Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ochrana dřeva proti plísním

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Ochrana dřeva proti plísním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 08:31 Pája – Xyladecor
Dobrý den, dneska už akvárko nemám, ale co si vybavuju, tak nám nikdy nic v jeho okolí neplesnivělo. A to nám stálo na staré skříni po babičce, na kterou jsme tehdy použili Xyladecor (www.xyladecor.net). Možná někdy jsou ty nejjednodušší řešení ty nejlepší :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 07:46 Muž metal [96] - CichlidyRe: ondra
na drevo je dobra diava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 20:45 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Yirka
Konkrétně, mám dvě aq nad sebou, horní je na dřevěných trámech. Zepředu jsou zakryté palubkama. Nejde o bryndání, ale o odprařenou vodu, nebo to co vystříkne při údržbě a může ztéct zpět do aq. Jsou místa kam se nedostanu s hadrem ale voda se tam dostane.
Je fakt, že barvy laky to asi jistí. Jen jsem to zrovna dneska chtěl natřít a přečetl jsem návod, tak jsem se zarazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 20:42 Muž jajaapaja [174] Re: ondra
Tak to klidně natři tím lignofiksem,páč to nepřijde do stiku s vodou v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 20:33 R Muž Silent [5949] Re: ondra
Pokud to nepřijde do styku s vodou která je nebo přijde do nádrže můžeš použít jakýkoli výrobek. Jen je třeba nechat ošetřené dřevo "vyvenčit" kolikrát škodí i výpary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 20:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ondra
Co nejmíň bryndat=). Mě vždy stačilo natřít dřevo, na které často cákám, lodním lakem. A v okolí akvárií mi nikdy nic neplesnivělo, takže to s potřebou ochrany asi nebude tak horké (aspoŇ u mě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 20:32 Muž Yirka [9118] Re: ondra
A co má okolí společného s akváriem?
Pokud máš materiály náchylné k plísním a houbám a jsi nešikovný a neutíráš po sobě, tak ti v barvách lacích určitě poradí nátěr vhodný pro daný materiál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 20:29 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Johan
Nee, myslím okolí. Třeba skříňky pod aq, nebo obložení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.07.2009 20:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ondra
Jako například ochrana kořenů, které použijete v akváriu? Nejlepší ochrana je nenechat je vyschnout. A když už nějaký začne plesnivět, tak je to otázka 14 dnů, než plíseň odejde nebo jí něco sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 19:57 Muž ondra [168] - Živorodky – Ochrana dřeva proti plísním
Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s ochranou dřeva proti plísním a houbám. Na běžné konstrukce používám Lignofix profi, ale na návodu je uvedeno, že je smrtící pro vodní organismy.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 909x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11511-ochrana-dreva-proti-plisnim