Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Motolice

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Motolice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 21:24 Žena slunecnice54 [1] - LabyrintkyRe: romant
no tak mám pocit že je to lasturnatka lezou po skle a mají pevnou schránku vybadají jako miniaturní škebličky a při čištění filtru jsem jich měla ve vodě hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 20:53 R Muž romant [27987] Re: slunecnice54
Třeba Ti to pomůže se zorientovat a přesněji Tvůj problém pojmenovat. rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 20:49 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky – motolice
prosím vás kdo mi zodpoví co to je má to pevnou schránku?já mám ten pocit že toho mám plné akvárko jak se toho zbavit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 17:59 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Eff
Velmi pravděpodobně. :-) Jen určit, která?! (Notocotylus?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 17:26 Muž Eff [417] - Rostliny
Fotka k příspěvku Je to motolice? Kamarád mi to přinesl ve skleničce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 23:27 Muž Onďa [32] Re: Gunguy
Ten plž je plovatka bahenní a žábry nemá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 19:11 Muž Gunguy [2] Re: FranzFritz
Fotka k příspěvku Aha no tak ale jak zabránit abych od nich nechytl motolici?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 17:10 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Gunguy
Tak na to ti tady asi těžko někdo zodpovědně odpoví. Problematika přenosů motolic mezi různými hostiteli ja velice široká a je druh od druhu jiná. To by musel být u tohoto konkrétního druhu výzkum proveden.
Edit: Dočetl jsem se, že piskořky jsou mezihostitelem motolice žlučové. Jenže druhů motolic, které paratizují na člověku, byť i jen příležitostně, a ke svému vývoji potřebují mezihostitele plže je spousta. Některé druhy přenášejí i plovatky a okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 16:54 Muž Gunguy [2] Re: FranzFritz
Ano ale ja potrebuji vedet jestli muze parazity na cloveka prenest tento plz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 16:30 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Gunguy
Motolice potřebují ke svému vývoji mlže a u ás těch druhů je asi více než jen piskořka. Zajímavé članky najdeš zde: www.vesmir.cz/…, www.osel.cz/…
Další články věnované tomuto tématu vyšly ve Vesmíru 87, 484, 2008/7 a v Živě, ale ty jsou dostupné v papírovém časopise, anebo na netu pouze předplatitelům.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 14:23 Muž Gunguy [2] – Motolice
Ahoj, motolici u nas prenasi jen piskorka mala a nebo i neco jineho? sehnal jsem 5 sneku , maji tmave hnedou az skoro cernou ulitu, cernou nohu a jsou dlouhe az 4 cm a siroke 1,5 cm jsou ze stojate zelene vody takze asi nemaji zabry , dokazou plavat na hladine, nemaji vicko, jsou pravotocive se tctyrmi zavity.

Co je to zac a mohou prenaset motolici na cloveka?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1505x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11385-motolice