Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Aquael fan 1 PLUS

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Aquael fan 1 PLUS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 17:01 misolin Re: Gladilaf
Ahoj, já koupil velký biomolitan www.akvarista.cz/… a vyřezal si ho tak, aby se v něm filtr co nejvíce schoval. Prakticky kouká jen otvor výtlaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 23:21 Muž Jurasek [137] Re: Gladilaf
Ahoj.
Na FAN1 jsem koupil tohle: www.exo-eko.cz/… vytáhl jsem z něj ten nejhořejší díl (tu fajfku), trubku nahřál a natvaroval, aby pasovala na trn FANu a vesele to provozuju.
Druhá možnost je jakýkoliv větší akvacit (buď s dírkou, která bude pasovat na ten filtr, nebo bez dírky - ta se pak vyrobí dlouhým nožem) a nasadit do tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 19:59 Gladilaf – Úprava filtru
Ahoj,
mám zhruba 100 l akva a v současnosti disponuji dvěma filtry:
1) Aquael FAN 1 plus (trochu starší)
2) Aquael FAN mikro plus (nový) - pro větší prcky

Filtry jsou celkem fajn, ale na můj vkus mají dost málo molitanu či co to je, a tak bych je nejradši nějak upravil, aby se nemusely tak často čistit a FAN mikro bych rád používal v nádrži pro potěr, což nutně znamená upravit ho tak, aby nemohl rybky nasávat. Poradíte mi, co/kde koupit za molitan, aby k nim byl kompatibilní? Díky za vaše zkušenosti X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 17:40 Muž Sanka [10] Re: JuraS
No,teď jsem to lepil a ryby musí do zítra vydržet bez filtru..Mě je zase líto tedyten nepoužívat..A nedoporučili by jste mi nějaký filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 07:26 JuraS Re: Sanka
Předpokládám, že cenově i výkonově bude lepší koupit nový filtr..on ten fan 1 není žádná výhra..obyčejný bublifuk je x krát lepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 23:27 Muž Sanka [10] Re: JuraS
Tak v katalogu jsem ho našel,ale nevím proč se i nevyrábí.. :) Silikonem jsem to lepil a drželo to,ale pak se to ošoupalo a bylo to na prd..Možná,že to přilepím znovu..

A k tomu filtru,můžete mi ho poslat,rád zaplatím náklady.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 14:40 JuraS Re: Sanka
škoda, že bydlíš tak daleko..tuším, že se mi doma někde v krabici válí celej filtr fan 1..jsem línej ho vynést do popelnice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 13:57 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Silent
Minule som to zhanal a nemohol som ani za nic zohnat. Jasne, ze to bude lepsie riesenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 11:26 R Muž Silent [5949] Re: prisavnik
Sanitární silikon nedoporučuji. Obsahuje většinou protiplísňové látky, které mohou být v akvu toxické. Lepší a jistější je koupit akva silikon. Na menší opravy stačí malá tuba z akvaristiky za pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 06:49 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Sanka
Skus sanitarny silikon. Mal by to bezproblemov udrzat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 23:40 Muž Sanka [10] Re: Michal1987
No já pořád koukám i na oficiální stránky výrobce a tam to není..Nechápu proč dělají náhradní díly na takové zbytečnosti a na tohle ne,když to je snad jedinná věc,co se tam dá mechanicky poškodit..Ještě navíc teď má ten můj filtr nějaký moc velký průtok oproti dřívějšku.. :-( A to lepidlo někdo neví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 23:03 Muž Michal1987 [21] Re: Sanka
Tak už mám aj ja nový model od Aquael-u Fan Mini Plus a dosť prerobili tú základnú koncepciu usporiadania jednotlivých súčiastok vo vnútri, oproti tej staršej generácii ... K tomu krytu, zajtra mám cestu do akvaristiky , ak tam nájdem to čo hľadáš/hľadáte , tak to bude i tam u Vás v Česku ... Zajtra dám vedieť čo a ako. Ten filter síce nestojí veľa, ale prečo minúť 12 Eur, keď to ide i za 1 Euro :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 22:57 Muž Sanka [10] Re: Michal1987
Zdravím jak to vypadá věčnému tématu..Kryt rotoru se pořád asi nevyrábí,takže by jsem vás chtěl poprosit o radu,jestli nevíte o nějakém lepidle,které je nezávadné a udrželo by to,ale zase aby byla přijatelná cena..A nebo mi můžete poradit i nějaký filtr,který by jsem si mohl koupit místo tohohle,tak mě to rozčiluje,že by jsem si snad koupil i nový! rozzureny :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 11:58 Muž Michal1987 [21] Re: Sanka
Zdravím, s tým, molitanom je to tak, že do toho otvoru na tom novom molitane sa nasadí tá plastová rúrka z pôvodného molitanu. Ale ten nový molitan je o dosť širší ako ten pôvodný, takže ho treba zo zadnej strany trocha orezať, aby prísavky dosiahli na sklo, resp, aby hlava filtra zapadla do koľajničiek držiaka. Potom to len zamaskovať (ak je to možné) a je to. A ešte k tomu krytu: Ty máš asi ten najnovší typ Fan 1 plus a v obchodoch a na nete asi ešte ponúkajú náhradné diely na predchádzajúcu generáciu. Avšak za nejaký čas, alebo určite už aj teraz by mali predávať aj tie nové náhradné diely ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 18:49 Muž Sanka [10] Re: Sanka
Zdravím,mám pořád ten stejný problém,kryt rotoru,jak jsem napsal jako první vzkaz a chtěl by jsem vás poprosit,jestli někdo nevíte něco nového,jestli se třeba už ten kryt nevyrábí,nebo něco..Přilepil jsem to silikonem,ale drží to jen silou vůle.. :-( A napadlo mě,narazit na filtr hranol molitanu,aby jsem zvětšil filtrační hmotu,už jsem to někde i viděl v prezentacích,tak by jsem se chtěl poradit,jestli to je možné..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 23:10 Muž Sanka [10] Re: Michal1987
Není,když se podíváte na stránky aquael.com,tak to je v normální nabídce..Dřív se asi dělali aquael fan 1 a potom se začal dělat novější typ a ten se jmenuje fan 1 plus,naopak by to byla hloupost.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 22:45 Muž Michal1987 [21] Re: Sanka
Tak toto musí byť nejaký veeeľmi starý Fan 1 , pretože ten krit je naozaj divný, preto ti to nepasuje. Aký starý je ten filter ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 21:52 Muž Sanka [10] Re: prisavnik
Já vím,dal jsem ho špatně..Mám fan 1..Nevím jaktože to nepasuje..U toho fan 1 plus,kterej mám já,tak je ten kryt nahoře děravej jakoby,ale u toho fan 1 je to úplně jinak..Nevím,možná tak koupit ten na fan 1 a nějak šikovně to uříznout.. :-D Ale je to docela divný,že by na takovou věc která se na tom filtru řekl bych může poškodit nejspíš,nedělali náhradní díly.. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 21:41 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Sanka
Na tom linku od Juraska, je krytka rotru pre filter Fan 1 , nie 2 ako si dal ty link.
Ako je mozne ze to nepasuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 19:53 Muž Sanka [10] Re: Jurasek
Fotka k příspěvku No to na to právě nepasuje,nebo ten kryt vypadá jinak,nevím jestli by se dal použít i tenhle a třeba to nějak uříznout..Viz. foto.. :)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 22:09 Muž Jurasek [137] Re: Sanka
Se silikonem na plastech nemám zrovna nejlepší zkušenosti. Záleží i na konkrétním druhu plastu, ale obecně se plast se silikonem zrovna nemají rádi. Kdybys měl cestu přes Prahu, tak by sis tam mohl objednat jen ten kryt s osobním odběrem, ne? Nebo nějaká jiná akvaristika někde v okolí, která je vázána ne eshop, kde by to bylo, není?
Tak jsem se díval na oficiální stránky prodejce a ani tam to není.. Co tohle? www.allpet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 00:26 Muž Sanka [10] Re: ČUPR
No zatím to mám tak provizorně udělané,že to funguje,ale stejně..Přemýšlel jsem to nějak přilepit silikonem..
Tak jsem se díval na oficiální stránky prodejce a ani tam to není..Nechápu,jak můžou dělat jako náhradní díly hloupý přísavky a ne takovou důležitou věc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 00:03 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Sanka
Pokud nemají nikde v nabídce vhodnou krytku, zkus ještě hledat v internetových obchodech na NETu. Při nákupu jakéhokoliv zařízení se předem informuj o možnosti výměny náhradních dílů a jejich zajištění prodejcem. Pokud ji ani dealer nemůže sehnat, nezbude nic jiného, než zakoupit filtr nový - resp. jiný druh na který se bez problému dají sehnat běžné náhradní díly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 23:26 Muž Sanka [10] – Aquael fan 1 PLUS
Ahoj,prosím vás,jednou když jsem chtěl vyčistit filtr,tak jsem protože mám olšové ruce u něj ulomil krytku..Ale problém je,že na něj nikde nemůžu sehnat náhradní díl..Všude mají v nabídce jen tenhle www.allpet.cz/… a ten tam nepasuje,nebo to musím nějak upravit,jeslti s tím máte někdo zkušenosti?V akvaristice mi paní řekla,že se jiný nedělá a dealer jí pry ani jinej nemůže sehnat..A na internetu jsem pátral a vážně ho nemůžu najít,tak nevím co s tím..Nebudu si přece kvůli pitomé krytce kupovat celý nový filtr.. :-(
Jenom ještě dodám,že mám filtr fan 1 plus,na odkazu jsem dal fan 2..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 22:36 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: chicko
Jenom bych poopravil, že okysličování rostlinám přímo nevadí, je to spíš zvýšení pH s tím spojené. Vadí to hlavně při použití CO2, kdy se čeřením CO2 vyhání z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 22:32 Muž chicko [124] Re: Jurasek
No tak vidíš, ono ani tady u tohoto akvária to nebude mít extra velký vliv, ale pro budoucnost je to lepší být takto navyklej a výtok filtru patří v okrasné nádrži pod hladinu X-) . Většině rostlinek to vadit nebude, ale to nemění nic na tom, že budou růst lépe a přirozeněji v akváriu kde bude výtok pod hladinou a průtok filtrem bude taky snížen-ideálně na nádrž/hodina, v reálu používám o něco větší průtok)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 22:27 Muž Jurasek [137] Re: chicko
Rostlinkám to moc nevadilo, rostly jako zběsilé (ale byly tam jen nenáročné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 22:25 Muž chicko [124] Re: Jurasek
Zjevně to ničemu nevadí, ale voda se nadměrně okysličuje což není dobře pro rostliny-tudíž určitě pod hladinu. Pro rejpaly: Nadměrné okysličování nevadí rostlinám, bylo myšleno a těmi chytřejšími(7. třída fotosyntéza) předpokládám, že pochopeno jako vyhánění Co2 a zároveň nadměrným okysličováním. Nenapsal jsem "vyhánění Co2" protože "okysličování" mi přišlo srozumitelnější pro začátečníka pro kterého je podstatné že ten filtr má dát pod hladinu a nedělat si v akváriu vodopády hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 22:20 Muž Jurasek [137] Re: darka
Je vcelku jedno, jestli bude v úrovni hladiny, nebo kousek pod hladinou. V jedné nádrži jsem ho měl i nad hladinou, ničemu to nevadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 15:26 Žena darka [520] – filtr
Poradí mi prosím někdo, koupila jsem si do krevetkária nový bublifuk,ale mám pocit,že je na moje akva dlouhý. Kde má být správně umístěna molitanová kostka,ta co je na fotkách,myslím tím vzdálenost od dna, a kde vývod,nad hladinou? Uvnitř trubky je vzduchovací kamínek. Děkuji zkušenějším za rady. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 14:07 Muž chicko [124] Re: ZdenekJH
kup středně hrubej biomolitan o rozměrech tak 15, 10, 10 nebo tak nějak by mělo stačit. Bublinky tam jsou pro akvária, kde se například odchovává větší množství ryb bez rostlin-prokysličování vody. V akváriu, kde jsou kytky je vzduchování spíše na škodu. Akvárium dostane další zátěž v podobě nového zabíhání filtrace, to je pravda...co se ale přesně stane to sám nevím(nikdy jsem to nezkoušel, něco by ale mělo zvládnout dno a rostliny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 13:57 ZdenekJH Re: chicko
Jestli teda vše chápu, tak ty bublinky tam nemít vůbec puštěné? K čemu to tam tedy je? Kouknu za pár minut v obchodě na nějakou tu houbu.... Jaký by měla mít vlastnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 13:52 ZdenekJH Re: LangMaster
Takže jak mám koupit velkou houbičku? Blbé je to, že když dám nový, tak AKVA zase nebude správně pracovat, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 13:51 Muž chicko [124] Re: ZdenekJH
Jak radí LangMaster, tento filtr má malou učinost, ale s trochou šikovnosti se dá upravit na docela schopný filtr. Problém je, že tvoje nádrž není ještě zcela zaběhlá a tak nevím, zda by se předěláním filtru ještě nepřitížilo, možná bych i počkal. Co se týče odpovědi na tvojí otáku: vývod pod hladinu a vzduchování nepoužívat, hladina by se měla jen mírně čeřit(žádná pračka) průtok by se měl stáhnout na objem nádrže za hodinu, ale u takto malé filtrační plochy bych raději zachoval větší proudění (třeba 100L/hodina), třeba se ještě někdo vyjádří(P.S.: jinak na icq sem celé odpoledne, tak klidně napiš) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 13:45 Muž LangMaster [24] Re: ZdenekJH
Fotka k příspěvku No já ho používám v nádrži s potěrem ale upravil jsem ho protože ma malou účinost a velkej průtok sice se da řidit ale ten biomolitan co je uvnitř nic moc je hrubej tak že zachytí jen slabou část nečistot ja ho upravil takle jak je na fotce ale musel jsem ten plastovej trn zaměnit za trubku ale určitě se da upravit na lepší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 13:38 ZdenekJH – Filtr FAN-1 plus od Aquael
Fotka k příspěvku Zdravím všechny odborníky. Mám AKVA 54L a do něho si koupil tento fitr.
Nepište mi, že je na nic... :-)
Jde mi o to, jak ho správně nastavit. Jaký tok vody, kolik pustit bublinek do vývodu... Kam je nejlépe fitr nasměrovat...
Můžete kouknout na mé AKVA rybicky.net/nadrze/5448
Prosím o radu.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3194x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10809-filtr-aquael-fan-1-plus