Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Boyu CO-100 difuzér

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Boyu CO-100 difuzér
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 13:06 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Difuzery boyu nejsou nic kvalitního, čemuž odpovídá i cena...Já skleněné difuzory nechával vyrábět v Čechách, samotné membrány jsou pak ze sintrováného skla vyráběného v Německu a ty fungují bezvadně, u výrobků z Číny se často stává že samotné membrány nejsou ze sintru a rozpadá se. Samozřejmě čištění membrán je nutné v intervalu 2 až 4 týdnů podle znečištění. Pro mne rozhodně elegantnější záležitost, než plastové mřížky co by flippery-zatím jsem nepotkal nikoho kdo by s nimi byl na 100% spokojen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 12:57 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: bob
- tak to netusim, jak toho dosahnes, tohle neresim... jedine zkusit tu cast necim zalepit, ale muze to stejne jit jinudy a treba hur...jak psal akvaristik, vyrobit kvalitni patronu neni jednoduche
- ja osobne do budoucna uvazuji o tom flipperu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 12:42 bob Re: seic
prave ze jede asi jen dva tydny (je novy), cistil jsem ho minuly tyden savem ale bubliny jdou stejne jen z prave casti difuzoru. Je to tim, ze je prava strana keramiky uz vice "profoukla" takze co2 unika nejlehci cestou. Jde mi o to, jak ted dosahnu toho, aby unikal rovnomerne po celem povrachu ker. patrony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 09:48 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: seic
Hlavně to funguje a není potřeba nikdy nic dokupovat. Jednou za tři měsíce se to vyčistí a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 09:40 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: akvaristik
diky za tip, o tom budu uvazovat... sice cena jako vzdy u Dennerle "vypecena" :-), ale v aqua to muze i dobre vypadat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 09:31 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Bob
Problém těchto difuzérů je to, že potřebují ke své funkčnosti velký tlak. Kvalitní patrony není jednoduché vyrobit a nejsou levné. Proto doporučuji přejít na flipper - tam tlak potřeba není a spotřebuje se kompletně všechen CO2 z lahve, což taky není zanedbatelné. Účinnost je daleko větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 09:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bob
- jak dlouho uz jede? zkousel jsi ho cistit? staci nalit na keramiku Savo, nechat par minut pusobit, pak poradne proplachnout/vyplachnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 07:20 Bob – velke bubliny
Mam celkem problem s difuzorem boyu 100, bublinky mi utíkají jen po jedne strane keramicke patrony a tim padem jsou vetsi nez bych si predstavoval. Je na to nejaka finta?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 22:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: NestorKea
pretlačia, ak sa podarí hodím tu video www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:09 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: NestorKea
Obávám se, že kdyby měly TIBI při jejich "výkonu" profouknout difuzor s keramickou patronou, musely by si pustit do textilu. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:08 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: NestorKea
Tento difuzér by měl být bez problému, osobní zkušenost nemám ale už se to někde na fórech v minulosti řešilo, a nikdo si neztěžoval za ty prachy ba naopak ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 17:53 NestorKea
chcem sa opytat či mate niekto skusenost s tymto difuzerom v kombinacii s Tibi pretože zatial som nič podobne na fore nenašiel alebo som zasa zle hladal :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 15:28 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: tomas3000
No nejspíše to byl ten shop banat, ale toho už sis tu předpokládám všiml, dokonce i na aukru se dá sehnat ale cena s poštovným je pořád 1x vyšší aukro.cz/…, kdyžtak bych zkusil zajít do několik akvaristik, kterých u Vás v brně je jistě víc než dost a poptat se tam mnohdy může i dost věcí objednat ke svým objednávkám navíc, když to má zrovna dodavatel v nabídce, takž bys to měl bez poštovného. Taky máte v brně burzy, párkrát už jsem ten difuzér viděla i na naší burze v Ostravě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 15:20 Muž tomas3000 [15] Re: beowulfx
Fakt si to nevybavíš? Kdyby ten eshop nebo shop byl v brne, tak by to bylo super:) ...mohl bych si ho vyzvednout osobně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 14:13 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: tomas3000
Boy se dá sehnat i u nás, už jsem ho někde v nějakém shopu viděl, ale bohušel teď už ve spleti těch všech webů nevím který to přesně byl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 12:59 Muž tomas3000 [15] Re: seic
nemám založený paypal...Ta stovka za poštovný za tento difuzor Boyu mě už nezabije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 12:36 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: tomas3000
- na eBay se da poridit za 5 US$ i s postovnym ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 12:27 Muž tomas3000 [15] Re: Deathbull
No, taky nechci aby mě někdo kamenoval:-D ale určitě trochu předražené budou, ikdyž, jak se říká, za kvalitu se plati. No, nejspíš ale asi půjdu do toho Boyu, ikdyž je dobírka stejně drahá jako samotný výrobek, pořád je to levnější než kterejkoliv difuzor, co jsem zatím na netu našel ano A když zde čtu, že odvádí dobrou práci, tak proč do něho nejít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 11:38 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: tomas3000
Výrobky od Dennerle jsou většinou dražší, u některých se nebojím napsat předražené (nekamenovat) :)

Nicméně jsou také vždy kvalitní, funkční a většinou oku lahodící! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 11:06 Muž tomas3000 [15]
Chěl bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi tímto difuzorem www.sklorex-akvarium.cz/… a zmiňovaným Boyu. ten difuzor od dennerle má taky keramickou tabletu,že? Proč je tak drahý? To je o tolik lepší nebo si výrobce nasadil takovouto cenu díky svému jménu v akvaristických kruzích?:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 09:09 Muž tomas3000 [15] Re: seic
Takže nějaký poměr savo voda nemám řešit? Ok. Keramická patrona se zanese za jak dlouho, jen ze zajímavosti. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 08:39 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: tomas3000
- ja ho cistil uz 2x, nemel jsem po ruce normalni Savo, takze jsem pouzil hustejsi Savo na cisteni odpadu
- nechal jsem par min. pusobit, pak poradne oplachl pod tekouci vodou, nic se nestalo, rybky ziji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 08:09 Muž tomas3000 [15] Re: smik
jak dlouho ho v tom roztoku mám nechat a jaký má být poměr sava? Po lázni ho mám jen dobře opláchnout pod tekoucí vodou nebo bych ho měl i vyvařit v kastrolku s vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 07:49 smik Re: tomas3000
Ponořit do silného roztoku Sava a bude zas jak nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 06:33 Muž tomas3000 [15]
Zdravím vás...dosti mě oslovil tento difuzor, má totiž bezkonkurečně nejlepší cenu mezi jinými difuzory, co jsem zatím na internetu našel..chci se zeptat, jak v něm dlouho vydrži ta kapsle, časem se musí určitě zanášet, ale kdesi jsem četl, že je tento difuzor nerozebíratelný, takže výměna kapsle nebude možná?...nebo je to jinak? mějte se ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 12:04 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Sid
Tak v tom případě je to vpohodě, jsem jaksik neměl potřebu takovýto difu zkoušet na kvasničovat, když kvasničovač si většinou každý dělá proto aby levně sestrojil CO2 a difuzer by tu cenu trošku zvedl, ale každopádně věřím že je vpohodě, myslím si, že něco takového určitě stačí a za tu cenu, no neber to X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 09:40 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: beowulfx
Používám difuzér Boyu-100 i pro "kvasnicovač". Tlak pro protlačení plynu keramickou patronou je dostatečný. :) Kromě tvorby minibublinek má Boyu ještě jednu dobrou vlastnost - funguje i jako počítadlo bublinek. A tak se dá poměrně snadno a rychle odhadnout, jestli je ještě produkce CO2 dostatečná nebo je čas udělat novou náplň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 00:17 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: burdal1
Přesně tak, ono tyto difu používají keramickou tabletku, opravdu potřebuje dost velký tlak mám vlastně podobnou ale od Rataje, zatím docel spokojenost, uvažoval jsem i o boy ale mnohdy je poštovné větší jak samotné zboží, a u nás v akvaristiká je nemají. Jinak co jsem slyšel ohlasy tak jsou vpohodě, spíše bych to už ale pak když už dal na CO2 Profi set, tlak. bombu, nevím jak to funguje u CO kvasničáku, myslím, že tak by sa pár dní možná i hodin asi už ten tlak nebyl takový aby to vůbec tu tabletku protlačilo, takže pro bombu ano, pro kvasničák si myslím, že postačí obyč kámen. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 21:05 Muž burdal1 [1] Re: Hatomi
Je docela ok, jen te nesmi prekvapit, ze to chce prece jen slusny tlak. Zkousel jsem cig. filtr a tenhle boyu a narozdil od cigara jsem ho ani nahodou pusou neufoukl. Radne natlakovany kvasnice bublinkujou v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 19:29 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Hatomi
Tak tak stačí hledat, zkušenosti s tímto difu má Sid, ten jej sám ve svém akva používá, ale taky myslím, že jej klidně můžeš koupit, měl by být bez problému a hlavně za super cenu. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 15:37 Muž filipsi [1295] Re: Hatomi
Skoro se mi nechce verit, ze by se tlacitko "hledat" opet rozbilo?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 15:27 Žena Hatomi [27] – Boyu CO-100 difuzér
Máte někdo zkušenosti s Boyu CO-100 difuzér? (eshop.jezirka.info/…)
Jaká je rozpustnost bublinek? Chci to pro malá akvária o objemech 60 A 40L
Děkuji za každou odpověď

P.S. momentálně používát něco na principu tohoto:http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-41 (difuzní nádoba)
Myslíte že ten Boyu diguzer bude lepší nebo horší než toto?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2317x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11089-boyu-co100-difuzer