Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Valisneria gigantea - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Valisneria gigantea - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2020 21:24 R Muž ctibum [6921] Re: QQQ001
Krom toho, co píše kolega, list zastřižený nahoře nevypadá moc přirozeně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2020 21:05 R Muž afc1886 [14688] Re: QQQ001
Někdo ty listy stříhá, ale moje zkušenost je, že zastřihnuté konce uhnívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 20:57 Muž QQQ001 [23] – Zastrihavani
Mohu zastrihavat listy libovolně, nebo jen cele u kořene? Možná blbej dotaz, ale radši se zeptat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 08:17 Muž QQQ001 [23] Vallisneria spiralis 'Tiger'
Tak po tom, co jsem si lámal hlavu nad tím, co mam stále na té Valisneria za fleky, tak jsem zjistil ze je to Vallisneria spiralis 'Tiger'.
Mezitím jsem bohužel par kytek vyhodil. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 18:50 Muž QQQ001 [23] – Hnědé listy malých zakrutich
Dobrý den chci se zeptat, začala se mi množit Valisneria gigantem, z čehož mam radost, ale mladé výhonky mají hnědé listy. Je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 11:43 Muž visek [75] - TetryRe: Roger
Ja mam co2 a 1 za tyden hnojim. Jinak nevim. Jedine si neco precist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 11:34 Muž Roger [1873] Re: visek
Já právě v 54l akva taky, akorát teď mi dvě ze tří začali hnít či co odspod, hlavně nové listy, přitom krásně rostla, táhla se mi hladině a vyhodila další dvě odnože které mi zakořenili a rostli, díky tomu ta jsou tři, nevím co se jí teď děje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2019 07:49 Muž visek [75] - TetryRe: Roger
Ja ji mam leta a je to vdecna kytka. Striham ji jak chci a stejne roste. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 22:58 Muž Roger [1873] Re: JirkaŠčobák
Rozumím ti, ale jestli to znamená že ostatní květinky pojdou tak jde pryč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 22:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Roger
S V. gigantea to je: Buď uhyne nebo ji necháš zaplnit akvárium nebo ji vyhodíš sám :).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 22:50 Muž Roger [1873] Re: JirkaŠčobák
Aha, no tak ji asi vyměním za nějakou jinou, díky,, jdu se juknout čím to nahradit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 22:48 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Já s ní celou dobu problém nemám, u holky v 54l rostla celou dobu pěkně, akorát netuším co se jí teď stalo. Do té nové 180l mi přišla v tomto stavu a netuším zda se dá dohromady, takto se přeci nestříhá. Byla komplet ustříhaná v ve cca 30 -40cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 22:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Roger
Rasboraland II je příliš sofistikované pro V. gigantea. Ona chce primitivní bahnité akva. Když se jí bude dařit, převálcuje vše.
Viděl jsem ji v 200l akva jiných lidí. V zásadě je blbost, aby si ji pořizoval někdo, kdo ji nenechá dominovat a nedá jí podmínky. Ale pak je zas sofistikované akva zbytečné. V Rataji to asi umí vyvěštit dopředu :).. Rostliny, co poslali, by se v ideálních podmínkách chytly. V neideálních je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 22:31 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Nic ve zlém ale měl jsi zvolit jinou rostlinu, tohle když roste a většinou ano tak těch 200 litrů bude žalostně málo. Klidně může mít dva metry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 22:13 Muž Roger [1873] – Bude ok?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, přišla mi z Rataje do nově zakládaného akva takto vypadající (viz foto) gigantea, sestřihnutá v půlce, všechny tři kusy podobné, přežije a poroste? A ještě dotaz druhý: u dcery (Rasboraland II) mám gigantei 3 a dvě začali jakoby sklovatět, hnijou od spod mladé listy, třetí je zatím ok, zítra mohu dodat foto, doteď se jí dařilo, vyhazovala šlahouny vedle a kořenila. Ostatní květenstvo bych řekl že roste dobře. Jediný co jsem udělal je to že jsem ji prostřihal, měla z minulosti zkrácené listy cca 40cm a postupně odumírali, tak jsem je fiknul až dole tak snad jsem tomu neublížil. Jen pro upřesnění, přiložená fota jsou z nového akva kde mi byli takto doručeny.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 18:04 R Muž romant [27987] Re: VasekS
Vyjednotit jako mrkev, 70cm je ještě pohoda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 18:02 Muž VasekS [0]
A jak ji trošku usměrnit když listy má kolem 70 cm,někde sem četl že stříhání není moc dobré že pak list odejde celý.Někdo udělá ji zamotá jakoby do uzlu.Jak to děláte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 20:56 Muž Elson82 [4] - Low-tech, Neoheterandria elegans, Xenotoca doadrioi, Ameca Splendens, Heterandria formosa, Girardinus metallicus, Limia perugiae, Poeciliopsis gracili
U mna sa V. Gigantee tiež celkom darí s anubiasmi a kryptokorýnami. Pod štrkom mám vrstvu substrátu denerle zmiešanú s troškou substrátu pre izbové kvety. Napr ked som vedľa Gigantei skusil zasadiť echinodorus začali na ňom hnednúť listy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2017 00:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JoKa, TRULY
Loni jsem zasadil šest rostlin do s nimi založeného 35l a už rok jich mám plno a plno.
Ale je fakt, že jsem přidával i bláto (když tam ještě nebyli živočichové), protože V. gigantea ráda trochu jiné dno, než panenský štěrk.
TRULY: Možná, že máš "příliš panenské dno". Pokud ne, pak je možná ještě jiný problém. V. gigantea potřebuje dominovat. Pokud se daří jiným rostlinám, nemusí se jí dařit.

P.S. V. giganteu bych jinak, než v monokultuře, ani nezkoušel (na dno jde jedině něco, co snese totální přítmí zaplněného akvária - nenáročná kryptokoryna, anubias). Protože buď časem zjistíš, že si monokulturu sama udělá a akceptuješ to nebo dospěješ k názoru, že "se s ní nedá" a vyházíš ji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 22:19 Muž erik [10] Re: JoKa
Ale samozrejme nie je tvrdá a tvrdá. Moja je fakt extremne tvrdá a čím myslíš, že to bude nič iné sa nezmenilo len voda. Teraz nedávno som tu niekde na fóre čítal jedného kolegu ktorý mal mäkkú vodu zo studne takmer ako z vodovodu. Ak to nebude tvrdosťou, tak pH, ktoré ak sa nemýlim tak nejak s tou tvrdosťou suphlasím. Ja len nechápem to, že obi to nedali a táto nová to dala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 12:13 JoKa Re: erik
V tvrdosti to nebude. Tchán má vodu ze studny a roste. Já mám měkkou, kyselou vodu a roste taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 11:50 Muž erik [10] – Moje skúsenosti
Mal som V. giganteu a V. neotropicalis obidvom sa dobre darilo v mäkkej Pražskej vode. Potom som sa presťahoval a mám vodu zo studne, je strašne tvrdá a obidve sa začali rozpadať za 7 mesiacov sa kompletne rozpadli, ostali len korene, neviem či z nich niečo bude ale zatiaľ som ich tam nechal.
Ale kúpil som V. rubru, odkiaľ na to prišli, že je to to, to netuším. Mám ju od pána Ruzicky a už začínaju rozrastať. Takže naozaj netuším čo v tom môže byť. Neverím, že predtým bola takto v tvrdej vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2017 08:29 JoKa Re: TRULY
Však už jsme ti to říkali. Gigantea má ráda staré dno. V novém nepojede... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2017 07:31 Muž Fuchs [169] Re: TRULY
Vydrž, gigantea má rád staré dno, čím je akva starší tím se lépe chcytá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 06:46 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: TRULY
dala bych jí čas, taky mi stávkovala (měsíce, přitom ostatní kytky přerůstají a hážu je týdně do kompostu) a vypadalo to, že ji budu muset vyhodit, teď má metrové lupeny a roste dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 06:38 Muž visek [75] - Tetry
ja mam taky legraci.moje giganea roste na leve strane tak ze ji porad musim strihat a na prave neroste.pritom hnojim stejne. jako jedina kytka chytla rasu.ostatni jsou dobry.az se rozjede tak nebudu stacit strihat.staci trocha hnojiva a poleze ven z akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 00:56 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: TRULY
A jste si jistý že opravdu máte V. giganteu a ne jinou velkou valisnérku? V. gigantea je jedna z nejmíň náročných rostlin, mě se to nezdá že vy uhnívala zatímco ostatním se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 22:50 Muž TRULY [164]
Ahojte.
Nove akva spustene už 2 mesiace. Este nemam prezentaciu nakolko este robim nejaku upravy tak nech to je ako má byť :)
Akva je bez rýb, teda až na jedneho ancaka 4cm albin a asi 20 kotuliek.
Co sa týka osvetlenia tak 2x45w.
Bez hnojenia.
Výmena vody cca 70l z 250.
Strk 2-4mm.

OD kedy mam giganteu v akva tak odchadza.
ostatne rastliny su v poriadku či už anubiasy barteri, var nana, super sa dari crypthocorynam a posadil som teraz nieco cervene do akva, tak aj to sa chytilo :-D
valisnerie spiralis tiež v norme.
Len ta gigantea sa pomaly rozpada, hnije, stale po troške. Nieje to rýchly ubytok.
Nevychadzaju ani nove listy proste ako som ju posadil tak to s nou ide vkuse dole vodou.
Mam to vytahat vonku a niečim nahradiť, alebo zmerať železo alebo neviem čo ako. napada vas niečo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 07:23 JuraS Re: TomášB
Před hromadou let jsem měl atyp akvárko koupené přes jeden z prvních výtisků annonce..60*50*90..90 na výšku..postavené u okna, žádné topení (de fakto opřené o radiátor) a jen bublifuk..zkoušel jsem kamínek na dno ale v tom tlaku jsem měl slabý motor a ten to neutáhl..měl jsem tam skaláry a pancéřníky..valisnerii jsem musel furt stříhat jak se táhla za světlem..jinak na údržbu totálně nevhodné..mělo to jen malej sokl tak 20 cm a když jsem chtěl udělat něco na dně tak jsem de fakto musel ponořit hubu do vody jinak jsem tam nedosáhl..a dole byl tlak hooodně velkej..na ruce citelnej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 21:14 Muž TomášB [12] Re: grizly
papoušci, parmičky schwantefeldovi a spol
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 21:03 Muž grizly [145] Re: TomášB
Ktere ryby zerou valisnerii??? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 17:27 Muž TomášB [12] Re: Ivulik1
no male kaminky jsou takový větší písek, nic velkeho. a ta teplota je akorát? 25st
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 17:06 Ivulik1 Re: TomášB
Nevim co znamena "male kaminky" ale nejlip se ji dari v pisku. Moje zkusenost i tady na foru jsem to cetla X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 16:17 Muž TomášB [12] Re: RAP
no ty rodičovský valisnerky už mám dlouho (cca 2roky). Do tohodle akvárka dávám pouze odrostlejší odnože protože by je ihned v akvárkách sežrali vetší ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 16:00 RAP Re: DavidDizzer
Pro začátek tak na první měsíc vynech hnojení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 15:50 Muž DavidDizzer [26] Re: TomášB
No to nepujde tak lehce, protože nikdo neví kde si jí daří a kde ne.. Valisnerie jsou takové rostliny, kdy se jim prostě někdy daří a někdy ne. Nejčastější problém je, žesi valisnerii kopuíš ze zverimexu, kde má voda úplně jinou hodnotu než u tebe v akváriu, takže z toho bude v šoku. Pokud by ti ale chcípla, nech ji tak, zbytky kořínůu atd se chytí a zvykne si na tvoji vodu v AQ. Prostě to napřed zkuz bez těch ryb, hnoj a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 15:47 Muž TomášB [12] – Ideální akvárko pro pěstování Valisnerie gigantei
v pátek sem založil asi 60litrové 70cm vysoké akvárko pro pěstování gigantei, dno je z malích kamínků a vrsta je 7-8cm, topení je na 25stupnu, filtr asi není potřeba. přidal sem tekuté hnojivo. Chtěl bych se proto zeptat (samozhřejmě sem nakoukl do atlasu) jestli jsou napsané parametry vhodné. Jestli mám přidat filtr nebo bublifuk, či zvíšit nebo snížit teplotu, nebo jestli mám přidat nejaké malé rybky (paví oka nebo jen ancíky). Jde mi jen o to že máme dost akvárek a tak chci rozmnožit co nejrychlejc. dik

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2045x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10818-valisneria-gigantea-pestovani