Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak na kočky u jezírka

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak na kočky u jezírka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 09:00 Muž kacercz [36]
Ja mam huskouna, takze kocka vleze na dvur jenom jednou a obcas se ji povede i utect ... ted nevim jestli mam dat smajilik nebo smutnik coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 22:04 Tessi
Mno je vidět, že házíte všechny kočky do jednoho pytle. Já mám kočke a ta by pro rybu klidně doplavala do prostřed jezírka. Hm.... asi mám kočku rybářskou smich smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -8   09.08.2011 12:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Slyšel jsem, že když kočka chytne diabolku do zadního stehna, tak je to pro ni "jenom takové pošimrání, nic závažného". Mrzačil bych ji, pokud bych jí zbavil končetiny, nebo jí ublížil tak, že bude mít doživotní následky nebo bude dlouze umírat v bolestech, ale tohle není případ diabolky ve stehně.

JuroS, co se týče těch vajglů přilepených na dveřích a pepře v trávě, plně to schvaluji, pokud tomu předcházel pokus o rozumnou domluvu aby tohle přestali činit. A jelikož tvůj psaný projev jeví známky inteligence, tak i předpokládám, žes tak udělal.

Vážení, pokud neni s někým rozumná řeč, tak bohužel, ale něco se udělat musí, taky bych nechtěl žít někde, kde by mi do okna smradily vajgly a výkaly... IMHO, kdo by chtěl, že jo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 02:59 JIrka 62 – Jak na kočky.
Zatím mám těsně nad hladinou jezírka po celém obvodě králíkářské pletivo,ale nevypadá to moc pěkně.Uvažuji o kombibinaci-elektroventil z automatické pračky ,přívod tlakové vody a pohybové čidlo.Takovéto zařízení v obchodě stojí přes 3000kč. a to nedám. Další varianta je ultazvukový plašič koček.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 13:37 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Yirka
no ale ja nemam problem s tym ze ho budu preskakovat macky(tie odozene pes) ale ze by ho preskakovali iny psy a potom by bol problem (mohli by sa pritrafit niake stence-kedze mame fenku) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 13:35 Muž Yirka [9126] Re: basa1313
Existuje plot, který pes nepřeskočí, skoro každý však kočka přeleze (pokud nebude přímo u vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 13:27 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Pepan
no sak staviame vysoky plot..takze coskoro tam bude aja hliadkovat... ;-) hladam ale docasne riesenie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 13:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Pepan
...Od té doby co má doma fenu vlčáka, ...začali se tam objevovat potkani...
Chyba je v té feně. :-)
Správné psisko nenechá po zahradě běhat potkany. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 11:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: basa1313
Konzultoval jsem to s kamarádem a potvrdil mi, že ostrý pes je nejlepší řešení. Od té doby co má doma fenu vlčáka, tak se kočky netroufnou na zahradu. No a protože každé pozitivum je vyváženo negativem, od té doby, co mu nechodí kočky na zahradu, začali se tam objevovat potkani. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 09:31 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: hanyking
ta siet by tam bola iba cez noc a vtedy keby sme neni doma...takze by sa to na den davalo prec :-) a to by nebolo cez cele iba cez ten breh kde sa nechystame sadit tie rastliny ;-) takze neviem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 05:41 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: basa1313
Pokud se chcete zbavit té kočky, tak snad jedině nějakého ostřejšího psa, který bude i přes noc venku. On si už svůj rajón před kočkami ohlídá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 23:23 hanyking Re: sokar
Dávat tam různé sítě je tak škaredé, že bych se raději vzdal chovu ryb než byl nucen se ne to koukat. Ale kočka není vydra tak to lze řešit i elegantněji. Zvýšit břeh tak aby kočky neměly odkud rybařit a nebo chovat velké ryby. Koi kapr o délce 50ch a hmotnosti 4kg je mimo ambice jakékoli kočky.
sokar napsal: dej každej večer nějakou rybu(koupenou v obchodě,třeba grundlu) na kraj jezírka
Jo dej ji tam vždy rybu a spolehlivě ji na ty ryby tak naučíš. Je to výhodné i proto, že pak tam začnou chodit i kočky které by to před tím ani nenapadlo. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2010 23:10 sokar Re: basa1313
Tak aspoň vyplašit.Takže sousedi by byli naštvaný kdybys jim sejmula kočku ale ona ti může kosit ryby?No jak myslíš,ale já osobně kašlu na sousedy, takže.... ahoj :-|
Nebo eště lepši pokud si ochránce zvířat nebo tak něco, tak dej každej večer nějakou rybu(koupenou v obchodě,třeba grundlu) na kraj jezírka a kočka si veme tu, než by chytala živý.A máš to vyřešený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 23:05 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: sokar
samozrejme ze nie...to by mi susedia dali... aj tak neviem ci by som to dokazala zastrelit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 23:02 sokar Re: basa1313
No toš co řešíš...Vem vzduchovku nebo něco podobnýho a hotovo.Přece ti nějaká kočka nebude žrat ryby.Eště je na tvým pozemku.Nebo tam polož pasti přes noc když zavřeš psa.Je to sice drsnej způsob,ale účel světí prostředky.Kočka ti tam beztak dělá bobky taky. Prostě se jí zbav.Tvoje jezírko není samoobsluha ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 22:55 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: sokar
to nie je moja macka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 22:55 sokar Re: basa1313
Toš dej ohradu okolo, nebo ten porost,nebo se zbav kočky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 22:51 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: sokar
no ale tam by bol skor problem s odchovom steniat(kedze je to fena) a nasu zahradu navstevuju cudzi psy...druha vec je ze nasa ajka sa velkych psov bojiii...takze by som ju tak netrapila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 22:47 sokar Re: basa1313
No jak myslíš,ale nevim sice kolik stojí takovej jeseter,ale asi bych radši pouklízel občas po psovi, než se dívat jak kočka mlaská při pojídání jesetera.
Každopádně zasíťovaný jezírko nevypadá moc hezky.Musel bys tam dat fakt hodně hustej, ideálně trnitej porost, nebo takovej menší plotek... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 22:35 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: sokar
no ale nebude ho moc tak vytiahnut ked ich tam bude moc...teda aspon myslim...psa mam ale kedze nam do dvora chodia aj iny psy(samozrejme to po nich musim zbierat rozzureny ) tak je nasa fenka v noci zavreta v koterci...
neviem pod timi listami...neviem ako sa to vola...spavaju cez den nasi karasi a okamzite odtial zdrhnu ked sa tam blizim a keby ich chce chytit tak by musela inak odhrnat listy a v niektorych miestach stat vo vode...takze neviem... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 22:26 sokar Re: basa1313
Nebudou,pač so kočka stejně cestu nande a přes hafo kytek bude maskovaná jak rambo.Kup si psa. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 22:08 Žena basa1313 [18] - Parmičky
cawte mam taky dotaz...ako uz asi viete minuly rok som vdaka mackam prisla o troch jeseterov...teraz to skusam ochranit jedneho takeho krpca, a ako mame to jazierko tak premyslam o vysadeni dalsich rastlin do pribreznych zon...a jednu stranu jazierka sa chystam prekryt pletivom ...myslite ze tie rastliny budu napomocne? dakujem aj za ine rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2009 20:12 Žena Somali [98] Re: FranzFritz
Aj, tady se, koukám, sešla halda expertů na kočky... Jen doufám, že v oblasti akvaristiky to s řadou z vás tak špatné není. Fakt je, že i když posledních sedm let výhradně chovám kočky ušlechtilé, tak předtím jsem víc jak deset let sama pracovala s kočkami opuštěnými, čili o problémech vím asi víc než dost. Takže:
1) Kočka je přirozený lovec, to je pravda. Tvoří si teritoria, to je pravda. Ale: kastrovaná kočka má teritorium podstatně menší, než nekastrát, v případě domků s pozemky se velice často drží pouze "na svém". Svoje teritorium si ale bez problémů uhájí a s lovem taky problém nemá. Tohle je asi celkem zásadní věc, protože na rozdíl od nekastrátů se kastrát samozřejmě nemůže nekontrolovaně množit. Znova ale říkám, že je problém v lidech, nikoli v kočkách. Problémy jsou zejména tam, kde se kočky přemnoží právě díky tomu, že je lidé často berou jen jako "věc, která má chytat myši". Zajímalo by mě, kolik z vás by se stejným způsobem dívalo třeba na psa.
2) Problém toulavých zvířat, tedy i koček, má primárně řešit obec. Pokud u vás nejsou schopni tyto problémy řešit, jsou skutečně neschopní, protože možnosti mají. Vcelku jednoduchá věc - zvíře, které se pohybuje bez dozoru majitele, a které není označeno tetováním nebo čipem, je v civilizovaných lokalitách považováno za zvíře toulavé, je odchyceno a buď umístěno do útulku (ta lepší varianta), nebo utraceno povoleným způsobem odborně způsobilou osobou (horší varianta, nicméně v případě extrémního přemnožení bohužel nezbytná a v souladu se zákonem).
3) Chytání ptáků. Sid napsal správně, že pták, kterého kočka chytí, nemá šanci na přežití - to je pravda, kočka není schopná při sebelepší mrštnosti chytit zdravého ptáka.
4) Kočky doma. Je-li kočka zvyklá odmala na byt, je pro ni rizikové vypouštět ji ven, už jen proto, že se venku nepohybovala odmala, nezná rizika. Není to o tom, jestli je nebo není ušlechtilá. Kočka v bytě dokáže prožít kvalitní život, je ovšem na majitelích, aby jí to umožnili. Čili opět je vše o lidech. Kočka zvyklá celý život na pohyb venku nemůže být umístěna do bytu, normální útulkář to samozřejmě neudělá. Nicméně zvýší její šanci kastrací - kočka nemá potřebu se toulat, vyhledávat partnera, zůstává si na svém.
5) Rozhodně nehájím ničení pozemků kočkami. Jde mi jen o to, že bránit se má člověk vždy jen takovým způsobem, který nenavádí k týrání - dnes je to "neškodná" vzduchovka, zítra to bude něco jiného.

6) To, že se kočka vymáchá při lovu ryb z jezírka, neznamená, že má ráda vodu nebo že jí voda nevadí. Doporučuju takovým naivkům vzít kočku domů, postavit ji do vany a vykoupat. A připravte si desinfekci a dostatek obvazového materiálu... :-D
7) Naše kočky sice nikdy myš neviděly, v bytě myši nemáme, nicméně cokoli k nám vletí oknem dovnitř, má životnost cca 5 minut. Kdo nevěří, může přijet, třeba takový Tibi se nezalekne ani objektu většího, než je myš :-D

Takže znovu říkám, vše je o lidech. Chovejme se ke zvířatům alespoň tak, jak bychom se chovali k sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 19:13 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: dan999
tak to nevim ale tohle by podle me bylo už mega velky tíraní zvířat kdybis do nich šel s air a ješte eletrikou než s blbou vzduchovnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 18:49 dan999 – ...
skuste třeba tohle myslím že je to celkem výhodná investice www.airsoftmorava.cz/… smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 16:02 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Mrakoplash
Dobrovolně plavající žádnou :-D Ale kočku vymáchanou v jezírku jsem viděl. Myslím, že se snažila ulovit žábu, ale listy leknínů ji opravdu nemohly udržet. Jestli si někdo myslí, že ji to odradilo, tak to ani náhodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 15:51 Mrakoplash Re: FranzFritz
Kolik si viděl koček plavat ? :-) Ony se vody nebojí, ale rozhodně ji nevyhledávají.

Nejideálnější řešení vidím ve zvýšení břehů, jak už napsal Václav a nejspíš i někdo před ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 15:09 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Eliška
Trpělivost s převýchovou domácího mazlíčka, na kterého máš čas, to chápu. Ale trpělivost s cizí, nepravidelně lovící škodnou, na to opravdu není čas. Uhlídat 10 ha taky není žádná sranda :-D
Nevidím rozdíl mezi toulavými psy, kteří nám roztrhali jehňata a toulavou cizí kočkou, která působí škody na mladé drůbeži.
Taky nebudu trestat vlastní psy za to, že v noci roztrhali na dvoře cizí kočku. Nikdo je na ni nepoštval, prostě jen plnili vzorně svou práci.
Kde berete blud, že se normální kočky bojí vody? coze Normální kočku uvidíte na poli za deště, v dešti číhat, a když loví ryby, neváhá se kvůli nim řádně namočit.
Naše kočky se kuřatům obloukem vyhýbají ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2009 13:30 Žena Eliška [38] Re: koblihcz
Když to tu čtu, tak mě to jen utvrzuje v názoru, že svoje kočičky nikdy ven nepustím. Střílení ze vzduchovky, kopání nebo štvaní psa na kočku to vám přijde normální??? A s tím postříkáním vodou, jak psala Somali to sutečně jde, kočka se dá naučit, jen to chce důslednost a trpělivost, ne jednou postříkat a pak na ni koukat, když přijde znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.07.2009 08:04 koblihcz Re: Somali
Tve kocky bych chtel poznat, to bude nejaky specialni druh co neopusti hranice pozemku. Asi delam neco spatne, ale nase kocky si chodi kde chcou a sousedovic taky, neznam plot v okoli ktery by neprelezly a kupodivu zadny soused si nestezuje ze mu chodi na pozemek. Hlidat jezirko s hadici v ruce ve dne v noci asi taky neni moc dobra rada. Nemyslim, ze po jednom zahnani proudem vody se kocka uz nevrati. Soused ma kocku, ktera se neboji ani naseho psa, sedne si za plot a pobavene ho pozoruje, jak se na druhe strane muze zblaznit. Prohnal ji uz nepocitane, verim ze kdyby ji chytil tak ji zakousne, ale stejne zase prijde. Ale pes primo na pozemku s jezirkem pokud tam je porad by tu sluzbu mohl udelat (to, ze pes prozene kocku lze jen tezko povazovat za tyrani zvirat). Elektricky ohradnik muze byt fajn, ale zase na krase jezirku neprida, jsou ruzne odpuzovace psu a kocek s cidlem, tak ze se sepnou, kdyz se nejake zvire objevi, blika to a vydava ultrazvuk, samozrejme to reaguje i na cloveka, takze taky nic moc estetika. Navic jsem trochu skepticky k temhle zarizenim, pouzival jsem je na kuny kdyz se nam usadily na pude a vydrzelo to asi tak mesic. Pak si na to nejak zvykly nebo co a byly zpet. Uprava brehu, resp. dna jak pise Vaclav by myslim taky mohla pomoci, kocka maximalne smoci packu, ale cela by podle me do jezirka nevlezla.

Se psy je to samozrejme jina a az na sousedovic psa, ktery chodi za svym panem do hospody je volne pobihajici pes vyjimkou - pokud neni obdobi harani fen. Ale tady je rec o kockach.

Kazdopadne tu je rec o kockach domacich, ktere zijou volne venku, lovi mysi (ten nas kocour ulovi i dospeleho potkana), tedy o predatorech, o plemenu kocek, ktere bylo chovano u domu a na statku, ale presto se o potravu mnohdy muselo starat prevazne samo, takze kdyz uciti kus zvance udelaji pro to skoro cokoliv. Nas kocour ikdyz je dobre ziveny presto sem tam ulovi mys nebo ptaka a kdyz mu davame zrat vyvadi u toho jak by tyden nezral a nepusti k misce ani naseho psa dokud se nenazere.
Somali ma pekne kocicky, to nerikam, ale to jsou slechtene polstarove kocky, kdo vi jestli vubec videly nekdy mys a jit na lov pro ne znamane udelat 5 kroku k misce plne zradla. To bych i veril, ze jednou na ne striknout hadici by mohlo mit ten efekt, ktery popisuje
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2009 06:23 Žena Somali [98] Re: FranzFritz
Vážení, já na vesnici vyrostla a žila jsem tam přes dvacet let, s kočkama žiju ještě déle :-D . To, že k vesnici patří volně pobíhající zvířata, je, jemně řečeno, buranský názor... Docela mne ty negativní názory zde překvapují, vzhledem k tomu, že jsme na akvaristickém fóru a já bych očekávala, že pokud má někdo kladný vztah k rybičkám, tak ho bude mít i k ostatním zvířatům... No nic.
U nás na vsi poté, co psi lidí, kteří je nechali volně pobíhat, zničili několik zahrad (včetně naší), se starosta skutečně začal starat o to, aby tenhle jev zmizel. Výsledek je po letech ten, že lidé se o svá zvířata (tedy nejen o psy, ale i kočky) starají a na toulavé zvíře tam prakticky nenarazíte. Takže když se chce, jde to.
K té vodě: jistě že to funguje, nevím, jak je šikovný FranzFritz, ale já teda zvládnu s hadicí a samozřejmě s dostatečným tlakem vody vytvořit celkem slušnou spršku nebo usměrnit proud vody. Holt my vesničani víme, jak na to... :-D :-D :-D Kočkám takový silnější proud vody rozhodně příjemný není, ostatně ony ani vodu nijak aktivně nevyhledávají, i když jim nevadí vylovit z vody třeba tu rybku. To jen tak na okraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.07.2009 22:47 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Somali
Nevím, kde bydlíte, ale my z vesnice víme, že nějaké pokropení kočky vodou z hadice je absolutní nesmysl. Pokud máte pocit, že se kočky bojí vody, tak jste na omylu. Taky asi by byl problém na 10 a více metrů tím proudem kočku trefit :-D
Na vesnici i ve městě se volný pohyb koček regulovat nedá, taky by to nebylo účelné. Máme kočky na statku, máme je na plemené prasečí farmě a vím, jaké množství myší a potkanů naloví. Za nápad regulovat a postihovat volný pohyb koček by se vám na vesnici každý vysmál smich
Je sakra velký rozdíl mezi týráním zvířat a ochranou majetku. Asi jste ještě neviděla jak dokáže roztomilá kočička překonat překážky a velice rychle poodnášet káčátka. V tom okamžiku bych určitě nechtěl čekat na zásah obce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.07.2009 21:32 Usine
Rada jak na kočky je poměrně jednoduchá, stačí jen zvednout břeh jezírka, aby se nedostaly k vodě a je klid, nebo naopak vytvořit mělčinu na kterou se zas nedostanou ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.07.2009 19:58 Žena Somali [98] Re: Štěpán
Asi takhle: Kočka jakožto obratlovec (mimochodem to platí i pro rybičky jakožto obratlovce) je předmětem Zákona na ochranu zvířat proti týrání a jeho prováděcích vyhlášek. To, že city musí někdy stranou - to je jen kousek od toho, aby příště někoho jiného napadlo vzít na kočku (nebo jiné zvíře) třeba plamenomet - vždyť trocha ohníčku a teplíčka taky neškodí... Střílení vzduchovkou nebo poštvávání psů na kočku je porušení zákona. Přitom kočku ze svého pozemku stopro odradíte třeba tak, že ji z úkrytu párkrát pokropíte zahradní hadicí - kočka uteče a vracet se nebude... A je to stejné, jen nemusíte číhat se vzduchovkou a porušovat tak platnou legislativu.
Já vidím hlavní problém v tom, že obce nevyužívají možností, které jim zákon dává, aby trochu "dirigovaly" majitele zvířat žijící v té dané obci, a je celkem jedno, jestli jde o pejskaře, nebo o kočkaře. Je pravda, že každý je za své zvíře zodpovědný, a musí své zvíře mimo jiné zabezpečit i proti úniku (i toto je zákon na ochranu zvířat proti týrání). Pokud by volné pobíhání psů nebo nezájem o venkovní pohyb koček bylo důsledně postihováno, problémů ubude. Druhá věc jsou toulavá zvířata - za ta je zodpovědná obec a obec má opět možnosti, jak s takovými zvířaty nakládat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.07.2009 18:22 Štěpán
tony napsal: mě se osvědčila kombinace ostrého psa a vzduchovky... věřte mě dvě tři pecky do kožichu sousedovic tlustého kocoura a vyhýbá se naší zahradě velkým obloukem.

Dost záleží na tom, co je to za vzduchovku, diabolka ze silné vzduchovky může proniknout do těla. Oko dokáže vystřelit i slabá. Zvíře je možné vzduchovkou i zabít, nejenom zmrzačit.

Doporučovat střílet na kočky vzduchovkou je opravdu nevhodné a hloupé a hraničí s naváděním k protiprávnímu jednání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 18:59 Muž jajaapaja [174]
Já mám psa a ten na zahradě kočky nesnese.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 07:37 Zabak Re: michal9
Priklanel bych se k elektrickemu ohradniku www.elektricke-ohradniky.cz/… je to jednoduche a velice ucine hlavni problem je, aby nejaky vodic nespadl do jezirka. U techto ohradniku je definovana maximalni vystupni energie a tedy nemuze dojit ke zraneni (pouzivane napeti je 5000 - 10000V), ale nevim jak v pripade zasahu rybek. Vetina zvirat okusi pouze jednou dojem je prone natolik odstrasujici, ze pote uz funguje spise psichologicky. Vpripade pouziti u jezirka to bude oto ucinejsi okolni puda je vlka a tedy je zajisteno kvalitni uzemeni. Na odkazu jsou i navody jak nainstalovat, aby to bylo efektivni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 06:05 Žena Voloďka [59] - TetryRe: 0
Nebo jednodušeji, udělat hlubší jezírko a hladinu vody nemít hned u vrchního kraje, ale třeba o 15-20cm níže aby se číči nemohly hrabat ve vodě :) (za předpokladu, že nebudete mít pozvolna spádovité jezírko)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 00:51 0 Re: michal9
Ještě je možnost v použití akustického plašiče , který se spustí , až když se něco přiblíží do "střeženého" prostoru , podobně , jako to funguje u samospínacího senzorového osvětlení , které se běžně umisťuje k domovním vchodovým dveřím .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 17:55 Žena Somali [98] Re: Vanda
No, vzhledem k tomu, že s kočkami žiju odmalička, chovám je už hezkých pár let, zkušeností s nimi mám spoustu dobrých i špatných, tak o nich přece jen něco vím... Ten plot by musel být vysoký minimálně dva metry, ideálně ještě vyšší, a to zatočení musí být provedeno tak, aby kočka neměla šanci se zaháknout na ohybu a přelézt... A samozřejmě žádné stromy blízko plotu... Kdysi se takový plot řešil na jednom kočkařském fóru, nakonec vybudovali třímetrový, a svůj účel plnil na jedničku.
Tyhle plůtky kolem kytek zaberou, jinak je taky dobré, tam, kde to jde, dát na povrch záhonku větší kameny (nějaké ty oblé) - jednak můžou být pěkná dekorace, jednak na takových površích nemají kočky šanci hrabat...
A jen tak mimochodem - nejsem on, ale ona, stačí kouknout do profilu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2009 16:54 Vanda Re Somali
Milý příteli,kočka se dostane všude a nic jí v tom nezabrání,ani vysoký a jakkoliv stočený plot.Vše je vyzkoušeno a vše je marné,navíc má několik životů,takže i elektrický ohradník je na nic,také jsme to zkoušeli.Prostě musíme se bránit jak se dá,a ta naše varianta na kytičky zatím funguje.Děkuji za radu,moc si jí vážím a přeji hodně radostí s kčičkami a žádné starosti. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 11:17 Žena Somali [98] Re: Voloďka
Kočka by přeskakovala i ten "neelektrický", nebo by ho podlézala. Když už, tak spíš plůtek, a nemusí být ani elektrický - a umístit ho těsně k vodě. Jde jen o to zabránit jí, aby si sedla na břeh a lovila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 11:05 Žena Voloďka [59] - TetryRe: michal9
Co se týče elektr. ohradníku - když se dá skoro do těsné blízkosti břehu jezírka, tak by to mělo působit ne? Kočka sice může přeskočit, ale skočí do vody a to snad kočky nechtěj, ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2009 10:21 Žena Somali [98] Re: Vanda
Přitom by úplně stačilo kolem zahrady udělat plot nahoře otočený směrem ven - pak se nemají kočky na pozemek vůbec šanci dostat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2009 10:16 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: michal9
Což takhle biologický boj? :-D Kočky nemají rády vůni citrónu, co takhle vysadit něco s intenzivní citrónovou vůní? Třeba citrónovou trávu nebo meduňku. Jinak místa, kam kočka nemá chodit pomáhá potřít octem - myslím samozřejmě třeba kámen, ne nalejt ocet do jezírka smich Taky jsem te´d v Bauhausu viděla prodávat písek pro děti s něčím, co má odpuzovat kočky. Zkusit něco jiného. A ne hned házet kočičky piraním nebo psům smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2009 09:40 Vanda Re: michal9
Fotka k příspěvku Ani jsem si nečetla všechny příspěvky ,ale hned píši.Mám velice špatnou zkušenost s kočkami.Vím,jsou to miláčci lidí,ale jakou škodu mi dělají na zahrádce,to jsem ještě nikdy,nikde neviděla.Bydlím na vesnici uprostřed lesů,konečná autobusu.Je tady pár domků a o to víc koček i z lesa,tzv.bezdomovců.Každý rok mi páchají nesmírné škody na květinách na zahrádce.Zahrada je oplocená,ale co je to pro kočky a jejich hrátky,žádná překážka.Letos jsem měla škody největší,všechny kytičky mě kočky již 3x rozmetaly úplně až na holou zem.Nevěděla jsem si rady,tolik jsem investovala peněz na krásnou zahrádku a takhle jsem dopadla.Při návštěvě Hornbachu jsme s manželem uviděli pletivový malý plůtek asi 25cm vysoký,zelený,který vypadal i pohledově zajímavě,tak jsme jej zakoupili a nadělali ohrádky u květinek.Jedno kolo 25m stojí asi 1200Kč,koupili jsme 2kola.Investovala jsem nemalou částku na to,že si někdo kočku nezavře na noc,ale snad bude dobře.Zatím je vše v pořádku.Je to jen rada lidem,kteří jsou jako já bezradní a kteří mají škody od těchto jinak milých přátel člověka.Přeji hodně úspěchů v boji s kočkami. hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 22:09 Muž Yirka [9126] Re: michal9
Tato rybářská kočka z předchozí debaty by asi překonala nejednu nástrahu. rybicky.net/k/forum/94627.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 20:56 forepa Re: michal9
:-D na to by byl dobrej náš pes.... Kokršpaněl... :-D v okolí se žádná kočka neukáže..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2009 18:04 Žena Somali [98] Re: Geminka
Kočky loví, i když zrovna nemají hlad. Taky jsem znala kočku, která bez potíží vychytala jezírko. Je potřeba znepřístupnit jí břehy jezírka, pokud má šanci skočit si třeba na kámen uprostřed jezírka, tak takovou možnost je nutné taky odstranit. Nebo už zmiňovaná síť. Házením koček do jezírka docílíte jen toho, že se kočka bude bát vás, ale lovit nepřestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 17:25 Aster Re: michal9
S tym kupanim by som si nebol celkom isty. Neviem ci mate skusenosti s mackam, su velmi zvedave a tvrdohlave, co si zaumieni to aj spravidla dosiahne. Ak vie ze tam ma pochutku tak ju asi tazko nieco odradi. Su to macky potulne, alebo patria k domu?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 9860x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10955-jak-na-kocky-u-jezirka