Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak si domů nedonést plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Jak si domů nedonést plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 17:23 Fred Re: Jája
Tak dnes nalezeno dalších 5 kousků. Vypadá to na Levatku. Přemístěny do menšího akva, kde je jen Betta. Asi byly fakt vajíčka na rostlinkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 13:04 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Fred
Neřekla bych, že by akvarijní šnek přežil mráz - budou to ta vajíčka na rostlinách. Buď rád za šneka. Šnek je kámoš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 16:34 Fred Re: Martinek1985
Díky za reakce. Já to asi tipnu na ty patentky, holt i moje chybka, že jsem výjimečně nerozmrazil a neprohlédl. Ty rostlinky jsou plovoucí řídké a byly malé. Ale možné je vše, samozřejmě. Mám akvárium a nechci šnekárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 16:09 Muž Martinek1985 [68] Re: Fred
Více by pomohlo foto plze, aby se dalo říct jak se tam dostal. A já sám mám zkušenost, že nejvíce se mi plzi, především clunice, objevili v akva právě po krmení patentkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2020 16:09 R Muž ctibum [6910] Re: Fred
Rostliny podle mě. Na rostlinách si přineseš většinou vajíčka. Než se vylíhne, tak to trvá, pak je to velký jako nic, takže nemáš šanci si všimnout... Každopádně buď rád, je to užitečný tvor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 16:01 Králík Re: Fred
Myslím si, že si je přitáhl s rostlinami. Nevím co je to za druh, ale některé druhy šneků vylézají ven především v noci, takže si je do dneška nemusel vůbec zpozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 15:26 Fred – kde se vzal?
Ahoj všem, můj dotaz zní, kde se mi v zaběhlém akva vzal zničeho nic malý plž? Nekupoval jsem nic. Rostlinky naposledy před měsícem, a to jen ty řídké plovoucí, to už by se dávno projevilo, myslím. Jediné co jsem za poslední 2 dny udělal bylo čištění - odkal, výměna části vody a po delší době i čištění filtru. A dnes jsem je nakrmil mraženými patentkami, mohl být schovaný šneček mezi těmi patentkami? Nebyly tentokrát úplně rozmrzlé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2018 21:30 Muž jarovo [1695] Re: vlka
ahoj buď rád že tam nejakých slimákov máš. Ja som ich mával až moc, ale odkedy mám Akary - nemám skoro žiadneho :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 21:14 Muž vlka [3445] – Jak na šneky
Fotka k příspěvku Vzpomínám si, že jsem dlouhá léta na šnečky používal rájovce dlouhoploutvé. Večer bylo krásně slyšet jak je vycucávají z ulit. Mně nevadí čas od času nějaké posbírat. Nevím, do jaké míry je schopen zbavit akvárko šnečků ten ,,šnek šnekožrout,, ale šnečci rozhodně ničemu nevadí. Krom Nerinek mám 3 druhy ,,zavlečených,, šnečků. Ty na fotce, nějaké malé placaté.a Levatky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2018 17:31 R Muž afc1886 [14682] Re: Ema5
Nejspíše to budou levatky rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ostra tak buď spíše ráda, že sis je domu donesla. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 17:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Ema5
Živí se na slepé hladině - buď za ně ráda scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2018 17:02 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Ema5
Sneci=pomocníci ;-) Nie je dovod sa obávať, sú to užitočné a zaujímavé živočíchy. Budú žrať mastnú hladinu a nwpremnozia sa ak nebudete premenovať :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 16:57 Ema5 – Šnečci na hladině
ahoj.. zakládám akvárko, bude pro bettu, která v něm zatím není, dnes je to 12tý den, co je založené. Mám řič. písek a pár rostlinek.. a dnes jsem si na hladině všimla malé šnečky, opravdu malé, patrně nově narozené.. našla jsem tak 3 na skle, během chvilky se dostali na hladinu..

otázky: nenasazovala jsem je tam, pročetla jsem, že může být z rostlin. Ty jsem před sázením vymyla pod tekoucí vodou. Nepřemnoží se tam? proč se drží na hladině - tj. špatná voda?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 16:56 S Muž invalida [3881] Re: Zoidik
Jaksi jsdem názoru že v akvu nevadí. Jinak nabídnu helenku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 16:47 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: oseanu
Možná blbá otázka, ale proč se jich zbavovat? Co je na nich špatného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:50 Žena MI38K [5] - RostlinyRe: oseana
Zdravvím,
já rostlinky prostě jen kontroluji....projdu každý lístek a nalezené šnečky rozmáčknu...rybám moc chutnají :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 23:38 Žena oseana [0] – Jak si nezanést do akvárka šneky??
Otázka začátečníka.Nejspíš jsem si přitáhlašnečky,jak už vím ,s rostlinkami.Ale co s tím? :-( Běžně jsem rostlinky vykoupala ve vlažné vodě, a pak šup do akvárka,jenže mniaturní lavatky jsem přehlédla.Koupat rostlinky v nějakém roztoku,nebo je prostě je nutné jen dobře prohlížet pod lupou?Pedem dík za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 16:19 Muž Thoros [1] Re: NHKG
Osobně proti šnekům v akva nic nemám (jsou to vážně celkem slušní pomocníci), ale pokud se jich chcete zbavit, možná by postačilo pořídit si páreček cichlidek ramirezových ;). V karančce sem měl zhruba 20 levatek a po noci s ramirézkama ... 0 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2009 23:22 Bexi Re: NHKG
kdojá nepsal nic o úplném zbavení.To že je nechceš vůbec nic neubírá na faktu že jsou v nádržy pokud nejsou přemnožení velice prospěšní- žerou zbytky potravy a to i tam kam se nedostaneš.Když jseš na dovolené a chcípne ti ryba tak místo toho aby hnila tak jí sežerou,v omezené míře žerou řasy a taky jsou citlivější než ryby takže pokud uhynou tak mlžeš zjistit že je něco v neporádku

já okružáky chci ale měl jsem jenom jednoho a ten chcípl aniž by zanechal potomky(žil 1 rok coze )

umývat kytky v savu je vážně kravina.Mě se šněci ani nepřemnožují takže mi nevadí a jsem rád když najdu nějaký noví druh v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2009 22:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zrada
Nové kytky vytáhnu z košíčků, opláchnu a krátce namáčím v roztoku sava. Pak je volně položím na hladinu karanténní nádrže.
Moc tim neutrpí, jenom nově dorostlé části mají trošku divný tvar, protože jsou naležato.

Nechápu ty kecy o lechkém zbavení se šneků. V nyní již zrušené (předělané na karanténu) 140 litrové nádrži jsem skoro 2 roky ručně vybíral každého okružáka, ktrého jsem zahlédl a stejně jsem se jich natrvalo nikdy nezbavil. Lechce zbavit se šneků jde jedině v nádržích bez dna a s málm rostlin!

Mi se šneci nelíbí a ve svých nádržích je nechci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.08.2009 15:33 Bexi Re: Mike
tady se toho zase nadělá pro pár šneků.Osobně nechápu lidi kterým v akvárku vadí,naopak mu prospívají.A když se vám z nějakého důvodu přemnoží stačí vyzbírat a hodit do WC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2009 13:33 zrada Re: NHKG
NHKG napsal: Mi se vyplatilo rostlinky dávat stejně jako ryby aspoň na 14 dní do karantény.
Jak taková karanténa pro kytky vypadá? A jak po 14 dnech vypadají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 12:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mike
Mi se vyplatilo rostlinky dávat stejně jako ryby aspoň na 14 dní do karantény. Šneci se z případných vajíček vylíhnou a trošku vyrůrostou. Pak je sbírám, dokud se objevují. Žádný přípravek v koncentraci pro rostliny není proti šnečím vajíčkům stoprocentní. S rybami šneka nezavlečeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.08.2009 12:30 JuraS Re: Mike
Mike..než se hloupě ptát a zasí...rat web hloupými otázkami pak buď investuj peníze do nějaké akvaristické knížky a nebo přestaň chatovat, facebookovat a nebo pařit hry a vše co bys potřeboval vědět najdeš na netu..stačí jen hledat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.08.2009 11:34 Žena datura [104] Re: DeathAngell
ano, měla. myslím, že z kontextu tohoto vlákna je to pochopitelné, ale někdo si prostě musí rýpnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:27 DeathAngell Re: ČUPR
Myslím že datura Měla na mysli Okružaky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 11:25 Muž ČUPR [204] - TetryRe: datura
Fotka k příspěvku Chceš snad naznačit, že plži se v akváriu přemnožují v důsledku nepravidelné výměny vody, překrmováním apod.? U mne kladou Ampulárie týden co týden hrozen vajíček a nemám pocit, že bych vodu neměnil a překrmoval. Kladení vajíček je podle Tebe důsledkem špatného přístupu k údržbě akvária? Kam chodíš na ty "rozumy"? ne :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:24 Muž Mike [3] Re: datura
no vydel sem to u příbuzních v praci a vypada to fakt hrozne a to že se rychle množijou tak to mne řikali. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:22 Žena datura [104] Re: Mike
hele, a když ještě žádný akva nemáš, tak proč píšeš, že to tam vypadá hrozně a strašně rychle se množijou?:-D nechceš nám něco vysvětlit? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:19 Muž Mike [3] Re: datura
ja žadne akva ješte nemam jen zbyram rozumi co a jak tak jake přípravek a nebo ty rybky hop hop smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:17 Žena datura [104] Re: Mike
ono je to v podstatě jedno, příčina problému je stejná.
aha, tak dobře no, to moc nechápu:-D jinak ale platí teda to, co jsme ti tu už napsali. dezinfekce kytek je co se týče šneků blbost. je dobrá leda tak na odstranění infekčních patogenů, aby sis nezanesl do vody nějakou nemoc a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2009 11:16 Muž Mike [3] Re: datura
Ja ještě žadny akva nemam ja teprve jen zbyram rozumi :-) :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:13 Muž Mike [3] Re: ČUPR
to ja nevim jaky.proste co sou ve vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2009 11:11 DeathAngell Re: Mike
Ahoj , šneci se přemnoží jen když mají Potravu (řasy, udumřele rostlinky (mrtvolky) ) Jejich Počet se tudíš redukuje Podle toho v jakem maš akvarko stavu ... Hodně řas Hodně šneku a naopak . v mem jednom malém akvárku teď Mám řasu a nasadil sem si tam 40 šneku a už teď po 3 dnech je tam viditelně míň řasy . Jsem rád že jsou šneci :) :)

S pozdravem DeathAngell ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.08.2009 11:11 Žena datura [104] Re: Mike
"strašně rychle se množijou" protože máš v akváriu moc zbytků, zřejmě se nestaráš o pravidelnou výměnu vody, překrmuješ a šneci jednoduše baští a kladou vajíčka. řešení nebude v dezinfekci kytek, ale ve změně přístupu k údržbě nádrže.
abys ale neřek, že ti neodpovím, tak se dezinfikují ve slabě růžovém roztoku hypermanganu. dost silně ale pochybuji, že ti to pomůže ke zredukování těhle jinak užitečných pomocníků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:07 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Mike
O jaký druh plžů (šneků) se konkrétně jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 11:04 Muž Mike [3] Re: kortezhugo
Vypada to tam hrozně a strašně rychle se množijou.a jelikoš sem začatečník tak jake ryby je požíraj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 10:59 Muž kortezhugo [983] Re: Mike
...ako to ti neporadim...ale preco sa ich bojis??? - ved robia kopu uzitocnej "roboty" - oni maju radsej riasy ako rastliny a nespotrebovane krmivo pre rybi - len ich nesmie bit vela... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 10:48 Muž Mike [3] – Jak si dom nedonést šneky???????????!!!!!!!!!!!
Čau
Chci se zeptat jak mam udělat abych si nedonesl např. v rostlince šneky?Poraďte prosím ňakej připravek kdyštak pošlete odkaz.A kde bych si je mohl popřipadě ještě donést?

Děkuji předem za každou odpověď.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2358x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11580-jak-si-domu-nedonest-plze