mne zajímá jak dlouho tam ten kořen máš, zda s ním nemáš žádné problémy? Pěkná dekorace palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2009 10:29 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Pipu
Je to z vyvracene borovice v lese za barakem. Koren jsem vyvaril ve slane vode, odrbal kuru (ne vsechnu, na zbytcich si pochutnavaji krevetky), vubec vodu nebarvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 10:11 Muž Pipu [5] - TetryRe: xOB
Zdravím a od jakého stromu si získal ten kořen? A barví to... Je to velmi dekorativní... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 09:32 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Amy01
Fotka k příspěvku Neco podobnyho mam v krevetkariu, je to jen koren obracenej vzhuru nohama a pokrytej javskym mechem. Fotka je z boku akva, vic kdyztak v prezentaci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 16:30 Žena Amy01 [39] Re: Pipu
ja mám bonsaj v akva, bol to Brest ale bohužial mi uschol a bolo mi ho ľúto vyhodiť
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 16:17 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Pipu
Dobrá práce :-D Na tvé fotografii to opravdu vypadá jako bonkei. Není vidět vodu, sklo, rybky. Jak dlouho vydrží akvárko takhle osázeno? Většina podobných výtvorů v akvaristice má údajně jen krátkého trvání a jsou tvořeny cíleně jen na určité soutěže nebo výstavy. Dá se to dlouhodobě udržet v takovém stavu?

Za tuto cenu to určitě nejsou pravé bonsaie. Někteří bonsajisté je označují jako pseudobonsaie. To se vezme stromek nebo keř s dostatečně tlustým kmenem a v přiměřené výčce nad zemí se natvrdo uřízne. Takto vzniklý pahýl se nechá obrašit. Něco jako vrba u potoka. Výroba je rychlá, levná a kupujícím to stačí. Většina těchto bonsaií je z Fikus benjamina, jejich mléko obsahuje latex, který určitě rybkám neudělá dobře :) Takže při nákupu pozor.
Jak píše koblihcz, možná by stačila dobře naaranžovaná větev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 16:06 Muž Pipu [5] - TetryRe: FranzFritz
To vidíš špatně....to je akvarium z International Aquascaping Contest 2009. Je to uschlá bonsai....osázená vodníma rostlinami....
smich

Chci bonsai nechat uschnout....sem našel pár stránek a cena takové bonsaje jde sehnat od 200Kč... Nad 400Kč je škoda nechat uschnout....je to lepší než koupit umělý za 100-150Kč....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2009 16:00 koblihcz Re: FranzFritz
FranzFritz napsal: ještě jsem se nesetkal s nikým, kdo by nabízel uschlou bonsai :-D No onehda jsem zbloudil do Baumaxu a par jich tam meli, no uplne suche jeste nebyly, ale uz jim moc nechybelo. Mohl by jsi mozna na to pozadovat garanci nejnizsi ceny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 15:57 koblihcz Re: Pipu
podle me to nemusi prece byt bonsaj jako stromek, staci kus korenu nebo kroucene vetvicky co bude pripominakt kmen stromu, tu "korunu" stromu si uz dotovris nejakym tim mechem nebo co na to chces pouzit. Jsou treba takove okrasne vrby co maji tak zajimave kroucene vetvicky, nebo jsem v Ikea v te kvetinove casti videl takove zajimave pokroucene vetve urcene asi primarne na podporu kvetin, ael i na to by se to podle me hodilo. Jo a kdyz uz jsem u Ikea, meli tam i nejake akvarijni rostliny :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 15:51 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Pipu
Moc nerozumím tomu, co chceš s tou bonsaií provést. Živý stromek ti ve vodě uhyne a zahnije. To, co vidím na tvé fotce je pro bonsajisty styl bonkei, živá bonsajová krajinka. Tohle ti ale určitě pod vodou nepůjde.
Uschlou těžko seženeš. Takováhle bonsai má docela vysokou hodnotu a předpokládám, že by si ji nikdo nenechal uschnout. Zkus se s tímto obrátit na bonsajistické fóra, např: www.bonsai-dnes.cz Pár bonsaií pěstuji, ale ještě jsem se nesetkal s nikým, kdo by nabízel uschlou bonsai :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 15:10 Muž Pipu [5] - Tetry – Jaký druh (živé) bonsaje do akvaria?A tipy kde bych ho měl koupit.....
Zdravým všechny, chtěl bych do akvaria umístit uschlou bonsai na kterou přichytim bud ricii fluitans nebo blyxu japoniku, nemáte nějaké tipy kde bych ji mohl sehnat za solidní cenu a aby nebarvila moc akvarium...Vím že do akvaria patří tvrdší druhy dřeva...jako třeba ovocné, dub, buk atd.Chci se pokusit o něco takového co je na fotce. Za odpovědi moc děkuji ;-) hop
img.webme.com/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 7169x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11682-jaky-druh-zive-bonsaje-do-akvaria