Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium jako válec

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Akvárium jako válec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 14:35 Muž grizly [145] Re: Dan
Podivej se na polsky internet, vozi se to od nich. Ja mam 13 litru 30x24 za 370 kc. 25 litrove sem videl za 750 kc, sklo bylo 10mm hrube. Takze ta osumdesatka by mohla stat odhadem 2500-3000 kc. Mam to na krevetky a zkresluje to opravdu hodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 14:25 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Dan
Skleněné válce prodávají v Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 14:01 Beddy Re: Beddy
To mi nemužete říct, že to mám špatně spočítaný? Stejnej průměr jak vejška bude při 47cm, což je teda pěknej hrnec. a i při metrový vejšce bude průměr něco přes 30. To je slušnej válec. Na ryby teda asi stejně ne.
švíco nojo ale ty máš větší okurkovku, malej radius hodně zkresluje. Ale nevypadá to zle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 13:42 švíco Re: Beddy
Mám několika litrové válcové akvárečko na šneky (viz moje prezentace "palivo") a zkresluje to nechutně.... v tom bych viděl největší problém... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 13:40 Beddy Re: lukaspd
Proč by to nebylo estetický? koukni na ty odkaz dole.... tam jeto taky lepený ze 4 kusů a černým silikonem. A je to slepený jen hranama, žádný podpěry nebo výztuhy. spíš by mě zajímalo, jaký konkrétně rozměry pro 80l má autor dotazu na mysli, protože při průměru a výšce 36cm (viz můj příklad :) ) to bude takovej divnej hrnec a při vejšce 50 už to bude průměr 20. Coz by bylo supr pro nějakou kytku, ale asi ne pro ryby.

P.S. kortezhugo: Hyperbolu rátat nebudu, už je to nějakej pátek, co jsem naposled počítal integrály :-D :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 13:04 lukaspd Re: kortezhugo
S tým tenším sklom to ani nebude tak pravda.... Ono originál valec nezoženie asi nikde. Najskôr budú dostupnejšie skôr 4 štvrť kruhy a tie potom zlepiť dokopy. A tam by som sa už potom nespoliehal na malé napetia v AQ. Apropo, to zas nebude moc esteticke asi.?.?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 08:49 Muž kortezhugo [983] Re: Beddy
To sa lahko vyrata - ale skus ratat hyperbolu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 08:42 Beddy
A ještě početní příklad: Jakou vejšku resp. průměr bude mít válcový akvarium o objemu 80l, pokud chceme aby výška byla stejná jako průměr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 08:29 Muž Yirka [9126] Re: kortezhugo
A to bys byl ještě z laciného kraje. Ta cena bude velký mnohonásobek klasiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 08:18 Muž kortezhugo [983] Re: Silent
Tak je.Len ci si to nerozmysli ked mu zabiju za 80l valec taku cenu co bude mat 200l klasika. :-) Inac su pekne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 08:04 R Muž Silent [5949] Re: kortezhugo
No s tím je nutné počítat. U těchto nádrží není zrovna jednoduchá technologie výroby. Ale kdo chce nadstandard musí pustit nějakej ten chlup ;-) . Apropó ta akvária která jsou jakkoli ohýbaná mívají kalená skla a to se na ceně taky promítne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 08:04 R Muž Silent [5949] Re: Dan
Tady jsem našel dva odkazy. Je to jedna firma tak to tam zkus. www.euroregion-cz.com/… www.euroregin.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 08:00 Beddy Re: Dan
jen jsem tak zagooglil a našel tohle: www.primaglass.cz
samotnýho by mě zajímalo, jestli to dokážou vytvarovat tak, že budeš mít jen jeden šev, nebo jestli se to bude muset udělat z víc kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 07:53 Muž kortezhugo [983] Re: Dan
Neviem ci zozenies taky valec-s takym priemerom.Predpokladam ze to nechces velmo vysoke.
Ono aj to sklo nebude hrube - vo valci mas vyrovnane pnutie.

www.oa.inform.cz/…

Este ma napadlo.- ako bude cistit predne sklo - na tych vypuklych-to bude sranda. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 00:35 Dan – Akvárium jako válec
Poradí mi někdo, kde sehnat nebo nechat si vyrobit asi 80l válec jako akvárium? Sklenáři to nedělají, lepí jen rovné sklo

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10824