Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přepad pro filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přepad pro filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 20:19 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Těhňajs
Tak to bych se vůbec neptal tady a nechal tu výrobu na nich ne přeci, určitě už pár přepadu vyrobili ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 18:31 Těhňajs Re: sachlj
Proto jsem ukazoval fotografii se skleněnou komorou. Tady kdyby průchod nějak např začal téct, tak se zastavi motor ve filtru. Vypustí se voda v prepadu a už se na tom muze pracovat - cele akvarium zůstává napustene. Kdyby tam mela byt jen trubka ze dna bez žádné komory, tak to bych se bal. Profesionály na slepeni akvária mam, neni to žádný laik. Už par nadrzi slepili. ZEKIA se jmenuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2015 17:31 sachlj Re: Těhňajs
Funguje každé řešení kde se použije fištrón a nekopíruje se jen něčí nápad na 100% protože každý to má jinak. Přepady vyráběné vrtáním dna jsou to nejkomplikovanější na vyřešení těsnosti kdy stačí malá drobnost a vyteče komplet akvárium na podlahu. Taky se musí udělat stůl s dírou na správném místě a při zapojování filtru s tím ani nepohnout. U velkých, mořských akvárií mají taky vrtané dno ale tam mají max 10 cm nasávací koš a filtraci vedenou do uzavřeného filtru. Nemusí tak řešit přepad. Přepadů je několik druhů a ty jsi vybral ten co musí dělat velmi zkušený sklenář. A jednou vrtaná díra do akvária se jen tak nezacelí a opravuje se to špatně (zvětšit nebo zmenšit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 17:28 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Těhňajs
Ale je tu speciální vlákno na přepad... Jak na přepad? Ť jsou i nákresy atd myslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 17:26 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Těhňajs
Já osobně ani jiný asi neviděl :) určitě to funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 15:43 Těhňajs Re: Humbal89
A funguje toto řešení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 14:53 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Těhňajs
Tohle je běžný řešení ne? Snížit hladinu přepadu o pár cm, dát kartáč který nepustí bordel a ryby dovnitř :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 07:57 Těhňajs Re: sachlj
foto je jen ilustrační z internetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2015 07:52 sachlj Re: Těhňajs
Musíš snížit výšku stěn přepadu vně akvária aby se tam vůbec dostala voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 07:33 Těhňajs – Skleněný přepad z hladiny v akváriu - nečistoty ve sloupci
Fotka k příspěvku Dobrý den,
potřebuji poradit. Jak funguje filtrace celého vodního sloupce při použití přepadu viz foto? přepad bude jen z zladiny - kam umístit přítok filtru. Určitě toto řešení má hodné lidí, tak se ptám, jestli přepad jen z hladiny funguje. Popřípadě ocením vaše zkušenosti.

děkuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 10:39 LucaBrasi1 Re: Silent
Stažený obruči není ale pojištěni na 2 miliony :) Trochu jste mně uklidnili. Ja už jsem ta kovej radši všechno předimenzuji. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 10:30 R Muž Silent [5949] Re: LucaBrasi1
Podle mě je zbytečné vymýšlet takovéhle jištění. Za nějakých 17 let co provozuji různé vnější filtry se mi nestalo, aby kvůli závadě vyteklo více jak odhadem 2 litry vody a to jen průsakem kolem těsnění u hlavy filtru. Aby praskla hadice si myslím nehrozí. Takový tlak tam není. Pokud budeš provozovat tvůj filtr přesně podle návodu takovéhle "vychytávky" potřebovat nebudeš. Jen si přiděláváš práci a ztrácíš čas, který bys mohl věnovat kocháním se své nádrže :) ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 10:29 JuraS Re: LucaBrasi1
Tyhle filtry jsou vymakány tak jak se prodávají. Není to žádné DoDo. Nainstaluj ho tak jak je u něj nakresleno a popsáno. Kdyby měla prasknout hadice a nebo nádoba filtru tak to si ani nedovedu představit co by se muselo stát. To ti dřív praskne akva. předpokládám, že máš akva staženo kvalitními obručemi kdyby náhodou se rozlepilo. To byl žert. neřeš už vyřešené. Domníval jsem se, že stavíš vlastní biofiltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 10:18 LucaBrasi1 Re: JuraS
www.akvamak-hobby.cz/… Bude pod akva. Rad bych něco udělal kdyby třeba prskla hadice a voda v akva klesla aby přestala téct nechci ale dávat nasávací koš k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 07:22 JuraS Re: LucaBrasi1
Jaký máš filtr ? Kde bude umístěný ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 00:19 LucaBrasi1 – Přepad pro filtr
Zdravím.Nemáte někdo náhodou něco podobného uděláno www.volny.cz/… na klasicky hrncoví filtr. Kdyby se něco podělalo aby cele akva nebylo na podlaze.Potřeboval bych něco abych nemusel vrtat akva. Díky za nápady. ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 956x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10968-prepad-pro-filtr