Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kniha o akvaristice

 

NápovědaFórum » Literatura » Knihy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kniha o akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 18:23 R Muž vaaclav @ [5518] - EchinodoryRe: makaron
Určitě jedna z nejlepších. :-) rybicky.net/odkazy/literatura…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 12:33 makaron - Echinodory – kniha
Zdar,

je táto kniha dobrá? www.martinus.sk/…

Ak nie tak poraďťe nejakú knihu pre nie úplných laikov. Niečo pre trošku sčítanejších. Vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2016 16:57 host - EchinodoryRe: Marcel G
Fotka k příspěvku Bude k mání 16.4.2016 na Akvaristickém kongresu 2016 ve Žďáru nad Sázavou při příležitosti přednáškového odpoledne přímo od autora Ing. Karla Krčka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2016 16:04 R Muž Marcel G @ [1680] - Rostlinná akvária – Historie akvaristiky v českých zemích
V inzerátech se objevilo nové samizdatové vydání knihy "Historie akvaristiky v českých zemích" (1.díl) od Ing. Karla Krčka:
rybicky.net/inzeraty/…
Kvůli tomu, že to vydával vlastním nákladem, je sice dražší (530,- Kč), ale své zájemce si jistě najde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:37 R Muž romant @ [23680] Re: MartinHorák
O.K. Rozumím. X-) Knížkou od Franka prostě chybu neuděláš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:35 Muž MartinHorák @ [31] - AmerikaRe: romant
No to můj syn už taky ví. Ale nechci, aby seděl hodiny pouze u netu. Má narozky a dát mu jako dárek odkaz na zdejší forum nepovažuji jako to pravé ořechové :-D Jak to tak vypadá, asi bych mu koupil tu novou knihu od Franka Akvaristika 100+1 a sobě 333x jak a proč a až to nastudujeme komplet, tak si to prohodíme hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:27 R Muž romant @ [23680] Re: MartinHorák
Může být. Zkusil bych antikvariát. Jinak zdejší fórum je taky takový X krát jak a proč v akvaristice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:23 Muž MartinHorák @ [31] - AmerikaRe: romant
A co kniha od Franka 333x jak a proč? A nevíte kde ji koupit? Ať hledám jak hledám, nenacházím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2014 15:10 jamajcan - AmerikaRe: MartinHorák
Velmi vhodná:Stanislav Frank-Akvaristika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:00 Muž MartinHorák @ [31] - Amerika – Kniha o akvaristice v roce 2014
Zdar všem! Svému synovi chci koupit knihu o akvaristice. Můžete mi prosím někdo poradit takovou, která není jen plná obrázků a reklam? Takovou, kde se probírá vše od založení akvárka, údržba, jak funguje filtrace, bakterie atd. atd. Já sám nad takovou knihou přemýšlím, takže bych vzal asi rovnou dvě. Děkuji za tipy!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 16:01 Muž Yirka @ [6967] – Obecně
Když už jsme u těch knížek, tak si dovoluji připomenout, že většina knihoven je v oboro akvaristika více než slušně vybavena a to domácími i zahraničními autory. A z mých zkušeností mohu říci, že antikvariáty taktéž. A ceny tam jsou velmi příznivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 15:47 Muž MichoCZ @ [890] - Amerika
Tak mi to nedalo a šel jsem do dvou knihkupectví podívat se na knihy o akvaristice a dvě si přinesl. Ani jsem si neuvědomil co to je za knihkupectví a když nesu knihy k pokladně, tak mi pokladní říka, že mají jen poškození knihy a od Zurla Cichlidy a od Hellnera Halančíci za 29Kč kus. Takže když se chce, tak to jde koupit knihu. Ale je fakt, že z české klasiky tam byl jen Krček a jeho Atraktivní akvárium, které mě až tak moc neoslovilo po proslitování. Možná si to celé přečíst, tak změním názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.11.2013 13:46 Muž LiborSprysl @ [8348]
Ale hlavně...byť je Vladko Bydžovský někomu nepřijemný, knížku o neonkách napsal tak dobře, že takový nýmand jako stupi(d) ji stejně zhodnotit nemůže! ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 13:17 Muž JoKa @ [2212] Re: stupi
Je krasne, jak postupne, pomalu, ale jiste obracis... Nejdriv se ptas, kde stahnout, pak na obsah a nakonec, jestli je prinos. Nejdriv stahujes vse a tvrdis, ze je to normalni, pak mas placene ucty na hry a nakonec vlastne vsechno az na muziku... Nejdriv reknes Liborovi at vychladne, neprudi a nereje do tebe, pak jsi ve svobodnem state, takze co se vlastne resi a nakonec jsi slusny a vyrovnany a jenom si se hezky zeptal... No a velke finale, za to vlastne muzou nasi zakonodarci a vsichni tady, co te osocuji... Mas pravdu, tech deset a vice lidi (mozna vic, prestal jsem je pocitat) se do tebe pustilo uplne nepravem, vsichni jsou zli a nemaji pochopeni pro tvou romantickou a poctivou dusi...
Sakra chlape, tim koleckem uprostred muze zarolovat kazdy a precist si to pekne od zacatku... Vlastne neni treba, protoze te uz vsichni odsoudili, vsichni jsou zli a hazi klacky pod nohy tvemu sebevzdelavani. Jenom ty jsi letadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 12:06 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: MichoCZ
Tak promiň za příklad, ale nenapadl mě takový, aby to pochopil každý, právě pro to že máš možnost si vše vyzkoušet a prohlédnout, v tom tkví ta výhoda a nekupuješ zajíce v pytli, což já kdybych hned objednával, bych udělal! Recenzi jsem ke knize nenašel, jen popis od prodejů a ten je tak obecný, že mi to přijde, jako každá průměrná kniha o akvaristice, asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 12:02 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: Urtman
Ok přiznávám, asi jsem to zle argumentoval, má chyba, ale nebylo snad nutné se tu do mě takhle obouvat a nevím co všechno.
Omlouvám se tedy všem, za to, že jsem jenom člověk a špatně jsem to gestikuloval.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   27.11.2013 12:00 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: MichoCZ
klidně v pohodě, já nic neskrývám, samozřejmě demo existuje, ale je tak strašně ořezaný, že tě to spíš odradí. CSFD? Tam jsem často a hodnocení je nesmyslné a trailer kolikrát vypadá fakt dobře, ale je to z nejlepších záběrů ze zhruba dvouhodinových filmů, pak vidíš celý film a je to propadák.
Nic nepropaguju, jen podotýkám, že nejsem jediný kdo využívá možnosti internetu, ale to asi nepochopíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 11:55 Muž MichoCZ @ [890] - AmerikaRe: stupi
Už tisíckrát ti tu bylo vysvětleno, že jsi se zeptal na to, kde to stáhnout a na to ti nikdo neodpoví a budeš jen za zloděje. A s tím autem to je ubohý příklad. Pár příspěvku níž jsem psal o demo variantách snad všeho. Auto než koupíš, tak se s tím projedeš. Záleží na prodejci, některý ti ho půjčí na chvíli, někdo na den, víkden nebo týden. Knihu můžeš prolistovat v knihkupectví, trailer shlédnout na netu, demo hry stáhnout od výrobce. Pokud knihu sehnat nemůžeš, tak se zeptej jestli informace, kterou hledáš v té knize je a uvidíš jestli to stojí za to. Ne že budeš kopat do všech, že ti nedali link na stažení. Tak se to nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 11:55 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: Yirka
je to možné děkuji za upozornění, ale na tvé doporuční to měnit nehodlám a ani nebudu.
A je to tu opět, otázka urážení :-D Samozřejmě jsem mladej, tak si můžu nechat nadávat a sypat popel na hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.11.2013 11:53 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: Urtman
A co ještě mi povíš? Já osobně za sebe se neurážím, to opravdu ne, jen už opravdu nevím, jak vysvětlit co jsem měl v úmyslu, aniž by jste mě kamenovali a otočili každou snahu proti mně!
Já nepíši o politice, kvůli nedostatku argumentů, ale kvůli faktu, že mně tu za mou otázku nazýváte zlodějem a bůhví čím ještě, ale největší zloděje v republice, nazýváte vedením a že ti kradou ve velkým!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.11.2013 11:48 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: MichoCZ
Prosím tě nepustil jsem se do něj kvůli tomu, že mě poslal do antiku, nebo knihy, kde jsem ostatně i byl. Šlo mi spíš jen o to, že bych se dozvěděl obsah knihy apod. Jelikož bez možnosti nahlédnout a okrajově zjistit, zda pro mě ta kniha má nějaký přínos, nehodlám platit 400 za další zbytečný lapač prachu v poličce. Počítal jsem spíš s tím, že ta kniha, na kterou jsem se ptal a ta tu i kolovala, nebyla v žádné extra kvalitě, spíš nějaké skenování, což nic moc nebude. Ovšem stačilo by mi to, abych zjistil, zda pro mě bude mít nějaký přínos a případně si jí objednal a nechal zaslat a nevyhazoval peníze, za dílo, které za to nestojí. Toť vše a pokud ze mě kvůli tomuto faktu dělá zloděje, tak už opravdu nevím, co je na tom špatného, vědět předem co kupuji, než za to zaplatím.
Když už tu bylo, jako příklad uvedeno auto, tak toho trochu využiji.
Vidím vás, jak si najdete auto, vizuálně luxusní nablejskaný apod. Neprojedete se, nezaplatíte si za prověření, nenecháte ho prohlédnout svým mechanikem a rovnou za něj zaplatíte. Sednete do něj budete chtít po zaplacení odjet a zjistíte, že je vykuchaný apod. a pak si budete ťukat na čelo, že jste třeba i 150000 zaplatili za šrot, kterej je k ničemu!
Asi takhle bych vysvětlil svůj záměr, který někteří vůbec nepochopili! Samozřejmě ani nepochopí, jak předpokládám. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.11.2013 11:31 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: radim
není mi žádným vzorem, jen podotýkám, že tito lidé nikoho nezajímají, poněvadž mají vliv a nevím co ještě a ti kradou miliardy a to je v pořádku! Já jako obyčejnej, chudej, okrádanej člověk, tu napíšu o knize a hned se ocitnu na pranýři?!
Tento fakt mě prostě fascinuje a chápu, každý si můj příspěvek přetvoří na negativní, ať napíšu co napíšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   27.11.2013 11:27 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: radim
netvrdím, že je normální krást, jen tvrdím ,že je béžné stahovat věci z netu a nikdo s tím nic neudělá, tak to prostě je.
A neříkej mi, že nikdo v této diskusi nikdy, nic nestáhl?! BLBOST!
Pravda za hudbu neplatím, ale za filmy a případně nějakou tu hru ano, tak to je asi taky krádež.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 11:27 Muž JoKa @ [2212] Re: stupi
Chces radu jak ji prolistovat? Ok, od toho jsme tady. Jako zkuseny warezak urcite znas recenze a vis k cemu slouzi... A pokud ani to nepomuze, tak se zeptej: ahoj, shanim tu a tu knihu, co si o ni myslite? Je to brak, nebo kvalitni ctivo? A ne se ptat, kde ji stahnout a pak se obhajovat argumenty maleho decka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 11:26 Muž MichoCZ @ [890] - AmerikaRe: stupi
Snad všechny hry i dneska vychází v demo variantách aby ses podíval jestli stojí za to, k filmy vždy výjde trailer a CSFD taky určitě znáš. Jestli si chceš krást, tak to dělej jen pro sebe a netlač to tady na netu všem nebo se klidně můžeš dočkat návšetěvy od policie a kontrolu počítače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 11:22 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: Johan
potlesk palec to je přesné
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.11.2013 11:19 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: grunda
Přesně asi tak nějak to myslím, mám pár placených účtů a pro rejpaly, taky když chci hru, nebo film, tak platím za stahování to zas ne, že ne, ale prostě musím vědět zhruba co mi to přinese, zda je to na místě se snažit to získat apod. Ne vyhazovat peníze oknem, za věc, která mi je naprosto k ničemu přeci!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 11:17 Muž JoKa @ [2212] Re: stupi
Ok, hazim prvni... Tak si zaroluj dolu a precti si sve vlastni prispevky... Ze si se zeptal a nic vic? Ne, ty jsi tady zacal propagovat nelegalni cinnost a vysvetlovat, ze krast se muze, protoze to delaji vsichni... Kdyz ti bylo vysvetleno, ze to tak neni, tak ses hrube urazil a pustil se do jednoho z nejvazenejsich lidi tady a to celkem na husto... Tomu cloveku bys mel vykat, trocha ucty a respektu byla na miste. Od nej by ses mel ucit a za nazory dekovat. I kdybys delal akvaristiku od narozeni, tak si sotva v pulce. A dokazal toho opravdu hodne, zatimco ty jenom otevrit usta...
Tva politika, hmmm. Vsiml sis nekdy, ze kdyz cloveku dojdou argumenty, vytasi se s politikou? Jasne, nevsiml, to je mi jasny... Tak ji sem netahej, bud tak laskav, to sem fakt nepatri...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   27.11.2013 11:15 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: Urtman
Poraď mi tedy, jak si jí mám prolistovat, když jí tu nemají? Aha zaplatit 400 a pak zjistit, že je to brak a zatopit s tím v kamnech? Jdeš na to dobře a ekonomicky, asi jsi to pochytil v USA, nebo Kanadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.11.2013 11:14 Muž MichoCZ @ [890] - AmerikaRe: stupi
No zatím tu nejvíc vyskakuješ a urážíš ty. Otevřeně jsi tu chtěl z warezu knihu. Libor tě poslal do antikvariátu nebo knihkupectví a ty ses do něj hned pustil. S Liborem jsem se párkrát taky neshodl, ale neuráželi jsme se nikdy a už vůbec ne veřejně. Navíc ty ses pustil i do ostatních, co s ním souhlasili. Buď se člověk rozhodne svobodně informace publikovat na internetu zadarmo a nebo je sepíše do knihy a čeká za svoji práci nějakou odměnu. Ono to je spousta hodin sepisování, domlouvání vydání, kdo to vydání zaplatí a dál. Naprosto chápu, že potom pár chechtáků by z toho rádi měli. I když psaní o akvaristice je psaní pro docela úzký okruh čtenářů a výtěžek sotva pokryje provoz akvárií a další činnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.11.2013 11:07 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: Urtman
Booože ..... netvrdím, že je to v pořádku apod. tak to vidíš asi ty, nepopírám je ta možnost, tak jí využiju. A až tak daleko např. ke krádežím aut jsem vážně nedošel ani nedojdu. Klidně si urážej apod. je to tvá vizitka ne moje a jen pro tvé info, nepojmenoval jsem se já, ale je to zkratka jména, ale když už , tak alespoň dává smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -15   27.11.2013 10:58 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: Urtman
co mi je po tobě hrdino, nic. Nezajímáš mě, jen jsem se zeptal k tématu nic víc, nic míň. A že jsi muzikant? No a? Country neposlouchám.
Navíc můžeš si psát co chceš, jsme ve svobodný Zemi přeci. A do autorů jsem se tu nenavážel, tak nevím kde jsi na to přišel tedy. :-D
To si nemusel mazat, ten tvůj peprmint a pokud mě tu nazýváte zlodějem, tak jak pak říkáte vedení státu? Já vím vláda! A jelikož jste proti nim..... tak jim vše projde a vy všichni si jich nevšimnete, ale já jsem prostě obyč člověk, tak do mě, to chápu. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.11.2013 10:57 radim - MiniakváriaRe: stupi
pustili se do tebe, protože nepřímo tvrdíš jak je normální krást ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 10:51 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: radim
ano to máš pravdu dlouho jsem tam nebyl, naposledy asi před cca 14 dny :-D
Teda nevím, jak ty, ale já když už jdu do knihy, tak sháním určitou knihu a ptám se jestli jí mají, pokud ne otočím se a jdu jinam a nepídím se po statistickejch údajích o prodeji, to opravdu tedy ne. Asi jsem jinej gang X-) a nevím co se v knize sluší a patří stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   27.11.2013 10:48 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: romant
já se nečertím, je mi to naprosto volný, navíc jsem se jen zeptal na téma, ke kterému je tato diskuse vedena ne?
Ostatně v úvodu diskuse, se rozesílali knihy v el. podobě a všichni zde mlčíte, jen když se zeptám na to co se tu dělo dříve, tak se všichni můžete zbláznit smich i když upřímně nechápu proč?! Vlastně chápu, vy všichni co jste se do mě pustili hold máte % z prodeje a distribuce že? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.11.2013 10:43 Muž stupi @ [-98] - MiniakváriaRe: acik
kdo bez viny, hoď kamenem! Myslím, že nehodí ani jeden z vás tady, co do mě jdete! Bože, jen jsem se zeptal a vy tady z toho děláte vědu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 20:11 Muž JoKa @ [2212] Re: Johan
Dobře, tak teď opravdu poslední...
Vytáhl si větu z mého příspěvku vytrženou z kontextu... Mrkni přesně o dva řádky víš, v tom samém příspěvku...
Cituji sám sebe: vyhledá fóra a stránky jako je například toto, kde nejen přispivatelé, ale i autoři obsáhlejších článků, svá díla publikují dobrovolně zcela zdarma a přispívají pouze proto, že je to prostě baví, nebo se chtějí podělit o zkušenosti
Pokud to nedělají zdarma, publikují jinde, ne zde a očekávají svou snahu zaplacenou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2013 20:03 Muž Johan @ [4581] - RostlinyRe: Urtman
Komu jsou takové informace málo, nebo touží po knize, musí (nebo by spíš měl) autorovi zaplatit za jeho snahu, práci, materiál a ostatní náklady s tím spojených... To se ale týká i těch, kteří píšou do for či dávají články či přímo celé publikace na net. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   24.11.2013 19:47 Muž JoKa @ [2212] Re: 0
Nevím sice kdo jsi, ale v podstatě si potvrdil to, co zde řešíme...
Kdo chce informace zdarma, vyhledá fóra a stránky jako je například toto, kde nejen přispivatelé, ale i autoři obsáhlejších článků, svá díla publikují dobrovolně zcela zdarma a přispívají pouze proto, že je to prostě baví, nebo se chtějí podělit o zkušenosti, nikoli něco vydělat...
Komu jsou takové informace málo, nebo touží po knize, musí (nebo by spíš měl) autorovi zaplatit za jeho snahu, práci, materiál a ostatní náklady s tím spojených...
Možná právě proto nevychází v ČR žádný (již mnou probíraný v jiném vlákně) akvaristický časopis... Ono je za tím totiž kolikrát víc hodin práce, než si stoupnout na 8 hodin denně za pás. Jinými slovy, práce na plný úvazek, takže to musím dělat místo svého zaměstnání... Dobrým pocitem děti doma nenakrmíš a jak říkával už můj děda: "snaha není koksovatelná"...

Pro všechny kdo nesouhlasí: kraďte si jak a kde chcete, když už je vám líto odpustit si večer čtyři piva u telky, ale nechlubte se tím aspoň veřejně. A už rozhodně se nevymlouvejte slovy, dělají to všichni... To je blbost, výmluva pětiletého dítěte. Nedělají to všichni a není to v pořádku!!

Tímto za sebe končím debatu na toto téma, můj názor už tu všichni znají a já ho měnit nebudu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2013 19:45 Muž grunda @ [1757] - Cichlidy
co mě třeba mrzí, že nejsou knihy placené - on-line, nemám problém zaplatit peníze za knížku a stáhnout si ji, stejně tak jako za film, problém je, že málo kdo tyto služby nabízí. Lítat po obchodech a hledat knížku, pak ji prolistovat a zjistit, že je k ničemu, na to opravdu nemám čas, když ji stáhnu on-line a je naprd, tak jsem prostě vyhodil pár korun (ani poprvé, ani naposled)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2013 19:19 0 - Cichlidy
K některým posledním komentářům:

Ti, jenž na těchto stránkách napíšou o svých zkušenostech jsou v podstatě autoři, co pomáhají vzájemně rozvíjet obor zvaný akvaristika. Činí tak bez nárokování honorářů a přitom by z toho taky mohlo vzniknout dílo v podobě knihy a ceny za ni.

Internet má velké výhody okamžité vyhledatelné virtuální dostupnosti, ale fungování je závislé na několika vyvážených faktorech.

Papírově psané - tištěné informace jsou hmotné a v podstatě stálé, ovšem se vstupem surovin a výrobních procesů.

Takže vše má svá pozitiva a zápory.

Teď jde o to, zda je lidské a praktické, požadovat a taky se tak chovat, aby za vše, co učiníme, nám bylo zaplaceno.

To bych mohl, jako v té reklamě, chtít deset korun za pozdrav, natož někomu zadarmo jakkoliv pomoci.

Cynici, nebo zločinci, jaký je mezi nimi rozdíl ?

Tímto neobhajuji negativní jevy, které souvisí s autorskými právy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.11.2013 18:54 Muž JoKa @ [2212] Re: Johan
Argumentovalo se autem, ale že s ním přece nebudu rok jezdit a pak brblat... Vyzkoušet si ho samozřejmě můžu, předváděcí jízda, recenze a tak... Nikdo ti ho ale nedá na rok a pak se rozhodni. A stejné je to s knihou. V knihkupectví si jí také prolistuji, prohlédnu, přečtu i pár řádek, přečtu recenzi na netu... Tím, že si jí nejdřív stáhnu a po přečtení zaplatím, nebo nezaplatím je stejné, jako koupit rohlík a platit až na základě toho, jestli mi chutnal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2013 18:05 Muž Johan @ [4581] - RostlinyRe: LiborSprysl
Jestli to je nelegální nebo ne bych nechal stranou, protože co je dnes mimo zákon, zítra už může být zcela legální, ale tvůj názor na to to nezmění. ;-)

To, proč s tím nemám žádný morální problém jsem psal už níže. Argumentovalo se autem, že si ho nejdřív musím koupit a pak brblat, co vše se mi na něm nelíbí, ale to si nemyslím, že je pravda. Však si ho také mohu ozkoušet, najít všechny mouchy, a pořádně se v něm vydovádět. A když ho budu chtít? Zaplatím za něj.
Stejně tak s knihou. Proč bych si jí nemohl stáhnout, přečíst, a pak se rozhodnout, jestli si jí koupím, nebo bude až až jí mít jen v pdf. Proč mám být kamenován a nazýván zlodějem, že chci zaplatit za něco, co mě obohatí, budu to využívat a těšit se z toho a né za to, u čeho budu litovat, že sem pro to byť jen šel do obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.11.2013 17:35 Muž LiborSprysl @ [8348] Re: Johan
No Jeníku, nevím...řekl bych že kus pravdy samozřejmě máš, a vím o čem mluvíš...a na druhou stranu to není omluvenka pro nelegální šíření autorských děl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2013 17:31 Muž Johan @ [4581] - RostlinyRe: mlynář
No, já zase znám spousty lidí, kteří své dílo nejdříve publikují na internetu, nechají si na to ostatní udělat názor a berou to spíše jako osvětu a pomoc všem ostatním a když se poštěstí, tak to pak i vydají knižně. Úplně ideálně, aby výtisk jako takový byl zaplacen třeba i jinak, než samotným prodejem.
Jenomže to jsou lidé, kteří chtějí o daném problému informovat širokou veřejnost a společnost obohatit. Nikoliv sebe. Ale to se možná týká jen botaniky.
Tím nechci říct, že by autoři neměli chtít za svá díla odměnu, ale spoléhat se jen na odměnu za každý prodaný výtisk podle mě není to pravé. Občas to pak vypadá i tak, že když se člověk zeptá autora na daný problém, tak rovnou místo rady řekne/napíše, kupte si tuhle mojí knížku a dál mlčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:57 Muž JoKa @ [2212] Re: LiborSprysl
Evidentně Libor ví, o čem mluví... O těch hodinách a hodinách práce, dřiny a potu, ať už je to kniha, článek, diplomová práce, nebo placka s muzikou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   24.11.2013 16:52 Muž LiborSprysl @ [8348] Re: mlynář
Honzo to není hůl o dvou koncích...Prostě je faktem, že kopírování, a pak vydávání psaného na internetu je prostě nebetyčná prasárna, a každý, kdo takové konání podporuje je hoden ocenění od té prasárny...

Takže vždycky budu bojovat za to, co je autorské, nechť je autorovo, a vychcánky je třeba napomínat, ne-li stíhat! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.11.2013 16:47 Muž JoKa @ [2212] Re: mlynář
V tomto se nepřu pane kolego. Ale evidentně tady mluvíme o koze a voze... Nemám nic proti ebookům, jak už tady padlo. Ty jsou placeny jinou formou, jak jsem také podotkl, ale placené (reklamou, bla bla, nebudu se opakovat, stačí zalistovat směrem dolů).
Mě nakrklo pár jiných věcí. Například, že Stupi (jak se sám trefně pojmenoval) tady hovoří o 85% (zajímalo by mě, jak došel k tomuto číslu) lidí, co stahují hry, filmy, dvd, hudbu a knihy ze všelijakých warez fór, hellspyiů a všech podobných stránek... Tvrdí, že to je normální, takže vlastně v pořádku (když bude každý druhý člověk krást auta, znamená to, že je to legální? že je to v pořádku? že můžu taky? to přece ne!!). Není to normální, je to běžné, bohužel... To ale opět neznamená, že je to v pořádku...
A ty poměry jinde, uvedu příklad. Strávil jsem necelý rok v kanadě na turné. Na jednom koncertu byl speciální požadavek zahrát jednu konkrétní skladbu... Jak se jí ale naučit, nikdo z nás jí ve své sbírce neměl a už se ani nevydávala... Sháněli jsme všude a marně. Tak jsem řekl hele, stáhneme jí z netu. Takový pohled lokálního manažera a zvukaře (oba kanaďani) jsem nezažil, jako by mě chtěli zabít se slovy, vždyť je to krádež! A takovýchto příkladů mám povícero... Mentalita za mořem je fakt úplně jiná a to potvrdí každý, kdo tam déle než na dovolené...
Přesně díky lidem jako je Stupi nehrajeme v čechách (až opravdu na pár vyjímek), nikdo nás tu ani nezná (a ani potom opravdu netoužíme) a soustředíme svojí pozornost na kanadu a usa, kde máme fanoušky, kteří neváhají za dobře vykonanou práci zaplatit...

Mé resumé, trochu méně prozaické: když už kradu, tak se tím aspoň nechlubím na netu a neobhajuji se stupidním tvrzením, že to dělají všichni, takže wo co sakra de?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.11.2013 15:57 Muž mlynář @ [299] - CichlidyRe: Urtman
Ona je to hůl se dvěma konci pane kolego. Dříve platila klasická rovnice "autor - vydavatel - čtenář". Platila pro veškerou literaturu. Když seriozní autor nabídl kvalitní dílo, vydavatel koupil práva vydání a autorovi "přiměřeně" slušně zaplatil a naplnila-li kniha alespoň z poloviny očekávání, vydání se prodalo. Byla-li kniha bestsellerem, dočkala se i dalšího(-ích vydání. A to nemluvím o množství nákladu - dělalo samozřejmě i cenu knihy. Jenže ono to má jedno jenže. Platilo to pro doby, kdy nebyla jiná alternativa.
Dnes zde máme internet (chraň bůh, abych jej zatracoval) a ten se stal díky možnostem elektronikého publikování zdarma širokými vrstvami zhoubou papíru. Až na světlé výjimky v oblasti beletrie je díky čím dál tím vyšší nákladovosti na vydání v zájmových sférách "papír" odsouzen do propadliště dějin. Slyšel jsem na toto rčení spousty oponentur a námitek, zakládajících se samozřejmě na logice. Jenže živelnost, s jakou se toto děje postrádá jakoukoliv logiku. U nás máme posledního barda papírové akvaristické literatury - Ing. Karla Krčka. On je jedinou výjimkou. Díky svému jménu, jež započalo svou tradici ještě v dobách, kdy papír vévodil informačním médiím a také renomé, je jediným autorem, který je dnes schopen získat posledních pár sponzorů k vydání nové knihy (samozřejmě se jeho práce obchází bez jakéhokoliv honoráře).
Ostatní "akvarističtí" autoři (většinu z nich osobně velice dobře znám a vím dobře, co měl kdo z nich přichystáno) před několika lety zasunuli svá připravovaná díla hluboko do šuplíků a tím skončila veškerá legrace. Píši zde o české scéně, ale ona ta globální již není o nic jiná.
Nu a jaké je k tomu mé resumé? Velice prozaické. Žádný ze seriozních autorů neposkytne své dílo zdarma. Nikde, ani v ČR a ani nikde jinde. Zloději tudíž ani nebudou mít za chvilku co zdarma stahovat z pirátských nabídek na netu. Velice jednoduché a prozaické. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   24.11.2013 13:33 radim - CichlidyRe: stupi
Jde vidět, že jsi dlouho nebyl v žádném knihkupectví. Jinak by jsi nemohl napsat takovou blbost, že se teď už nekupuje skoro žádná kniha ne
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Literatura Přidat příspěvek • Zobrazeno 5479x

Podobná témata
Hydroponie v akvaristiceVyužití 3D tiskáren v akvaristice LED reflektory v sladkovodní akvaristice
Vývojová deska Arduino Uno a její využití v akvaristiceKniha Sladkovodní krevetkyPodnikání v akvaristice - kurzy, zákony, úřady
Inspirativní kniha s rozborem těch nejkrásnějších akváriíKniha jen o terčovcíchZkušenost s knihami o akvarijních rybách
Kniha o cichlidách
Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1099-kniha-o-akvaristice