Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kobercové rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Kobercové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:09 Muž kaqpo [7] – Re: martmart
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:07 Muž martmart [106] – koberec
jake nenarocne, mene narocne rostlinky pouzit na koberec? diky za napada, rady ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 08:03 Muž mmulcr [86]
orlynka napsala:Myslím, že s ancíkama to ani nejde :-O
Souhlasím s Tebou. Já mám sice už větší kousky kolem 12cm, ale jakmile se kolem toho 2x proženou, můžu sázet znovu. :-( Taková moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 06:55 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: vindy
Můžou a nemusí, světlo je jen jeden z limitujících faktorů, špatně zvolené dno, druh rostlin a ryb, či hnojení má také neméně důležitý vliv... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 22:34 vindy – světlo
ahoj lidi, chtěl bych se zeptat jestli by mi koberečky mohly dobře růst v 0.6w/l ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 22:22 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Já taky chtěla strašně "Cubu", asi dvakrát jsem ji sázela, pokaždé vyplavávala... Myslím, že s ancíkama to ani nejde :-O Nebo máte někdo mini trávníček zasazený, kde vám plavou ancíci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:46 Muž filipsi [1295] – Re: invalida
Ja. V malem akva mam piskorek spousta, a dno zarostle hezky. Ale pravda, ne anglicky travnicek, spis neusporadanou dzungli.
(edit - jake i/y se pise v: Ptak mel na vysokem bidle dobre bydlo. Zafoukal vitr, a obe b_dla spadla? /nedavno me ta hricka pobavila/)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:37 S Muž invalida [3881]
Kdo si myslí že by kobercovky a piskořky šli dohromady? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 09:41 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vóťa87
...Rotala russila-tedy pod tímto názvem je nabízena v aqua-daho a pár jiných zahradnictvích v Evropě...
S Cuphea anagalloidea, resp. Cuphea anagalloides, problém nemám. Podobně jako s R. pusila nebo Rotala sp. 'Araguaia'. Jen ta R. rusilla mi nějak nesedí... :-)
Můžete doplnit, v kterých dalších zahradnictvích kromě A.D. je pod tímto názvem C. anagalloidea nabízena?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 07:54 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Sid
Nene, měl jsem na mysli Rotala russila-tedy pod tímto názvem je nabízena v aqua-daho a pár jiných zahradnictvích v Evropě(jinak též Rotala sp."Araguaia")-po poslední revizi je však pravý název prý Cuphea anagalloidea...Rotala pusilla je opravdu jiný druh či alespoň varieta-má uzounké listy a načervenalé vršky a stonky, avšak prodává se též pod názvem Rotala mexicana 'Araguaia'... :-) Vím že se to již před nějakou dobou řešilo v jiné diskuzi, takže pokud jsou mé informace již potřeny, rád se přiučím... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 23:44 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vóťa87
...Rotala rusilla...
Myslíte R. pusilla, ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 23:04 Muž S@L@ [11]
vaclav napsal: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=mFiiTJ58FbQ&feature=player_embedded#!" target="_blank" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?v=mFiiTJ58FbQ&feature=player_embedded#!</a>

Ahoj,už jsem se ptal v jiném vlákně,ale odpověď žádná.Tak zkusím ještě jednou,neví někdo pls.co je to za šutry na tom videu?Dík za odpověď ;-) předem.[/cite]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:47 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bára
může narůst i víc, ale když ho budeš zastřihovat třeba jen jednou za mesíc tak ho v pohodě udržíš jak chceš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:47 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bára
hodně pěkné jsou i mechy, třeba monosolenium tenerum, ale je i plno jiných zajímavých druhů.
Např: rybicky.net/nadrz/10303/0.jpg vlevo micranthemum, na něj navazuje monosolenium, v pravo hygrophila corymbosa 'Minima'
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:44 Žena Bára [2] – Re: katterinecka
a to micranthemum může dorůst do jaké velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:44 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bára
tak 2-3cm, jestli to budeš mít vyspádovaný tak vepředu může být třeba jen 1cm, ale tenhle jemnej písek se stejně brzo slehne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:34 Žena Bára [2] – Re: vóťa87
a jak asi vysokou vrstvu? 1cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:31 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Bára
To je dobrá volba, ale vyplatí se pod něj nasypat vrstvičku nějakého substrátu s živinami-JBl florapol nebo něco podobného... :-) Keřík jde snadno udělat z toho micranthena, jak je již zmíněno, nebo z hedyotis salzmanni,didiplis diandra,rotala rusilla,rotala indica,hottonia inflata nebo i jiných stonkovek, které se dají střihem udržet nízké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:28 Usine – Re: máca
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:11 derek – Teppich
Oliver Knott zakládá akvárium, včetně sázení Hemianthus callitrichoides Cuba:

http://www.youtube.com/watch?v=mFiiTJ58FbQ&feature=player_embedded#at=447

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bára
micranthemum micranthemoides například
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:04 Žena Bára [2]
neznáte nějakou rostlinu která by mi udělala jakoby takový keřík? Dala byh to o miniakvária (jestli ho někdy budu mít) takže by to mělo být vysoké max. 20cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 18:46 Žena Bára [2] – Re: vóťa87
líbí se mi tohle www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 18:12 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Bára
Kobereček jako takový bych stejně jako při koupi košíčku rozdělil na mnoho malých sazeniček, jedině tak se rostlinky uchytí kořínky a vytvoří kompaktní porost po celé ploše, pokud se to tak neudělá, tak obzvláště HC časem odspodu uhnije vyplave na hladinu...Jinak je to záležitost vhodná spíše jak píše Švíco-na tvorchu rychlých výstavních layoutů.

K tomu dnu-4mm je pro HC skoro až moc hrubé, bude v tom špatně kořenit, lepší něco kolem 2mm frakce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 18:11 švíco – Re: Bára
Měl jsem klasiku flexiobklady 2mm frakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 18:01 Žena Bára [2] – Re: švíco
a jaké máte dno? já bych chtěla nějaké černé spí jemné (do krevetkária) asi tak 4mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 17:57 švíco – Re: Bára
Moje osobní zkušenost s koberečkem HC byla ta, že se to nedá pořádně zasadit. Leží na dně, přihrneš kraje pískem a hotovo. Nojo, ale problém byl v tom, že to začalo uhnívat od kořínků. Pak jsem koupil klasický košíček, rozdělil na malé sazeničky a každou pěkně zasadil zvlášť. Pak jsem měl koberec jak víno co se rozrostl sám a pěkně prokořenil. Hotový kobereček je podle mě dobrý tak na výstavní akvárko na veletrh ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 17:53 Žena Bára [2]
máte někdo zkušenosti s koberečky od rataje? nejsou to vyhozené peníze?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 08:52 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
kamo odrez to tak ze ti ostane polka kde su tie dierky ..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 22:45 Muž vlasolis [2] – Re: samis
Paráda palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 13:23 Muž kortezhugo [983] – Re: DrBolíto
kondicia je dobra :) -takto to rastie na stole...-na okne to bolo krajsie -ako v atlase :-)
-v takejto "forme" sa s nou ale ovela lepsie pracuje -mozem pekne strihat po "jednej" a sadit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 12:12 crypto231 – Re: kpapik
a co je na tom sadeni take zlozite ? ja som to spravil tak ako bolo ukazane v jednom videu od tropici , vibral z kosicku , odstrihol spodok vaty , nehal priblizne pol cm s rastlinkou , porozstrihaval na stvorceky a sadil pinzetou. neviplavalo nic.

druhy raz by som to tak asi nespravil ale sadil jednotlive vyhonky , je to sice na dlhsie no kobercek je potom pekne nizky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 11:08 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Co to je za majoránku smich máš jí pěkně vyčáplou a ve špatné kondici, dej bacha ať ti neuhnije. Já budu taky předělávat tak uvidíme jak se zadaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 10:47 Muž kortezhugo [983] – Re: DrBolíto
Fotka k příspěvku aj mna to caka :) X-)
zatial je to "bahno na stole" :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 10:21 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
A co použít síťku, hemiantus vysázet do ok a zasypat jemným pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 10:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Johan
myslím že ani milion zkušeností s jinýma rostlinama tě nenaučí zasadit hemianthus napoprvé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 10:03 Mrakoplash
To sázení celkem hezky zvládnul Eff viz. rybicky.net/nadrze/2031
Deník by mohl být cekem inspirativní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 08:30 Muž Johan [4945] - Rostliny
Nejdřív se naučte pěstovat obyčejné kyty, pak když chcete nízké rostlinky, tak začněte opět s těmi z méně náročných a na Hemianthus jiné náročné přejděte až když něco zvládáte. :-)
A nebo 3x, 5x, 10 zkoušet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 08:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: kpapik
Hemianthus mi taky nikdy nešel zasadit, ale jsou jiné rostlinky se kterýma mám dobré zkušenosti třeba Glossostigma elatinoides, Echinodorus tenellus i trochu Eleocharis parvula jsem sázela a pomocí pinzety do jemného substrátu to jde dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 22:44 kpapik
ja sem to 3x zkousel s hemianthus calitrichoides cuba. pokazdy ty mrchy kousicek po kousicku zacaly startovat z pisku a poletovat po akvariu tone

uz jsem to vzdal. a to sem zkousel i provazek :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 12:20 Muž BarbarOSA [6]
teebee napsal: zdraviim teda este raz :-) , naozaj nikto nema skusenosti s Utriculariou graminifoliou ??? chcel by som vediet co to obnasa ju pestovat <a href="http://rybicky.net/atlasrostlin/utricularia_graminifolia" target="_blank" rel="nofollow">http://rybicky.net/atlasrostlin/utricularia_graminifolia</a>
chcel by som ju do krevetaaria (12L)...co vy na to?


s utriculariou ma dobre skusenosti tento pan -
www.akva.sk/…

predava ju a pestuje, myslim, ze by bol ochotny ti poradit..
ak nie len google a sup sup googlit co take nieco potrebuje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 12:07 Muž kortezhugo [983]
rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_novae-zelandiae

neviem co na to povie Johan? :-) ale pod tymto nazvom sa "to" stale predava...

shop.rataj-spk.cz/…



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 11:41 Muž teebee [0]
zdraviim teda este raz :-) , naozaj nikto nema skusenosti s Utriculariou graminifoliou ??? chcel by som vediet co to obnasa ju pestovat rybicky.net/atlasrostlin/utricularia_graminifolia
chcel by som ju do krevetaaria (12L)...co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 08:18 roman
rozhodol som sa, že vyskúšam Echinodorus tenellus, nakoľko mám dosť hrubý štrk. Uvidíme ako sa mu bude dariť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 23:42 Muž BarbarOSA [6]
vaclav napsal: Nenech se zbláznit nějakým parametrem W/l ve zdejším atlasu se už skoro nevyskytuje.
Je další ale spousta dalších možností.
:-)


Ze je spusta dalsich moznosti to sice pravda je..
Ale ze by sa nemal drzat nejakeho pomeru W/L by som nepovedal..
U rastlin nizkeho vzrastu je tento udaj dost dolezity, aj ked ine su watty z usporiek, ine z led trubic, ine zo ziariviek, ine z vybojiek atd..
Ide o to ze pod travnickom sa rozumeju rastlinky do cca 10cm, alebo malo nad tu mieru..
Podla stavby akva niektore maju dost vysoky stlpec a to dost ubera na intenzite, ako aj zatienenie inymi rastlinami tiez hra nejaku rolu, ziviny dalsiu, co2 dalsiu atd..
Svetlo by som povedal je zaklad..

Poznam ludi co nehnoja, ale maju silnejsie osvetlenie a vsetko rastie ako ma..
Ja mam slabsie osvetlenie a ked aj pridavam co2 a hnojim, vsetko je v spravnej miere, vsetkeho maju rastlinky dostatok z nizkych rastlin sa u mna velmi dobre dari blyxe japonice, niektorym cryptocorynam atd..Napriklad pogostemon mi krasne rastie, ale ide do vysky, vyzera jak male palmicky a nepaci sa mi to, rozdal som ho kamaratom, ktorym pojde lepsie..
Cize darmo ja mam ziviny aj v nadbytku, co2 mam tiez dost vysoko a nestaci to..
A samozrejme podotykam spravny vyber osvetlenia tiez hra svoju rolu..
nato ale kazdy musi dojst sam co mu bude najlepsie vyhovovat, odporuca sa kombinovat trubice 840 a 865, ja som ich skusil asi 6 druhov, ale tato kombinacia sa mi tiez osvedcila..

Niekto tu spominal 0,5W/L, to je uz v pohode..Ja mam cca 0,35 a vidno ze je to malo..Rastlinky sa tahaju za svetlom, internodia su predlzene atd, korigujem to zastrihavanim atd..Treba sa len pohrat a akva bude podla kazdeho predstav..

Drzim vam palce priatelia..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 22:42 Usine – Re: roman
Nenech se zbláznit nějakým parametrem W/l ve zdejším atlasu se už skoro nevyskytuje.
Pokud chceš trávník na dno tak je několik variant.
rybicky.net/atlasrostlin/glossostigma_elatinoides
rybicky.net/atlasrostlin/eleocharis_parvula
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_tenellus
Je další ale spousta dalších možností.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 21:15 roman – Re: katterinecka
dobre teda...dakujem vyskusam ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 18:55 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: roman
urcite to bude stacit na vetsinu rostlin, jen nevim ty travnicky, ale klidne to zkus. Ruzny rostlinky muzou odejit kvuli ruznejm vecem, je lepsi zacinat s vice druhy a ty co nepujdou tak dat pryc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 18:35 roman – Re: katterinecka
ked to zratam tak to mam 4x30w je 120*2=240 takže skoro 0,5w na liter...to by mohlo aj stačiť nie? keď si z 250l 10 odrátam kôli pozadiu z plystyrenu štrku a kameňom.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18618x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11418-kobercove-rostliny?od=451