Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Topítko Easy heater

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Topítko Easy heater
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 18:01 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: Silent
To jo kvalitně i vypadají. Je i docela těžké zajímalo by mě čím je naplněné, nevypadá to že by bylo duté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 17:20 R Muž Silent [5949] Re: Masarowitch
Aquael si na těchto relativně nových polymerových topítkách dal docela záležet. Takže myslím, že kvalita a trvanlivost bude dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 17:01 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: MiH
Ptal jsem se proto, protože jsem si ho koupil a zatim teda vypadá velni kvalitně a i nastavení je opravdu přesné. Doufám že to tak zůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 13:28 R Muž Silent [5949] Re: MiHl
To je pravda. Záleží na kvalitě použitých materiálů a provedení. I sebelepší bimetal se i při minimální vlhkosti v topítku odpálí do půl roku. Mnou citované dvacetileté topítko je ještě staré zelené 300W od Jägeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 13:24 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Silent
možná to bude výrobcem, ale 250 W topíka tetratec jsem za rok a něco "spotřeboval" tři tone
Teď jsem jedno vykuchal a nacpal tam elektroniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 13:22 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Masarowitch
přesnost spínání ani ne, ale mohou se u něj (častější u větších=výkonnějších topítek) opalovat kontakty, které způsobí že a)přestane spínat, b)přestane vypínat.

EDIT: to "častější u větších" beru zpět, protože větší topítka jsou vždy spínána přes triak a ani bych se nedivil, kdyby byla minitopítka spínána na přímo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 13:20 R Muž Silent [5949] Re: Masarowitch
Pokud je z kvalitních materiálů tak se opotřebuje za velmi dlouho. V každém případě by měla topítka s bimetalem vydržet relativně přesně spínat minimálně pět let i více. Vím o přesně fungujících dvacetiletých bimetalech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 13:02 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: Silent
S strácí bimetal časem svojí kvalitu? Tím myslím přesnost spínání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 12:40 R Muž Silent [5949] Re: Masarowitch
Aquael vyrábí dvě velmi podobné řady těchto topítek a to Easy heater a Neo heater. Easy heater má klasický bimetal a Neo heater má elektronický termostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 12:06 Muž Masarowitch [24] - Rostliny – Životnost
Neví někdo na jakém principu pracuje toto topítko? Jestli je termostat bimetal nebo něco jiného.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 13:07 Muž kristian [80] Re: Kalupinka
Cerny sice je. Ale nastavovaci prvek je sedej a je na nem jak pjest na oko. Urcite bych doporucitl neco v klasictejsim provedeni (sklo). Je krehci, ale budu mit jistotu ze nebude vyroben z nejakeho levneho materialu (ktery jsem nikde na tom linku ani nevydel uveden).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 13:06 Žena Snowy [24] Re: Kalupinka
Ahoj, já ho mám v pidi akvárku a jsem spokojená. Akorát to "štelovací" kolečko je docela světle šedé, tak nevím, jak na tom tmavém pozadí. Termostat má, s tím kolečkem je jen trochu obtížnější (zvlášť v akvárku) manipulace. Chce to obouruč, aspoň to moje drhne. Ale plus je zase minimum prostoru, co zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 12:36 eminence Re: Kalupinka
krevetky nieco znesu. ked chces ohrievac, pozri inzerciu a kup nejaky lacnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 12:29 Žena Kalupinka [32] Re: eminence
www.spokojenypes.cz/…

Teď ho nepotřebuji, máme doma 26 stupňů jen to hvízdne :-) Chtěla bych ho na zimu. Přes noc máme jen 18 stupňů. V malém akvu klesá teplota rychleji než ve velkém.

S termostatem by to mělo být. Líbí se mi z toho důvodu, že je úzký a celý v černém. Takže na černém pozadí zanikne, a když před tím bude ještě nějaké kvítí....

Budou tam krevetky, to zatím nevím jaké a rasborky galaxy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 12:12 kladivoun Re: Kalupinka
JA bych ho neridil je to zby tecna na tak male akvarium:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 11:19 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kalupinka
Ja mam ted pres leto v 24l akvarku po ranu 26°C a na vecir je to vic, protoze svetlo trochu vyhreje vodu, takze nevidim duvod porizovat topitko. Aspon ted na letni mesice. Uvidis, jak se teplota bude drzet v zime. Ale u me byla minimalne 23°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 11:16 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Kalupinka
Nepoznam tento vyrobok, preto by bolo dobre dat jeho link ;-)
Ak je bez termostatu tak ho ani nekupuj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 11:12 eminence Re: Kalupinka
zalezi co mas v akva. resp. aku teplotu osadenstvo znesie. ked mas v byte 25 litrovku tak v pripade nenarocneho osadenstva nepotrebujes ohrievanie. a co sa tyka ohrevu, tak radsej skleneny ohrievac ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 11:02 Žena Kalupinka [32] – Topítko Easy heater
Mám někdo z Vás zkušenosti s plastovým topítkem EASY HEATER? Potřebovala bych na zimu vytápět 25 litrové akvárečko. A pro jistotu se už po topítkách dívám teď. Díky.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1098x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11367-topitko-easy-heater