Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozměry filtrů Fluval FX5 a Eheim classic 2250

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Rozměry filtrů Fluval FX5 a Eheim classic 2250
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 09:19 Muž Yirka [9117] Re: ludviko
V odkazu máš rozměry na ten Eheim, ale myslím že cpát ho tam naležato neob jak to máš namyšleno je nesmysl.
www.eheim.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 09:11 sokar Re: ludviko
Mám FX5ky.
Výška je po horní vrch spojovacích šroubů 42cm.
Výška až k vývodům je 51cm.
Pokud máš dobře napsanej otvor,tak to tam nedostaneš.Výška 37cm je dost málo.
Navíc při čištění a odpojování vždy trocha vody vyteče.K tomu ještě asi budeš plnej filtr cpat tou dirou dovnitř.Já mám dobrej přístup a i tak je to docela makačka.
Výška jen kyblu bez deklu je 38.5cm
A vodu tam pak chceš dostat jak?
Bez deklu je zbytečný to tam dávat, protože když ho budeš sundávat tak je k němu připevněna trubka co vede až na dno,takže ju musíš celou vytahnout nad filtr a pak až někam oddělat.
Já to mám řešený šuplíkem.Nejdřív odpojím hadice,pak vyjedu šuplíkem a pokračuju.Stejně při čištění ho budeš muset odnýst do koupelny a pak oddělat dekl.Eště dost vody vyteče.Kdybys ale odpouštěl vodu pomocí vypouštěcího otvoru tak tam nebudeš mět aspoň mokro,ale stejně to neřeší ten dekl.

FX5 je dobrej filtr,takže tvoje akva utahne s přehledem.Pokud můžeš,tak uprav díru nebo sežeň ten eheim.Třeba je menší.
ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 08:34 Muž ludviko [24] - Živorodky – konkrétní roměry filtrů Fluval FX5 a Eheim classic 2050
Dobrý den všem, pro akvárium 720 litrů se rozhoduji mezi Eheim Classic 2250 a Fluval FX5. můj problém je že ač místo pod akváriem je relativně dostatečné 62x90x48cm (vxšxh) "vstupní otvor" do tohoto prostoru je jen 37x90cm (vxš). Chtěl bych se proto zeptat uživatelů výše zmíněných filtrů na přesné rozměry. Jde mi hlavně o výšku celkovou a výšku samotného "kyblíku" s filtračním materiálem (jestli bych ho protáhl otvorem alespoň samotný když sundám víko). Předem díky za odpověď

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 703x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11192-rozmery-filtru-fluval-fx5-a-eheim-classic-2250