Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědé fleky na kamenech

 

NápovědaFórum » Řasy  

Hnědé fleky na kamenech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.11.2015 19:36 R Muž romant [27987] Re: Mirek
A proč ancáka? Udělej to jinak. Zaregistruj se, zřiď prezentaci, uveď co nejvíce údajů a jistě se najde někdo, kdo poradí, nasměruje, připomene, jak to či ono kolem akvária řešit, jsou to spojitý nádoby a tajnůstkaření je zde na škodu. Naval to na nás, ať je z čeho vařit a začne se to řešit, jako komplex. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 19:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mirek
Ancitruse nenasazuj. Může se až sežere řasy vrhnout na rostliny. Je spousta mnohem vhodnějších řasožravých ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 19:35 Mirek Re: Trollo
Díky za pomoc. Svítíme 12 až 14 hodin a světlo je dostatečné. Příští týden nasadíme Ancistruse a vyčistím kameny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 19:32 Mirek Re: romant
Díky za pomoc. Zkusím očistit a určitě nasadíme Ancistruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 12:04 Trollo Re: Mirek
Hnedá řasa. Objevuje se v nově založených akvariích. Většinou vymizí sama po zaběhnutí akvárka. Ze skla lze odstranit lehce. Z dekorací to už lehké moc není. Já jsem použil starý kartáček na zuby a dost to pomohlo. Dobře pomůže i nějaký ancistrus :) Zkus se pohrát i s osvětlením. Možná je slabé. Nebo upravit denní dobu svícení na max 12 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 12:01 R Muž romant [27987] Re: Mirek
Co s tím? Nic, nech to na akváriu, až se skutečně zaběhne, podmínky se změní a rozsivky, který to s největší pravděpodobností jsou budou mizet. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 11:43 Mirek – Mechy na kamanech
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, máme nově založené akvárium ve kterém ještě nejsou ryby a tohle se nám udělalo na kamenech a podkladu. Pokud někdo víte co s tím, prosím o radu. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 16:38 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: jajaapaja
Jardo, to snad nééé - dyť ty bubliny jdou na druhou stranu - tohle je vzduchovací kámen - ne filtrační molitan...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 16:18 Usine Re: Honza
Opět černobílý "akvaristický" substrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 15:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jajaapaja
coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 14:58 Muž jajaapaja [174] Re: Honza
Taky by to mohl být prach kterej nasaje vzduchovací motorek.A na kameni se usazuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 14:05 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Honza
naprosto přirozené osídlení bakteriemi a řasou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 01:22 Honza – fleky na provzdušňovacím kameni
Fotka k příspěvku Ahoj, netuší někdo původ barevných fleků na provzdušňovacím kameni?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 21:34 Usine Re: pansuu
klub.akva.sk přečti si první číslo jejich časopisu a článek o sinicích. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 21:21 pansuu Re: Usine
-Václav. Je jasný, že máš daleko víc zkušeností než já, ale "buď máš málo světla nebo pomůže na pár dní zatemnit akvarium" je dost protipólná odpověď. Ještě by jsi měl dodat, že nic jinýho než pokusy nepomůže. ano Ale ancistrusi mě něčeho podobnýho taky zbavily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 21:06 Usine Re: Vitekm
Pořiď si ancistruse a budeš mít pokoj. Potom už jsou jen dvě možnosti. První je že máš málo světla a ta druhá je že občas pomůže zatemnit akvárium na pár dní. :-)http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 18:09 Vitekm Re: tau
Pořád čekám, že Ti někdo poradí. Nám se to taky udělalo na kameni a taky se nám to už rolezlo všude :-(( To jsem zvědavá, co z toho vyleze :-(( Chvilku jsem si myslela, že je to z nějakého toho "sajrajtu" :), co tam lil manžel - bakterie - bylo to hnědé, ale teď to už tak nevypadá. Tak jen, abys věěl, že to má také někdo jinej :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 11:49 Muž tau [14] Re: Mrakoplash
nabil jsem fotak a poridit jsem "foto", sorry za kvalitu.. : swingit.xf.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 07:05 R Muž Mrakoplash [1776] Re: tau
coz takhle dat sem foto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2007 21:53 Muž tau [14] – rezave fleky na pozadi a kamenech
na kamenech a pozadi se mi delaji rezave fleky ruzne velke a jsou vsude.. na necem vic na necem min... nevite co to je?
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 1162x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11602-hnede-fleky-na-kamenech