Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kniha o akvaristice

NápovědaFórum » Literatura » Knihy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kniha o akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 23:11 Žena @ drvi [1016] - Rostliny
Mne kniha dorazila take rychle a v poradku. A po prvnim prolistovani se mi dost zamlouva ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 21:36 Muž @ muťa [508] - RostlinyRe: Jarry
Naprosto souhlasím!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 12:57 Muž @ Maq [1374] Re: Jarry
Hmm, já jsem měl přesně opačný dojem. To je zajímavé... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2017 11:29 Muž @ Jarry [133]
Já se do ní pustil včera (dorazila rychle a v pořádku) a je to kniha, kterou jsem u nás o akvaristice postrádal. 90% knih jede dokola to samé, tohle je konečně něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.04.2017 21:37 Muž @ Marcel G [1693] - Rostlinná akvária – Ekologie rostlinného akvária
Pokud někdo o pořízení českého překladu knihy Ekologie rostlinného akvária od Diany Walstadové uvažuje, ale neví, co přesně od toho čekat, napsal jsem o této knize na svých stránkách článek. Snad nebude vadit, když sem dám na něj odkaz: golias.net/…

Knihu jsem si sám koupil, dorazila v pořádku. Překlad je podle mého názoru velmi povedený. Všechny obrázky byly lokalizovány (tj. počeštěny). Sama autorka tento překlad požehnala ( dianawalstad.com/… ). Vřele doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2017 15:27 Muž @ Barakainus [612] - RostlinyRe: Maq
Ja tu knihu mam asi 8 let a spousta je trochu nudna, ale ona nebyla psana jako normalni kniha, spis jako prehled vedeckych clanku podporujicich co Diana mysli, ze je dulezite pro beh prirodniho akvaria.
Nutno rict, ze se i po tech letech k ni casto vracim. Urcite je to prelomova kniha v tom, ze prinesla do USA sirsi povedomi o jednoduchych rostlinnych akvariich. S vedeckou podporou. V Evrope a obzvlast v Cechach, asi takovou dulezitost nema neb to co ona propaguje, se v Cechach praktikuje pravdepodobne aspon 60+ let. Moje akva pred 30ti lety vypadalo vice mene jak ona pise. Ale zase, ona se snazi vysvetlit "proc". Ne jen popsat "jak".

btw: Kazda platba kreditkou ci Paypal je platba predem. Cely svet tak funguje a problem to neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2017 14:56 Muž @ muťa [508] - Rostliny
Rovněž potvrzuji bezproblémovou komunikaci s prodejcem. Knihu jsem dostal dneska.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 13:03 Muž @ Mitroz [3] Re: Horác
Díky za otestování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2017 10:49 Muž @ Horác [3455]
Kniha dorazila v naprostém pořádku, takže kdo se bojí ... ať se nebojí :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2017 22:34 Muž @ Maq [1374] Re: dudak
Dovolím si připojit "opoziční" názor. Kniha je natahovaná, repetitivní, a velkou část zabírá vysvětlování trivialit. Vyhodnotil jsem ji jako dost "řídké" čtení, a bratru čtyři stovky (s poštovným) se mi za takový zdroj zdá moc.
Já jsem byl mírně zklamán.
Jen jeden hlas... nikomu nevnucuji.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 21:29 Muž @ Mitroz [3] Re: DH1702
Ne tak jsem to nemyslel :-) Prošel jsem si majitele, nakladatelství, moc titulů tam nemají - navíc všechny jsou z úplně jiného oboru, nejsou plátci DPH, stránka kde se kniha nabízí je z větší části vygenerovaná a tak to ve mě nevzbudilo moc důvěru a dobírka by mi z mého pohledu přišla bezpečnější, to je celé. Navíc ten překlad určitě nebyl nejlevnější, ten kdo to překládal musel problematice rozumět a tak se do toho nemohl pustit jen tak někdo. Proto jsem trochu znervózněl. Přece jen, ta dobírka vyžaduje už nějakou práci a to se většinou těm vykukům moc nechce ;-)
Ale v tomto případě je moje zvědavost větší než riziko navíc ve výši pár stovek, takže to předem zaplatím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:54 Muž @ dudak [1128]
Je to fajn kniha, četl jsem to v anglictině, doporučuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:29 R Muž @ vaaclav [5824] - EchinodoryRe: DH1702
Já nemluvím o tom co bylo před rokem ale před měsícem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 19:11 Muž @ DH1702 [1] Re: vaaclav
Co bylo možné ještě před rokem, už není možné dnes. Dnes můžete na dobírku prodávat leda zboží na inzerát, nebo musíte mít registrační pokladnu - ne každý ji má.
Internetové bankovnictví jistě každý nemá, ale peníze na účet lze vložit v bance a myslím že i na poště.
Nepovažuji dobírku ani za bezpečnější. O platbě převodem máte nezpochybnitelný doklad, vystavená faktura se rovná závazné smlouvě, kterou se prodejce zavazuje vám zboží dodat (od okamžiku zaplacení je zboží vaším majetkem) - na faktuře máte ičo i adresu prodejce.
Na dobírku vám může někdo poslat svazek novin, do zásilky nahlédnete až po zaplacení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 18:41 R Muž @ vaaclav [5824] - EchinodoryRe: DH1702
Rozumím tomu správně, že byste na místě prodejce nejprve zaslal zákazníkovi zboží a platbu požadoval až následně? Chtít peníze předem je také trochu riskantní věc. Běžně mě chodí věci na dobírku a platím při předání takže to asi nějak jde. Ne každý má internetové bankovnictví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2017 18:19 Muž @ DH1702 [1] Re: vaaclav
Problém je, že dobírka není elektronicky evidovaná tržba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 18:11 R Muž @ vaaclav [5824] - EchinodoryRe: DH1702
Na dobírku to je stále běžná věc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 17:46 Muž @ DH1702 [1] Re: Mitroz
Rozumím tomu správně, že byste na místě prodejce nejprve zaslal zákazníkovi zboží a platbu požadoval až následně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 15:42 Muž @ Mitroz [3] Re: Jarry
Mě dorazila faktura cca za 20 minut do mailu od odkliknutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 15:40 Muž @ Jarry [133] Re: Mitroz
Dneska už je platba předem celkem standardní záležitost, asi bych se toho v tomto případě nebál. Ale zatím jsem žádné potvrzení, ani údaje pro zaplacení nedostal :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 15:26 Muž @ bahno71 [180] - Rostliny
objednáváám ano :)
Vaaclave thanx
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 15:17 Muž @ Mitroz [3] Re: Jarry
Hmm vypadá to zajímavě, jenže je tam platba předem a k tomu mám od přírody nedůvěru :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 07:21 Muž @ Jarry [133] Re: RAP
Já před chvilkou, nepřišlo mi ani žádné automatické potvrzení, tak snad ten formulář funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.04.2017 15:41 R Muž @ vaaclav [5824] - Echinodory

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2017 18:23 R Muž @ vaaclav [5824] - EchinodoryRe: makaron
Určitě jedna z nejlepších. :-) rybicky.net/odkazy/literatura…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 12:33 makaron - Echinodory – kniha
Zdar,

je táto kniha dobrá? www.martinus.sk/…

Ak nie tak poraďťe nejakú knihu pre nie úplných laikov. Niečo pre trošku sčítanejších. Vďaka.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2016 16:57 host - EchinodoryRe: Marcel G
Fotka k příspěvku Bude k mání 16.4.2016 na Akvaristickém kongresu 2016 ve Žďáru nad Sázavou při příležitosti přednáškového odpoledne přímo od autora Ing. Karla Krčka.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2016 16:04 Muž @ Marcel G [1693] - Rostlinná akvária – Historie akvaristiky v českých zemích
V inzerátech se objevilo nové samizdatové vydání knihy "Historie akvaristiky v českých zemích" (1.díl) od Ing. Karla Krčka:
rybicky.net/inzeraty/…
Kvůli tomu, že to vydával vlastním nákladem, je sice dražší (530,- Kč), ale své zájemce si jistě najde.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:37 R Muž @ romant [24250] Re: MartinHorák
O.K. Rozumím. X-) Knížkou od Franka prostě chybu neuděláš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:35 Muž @ MartinHorák [31] - AmerikaRe: romant
No to můj syn už taky ví. Ale nechci, aby seděl hodiny pouze u netu. Má narozky a dát mu jako dárek odkaz na zdejší forum nepovažuji jako to pravé ořechové :-D Jak to tak vypadá, asi bych mu koupil tu novou knihu od Franka Akvaristika 100+1 a sobě 333x jak a proč a až to nastudujeme komplet, tak si to prohodíme hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:27 R Muž @ romant [24250] Re: MartinHorák
Může být. Zkusil bych antikvariát. Jinak zdejší fórum je taky takový X krát jak a proč v akvaristice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:23 Muž @ MartinHorák [31] - AmerikaRe: romant
A co kniha od Franka 333x jak a proč? A nevíte kde ji koupit? Ať hledám jak hledám, nenacházím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2014 15:10 jamajcan - AmerikaRe: MartinHorák
Velmi vhodná:Stanislav Frank-Akvaristika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:00 Muž @ MartinHorák [31] - Amerika – Kniha o akvaristice v roce 2014
Zdar všem! Svému synovi chci koupit knihu o akvaristice. Můžete mi prosím někdo poradit takovou, která není jen plná obrázků a reklam? Takovou, kde se probírá vše od založení akvárka, údržba, jak funguje filtrace, bakterie atd. atd. Já sám nad takovou knihou přemýšlím, takže bych vzal asi rovnou dvě. Děkuji za tipy!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 16:01 Muž @ Yirka [7031] – Obecně
Když už jsme u těch knížek, tak si dovoluji připomenout, že většina knihoven je v oboro akvaristika více než slušně vybavena a to domácími i zahraničními autory. A z mých zkušeností mohu říci, že antikvariáty taktéž. A ceny tam jsou velmi příznivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 15:47 Muž @ MichoCZ [891] - Amerika
Tak mi to nedalo a šel jsem do dvou knihkupectví podívat se na knihy o akvaristice a dvě si přinesl. Ani jsem si neuvědomil co to je za knihkupectví a když nesu knihy k pokladně, tak mi pokladní říka, že mají jen poškození knihy a od Zurla Cichlidy a od Hellnera Halančíci za 29Kč kus. Takže když se chce, tak to jde koupit knihu. Ale je fakt, že z české klasiky tam byl jen Krček a jeho Atraktivní akvárium, které mě až tak moc neoslovilo po proslitování. Možná si to celé přečíst, tak změním názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.11.2013 13:46 R Muž @ LiborSprysl [8432]
Ale hlavně...byť je Vladko Bydžovský někomu nepřijemný, knížku o neonkách napsal tak dobře, že takový nýmand jako stupi(d) ji stejně zhodnotit nemůže! ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 13:17 Muž @ JoKa [2296] Re: stupi
Je krasne, jak postupne, pomalu, ale jiste obracis... Nejdriv se ptas, kde stahnout, pak na obsah a nakonec, jestli je prinos. Nejdriv stahujes vse a tvrdis, ze je to normalni, pak mas placene ucty na hry a nakonec vlastne vsechno az na muziku... Nejdriv reknes Liborovi at vychladne, neprudi a nereje do tebe, pak jsi ve svobodnem state, takze co se vlastne resi a nakonec jsi slusny a vyrovnany a jenom si se hezky zeptal... No a velke finale, za to vlastne muzou nasi zakonodarci a vsichni tady, co te osocuji... Mas pravdu, tech deset a vice lidi (mozna vic, prestal jsem je pocitat) se do tebe pustilo uplne nepravem, vsichni jsou zli a nemaji pochopeni pro tvou romantickou a poctivou dusi...
Sakra chlape, tim koleckem uprostred muze zarolovat kazdy a precist si to pekne od zacatku... Vlastne neni treba, protoze te uz vsichni odsoudili, vsichni jsou zli a hazi klacky pod nohy tvemu sebevzdelavani. Jenom ty jsi letadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 12:06 Muž @ stupi [-98] - MiniakváriaRe: MichoCZ
Tak promiň za příklad, ale nenapadl mě takový, aby to pochopil každý, právě pro to že máš možnost si vše vyzkoušet a prohlédnout, v tom tkví ta výhoda a nekupuješ zajíce v pytli, což já kdybych hned objednával, bych udělal! Recenzi jsem ke knize nenašel, jen popis od prodejů a ten je tak obecný, že mi to přijde, jako každá průměrná kniha o akvaristice, asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 12:02 Muž @ stupi [-98] - MiniakváriaRe: Urtman
Ok přiznávám, asi jsem to zle argumentoval, má chyba, ale nebylo snad nutné se tu do mě takhle obouvat a nevím co všechno.
Omlouvám se tedy všem, za to, že jsem jenom člověk a špatně jsem to gestikuloval.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   27.11.2013 12:00 Muž @ stupi [-98] - MiniakváriaRe: MichoCZ
klidně v pohodě, já nic neskrývám, samozřejmě demo existuje, ale je tak strašně ořezaný, že tě to spíš odradí. CSFD? Tam jsem často a hodnocení je nesmyslné a trailer kolikrát vypadá fakt dobře, ale je to z nejlepších záběrů ze zhruba dvouhodinových filmů, pak vidíš celý film a je to propadák.
Nic nepropaguju, jen podotýkám, že nejsem jediný kdo využívá možnosti internetu, ale to asi nepochopíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 11:55 Muž @ MichoCZ [891] - AmerikaRe: stupi
Už tisíckrát ti tu bylo vysvětleno, že jsi se zeptal na to, kde to stáhnout a na to ti nikdo neodpoví a budeš jen za zloděje. A s tím autem to je ubohý příklad. Pár příspěvku níž jsem psal o demo variantách snad všeho. Auto než koupíš, tak se s tím projedeš. Záleží na prodejci, některý ti ho půjčí na chvíli, někdo na den, víkden nebo týden. Knihu můžeš prolistovat v knihkupectví, trailer shlédnout na netu, demo hry stáhnout od výrobce. Pokud knihu sehnat nemůžeš, tak se zeptej jestli informace, kterou hledáš v té knize je a uvidíš jestli to stojí za to. Ne že budeš kopat do všech, že ti nedali link na stažení. Tak se to nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 11:55 Muž @ stupi [-98] - MiniakváriaRe: Yirka
je to možné děkuji za upozornění, ale na tvé doporuční to měnit nehodlám a ani nebudu.
A je to tu opět, otázka urážení :-D Samozřejmě jsem mladej, tak si můžu nechat nadávat a sypat popel na hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.11.2013 11:53 Muž @ stupi [-98] - MiniakváriaRe: Urtman
A co ještě mi povíš? Já osobně za sebe se neurážím, to opravdu ne, jen už opravdu nevím, jak vysvětlit co jsem měl v úmyslu, aniž by jste mě kamenovali a otočili každou snahu proti mně!
Já nepíši o politice, kvůli nedostatku argumentů, ale kvůli faktu, že mně tu za mou otázku nazýváte zlodějem a bůhví čím ještě, ale největší zloděje v republice, nazýváte vedením a že ti kradou ve velkým!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.11.2013 11:48 Muž @ stupi [-98] - MiniakváriaRe: MichoCZ
Prosím tě nepustil jsem se do něj kvůli tomu, že mě poslal do antiku, nebo knihy, kde jsem ostatně i byl. Šlo mi spíš jen o to, že bych se dozvěděl obsah knihy apod. Jelikož bez možnosti nahlédnout a okrajově zjistit, zda pro mě ta kniha má nějaký přínos, nehodlám platit 400 za další zbytečný lapač prachu v poličce. Počítal jsem spíš s tím, že ta kniha, na kterou jsem se ptal a ta tu i kolovala, nebyla v žádné extra kvalitě, spíš nějaké skenování, což nic moc nebude. Ovšem stačilo by mi to, abych zjistil, zda pro mě bude mít nějaký přínos a případně si jí objednal a nechal zaslat a nevyhazoval peníze, za dílo, které za to nestojí. Toť vše a pokud ze mě kvůli tomuto faktu dělá zloděje, tak už opravdu nevím, co je na tom špatného, vědět předem co kupuji, než za to zaplatím.
Když už tu bylo, jako příklad uvedeno auto, tak toho trochu využiji.
Vidím vás, jak si najdete auto, vizuálně luxusní nablejskaný apod. Neprojedete se, nezaplatíte si za prověření, nenecháte ho prohlédnout svým mechanikem a rovnou za něj zaplatíte. Sednete do něj budete chtít po zaplacení odjet a zjistíte, že je vykuchaný apod. a pak si budete ťukat na čelo, že jste třeba i 150000 zaplatili za šrot, kterej je k ničemu!
Asi takhle bych vysvětlil svůj záměr, který někteří vůbec nepochopili! Samozřejmě ani nepochopí, jak předpokládám. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.11.2013 11:31 Muž @ stupi [-98] - MiniakváriaRe: radim
není mi žádným vzorem, jen podotýkám, že tito lidé nikoho nezajímají, poněvadž mají vliv a nevím co ještě a ti kradou miliardy a to je v pořádku! Já jako obyčejnej, chudej, okrádanej člověk, tu napíšu o knize a hned se ocitnu na pranýři?!
Tento fakt mě prostě fascinuje a chápu, každý si můj příspěvek přetvoří na negativní, ať napíšu co napíšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   27.11.2013 11:27 Muž @ stupi [-98] - MiniakváriaRe: radim
netvrdím, že je normální krást, jen tvrdím ,že je béžné stahovat věci z netu a nikdo s tím nic neudělá, tak to prostě je.
A neříkej mi, že nikdo v této diskusi nikdy, nic nestáhl?! BLBOST!
Pravda za hudbu neplatím, ale za filmy a případně nějakou tu hru ano, tak to je asi taky krádež.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 11:27 Muž @ JoKa [2296] Re: stupi
Chces radu jak ji prolistovat? Ok, od toho jsme tady. Jako zkuseny warezak urcite znas recenze a vis k cemu slouzi... A pokud ani to nepomuze, tak se zeptej: ahoj, shanim tu a tu knihu, co si o ni myslite? Je to brak, nebo kvalitni ctivo? A ne se ptat, kde ji stahnout a pak se obhajovat argumenty maleho decka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 11:26 Muž @ MichoCZ [891] - AmerikaRe: stupi
Snad všechny hry i dneska vychází v demo variantách aby ses podíval jestli stojí za to, k filmy vždy výjde trailer a CSFD taky určitě znáš. Jestli si chceš krást, tak to dělej jen pro sebe a netlač to tady na netu všem nebo se klidně můžeš dočkat návšetěvy od policie a kontrolu počítače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 11:22 Muž @ stupi [-98] - MiniakváriaRe: Johan
potlesk palec to je přesné
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Literatura Přidat příspěvek • Zobrazeno 6428x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1099-kniha-o-akvaristice