Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Posílání plžů v balíku

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Posílání plžů v balíku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 10:07 Žena sivon [1694] - PlžiRe: vaclav
Ten odkaz je úplně totéž, co jsem psala. Jen u šneků nelze odsát vzduch jako u rostlin.
Ale aby to mohlo jít jako dopis, musí se opravdu dodržet ty rozměry krabičky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:19 R Muž romant [27981] Re: corydoras
V bublinkový obálce posílám Piskořky běžně(ne v zimě), cena obálky je vyšší než cena poštovnýho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:09 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: corydoras
Radši bych použil bublinkovou obálku nebo tohle rybicky.net/clanky/289-jak-levne-posilat-rostliny
Jen změníš obsah.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2012 22:18 Žena sivon [1694] - PlžiRe: corydoras
Většinou je posílám jako dopis - krabička nesmí mít větší rozměry než 35,3 x 25 x 2 cm. Dovnitř igelitový sáček s pár kapkami vody a zatavím na svařovačce - neodsávat vzduch! Dopis má tu výhodu, že většinou je již druhý den ve schránce adresáta a stojí jen 10,- Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 21:40 Muž jajaapaja [174]
Já dostal šneky v igeliťáku trochu vody a nafouklej.To vše bylo v krabici.Došli v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 18:47 Muž Yirka [9118] Re: corydoras
Když se podíváš dolů, tak je to přesně popsáno v: 19.06.2009 07:52. Vše má plnou platnost - jen koukám jak ten čas letí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 14:00 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Yirka
Jak šneky posíláte ? Slyšel jsem, že šneci se posílají v mokré vatě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2009 19:37 Muž Yirka [9118] Re: ustavprochore
Ne, naberu a pošlu. Jakákoliv potrava na cestu je pro plže (ale i pro ryby) velmi špatným řešením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 18:48 Žena ustavprochore [567] – A jak je připravit?
Necháváte je před posíláním třeba nějaký den vyhladovět?
(Došli mi takhle poštou okružáci, PETka s vodou, jenže měli "přibalený" i nějaký žrádlo "na cestu" a za těch cca 48 hodin cesty se to zkazilo a tak 90% malých okružáčků cestu nepřežilo. :-( U velkých to bylo naopak, těch naprostá většina přežila...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 15:11 Žena glumča [424] - Labyrintky
Taky napíšu svou zkušenost.Piskořky jsem dala do 2 igelitových pytlíků,zevnitř jsem ho navlhčila vodou,trošku jim tam foukla vzduch a zabalila to celé pěnové podložky,co izoluje.To celé do papíru a všichni šneci přežili cestu na Moravu. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.06.2009 07:52 Muž Yirka [9118] Re: Jirkaaass
Ještě dodám: pytlík nemusí být akvaristický, stačí normální. Vodu do něj nelij, stačí molitan či nějaká vata kterou navlhčíš a do ní šneky vložíš. Pak vše vložíš do toho igeliťáku a bublinkové obálky (dle velikosti cca7 czk na každé poště). Toto je ideální pro piskořky a jiné menší plže. Pokud to budou šneci větší je lepší použít jako horní obal ještě nějakou krabičku (karton, plast). Mám s tím osobní zkušenosti a šneci bez problémů přežili i 4denní cestovní anabázi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.06.2009 07:38 Žena Imii [45] Re: Jirkaaass
Kup v akvaristice obyč. pytlík co se používá na ryby ... potom by měla stačit bublinková obálka (k sehnání snad v každém papírnictví). Pokud neposíláš zrovna ampulárie velký tak by to mělo bohatě stačit.
Pro lepší pocit z toho, že se jim nestane stačí na tu obálku napsat/nalepit "KŘEHKÉ" ;-)
Popř. sehnat malou krabičku =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 06:56 Muž Jirkaass [35] – Posílani sneku v baliku
Ahoj potrebuju poradit kdyz chci poslat sneky do ceho je mam dat aby se neponicily?oni tam s tim hazej atda aby se to nevylilo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 13:17 Muž Chem [837] Re: MěchýřovkaV
Urcite muzes. Pokud budou v krabici, ktera bude od vnejsiho prostredi chranena nejakym izolantem (obvykle se pouziva polystyren) a pokud do krabice krome sacku s mechyrovkama das pet lahev s teplou vodou, mely by mechyrovky prezit v pohode ten pulden cesty. Predpokladam, ze posilas bud kuryrem, nebo EMS..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 13:00 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky
Mohu poslat měchýřovku východní, skoro dospělé jedince v tomto počasí? Nemohou umrznout? Nevíte, jestli v běžném obchodě s akvaristikou prodávají ten sáček, co udrží teplotu?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 965x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11256-posilani-plzu-v-baliku