Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Utricularia - sázení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Utricularia - sázení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 08:47 Žena Morticia [118] Re: JirkaŠčobák
Pěkná! Doufám, že u mě též přežije! Ve velkém mi taky odešla... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 06:21 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Vypadá to krásně. Jako nějaký Trifid. Až jí budeš mít hodně, řeknu si o oplégr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 23:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Dnes ...
Fotka k příspěvku ... před zhasnutím světla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 07:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Tahle zimovat nemusí. Pak poreferuj.jak se jí daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 23:29 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav, Pepan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pokud mám přímý import z Bornea, tak, ať je jaká chce, zřejmě by zimovat neměla?!? Doufám :).

Hodil jsem ji do sedmi nádrží s různým světlem a teplotami vody od 19 do 23, uvidím. Poreferuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 23:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Mám ji v pár akváriích jako plovoučku a je fajn. Jediná nectnost - drží se v ní okřehek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 23:18 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pepan
Fotka k příspěvku Tak to bych moc nedoporučoval tahle potvora se dokáže dostat do všeho a vymotávat jí třeba z mechů není nic příjemného a ani není tak hezká. Já mám zkušenost ještě s (zřejmě) Utricularia stellaris, kamarád mě jí propašoval z Afriky. Protože to není rostlina pro moje akvárium někomu jsem jí dal. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 23:18 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
Morticia napsala: Aha! Takže je možné, že zmizne, já ju opláču, aby se s velkou slávou na jaře zjevila z ničeho???
Může, nemusí. Klidně se může stát že zanikne bez toho, aby později vstala jako Fénix z popela.,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 23:10 Žena Morticia [118] Re: vaaclav a Pepan
Aha! Takže je možné, že zmizne, já ju opláču, aby se s velkou slávou na jaře zjevila z ničeho???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 22:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Tyhle bublinatky přezimují obvykle prostřednictvím tzv. turionů, což jsou spící pupeny. Zbytek rostliny se rozpadne a na jaře z těchto turionů vyrostou nové rostliny. Pro pěstování v akváriu bych spíše doporučil něco z okruhu U. gibba. Dělá hezké chumáče a dá se použít jak plovoučka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 22:49 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Na zimu mizí a rozpadá se. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 22:44 Žena Morticia [118] Re: vaaclav
Květ je fakt krásný. Jen nevím, zda ju u mě nepřeválcuje Riccia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2017 22:35 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsou splývající rostliny a mám ji v jezírku (Utricularia australis) je to když se jí daří expanzní rostlina která porůstá skoro celou hladinu a i dokáže kvést. Letos jsem trochu svojí dešťovku přihnojil dolomitickým vápencem a kvetla podstatně vice než dříve. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 22:15 Žena Morticia [118] Re: JirkaŠčobák
Já ju do dna nestrkala, jen navázala na kamínek a ten položila na dno. Pak to vypadalo, že je normálně zasazená. Ale dotyčná dárkyně prý strká přímo do dna (já se jí na to přímo ptala) a má na rozdávání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 22:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
Strkat do dna mě ani nenapadlo ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 22:06 Žena Morticia [118] Re: JirkaŠčobák
Aha. Mě bylo řečeno vulgaris... Takže lepší nechat plavat. Dobrá, snad naroste. Ale u toho dna byla tak efektní... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 22:04 Žena Morticia [118] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku To, co mám já, nemá tak dlouhé postranní výhony. Toto jsou zbytky z těch krásných 10-ti cm rostlin, co jsem dostala sad Už jednou se mi uvolnily a zkrátily, teď podruhé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 22:04 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
Rozdíl je mezi nimi minimální ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 21:58 Žena Morticia [118] Re: Pepan
Aha..no,mě bylo paní řečeno, že je to vulgaris. Je to z prostřihu. Procházím Atlas a dle fotek jsou si vulgaris a australis podobné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 21:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
Máš to samé, co oddnes já? rybicky.net/fotogalerie.php…
Protože jsem to ještě neurčil. Je to utricularie, kterou Martin Botumato dovezl před dvěma měsíci z Bornea. Rostla tam jako plevel.

P.S. Testuju ji ve více akváriích, všude ji nechávám plavat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 21:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
Pokud je to skutečně Utricularia vulgaris, tak ta je u nás kriticky ohrožená a je zařazena mezi chráněné druhy. Mohl by s tím být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 21:45 Žena Morticia [118]
Mám Utricularia vulgaris od 11.10. (nádrž šnekokóla).Navázala jsem ju na kamínek, aby to vypadalo, že je v substrátu.Problém je, ale že se vždy uvolní, ale hlavně min. o polovinu zkrátí (ty konce na kamínku ani nezůstanou ani neplavou v nádrži), nacházím jen vzrůstné vrcholy. Nechám teď tedy plavat a uvidím...
Zkoušel někdo navazovat, jak jste dopadli?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 21:41 Žena Morticia [118] Re: Anthrax
Díky za video - teď je to víc než jasné. Co na tom youtube všechno člověk nenajde, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2017 23:23 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Vidíš ty měchýřky, vejde se do nich tak maximálně nějaký vířník. Ty jsi to nečetla jinak by jsi se neptala jak to loví. Člověk ti pošle odkaz a ty se ptáš na to co je v něm napsané.

Na rostlinách se vyskytují tzv. pasti/měchýřky (přetvořené listy) o velikosti špendlíkové hlavičky s ochlupeným uzavřeným víčkem. V okamžiku podráždění se víčko prudce otevře a podtlakem vsaje oběť do měchýřku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 23:20 R Muž Anthrax [4787] Re: Morticia
Jestli to sežere krevetu nebo šneka nevím. Spíš bych řekl, že je to pro ni velké sousto. V atlase je psáno: "Na rostlinách se vyskytují tzv. pasti/měchýřky (přetvořené listy) o velikosti špendlíkové hlavičky s ochlupeným uzavřeným víčkem. V okamžiku podráždění se víčko prudce otevře a podtlakem vsaje objeť do měchýřku." Takže reaguje na dotek ;-) Viz. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 23:13 Žena Morticia [118] Re: vaaclav
Jistě, četla jsem. Co ti plži, potažmo krevetky? 1-5 mm by nějaký plž i byl..nevím,jak to loví - reaguje na pohyb či to nějak láká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 22:59 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 22:14 Žena Morticia [118] – Utricularia vulgaris
Dostala jsem tuto rostlinu, prý je masožravá - jak velkou kořist dokáže "ulovit"? Ryby prý ne, co plže? Podotýkám, že paní ju doporučovala i ke krevetkám (které teda nemám..), jak je to s tou velikostí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 20:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Johan
j zkusím to a uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 20:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: matlala
U Riccie to jde taky... Přivázat jí můžeš, ale k podkladu nepřiroste.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 20:12 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Johan
a dala by se přivázat na kus břidlice na dno? Měl jsme to v plánu, v pondělí dojde nové dno do akva a chcu předělávat scampi house
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2009 20:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: matlala
U. aurea to není. Ta mívá postranní prýty hodně jemně členěné www.darwiniana.cz/… . U. gibba také ne, ta je zase téměř nemá. Připomíná mi U. australis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 12:55 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Johan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tam jsem se díval nejdřív. Tady je foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 12:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: matlala
Zde v atlase jsou 4 nejčastěji pěstované (v akváriích) Utricularie. Kromě U. graminifolia jsou všechny vzplývavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 11:50 Muž matlala [798] - Rostliny – Utricularia, jak sadit?
Ahoj,
Chci se zeptat jak se sadí tato rostlinka, bohužel teď su na mobilu a nemám foto, abych určil která to je. Koupil jsem ji na květnové burze v Brně, takže kdo ví která utricularia to je, a jestli je plovoucí (zatim ji mam na hladině), na přichycení k břidlici, či na zasazení?

Předem díky, Petr.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1183x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11116-utricularia-sazeni