Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dubové listí do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Dubové listí do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 17:42 tchorik Re: radim
Jako tak, že na Šumavě je podstatně čistější vzduch než v Plzni (doufám), byť na okraji a v minimální zástavbě. Rozhodně to není listí od silnice no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 00:09 radim Re: tchorik
jak jako smrdí zplodinami coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 00:00 tchorik Re: Legionix
No nevím, dala jsem tam takové ty klasické (nevím, jestli je ze zimního nebo letního) a pak před pár dny jsem přidala ještě ty špičatější - podle odkazů asi z dubu červeného. Zatím pořád nic. Nevadí, aspoň vypadají hezky. Mmch. trhala jsem je ze stromu a byly už hnědé uschlé. Ještě někdy příště zkusím šumavský buk - ten rozhodně nebude smrdět zplodinami, tak třeba jim bude líp chutnat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 10:08 Muž Legioix [574] Re: Kaira
Kaira napsala: Kdyby byl zelený?
Bude hnít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 09:46 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Sid
Já nevím, nejsem odborník přes dubové listí. :-D Jaký by tedy mohl být problém s tím, že je utržený ze stromu? Kdyby byl zelený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 09:30 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kaira
Není. Nebo by mělo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 08:57 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Sid
Byly utržené už uschlé, hnědé. To je špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 19:56 Muž mamlon123 [8] Re: Sid
Hele já mám taky padený, ze stromu netrhám, ale ne ty v počátečním stádiu rozklady :-D ale takový pevnější, jsou v akva taky tak dva měsíce a pořád vypadaj jako kdyby tam byly týden. Ale ty co jsem měl předtím byly taky za měsíc skoro pryč, asi je to list od listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2015 19:05 radim
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku vřele doporučuji dubové listy pro Herose :-) něco jim na tom velice šmakuje a to zelené přitom dostávají :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2015 18:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kaira
V tom může být problém. Že je urvanej.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 13:29 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: tchorik
Já mám dubový list v krevetárku už asi od října nebo listopadu a je naprosto netknutý. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 13:24 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: tchorik
tak oni dubové listy ale i jiné nejedi hned nejdřív tam musí dojit k rozkladu a to nejakou dobu trva a asi nejvic jim to chutná když je to aspon 14 dni v akvarku jinak šišky moc nejedi ty se pouzivaj hlavne na upravu vody . Za měsic až dva z listu zbyde jen kostra .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 09:10 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: tchorik
dubove listy jsem nezkousela, jen olsove sisky, prelity varici vodou, a nejaky casek louhovany, nejdriv atrakce nejvyssi, pak na to krevety pekly, tak jsem s tim prestala

ale takova sparena kopriva, to je pry zuzo (rikaj krevety) davam jim vrsky, cca 4 listky, a to jim jede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 00:43 Muž mamlon123 [8] Re: tchorik
zachvilku na nich začnou žít mikroorganismy a pak se to nich krevety pustíjou, ve svém akva je na listech někdy nevidím i týden a pak jsou na nich třeba celý den :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 23:38 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: tchorik
Ony si je najdou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 23:20 tchorik
Tak jsem na základě pročtení této zajímavé diskuze taky doběhla k řece pro dubové listy a olšové šištičky a světe div se, asi mám nějaké divné krevetky, protože si jich (listů i šištiček) vůbec nevšímají. Listy jsem pokusně nějaké spařila, nějaké jen oprala, ale není v tom rozdíl, kromě toho, jak rychle klesly ke dnu. Co je špatně? Může to být druhem dubu? Nebo na to jen nejsou zvyklé?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 14:05 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: luckyway
ono je docela dost druhu ja jich na wikine napočítal přes 40
cs.wikipedia.org/…
naposled když sem sbíral listí tak sem dumal nad cs.wikipedia.org/…
zda je to vubec list dubu nebo neceho jineho ale je to dub, po spaření má daleko menší vůni tríslovin a rozkládá se rychleji než běžný cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2014 11:59 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: luckyway
tady si počti ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2014 23:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: luckyway
určitě suché, ideálně když uschne na stromě a nestačí spadnout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 23:25 Muž luckyway [5]
Mozna je to blby dotaz a na hloupou otazku dostanu hloupou odpoved, ale rad bych vedel zda pouzit uschle dubove listi nebo cerstve. Nasbiral jsem momentalne uschle listi. Dik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2014 18:47 Žena Lucnilama [18] Re: luckyway
Nejsem botanik, ale dub je podle mě oboje. To vpravo je dub letní, to vlevo je nějaký míň běžný druh dubu, možná dub cer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2014 18:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: luckyway
Obidva sú dubové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 18:34 Muž luckyway [5] – Dubove listi
Fotka k příspěvku Nejsem botanic, rozeznam tak akorat kaktus o dpampelisky. Takze potrebuji poradit. Na fotce jsou dva listy.Predpokladam, ze ten v pravo je dubovy, ovsem u toho leveho si nejsem jisty. Hleda se odbornik na duby :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.06.2014 16:14 R Muž romant [27987] Re: matus13
Spíš než jako snižování PH, bych to vnímal jako věc prevence a podpory přirozeného prostředí a imunity rybích obyvatel, huminy, třísloviny, to jsou ty věci o který zde běží především.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 09:49 matus13 Re: Designer
viem ze neni len na PH aj pre krevetky to chcem ale dufal som ze aj to PH viac znizi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2014 08:48 Muž sajfrdík [14]
mně teda ta voda i víc voní..Vypadá to hezky,krevetky to žerou a trochu to i barví vodu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 08:36 radim Re: matus13
ty listy nejsou jen o pH ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2014 08:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matus13
Dubove listi muze mit i jine vyuziti :) .
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 09:53 matus13 Re: pancéřníček
uz som nasiel aj nastudoval ale malo znizuju PH ja som myslel ze znizia aspon o 0,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2014 00:06 Muž pancéřníček [168] Re: matus13
Stačí použít Vyhledávání ve fóru a za 5 minut budeš znát odpověď. Blbá odpověď co? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 23:59 matus13 Re: sajfrdík
a asi dost blba otazka :-D ale co vlastne tie listy robia s vodou?co by sa stalo kebyze ich tam hodim za plnu hrst :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 21:27 Muž sajfrdík [14] Re: matus13
já jich dávám asi 5..a mam 30 l akvárko..a sneslo by to i víc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 20:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: matus13
Keď pôjdeš do lesa, tak pod stromom ešte určite nájdeš listy z minulej jesene ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 13:47 matus13
mam otazku mozem natrhat teraz dubove listy a nechat ich vysusit na slnku a potom dat do aq?alebo mam zbierat hned hnede listy,a kolko ich mozem dat do 50l aq?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 11:38 Muž Burik [727] - AquascapingRe: lhajek
já ji tam měl půl dne..ani jedna si ji nevšimla,tak jsem ji zase vyndal..asi špatný druh,nebo jsou fakt překrmený,zase někdy to zkusím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 07:53 Žena Beastie [320]
zkoušel to někdo s rasborkama? dočetla jsem se, že i razborky mají rády rozkládající se listí, a že to, co se na nich tvoří jím prý doplňuje jídelníček, tak jsem tedy v neděli nasadila mandlové listy a jsem zvědavá. Asi to nechat úplně rozložit v tomhle případě, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2012 07:49 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Burik napsal: no to jsem teda vůl... tone tak příště to tam nechám..ale nepozoroval jsem nějakej zvýšenej zájem o šišky..ani o list kopřivy..asi mají dost řas..ničim jiným nepřikrmuju zatím:-)
Tak o dubový list u mě také moc zájem nejeví, ale kopřivu jak jsem dal tak ze zní nehnuly dokud tam nějaká byla. Až na kopřivě jsem zjistil že krevetek v akváriu nemám zase tak málo :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2012 18:48 Žena lucie.aqua [511] Re: malyLibor
Ahoj Libore, já mám ještě zásoby šištiček, které bych ti mohla poskytnout na oplátku, a v Olmíku jsem byla o víkendu... :-D Teď se tam nechystám, projíždět budu (možná) v pátek 13.7. Ozvala bych se ti.

Jinak dubová kůra se používá ve formě odvaru jako sedací koupel, ale mnohem jednodušší je použít gel z dubové kůry, dostupný v lékárně, cena okolo 50,-Kč. Dubová kůra je součástí intimního gelu firmy A.T.W., vřele doporučuji, je bezvadný. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 17:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lucie.aqua
Nemáš někdy cestu do Olomouce? Bych ti pytlík listí dal. U nás je dubů celkem dost a zásoba mi vydrží do jara. Spíš mám problém, že mi dochází olšové šištičky.
Co se kůry týče, já bych ji nezavrhoval, ale byl bych opatrný s dávkováním. Raději zkusit malinko a po týdnu přidat zas malinko, než to přehnat. Ale nezkoušel jsem. A vím, že je to MM, ale jak se taková dubová kůra používá na hemeroidy? Nebo je to někde v návodu napsané?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 16:24 Muž micz [132] Re: lucie.aqua
Oni krevetky to listí taky požírají... kůru bych taky nedával
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 14:27 Žena lucie.aqua [511] Re: LiborSprysl
Nejen na hemoroidy, ale je výborná i na cokoliv, co má tendence se "podebírat"... No je to fakt, pokud někdo nenapíše, že to zkoušel, raději to nebudu riskovat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 14:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: lucie.aqua
Obávám se, že je dobrá na hemeroidy, ale do aqua to bude tříslovin privela...Chce to zkusit, ale nevím, nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 13:20 Žena lucie.aqua [511] – Dubová kůra
Chovatelé krevetek, prosím o váš názor... Myslíte, že by se sušená dubová kůra zakoupená v lékárně dala použít v krevetáriu místo listí, které mi už došlo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2011 14:34 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Ano, v tom poměru světlo:živiny:rostliny, bych hledal tu příčinu vyššího výskytu řas na tom skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 14:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Světlo je pořád stejné. 40W žárovka. Pravda je, že jak tam mam teď jenom rostliny, tak dvakrát týdně přidávám cca 1ml biofloru a odebral jsem jávský mech který tam byl. Pokud nepočítám zmizení krevetek, tak to jsou jedinné změny, které proběhly. Asi to má souvislost s tím bioflorem, to je fakt možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 14:11 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Ta, či ona řasa v tom či onom množství ke sklu akvária patří a tu souvislost s listím bych v tom nehledal, tam bych to spíš viděl na světlo a živiny, jako její (ne)podporovatelé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 14:06 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Bych se k těm dubovým listům chtěl zeptat. Dokud jsem měl krevetky v rybicky.net/nadrze/13408 tak jsem tam měl i dobové listí a o řase jsem nevěděl. Když jsem předělal "krevetárko" na pseudo rostlinné a listy vyndal, tak se mi tam začíná množit řasa na skle. Je možné aby tyhle listy zabraňovaly její tvorbě? Celou dobu jsem měl rohle akvárko bez filtrace a i teď je bez filtru. Pouze vzduchování a začíná se mi na skle dělat řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 20:34 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: michaltatarak
Já jsem je nechala tak na půl hodiny vyluhovat ve studené vodě, pak je ještě pořádně opláchla a hodila do aqua. Ale myslím že každý má svoji metodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 20:34 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: michaltatarak
Když se spaří, klesnou hned. Pokud je tam jen vložíte, může trvat i pár dní, než klesnou ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 20:31 michaltatarak – LISTY DUBU A BUKU DO AQUÁRKA
Dobrej večer, chtěl bych se zeptat: Vidím tady ve vetšině akvárii tedy hlavně krevetárek, že jsou v akváriu listy dubu nebo buku, líbí se mi to a mám ty listy nějak spařit horkou vodou nebo jen omýt a vložit do akva.??? smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 16003x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10951-dubove-listi-do-akvaria?od=51