Okysličení vody v přírodě
A ještě abychom nezapomněli na tlak...!
A hlavně taky v hloubkách v řádech kilometrů je voda hoodněkrát chladnější než u hladiny a čím je voda studenější, tím je v ní více kyslíku. Z teplejší vody kyslík vyprchává rychleji.
Tipnu si. Masivní proudění vody, které jí rozvádí i do hloubek. Tam, kde se kyslíku nedostává žijí živočichové, kteří ho hold potřebují méně nebo nepotřebují vůbec. A hlavně velké množství vody na pár živočichů...
Protoze kazdy zivocich ma jinou potrebu kysliku. Ryby zijici v teplych vodach maji mensi naroky nez ryby ze studenych vod.
Nektere z druhu zijicich v nasi prirode preziji i nekolik hodin ci dni v bahne mimo vodu.Napr.: Lin, uhor, karas. Naopak pstruh obecny vyzaduje chladnou a hodne okyslicenou vodu. Pstruh duhovy ma potrebu kysliku mensi a proto zije i v klidnejsich tocich rek a v prehradach. A takovemu kaprovi je nejlepe v melke a teple vode....
já myslím že prouděním, ovšem ve velkých hloubkách třeba v Mariánském příkopu u vřídel jsou živočichové závislý na metanu a jiných prvcích.
3 25.07.2009 20:11 JuraS – Okyslyčení v přírodě.
Dnes jsem si zajel do Galerie Nové Butovice podívat se na akvaria a krmení potápěčem. Při pohledu na ten kousek moře mě napadla otázka kterou se hlavě od té doby zabývám. Jak v moři ale i v hlubokých sladkovodních plochách dochází k okysličování vody ? Jak uprostřed oceánu v hloubkách kilák i víc mohou na dně v úplné tmě žít živočichové ? Jak se tam dostane okysličená voda ? On i Bajkal je dooost hluboký a žijí tam ryby. Jak ? Jak se do těch hloubek dostane kyslík ?
Přidat reakci
Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 566x