Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sharkoon Cold Cathode

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Sharkoon Cold Cathode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 19:19 Muž kristian [80] Re: Imii
Nevim ale v tom pripade je to peknej smejd. Pokud je to tak. Tak ten nazev neodpovida.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 08:07 Žena Imii [45] Re: kristian
Kde ? Když jsme měli doma od Sharkoona to samé v modrém, byla tam obyčejná vysoce svítivá dioda hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 21:19 Muž kristian [80] Re: Imii
Prosim vas kde jste vycetla ze jde o obycejnou bilou diodu? Jiz z nazvu "cold cathode" vypliva ze jde o studeno katodovou trubici. Tyto trubice se pouzivaji na podsviceni LCD zobrazovacu a jako prikraslovaci trubice v PC technice (tento pripad). Jako prisviceni, ci svetlo tzv pred rozsvicenim hlavniho (kvuli zmirneni soku) by se pouzit dalo. Ale jako hlavni svetlo do minikavaria bych jej asi nedoporucil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 20:34 Muž Thoros [1] Re: Imii
Hmm, toho spektra sem se obával no :( Uvažoval sem, že bych to použil nad malé akva, protože rozměrem by to celkem sedělo a ta cena, která se na netu pohybuje kolem 150 Kč taky není až tak hrozná. Tal asi nic tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 20:25 Žena Imii [45] Re: Thoros
Přítel měl od Sharkoona modré trubice v PC a svítily dost. Bílé by jako "přisvícení" měly stačit.
Přecijen ty bílé katody nemají takové spektrum, jaké je potřebné pro rostliny aby rostly, je tam obyčejná bílá dioda a ta nemá potřebný odstín.

Já o tomdle uvažuji už dlouho, ale zatím jsem je nesehnala, protože mají jen modré a ty bílé prostě nejsou naskladněny a neví se, kdy budou. A když už je měli tak za 399,- a to je podle mě za 2 diody v plastu hodně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 20:04 Muž Thoros [1] – Sharkoon Cold Cathode
Zdravím X-) , chtěl bych se jen zeptat co si myslíte o tomhle typu osvětlení:
www.alfacomp.cz/…
Dalo by se to použít jako hlavní zdroj světla v malém akva nebo přisvícení ve velkém? Nemá s tím už někdo zkušenost? Někde jsem vyčetl, že to má 5W příkon, o tom jak moc to svítí nikde ani řádky:(. Díky moc za reakce ;)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 599x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10888-sharkoon-cold-cathode