Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky pro mé 100 l akvárium

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krevetky pro mé 100 l akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.01.2016 21:43 Žena @ petulinakk [1976] Re: Honza
Za poslední tři měsíce jsi tu vystřídal už několik nicků, jednou jsi Ondřej, podruhé Honza... Pokud to s akvaristikou myslíš vážně, proč se nezaregistruješ?
A abych nebyla úplně OT - pokud máš v akvárku ty cichlidky, jak jsi se na ně ptal v jiném vlákně, tak pancéřníčci jsou ten poslední problém pro krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 21:35 Honza – Pancéřníček skvrnitý
Ahoj, nevadí když mám v nádrži krevetky red cherry a pancéřníčky?
Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 22:06 Ondřej Polách Re: Urtman
ok, díky za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:39 JoKa Re: Ondřej Polách
Nešlo. Bylo by dobré poslouchat co ti radí Jirka. To že línej beťák, který je dobře krmený, vezme sem tam jednu, nepovažuj za bernou minci... Mečovka je nenažranec a sežere vše, co se jí do papuly vejde. Bude je lovit, dokud je nepochytá všechny. Stejně tak mollyna...

Edit: jeden čas se mi dařilo s krevetama a cpal jsem je do všech akvárií kde to šlo. Začali mě štvát, ale nikdy je všechny nevychytáš. Tak na to používám black molly. 54l akvo vyčistí důkladně 4 black molly za týden. Vyzkoušeno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:38 R Muž @ romant [25870] Re: Ondřej Polách
Ondřej Polách napsal: A byly by k nim gold molly lepší?Jeden za osumnáct a druhej bez dvou za dvacet. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:37 Muž @ Yirka [7278] Re: Ondřej Polách
Tak o 5% ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:07 Ondřej Polách Re: wdenda
Šlo by to takto: mečovky, nějaké neonky, ancistrus a cherry krevetky? A jestli ano, tak v jakém množství, děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:06 Ondřej Polách Re: Yirka
A byly by k nim gold molly lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:43 Muž @ Yirka [7278] Re: Ondřej Polách
Mečovky ti je budou systematicky likvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 21:54 Žena @ wdenda [14] Re: Ondřej Polách
Mám krevety v AQ i s Bettama :-D Asi to není fajn rozhodnutí ale množí se a ztratí se jedna za tři měsíce maximálně. Pokud budou mít hodně schovek tak to dle mého není problém, případné se stanou pouze drahým krmivem pro ryby.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 21:49 Ondřej Polách – Krevetky pro mé 112L akvárium
Dobrý den, prosil bych o radu. Dnes jsem si zařídil 112l akvárium a mám v úmyslu tam mít mečovky, ancistruse, neonky a nějaké ty krevetky. Ale nevím co, v jakém množství a jestli tato kombinace osádky je vůbec možná. Děkuji za jakoukoliv radu a připomínku :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 08:33 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kalona
Z mého pohledu to neni nic moc výběr rybek ke krevetkám, molly dělají dost binec, a zbytek se zase drží u dna :-) . Nicméně pokud chceš malé krevetky, určo budou vhodné obyč cherry, do žádných větších akcí bych se nepouštěl, pokud bude dost hustě zarostlé akvarko a nebude tam tech ryb nějak hodně, myslím že v tak velkem akvarku by to mohlo jít v pohodě.
A jak už psal DrChila, já bych si do takoveho akvarka určo pořídil 2-3 Molucké, protože je to fakt nekonečná zábava je pozorovat s těma vějířkama, ale u molucké (stejně jako u Račí) je pro zormnožování zapotřebí braktické vody, takže by se ti nemnožili
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 23:40 Muž @ DrChila [243] Re: Kalona
všechny ale musíš počítat se ztrátama a nebo například stím že se ti nebudou množit.. z těch menších druhů... nebo maluckou nebo račí ty jejich přítomnost přežijou. ale jak se rozmnožujou nevím tak zas moc poradit nemůžu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 20:30 Muž @ Kalona [0] - Sumci – Krevetky.
Jaké krevetky mohu dát do akva 125 litrů společně s ancíkama, corydorákama a Black Mollama? :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:00 jamajcan - SumciRe: pavelka
To asi nebude to pravé ořechové :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 16:52 Muž @ Zoidik [2172] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: pavelka
Ne že bych neměl jednoho v akvárku s red cherrynama... dospělých co mám, si nevšímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 16:47 Muž @ pavelka [0] - Tetry – krevetky x hoplosternum thoracatum
máte někdo zkušenosti se soužitím red cherry a pancéřníčkem kropenatým? s tetrami mi krevetky vpohodě přežívají ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 15:52 Muž @ Zoidik [2172] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jamajcan
Tak o tomto se samožřejmě nepřu a souhlasím, že nebýt mečovek, jsou více vidět. A o apetitu na malé krevetky ani nemluvě.

jamajcan: dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 15:15 jamajcan - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Zoidik
Každdopádně taky přeji,at se daří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 15:13 jamajcan - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Zoidik
Jde o to,že kdyby tam ty mečovky nebyly,tak by Ti na tom kořenu sedávaly daleko častěji.A taky si myslím,že kdyby si na ten kořen sedla mladá krevetka, velká několik milimetrů,že by jí mečovka považovala za kořist,jako běžný zooplankton.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 15:01 jamajcan - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Cosmogagy
Tak to je dobře,že se jim daří.Přeju,at rostou! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 10:23 Muž @ Cosmogagy [592] - AmerikaRe: jamajcan
no co se soužití Mečovky vs Krevetky týká zkušenosti nemám. A tvůj názor ohledně toho soužití jsem nezpochybňoval, jen ten ohledně velikosti mečovek.
Co se rodu Xiphophorus vs krevety týče tak mám zkušenosti jen se soužitím Platy vs Red Cherry. A tam je to bez problému :-) Platy si krevetek vůbec nevšímají.
Kdybych tam hodil mečovky tak to může být úplně jinak. Meče si ale držím ve velkém 250L akvu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 09:56 Muž @ Zoidik [2172] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jamajcan
Dovolím si zareagovat. Krevetky v akvárku mam společně s mečovkama a musím říct, že mečovky o ně najeví zájem. Pravdou teda je, že akvárko mam relativně slušně zarostlé a krevetky se drží u dna. Občas si nějaká vyleze na kořen, nebo na kokos a dávají svůj život v šanc, ale i když se u nich mečovka vyskytne, tak si jich nevšímá. Takže buď mam štěstí, že to tak je, nebo mečovky jsou toleratnější než se všeobecně myslí a dospělých si nevšímají. Ale vzhledem k tomu, že řády požírají vlastní mladé, tak spíše mam štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 09:49 jamajcan - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Cosmogagy
V tom s Tebou souhlasím.Ale i 8cm velká Mečovka dokáže mladé krevetky vyplenit.A ani dospělé krevetky se s nimi v jednom akváriu určitě nebudou cítit dobře.Je to jen můj názor.Jestli máš jiné zkušenosti,rád se nechám poučit.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 23:03 Muž @ prasan [2549] Re: sikula
Moc by som tomu neveril.Dospelé si možno nevšímajú,ale čo mladé.Máš ich tam ako tvrdíš mraky tak ako vieš,že žiadnu krevetku nezožrali?Toto jednoducho nemôžeš s určitosťou tvrdiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 11:22 Muž @ sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
ano. Krevet je tam mraky, plavou volně ve sloupci a mečovky na ně neútočí. Ale netvrdím, že v jiném akváriu to nebude vypadat úplně jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 11:16 Muž @ prasan [2549] Re: sikula
Si si istý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 11:10 Muž @ sikula [73] - Raci, krabi, krevetky
U mě mečovky krevetky nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 10:24 Muž @ Cosmogagy [592] - AmerikaRe: jamajcan
no v cca 50L akváriích chovalo mečovky několik známých.. a několik let.. krmeny byly dobře (většinou na střídačku vločky, granule, mražené patentky, sem tam něco živého + řasy co si okousaly).. a stejně v tom malém prostoru nikdy neměla samice přes nějakých cca 8cm, možná jen některé byly o malinko větší...
Co znám lidi s většíma akvárkama co měli mečovky, vždy ve větším akvu rostly rychleji a dorostly větších velikostí.

Třeba ty mečovky už nejsou to co bývaly před 15 lety, stejně jako je tomu s pavíma očkama :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 09:49 jamajcan - AmerikaRe: Cosmogagy
S tím,že Mečovky v 54l akváriu nevyrostou,nesouhlasím.Není to pravda.Z vlastní zkušenosti vím,že vyrostou.Hodně záleží na krmení.Sice jsem s chovem Mečovek skončil už asi před patnácti lety,ale je to tak. :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 21:41 Muž @ abdul99 [50] Re: Zoidik
To věřím.:-D Chtěl jsem to oživit nějakým jiným zajímavým tvorem.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 21:28 Muž @ Zoidik [2172] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: abdul99
Tohle jsem si říkal taky. Vydržel jsem to půl roku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 21:19 Muž @ abdul99 [50]
Všem moc díky za rady. Na krevetky se vykaslu.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 07:29 Muž @ Zoidik [2172] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: milan666
U mě by se s něma možná množily. Ke dnu se mi ryby moc nedostanou díky rostlinám, takže mladé by se schovaly kdyby nějaké byly. Se ztrátama je nutné počítat, ale kdyby z vrhu přežila aspoň jedna, nebo dvě, tak by to bylo taky potěšující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 07:24 Muž @ cezarmilan [560] - Rostliny
No ja keď som ich mal pri mečovkách bolo ich vidieť občas a skoro sa nemnožili, keď som mečúne premiestnil nastala tá pravá radosť z krevetiek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 07:19 Muž @ Zoidik [2172] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: abdul99
Jo, krevetky můžeš dát do akvárka. Ja je mam i s mečovkama a krevety vidět jsou. Nezdá se mi, že by mečovky o ně jevily nějaký zájem, ale jak bylo řečeno, každé akvárko je jedinečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 20:51 Muž @ cezarmilan [560] - Rostliny
Nejedná sa o jeho akvárium! Mečovky krevetky chňapú, preto by som nedoporučoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 14:22 Žena @ katterinecka [2127] - RostlinyRe: abdul99
v takhle velkém akvárku můžeš mít plno druhů ryb, kdterým to bude vyhovovat, stačí hledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 10:26 Muž @ abdul99 [50] Re: Cosmogagy
Takže bych měl odstranit přísavku (tu plánuju dát známýmu do 300) ale když dám pryč ještě i mečovky a jak mi někdo psal i neonky tak můžu maximálně pěstovat kytky... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 13:03 Muž @ seic [237] - Raci, krabi, krevetkyRe: Cosmogagy
- kazde AQ je original, takze to nemusi platit vzdy
- do 54l jsem k mecovkam+kardinalkam nasadil Palmaty a RCS.. RCS nic moc, ale po pridani javskeho mechu + cerpadlo + molitan. kostka rozjely Palmaty "kolonizaci" :)
- dnes se Palmaty v hojnem poctu promenaduji po AQ, sedi na molitanu a z vysky pozoruji cvrkot v AQ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2012 12:29 Muž @ Cosmogagy [592] - AmerikaRe: jamajcan
No ony mečovky v 54L nevyrostou do velkých rozměrů (vlastně osobně bych je z toho akvárka dal pryč, k někomu s větším akvem), a tak krevety přežívat budou, pokud budou mít dost schovek. Ale jak jsi správně podotkl, tak budou věčně schované a jejich malí potomci budou z 99% nejspíš sežraní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 11:54 jamajcan - Amerika – Krevetky
Už to tady bylo probíráno.Jestli máš v nádrži mečovky,tak Ti tam krevetky dlouho nevydrží.A jestli náhodou přežijí ,tak se budou skrývat a na potomstvo zapomen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 22:38 Muž @ Cosmogagy [592] - AmerikaRe: abdul99
Neviděl bych v tom problém, ale řekl bych že je ze začátku moc neuvidíš :-)

btw: věnoval bych přísavku thajskou někomu s větším akvárkem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 21:38 Muž @ abdul99 [50] – Krevety?
Ahoj. Chtěl bych se zeptat, zda-li bych si mohl dát do akva red krevetky. Díky za odpověď

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 16:25 JagerMaister
mienim koreň , javský mach,eleoch. acicularis,riasogule,cryptocoryny, a iné machy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 16:24 JagerMaister
teraz mám 7 dospelých škvrnochvostiek v 50ke a jeden malý poter ale už rastie a mám asi 50 cherryn ale nechám si len 10 :) vďaka za reakcie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 16:11 Žena @ katterinecka [2127] - Rostliny – Re: Inky
tak tech skvrbnoocasek dej pořádné hejno, jsou hodně plaché, lepší jsou trpasličí, ty se vůbec nebojí ;-) Mám je oboje. Akvárka mám taky různá s krevetkami, rozhodně by tam nějaké úkryty měly mít, zbytek záleží na tobě.
Hlavně aby akvárko dobře fungovalo, crystalky jsou trochu citlivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 15:42 JagerMaister - Rostliny
red cherry, crytaly a razborky škvrnoocasé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 15:40 Žena @ katterinecka [2127] - Rostliny – Re: Inky
a budou tam jen krevetky? Krevetky se mají rády kam schovat, hlavne po svléknutí krunýře. I když bude zarostlé, neboj se že bys je neviděl. Když budou spokojené tak budou lozit úplně všude a schovávat se nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 15:37 JagerMaister - Rostliny
možno je to blbá otázka len sa neviem rozhodnúť :
chcem založit akvo s red cherry a red crystalmi len sa neviem rozhodnúť či mám založiť rastlinné akvo alebo len akvo s pár rastllinkami ako akvo na pozorovanie ? čo si myslíte?
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 2396x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11113-krevetky-pro-me-100-l-akvarium