Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Knihy o akvaristice

 

NápovědaFórum » Literatura » Knihy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Knihy o akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.02.2024 19:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2024 15:41 Muž vlka [3444] Re: afc1886
Knížky a informace od pana Franka, Zukala, mám doma a považuji je za jedny z nej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2024 09:56 R Muž afc1886 [14682] Re: Krepec
Fotka k příspěvku Edit- ani jsem se nedíval, že dal Václav odkaz na stejnou knihu. S ní určitě neuděláš chybu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2024 07:29 Muž Yirka [9126] Re: vlka
Určitě to není myšleno politicky, některé, neříkám že všechny, poučky jsou prostě překonány. Knihu mám, a je dobrá, nelze vycházet z perexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2024 23:18 Muž vlka [3444] Re: Yirka
Už jen část věty z té knížky je k pobavení : ,,Nyní nastupuje nová a minulostí nezatížená generace chovatelů...,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2024 21:01 Muž Yirka [9126] Re: Krepec
Já bych doporučil i tuto, bude se však asi třeba poohlédnout v nějakém Antikvariátu, byla rychle rozebrána. Je v ní historie i nejnovější poznatky.
knihobot.cz/…
Edit: Zde je výhodně skladem. reknihy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2024 20:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Krepec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2024 19:35 Muž Krepec [46] – Kniha pro začátečníky
Zdravím všechny,
chtěl bych poprosit o tip na knížku pro začátečníka? Z recese chceme dát dárek k narozeninám, ale aby kdyžtak plnila i funkci, když už.

Předem díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2023 10:09 Muž Bphot0 [119] – Aquascaping : kompletní průvodce založením, designem a údržbou krásných akvárií
Dostala se mi do ruky tahle kniha. Pro scapery a rostlinkare docela hodne inspirace, myslim, ze nejen pro zacatecniky. V dnesni dobe povrchnich prekladu a recyklovanych informaci velmi slusna a pekna knizka.
ipac.svkkl.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2023 19:00 Muž jisyko [48] – Historie akvaristiky
Je tu jedinečná nabidka knížek od Karla Krčka Historie akvaristiky v Čechách, první i druhá část. K objednání na stránce www.fytosel.cz/… , www.fytosel.cz/… . Po dobu dubna a května je doprava zdarma.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 14:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: nalim
- tady jste se díval rybicky.net/odkazy/literatura
- v tomto časovém úseku mě napadá pouze Vogel a Petrovický
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 12:56 nalim – Stará kniha
Ahoj akvaristé. Asi před 60 léty jsem měl knihu o akvaristice, kde bylo mimo jiné také u každého druhu ryb uvedeno, kde byla v přírodě prvně odlovena a snad i v jaké lokalitě. Nevíte náhodou někdo jak se kniha jmenuje, rád bych ji po letech opět měl.Děkuji za radu Milan.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2022 08:31 Muž jisyko [48] – Historie akvaristriky
Pokud někdo má zájem o knihu od Karla Krčka Historie akvaristiky část druhá, může objednat zde:
www.fytosel.cz/…
Je možno objednat i 1 část, popřípadě i jinou literaturu od tohoto autora.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.12.2021 14:02 Muž vlka [3444] – ...
Fotka k příspěvku Vánoční dárek od kamoša z práce...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 13:26 Amálie – Ekologie rostlinného akvária
Ahoj všichni, už dlouhou dobu se snažím sehnat knihu ekologie rostlinného akvária od Diany W. pro svého přítele, ale vypadá, že na už vůbec nikde není k dostání. Proto bych se chtěla zeptat, jestli by kdokoliv z vás neměl tuto knihu doma a nebyl by ochotný mi ji prodat. Byla bych nesmírně vděčná i za její oskenování, nebo její jakoukoliv jinou formu, jediný požadavek je, aby byla v češtině. Budu vám moc vděčná za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2021 14:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sierpe
Dříve prodávané rostliny rostly pod vodou celkem bez problémů dnes je situace úplně jiná a při koupi nových rostlin je třeba podstatně lépe vybírat. Protože je i daleko více kategorií akvaristiky je třeba dávat pozor i na druhy substrátů a použití kamenů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2021 11:41 Muž Yirka [9126] Re: Sierpe
Podle mě ty základní věci platí stále, vzhledem k často jiným podmínkám ve zdrojích ryb, např. monohem více tuzemských odchovů, se částečně mohou měnit podmínky jejich chovu, stejně tak jako že kvůli různému šlechtění jsou na druhé straně mnohé daleko choulostivější.
Ovšem s rozvojem techniky, neporovnatelným sortimentem rybek i rostlin jsou dnes daleko širší akvarisitcké možnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 14:29 Sierpe Re: Yirka
Super díky všichni :) Jinak co třeba konkrétně už dnes neplatí co dřív platilo? :) ..jen tak ze zvědavosti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 14:21 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Kawasaki
Dík za tu zmínku o bazoši.Hned jsem něco našel.

knihy.bazos.cz/…
knihy.bazos.cz/…
knihy.bazos.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2021 14:20 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Sierpe
ceskycichlidklub.eu/…

V téhle knížce jsou podrobné informace o Amazonii. Nejen tedy co se skalár týká, ale i obecné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2021 14:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sierpe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 14:12 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Yirka
V antikvariátech se dají najít super knihhy nejen o akvaristice. Taky je dobré mrknout sem tam na bazoš. Občas se něco objeví.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 13:58 Muž Yirka [9126] Re: Sierpe
Franka a Petrovického mám a určitě je tam mnoho platného i dnes.
Doporučuji ti navštívit nějaký antikvariát a určitě tam uspěješ za zlomek ceny. Vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 13:34 Sierpe
Zdravím všechny, jako nováček v akvaristice než začnu tak shromažďuji nějakou literaturu. Celý život jsem se věnoval teraristice ale teď jak jsem starší chtěl bych zas zkusit něco nové.

Zatím jsem objednal :

Akvárium Peter - W. Scott
Akvaristika: 100 + 1 záludných otázek - Stanislav Frank
Ekologie rostlinného akvária - Diana Walstad

ideálně hledám knihy kde by byli přehledy biotopů (ryby a rostliny) a popisy jak jednotlivé ryby chovat či zařizovat akvária. Navíc knihy rád sbírám takže na ceně nezáleží spíš na kvalitě. Máte prosím ještě typ na nějaké dobré knihy?

přemýšlím ještě o těchto třech prosím mají cenu? Máte je někdo?

Akvarijní ryby - Stanislav Frank
Akvarijní ryby - Ivan Petrovický
Akvarijní ryby - Wally Kahl, Burkard Kahl, Dieter Vogt



Než začnu něco stavět chci se ubezpečit že tomu aspoň do určité míry rozumím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.07.2021 22:24 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Historie akvaristiky v Československu, 2. část
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tento týden sem přináším informaci i o další horké novince v české literatuře pro akvaristy. Opět se nejedná o knihu, programově psanou o rybkách, jejich chovech a podobných věcech. V těchto dnech spatřila světlo světa od vydání prvního dílu netrpělivě očekávaná 2. část historického opusu našeho nejzkušenějšího akvaristického pisatele, znalce všeho akvaristického a mého velmi dobrého přítele Ing. Karla Krčka. Kniha Historie akvaristiky v Československu, 2. část , vydaná též samonákladem, ve formátu B5, plnobarevná na kvalitním křídovém papíru a s kvalitní pevnou vazbou, o více než dvanáctistech stranách s dokumentací více než tisíce pětiset fotografií a obrázků právě spatřila světlo světa.

Její samotný slavnostní křest sice proběhne na XIV. Kongresu Českého cichlid klubu v sobotu 13. listopadu t.r. jak ostatně vyplývá již před časem ze zde zveřejněného aviza programu akce s následným doprovodem Karlovy přednášky o tom, jak kniha, resp. oba její díly vznikaly a jak jinak i s autorovou autogramiádou. Ten, kdo se ale nemůže dočkat toho, že si knihu pořídí až v půlce listopadu, může knihu získat již nyní po telefonní domluvě s autorem samým na čísle 603 744 027. Pro členy akvaristických a teraristických organizací (spolky, spec. kluby) je cena jednoho kusu 850,- Kč, pro všechny ostatní zájemce 950,-. Ještě nesmím zapomenout poznamenat, že první díl je ještě v několika kusech k dispozici za 510,-Kč.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.07.2021 09:49 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: rudolf
Jardo, vcelku s tebou souhlasím, ale za ta léta praxe se tenhle nepříjemný začátek hodně osvědčil. Bohužel jsem před cca patnácti lety na vlastní kůži zažil, jak dopadne takový komunikační portál, ponechá-li se pouze hlídacím botům a automatické ochraně samotného systému php. Tehdy, kdy se portály ČCK zakládaly jsem si vzal příklad od Němců, z jejich segelflosser.de a všechny registrace se pouštějí jen individuálně. Denně mi chodí ke schválení desítky pokusných registrací.....
Je mi líto, pokud to vypadá "velkomožně", ale jinak to fakt nejde. To je jediná jistota, aby byl portál "čistý".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2021 00:29 Muž rudolf [4681] Re: mlynář
OT: To je, Honzo, velký opruz, dávat informace za nutnost registrace a čekání na velkomožné schválení administrátorem... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   07.07.2021 15:23 Muž mlynář [473] - Cichlidy – Homo ichtyologus I.
Fotka k příspěvku Homo ichtyologus I.
- hotovo. Informace o datu vydání - křestu a následné distribuci zde:

ceskycichlidklub.eu/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.08.2020 17:28 Muž Daben [120] - Cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nějaká ta literatura ;-) X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2020 03:36 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .
Fotka k příspěvku I u mě se najde kouska té historie, i s pohledy hmm
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2020 03:13 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: RJ
333krát Jak a proč, Akvaristika začíná u Rostlin (Rataj), Akvarijní ryby (Zukal) a Akvaristická technika od A do Z (pokud se nepletu) jsou pro mě těžká nostalgie, na které jsem vyrůstal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2020 23:28 Muž Lister [169] Re: vlka
Jo tak na tyhle knížky jsem chodil do knihovny a půjčoval je pořád do kola. Pam taky časopis AT - vždycky jsem si půjčil pár čísel, celé pročetl a nejlepší články si pak před vrácením nechal okopírovat - možná bych to někde vyhrabal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 22:38 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: vaclav
A nejen od něj. I od jiných Českých autorů. hop pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 22:35 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: vlka
Krásná zbírka. potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2020 22:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Knihy od Stanislava Franka se stále normálně prodávají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2020 22:21 Muž vlka [3444] Re: Kawa
Fotka k příspěvku Uf, je tam, to mi spadl kámen ze srdce, jsem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 22:15 Muž RAP [1553] Re: Kawa
Jj, papír je papír. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.05.2020 22:04 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: jarovo
No jo,ale to není stejné jako v ní skutečně listovat.Chlapi není spatné jednou za čas prošmejdit antikvariaty. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2020 21:45 Muž jarovo [1695] Re: Kawa
Existuje aj v pdf - voľne prístupná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2020 21:38 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Hopri
Jo a kdo ji nemá doma jako by nebyl. Nejlepší kniha všech dob. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.05.2020 21:31 Muž Hopri [475] Re: Lister
Fotka k příspěvku Toto je Bible palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 21:12 Muž Lister [169] Re: vaclav
Bingo,díky moc.

Kluka taky chytly rybičky, tak jsem mu chtěl ukázat, na čem jsem se učil já. Třeba ji někde najdu - ať už doma nebo na bazaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.05.2020 20:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lister
rybicky.net/odkazy/literatura řekl bych že mluvíš o Akvárium - Peter W. Scott :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 20:36 Muž Lister [169] – Pořadí někdo název a autora staré knížky
Ahoj všichni.

Jako akvaristický potěr jsem kdysi hltal jednu knížku někde jesm ji nechal u rodičů, ale už několik let ji nemůžu najít.

Nepatuji si název ani autora, ale třeba by si někdo podle popisu mohl vzpomenout.

Zahraniční autor, knížka formátu cca A4, světlý přebal, pevné desky, křídový papír. Po obecném úvodu byly další kapitoly věnované vždy jednotlivým biotopům. Na několika stránkách byla vždy popsána technika a co si pamatuji, tak jedna strana byla vždy věnovaná fotkám s popisem jednotlivých komponent. Pak fotky ze zakládání a nakonec dvojstrana s velkou fotkou výsledného akvária a popisem roslin a rybek.

První akvárium bylo společenské s půdním filtrem. Pak byla amazonka s terčovci, pak černa voda s neonkami, pak byla v neurčeném pořadí Asie s čichavci a parmički, Mexiko s mečovkami plná valisnerii a dokonce brakicke vody. A snad i akva-terarium s lezci.. Na konci byly myslim dvě mořská akvaria - studené vody a pak klasický korálový útes.

Datum vydání tipuji začátek devadesátých let.

Neříká to někomu něco? Nevzpomněl by si někdo na název nebo autora?

Hledal jsem nějaké téma kam to vložit, lepší jsem nenašel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2020 12:15 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2020 18:14 Muž RJ [11] – Moje sbírka
Fotka k příspěvku Osobně - Walstadová a Rataj jsou top. Ostatní jsem otevřel tak někdy před 10 lety kdy jsem je sháněl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   18.04.2020 15:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2020 13:36 Muž vlka [3444]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezké odpoledne, mám dost času, tak jsem hledal svoje knížky o AQ a tohle asi budou všechny. Jsou staršího data.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2019 17:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Yirka
Přesně! Některé knihy jsou vyloženě sběratelské. Obvykle doma prostuduju a buď si nechám nebo dám dál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.12.2019 16:39 Muž Yirka [9126] Re: Pan Tau
Já bych se podíval po antikvariátech. Tam se dají najít perly za velmi přijatelné ceny.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Literatura • Zobrazeno 11155x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1099-kniha-o-akvaristice