Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina vs. Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Neritina vs. Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 19:49 Muž Lojza007 [1207] Re: faba
Kup nějaký minibalení tabletovýho krmiva na dno. Jednu hoď a tak za hodinu můžeš vyhodit hrst okružáků, opakovat, dokud nebude počet přijatelný. Ale pokud jsou v akváriu podmínky pro množení - překrmování, hodně řas a podobně, tak za chvíli bude počet stejný jako teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 17:56 Muž vlka [3456] Re: faba
Surmovky vražedné jsou prevíti a jakmile zbaští všechny Okružáky, klidně se vrhnou na Neritiny. Poměrně rychle se množí a za pár měsíců jsem byl totálně bez Okružáků. Raději vychytej nebo vyber Okružáky, ale Surmovky ti z vlastní zkušenosti nedoporučuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 16:10 Muž faba [0] – Neritina
Ahoj.Prosím zabije mě Helena neritiny?Ty jsem si pořídil na řasu a Heleny na okružáky kterých mám spousty.Moc díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2020 15:12 Muž PetrO [752] Re: Ajrín
A víte co? Možná bude lepší tam ty Neritiny opravdu nedávat ;-)
V atlasu se taky píše, že by je mohli Surmovky zlikvidovat

rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna

tak proč riskovat?
Čekat měsíc asi vůbec nepomůže, protože vysbírat je jen tak nejde, takže se jich zbavíte jen těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2020 13:41 Silviebaris Re: Ajrín
Já jsem v listopadu 3kusy heleny darovala a ještě v dubnu jsem nacházela malý,jednu si vykrmuju v zavařovačce a co se týká šneků,ampulárky mi zrušila dvě a to už vcelku dospěláky..jsou to potvory.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2020 13:27 Ajrín Re: GeXeS
Díky, mám stejný názor, jde mi jen o to jestli bude stačit počkat 1 měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2020 12:28 Muž GeXeS [67] Re: Ajrín
Já bych ten měsíc určitě počkal a bedlivě sledoval, abych si mohl být jistý. Jak už tu bylo psáno výše, přece jen je Neritina šnek hodnotný a vzácný, překupníci je drancují z přírody a nové se v zajetí nerodí, takže riskovat její napadení Helenou bych si nedovolil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2020 10:58 Ajrín Re: Ajrín
Jiné šneky tam právě nemáme, jen pár prázdných ulit a ve "vedlejším" vlákně jsem četla že si troufnou i na neritiny, tak to nechci riskovat. Večer chodím s rozsvíceným mobilem a koukám jestli tam nějaká není :-), ale jestli jsou zahrabané, tak nemám šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2020 10:47 R Muž ctibum [6926] Re: Ajrín
Mně kdysi Helenka ampulárku velikosti neritiny zlikvidovala. A to je ampule pohyblivá. Neritina je střevo, ta když spadne na záda, tak tam leží, dokud ji někdo neotočí na nohu. Tu si Helenka může "ukusovat" jak salám ve špajzu, když na to přijde. Takže podle mě to nereálné není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2020 09:13 Muž PetrO [752] Re: Ajrín
Mám Neritiny společně s Helenami a bez problémů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2020 08:23 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Ajrín
Mela jsem helenu s neritinama a clithonama - bez problemu. Davala prednost kruznikum, kotulkam, levatkam a piskorkam. A neritina a clithon na ni byli velky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2020 07:58 Muž vlka [3456] Re: Ajrín
Čauky, já už se zbavuji ,,Helenek,, spoustu měsíců a stále nacházím vysáté ulity Okružáků. Není to dlouho, co manželka objevila dospělou (v deníčku je fotka). Jsou zavrtané v písku a v noci baští. Mám i ,,Zebru,, ale ta je valká a na tu si asi ,,Helenka,, netroufne. Toť moje zkušenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2020 23:47 Ajrín – malé heleny
Koupili jsme akvárium i s malýma helenama, postupně jsem vylovila několik asi centimetrových a pár úplně mrňavých, dnes jsme jednu našli ve filtru. Můžou už ty malé naklást vajíčka? Syn chce neritinu, tak nevím kdy bude bezpečné ji do akva koupit. Stačí počkat měsíc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 13:06 Muž pepepilot [0] Re: sivon
ajaj, to neni moc dobrá zpráva, to já nechci bejt trapič, tak pujde helenka mimo, a vymyslím to jinak, mam dvě nádrže, asi budou na střídačku hostovat dle řas a šneků :-D jinak s krmením stále ubírám dávky, takže snad už brzo docílím rovnováhy a harmonie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 10:59 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: sivon
:-D No já mam třeba neritiny s helenama v jednom akvarku asi 10 mesíců, a zatím jsou kámoši
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.05.2013 10:48 Žena sivon [1714] - PlžiRe: pepepilot
Ony ty "plevelné" plže nezlikvidují okamžitě, jen pomalu redukují stav. Musíš s tím ale něco dělat sám - míň krmit, odkalovat - nebudou se tak množit. Pokud nezměníš podmínky v akváriu, heleny tě nespasí. Spíš to dopadne tak, že při takovém nadbytku žrádla se budou také vesele množit a za chvíli budeš mít kalamitu helen. Jinak ta neritina je pro helenu snadná kořist, pokud se s ní potká. Nemusí k tomu dojít celé týdny a pak je najednou po neritině. Je jich škoda, jsou to všechno dovozy přes půl světa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 18:12 Muž pepepilot [0] – helena-neritina
začínám vám lidi závidět, já koupil helenky před 3 měsíci, sice mi trochu levatek a okružáků stáhli, ale nevypadá to, že by je mohli někdy zlikvidovat. Musel jsem dát 4 do 50L, aby vubec byla vidět trochu změna. a to psali 1na60l :) když jsem tam měl 1 tak jim ty mladý ještě nosila Neritku jsem tam přidal předvčírem, zatím se dvakrát potkali a v pohodě, snad to tak zůstane. ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 16:19 Muž majoksa [0] – Helena , Neritina
Ja mam v 100 litrovom akvarku 4 Heleny a na regulaciu nechcenych slimakov mi to v pohode staci. Sice tam stale su, ale v obmedzenom-prijatelnom mnozstve. Co sa tyka Neritiny, tak tie tam mam tiez a ziadne problemy s Helenou nie su.Asi je to tym ze Neritina je pre Helenu moc velka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2009 15:18 Dana – Helena
Nepokoušej štěstí, Neritiny by bylo škoda. Snadno ji zlikviduje, troufne si i na ampulárii. Jinak Helence chutnjí spíš pískořky než okružáci, já čekám, co bude jíst až pískořky dojdou. Má tam i levatky, tak uvidíme.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2009 05:08 Muž Varazslo [1] Re: minonka0800
U mě taky spolu žily a nic se nedělo do doby než došli okružáci. Heleny asi po dvou týdnech začaly neritiny i Tylomelanii napadat. Nebyl den co jsem je nemusel od sebe oddělit. Vyřešil jsem to tak, že heleny jsou teď v porodničce kde mají okružáky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:00 minonka0800 Re: zvirek
Mne tam žijú mám ich spolu ja viem nemalo by sa to chovať ale zrušili sme akvárium a bolo ich škoda a nikto ich nechcel tak sme ich dali spolu a žijú. Už asi nejakých 7 mesiacov. Vôbec sa nevšímajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2009 19:50 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bexi
V nádrži podle mne musí být rovnováha, někdo musí dojídat zbytky, Helena to asi nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2009 19:33 Bexi Re: zvirek
bohužel Je pravděpodobné že heleny se ti potom přemnoží.To se mi taky stalo a jsem rád že jsem je měl jenom v jedné nádrži a už se jich zbavil

soužití neritiny a heleny nezkoušej těch neritin je škoda - chytají je volně v řekách a množí se a rostou neuvěřitelně pomalu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 19:33 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dahak
Zatím se snažím piskořku slovovat a zachránit z dotyčné nádrže, aby zbyly jen heleny a okružáci. Vrtá mi hlavou náhlý úbytek levatek který nezavinily heleny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 19:29 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Bak
Chutná ale piskořka má záklopku, takže bych řekl že okružák bude lehčí kořist :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 19:21 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: zvirek
Fandím Helenám, i když ona si to příroda taky hlídá sama :)
Před nasazením Helen 4 měsíce dozadu jsem měl 1:1 okružák : levatka , teď mi nějak citelně přebývá pouze okružák. Vůbec nevím co jsem změnil v akva. Nějak nevím jestli Heleně chutná také piskořka věžovitá, zatím jsou všechny živé a množí se dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.08.2009 18:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: zvirek
Helenky nedělají rozdíl v druzích šneků, údajně se pustí i do jednou tak velkých než jsou ony dokonce i Ampulárky. A uvědom si, že Helena taky časem povyroste. Ale zkusit to můžeš, třeba se nestane nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 17:36 Muž zvirek [1] – Neritina vs. Clea Helena - přežije ?
V akvárku se mi přemnožili okružáci, začali žrát i zdravé rostlinky, pořídil jsem 1 Clea helena, trošku ty okružáky zredukovala, řkl bych že tak akorát, část jich spíš odešla při přesunu dna a techniky do většího akva s novými rostlinami. Tam se mi ale nasadila ruducha, kterou by měly žrát Neritina turrita, tak jsem tam 3 dal.
Jen doufám, že Clea bude dál dávat přednost malým okružákům a nepustí se do Neritina turrita ( Neritina je cca 3X větší než Clea ).
Jak to dopadne, co myslíte ? ne

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2096x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11610-neritina-vs-clea-helena