Kiryu v akváriu, když už se používá akadama
To by mě taky zajímalo, myslím že dotyční asik nehnojily a neměli dobré ostatní podmínky. Dno je základ, ale bez světla a živin také neporostou.
Edit: už jsem to na tom fóru našel, ale je třeba se zaregistrovat, aby jste mohli vyhledávat, jsou tam zajímavé věci, ale bez překladače tomu hodně často nerozumím.
www.shrimpnow.com/…
přeložená verze:
translate.google.cz/… 0 20.07.2009 18:37 filipsi –
Re: Bak Co to znamena? (prilezitostne se podivam, ale treba mi nekdo usetri namahu)
Prisli na to, ze to neni samospasitene, ze ani v tomto rostliny nerostou bez toho, aby mely naplnene i ostatni podminky k rustu, a ze nasypanim substratu z pytliku se nestaly z jejich akvarek klenoty jako v reklamnich prezentacich, anebo to znamena nejaky zavazny problem, ktery cini pouziti nemoznym?
No ono si to samo protiřečí na jedné nejmenované stránce to píší že obsahuje minerální látky, ale žádné živiny. Za živiny bych asi pokládal mikroprvky kovů a podobně. Hlavně mě zajímá jestli má stejnou schopnost vazby kovů jako akadama.
vyšší obsah minerálních látek...
neobsahuje téměř žádné živiny Tak jak?
Krom toho toto i to s tím pH se ve vodě ztratí.
To se právě z akvaristického hlediska snažím zjistit, jinak dočetl jsem se:
-je více nasákavá vodou
-větší obsah minerálních látek
-oproti akadamě má kyselejší pH
Je vůbec nějakej rozdíl od akadamy?
Bych to třeba mohl namíchat s akadamou, nevim poptám s emailem a hodím sem info.
Myslim, proc to nezkusit? Jen se predem poptej na objemovou hustotu a nasakavost, aby ses nesetkal s neprijemnosti prilis lehkeho substratu.
tam zdroj ale je, viz třetí řádek:
obsahem minerálních látek zde info s bonsai-nebari:
jen odkaz je dál.
OT: Když už máte potřebu něco sem kopírovat, uvádějte alespoň zdroj...
Ne, že bych chtěla zbytečně prudit, ale jestli půjdete třeba jednou studovat, kvůli něčemu podbnýmu byste taky dostudovat nemusel.
Bacha na to je to tam o moc dražší třeba 14l jemné akadamy stojí 380,- a 16l na nebari stojí 287,-
Doprava třeba poštou snima domluvit jde a platba předem taky, stačí napsat, pan Hrdlička je ochotný, se mnou komunikoval i v neděli po celý den.
edit: navíc na nebari si můžeš vybrat z více množství v balíku. Ale nelekni se, posílají to třeba v pytlících po 2kg i s trochou odpadu (navažují to sami, protože to berou ve velkém, proto ty ceny
), našel jsem tam i broučka, doporučuju vzít sítko a proprat pod sprchou, sice pak taky ještě pouští prachy, ale tomu se nevyhneš.
a no jo,a to už sem chtěla dneska objednat na akvaristovi,moc dík
nejlíp u bonsajářů je to mnohem levnější než třeba na akvaristovi, já bral akadamu tady, je to asi nejlevnější co jsem našel já. Posílají PPLkem a kvalita je podle mě dobrá, bral jsem tam akadamu.
www.nebari.cz/… taky sem na to koukala,ale jenom krátce,a tak sem nějak nevykomapal kde se to dá sehant
Akadamu mám již ve dvou akváriích a super, jen jsem se chtěl poinformovat na tohle, zdálo se mi to také vhodné.
To bych spíš věřil akadamě, protože ji všichni používají pro krevetky
Ahoj,
napadlo mě zeptat se na použití Kiryu v akváriu jak dna? Když už se používá akadama, sám ji mám a zatím paráda. Je to také pálený jíl s větším obsahem minerálních látek zde info s bonsai-nebari:
Kiryu je vlastně pálený jíl který je touto cestou zbaven všech bakterií a mikroorganismů.Oproti akadamě má kyselejší pH a vyšší obsah minerálních látek které podporují lepší zakořeňování přesazených rostlin. Při použití kiriu je důležité pravidelné hnojení neboť kiriu neobsahuje téměř žádné živiny Je to velice oblíbený substrát v Japonsku ale svou cestu si našel už i do Evropy.Je velmi často používán jako drenážní vrstva na dna misek kde se velmi osvědčil. Podle velikosti misky a rostliny volíme i jeho zrnitost.Je vhodný pro všechny stromy zvláště pak pro mladé rostliny borovic a azalek ale i listnatých dřevin. Granulované složení zajistí ideální propustnost při zálivce a vzdušnost pro kořenovou soustavu ,což je vhodné zejména pro mladé rostliny a pro všechny rostliny dovetené z oblasti Asie a Japonska.V případě že nepoužijeme samotný granulát doporučujeme jej mixovat v poměru ½ kiriu a ½ akadamy , můžeme přidat i do jakéhokoli jiného substrátu,zvýšíme tím nasákavost a vzdušnost.
Někteří pěstitelé používají klasický substrát a akadamu dávají pouze jako vrchní vrstvu cca 1-2 cm ,je to výborný indikátor vlhkosti substrátu , tmavá barva=vlhký substrát, světlá barva=suchý substrát,nutno zalévat.Při použití kiriu je důležité pravidelné hnojení .Kiriu nabízíme ve třech zrnitostech a to drobná zrnitost (small) , medium(střední) a large(velká).Pytle s kiriu skladujeme na suchém místě. Takto skladované vydrží i více jak 10 let . V případě že použijeme samotné kiriu doporučujeme namixovat substrát ve všech třech hrubostech popřípadě kombinovat s akadamou. Můžeme přidat i trochu písku a rašeliny. Tento speciální substrát je však prioritně určen k tomu ,aby se již nemíchal s žádnou jinou zeminou, dojde částečně ke ztrátě jeho vlastností pro které je používán.Při přesazování do kiriu je nutné dobře vymýt kořeny od starého substrátu.
zkopnul jsem vše, aby náhodou něco neuniklo.
Nemáte s tímhle někdo zkušenosti? v čem se to odlišuje od akadamy?
Přidat reakci
Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1474x