Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nitěnky usazené ve dně akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Nitěnky usazené ve dně akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2019 13:40 Muž MichalV [327] Re: Zit_Congerson
ja som to pochopil naopak, ze nitenky su znamkou znecistenej vode, v ktorej sa bezne vyskytuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 11:33 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: Pavar
Nenech si tím kazit den. Nitěnky jsou aspoň zajímavé zpestrření jídelníčku pro pancéřníčky. Dva - tři dny je nekrm a uvidíš co pro takovou nitěnku udělají :) navíc jak psal Jirka, aspoň vidíš, že voda v AQ je v pořádku, jsou docela náchylní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   14.12.2019 14:28 R Muž vaclav [14627] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
To bych bral za důkaz kvality vody. Tak ony si lebeděj v tom nejhorším humusu. Z příchodem čističek se u nás už skoro nevyskytují a tak se dováží z Běloruska. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2019 11:14 Muž vlka [3456] Re: Pavar
A nemáš fotku? Mně vždycky totálně zlikvidovaly Nitěnky žijící v písku Paví očka, když jsem je míval. Ještě jsem neslyšel o zanesení Nitěnek do AQ rostlinkama. Zkus to vyfotit a dát sem fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 10:30 Pavar Re: JirkaŠčobák
No tak trochu mně to kazí radost při pozorovaní dění v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 10:25 Pavar Re: Smetany
No, problém je , že místy (pozadí akvárka) je dno 10- 15 cm a nitěnka se při dotyku ihned zavrtá… Před lety jsem choval mřenky a ty je braly jak o závod... Dno bylo ,ale štěrkové a nechoval jsem tehdy malé krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 10:17 Pavar Re: vaclav
děkuji za odpověď, jenomže akvárium je dobře zaběhlé, stabilizované a odkalovat Soil jde těžko.Ve štěrku by to bylo jednoduší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 09:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
To bych bral za důkaz kvality vody.
V zásadě je to zajímavý organizmus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 09:46 Muž PetrO [753] Re: Pavar
Niťenky by určitě nevadily, jen se mi nezdá, že by je Panceřníčci a krevety nechaly.
Pokud to jsou třeba pijavice, tak těch se jen tak nebavíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 09:23 R Muž vaclav [14627] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Měl jsem je v akváriu roky i když jsem s nimi nekrmil. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 09:20 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pavar
Mě by nevadily. I kdyby je nic nežralo, nevydrží věčně ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 09:17 R Muž vaclav [14627] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavar
Těch se zbavíš dost těžko. Jedině je odkalit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 09:06 Muž Smetany [1226] Re: Pavar
Pancéřníčci je nežerou? Pokud jsou to skutečně nitěnky tak hladovej pancéřníček kvůli nitěnce klidně to dno rozebere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 07:53 Pavar – etablované nitěnky v akvarium
Poradí někdo jak se zbavit přežívajících nitěnek v akvárium? Substrát Platinum Soil Normal,chov trpaslíčích krevetek, malých pancéřníčků a drobných rybek. Nitěnky jsem si do akvária zanesl nejspíš rostlinami.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 19:53 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrBolíto
mam tam taky nitenky a kdyz sem daval flubenol (na plostenky) tak sneci a nitenky to prezily v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 18:44 Chem Re: DrBolíto
Primo nitenky by nemely v krevetkarku nicemu vadit, maximalne tim, ze jako kazdy zivocich z akvaria produkuji odpadni latky apod. Jsou sice zdrojem ruznych infekci, ale kdyz je tam mas evidentne jiz dlouho, nevypada to, ze by neco do akvaria donesly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 15:02 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Chem, hop
No to by mě zajímalo jak se tam dostali, jak sem psal krmím jen suchým. Mám je hubit nebo nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 12:42 Muž Chem [837] Re: DrBolíto
Souhlas s hopem - opravdu to vypadá na nítěnky. Pokud nítěnky netvoří shluk, není barva hemoglobinu tak výrazná, takže nemusí být vyloženě červené jako třeba pakomáří larvy (patentky). To, že se "klátí" ukazuje také na nítěnky - bývají zavrtané hlavou do dna a tím vlněním si přihání okysličenou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 11:59 Muž hop [26] - RostlinyRe: DrBolíto
tohle vypadá na nítěnky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 11:55 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Fotka k příspěvku Dobrý den,
mám dotaz pro zkušenější, v krevetkáriu jsem objevil ve dně vetřelce viz foto.
Čouhá to ven cca 5mm a klátí se to sem a tam, při dotyku okamžitě zalezou a po chvíli vylezou. Připomíná mě to nitěnku, ale ta je červená, krmím suchým od SAK, spařenou kopřivou, chlorellou a od Dajany spirulinou. Mám podezření na dajanu už několikrát jsem si s krmivem od ní zatáhl hlístice.

Nevíte prosím co je to za mrchy?
Mohou ohrožovat krevetky?
Pomůže případně flubenol?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 18:06 Muž vlacek [402] Re: Andulka
No jo, s tema krevetkama to bude horsi, tak radeji krm a odkaluj. Jinak me ze dna sly i bubliny, jak to tam pracovalo a rackum a krevetam to vubec nevadilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 16:52 Žena Andulka [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlacek
no uvidíme. dno mám jemnější, některé fotky jsou staré. právě že jsem zkusila chvilku nekrmit a jediná změna je ta, že ráčci pořád slídí za krevetami a útočí na ně. než ráčci totiž vystopujou nítěnky, tak se schovaj. uvidíme, hlavně aby to nezahnívalo. dík za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 15:17 Muž vlacek [402] Re: Andulka
Ja bych se tech nitenek nebal. Pokud nebudes prekrmovat, nebudou se mnozit a casem zmizi samy at uz hladem, nevhodnym prostredim nebo je racci nenechaji na pokoji. Ja jsem je tak mel schvalne a vydrzely tak mesic, ted uz zadne nemam a to jsem jich mel hodne. Razborky muzou pomoct, ale jde o to, jestli budou prozkoumavat dno nebo ne. Me to delaji jen nektere. Zarucene spolehlivy je halancik pestry, ale ten se zase moc nehodi ke krevetam a rackum, je pekne drzy :) Jinak jsem byl prekvapen, jak se ty nitenky dokazaly stehovat po akvariu podle "bordelu"=zbytku potravy a podle nebezpeci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 11:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: RAP
mám taky takové dno, pancéřníčci to zvládají v pohodě, žádné poškození vousků, a má tam i části s jemnějším dnem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 11:04 RAP Re: souky
Nítěnky nevadí do té doby, než k sobě začnou stahovat "bordýlek", ze kterého vznikne blátíčko a to už problém je. Začne zahnívat dno a je zaděláno na malér.
re Andulka: Chtěl jsem doporučit malé druhy pancéřníčků, ale na tom vašem dnu by si poškodily vousky. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 10:31 Muž souky [595] - RostlinyRe: Andulka
já furt nechápu co vám na nich vadí, by mohli fungovat jak žížaly v záhoně ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 11:03 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: bali
A s čím ste si ich tam prinieli? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 10:50 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Andulka
mam stejny problem, plne dno (akadama) nitenek, obcas lezou i vysoko do kytek, v akva jen krevetky, uz to moc neresim, ryby tam davat nebudu, odsavat to nema smysl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 10:38 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Andulka
Čo by som ja za to dal hmm
A podla mňa by šli ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 09:42 Žena Andulka [0] - Raci, krabi, krevetky
ahoj, já jsem teda dopadla ještě hůř, mám ty nítěnky uplně všude a očividně se dobře množí, vyčuhují tak 2 mm nad štěrk. Mám jen ráčky a krevetky, myslíte, že razbory by po nich šly? Dík za radu. Je to fakt děs, ale celý akva se mi překopávat nechce, konečně mi to začalo fungovat. Jinak kromě narušení estetiky nítěnky nijak nevadí
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2009 18:51 Hagar Re: sob95aero
já bych zkusila je regulovat odsáváním při odkalování-malým průměrem trubičky a dost tam zarejdila i mezi rostlinkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2009 18:14 Usine Re: sob95aero
Nítěnky se svým rybím osazenstvem ze dna určitě nedostaneš a také to není nic závadného, při odkalování jich vždy pár zmizí, ale stejně tam nějaké zůstanou. Množit se příliš nebudou, protože na to nemají podmínky. Já je měl v akváriu několik let i po tom co jsem s nimi přestal krmit. Při odkalování jsem je vždy nasál a zase pustil zpátky ryby se o ně postaraly, ale ve dně je nepochytaly ani náhodou. Sám asi časem zjistíš že krmit s nimi je dost drahý špás. Není jednoduché je udržet naživu a těch problémů z nemocemi a občasným vymřením větší části osazenstva akvária se neubráníš, takže jsem s nimi skončil a nejsem sám kdo to udělal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.08.2009 12:08 Žena Markii [10] Re: sob95aero
A proc to vadi? ryby sis tim poradi, mam rybky 12 let a prehnala jsem to stokrat, dva dny nekrm a rybky si užijou lov :-).

Nejsou to děti, jsou to ryby a ty si umi nalovit v prirode, bud rad , že ted budou mit zabavu.Ja mojim furt nosim buchanky komary nitenky co nekde vylovim a ryby nemivam ani nemocne ani se mi nic nikdy takoveho nepremnozilo.Co ma ty chudaky bavit na žrani vloček z hladiny, nech je lovit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 20:36 Muž grizly [145] Re: sob95aero
Nitenky se mnozi a zijou v pomalu tekoucich a stojatych vodach, v bahne mezi zbytky listi.....
Takove dno jiste nemas a pokud jde jen o esteticky problem nedelej si zbytecne starosti. Rybicky si snimi za par dni poradi.
Ja jsem se snazil pred odjezdem na dovolenou o presny opak. Chtel jsem, aby se nitenky do dna zavrtaly a tam nejaky cas prezily. Nepovedlo se mi to, rybicky je hned sezraly a na potom si nenechaly nic. Takze pak musely tyden hladovet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 20:14 Muž sob95aero [0] Re: Jammes
Myslite? jen upresnuji ze mam v akva neonky a razbory, navic je to u skla akva, takze tam moc rybky nejdou. Otici si toho ani nevsimnou.

Hlistice vyzraly hned, ale tady se obavam, ze je to pro ne dost u dna. Navic ta nitenka vyleze tak na max 2-3 mm.

Uz jsem jich par odsal.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.08.2009 12:05 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: sob95aero
Tohle jsem měl jednou taky, pomohlo to že jsem ryby pár dnů nekrmil a bylo po problému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 09:38 Muž sob95aero [0] Re: Imii
Chybama se člověk učí.

Bohužel druhá rada zatím nedopadla moc úspěšně a přidat rybičku se trochu bojím, že to nepomůže. I tak bych tam měl rybku, kterou tam nechci. Ale dík za odpověď.

Nemá ještě někdo nějaký jíný nápad? kromě těchto dvou variant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2009 09:31 Žena Imii [46] Re: sob95aero
Proto se nevyplácí krmit nítěnkami, ale třeba patentkama nebo koretrama ... já bych to vyřešila nějakýma pancéřníčkama ... popř. to skusit odsát i s částí substrátu (-odkalení) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 09:26 Muž sob95aero [0] – nitěnky usazené ve dně akva
Fotka k příspěvku Ahoj,
mám problém. Asi jsem trochu pohnojil krmení nitěnkama. Některé to přežily a usadily se ve dně akva. Teď vidím pouhým okem asi pět až deset kousků, jak si tam vesele filtrují dno a vytváří mi hromádky odpadu. Navíc je to hned u předního skla.

fotku přikládám.

Má někdo s podobnou lapálií zkušenost? Nechci tam asi zatím dávat nějaké Corydorase (nejspíš by to asi nepomohlo, protože když na to dno šáhnu, tak se nitky schovaj). S tím souvisí, že to dno nejde ani moc odkalit. Zkoušel jsem to, ale havěť pořád dole.

Prosim o radu. Jednak to nevypadá pěkně a taky by mohlo dojít k rozmnožení (trochu se obávám výměny dna)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2007 14:14 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: rene
nekrm ryby a ono jim nic nezbude jinýho:-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 14:13 rene
zeptam se,krmil jsem ryby nitenkama s domenim ze ty nitenky co se zahrabou do sterku casem vyzerou sumeckove...ale mam je nejaky liny a ted mam v akvariu nitenkovy masakr pac jich tam stovky cumej z pisku,ryby na ne kaslou a ja nevim jak se jich zbavit....mate nekdo nejakej recept?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 2740x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11615?r=41