Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Limnobium - pěstování, problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Limnobium - pěstování, problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 23:53 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Nemám, jen v jednom byl jeden samec, ale plovoučky mi nešli ani v jednom ze tří akvárií, v jednom byli neonky s danii pruhovanými, ve druhém Espeho danie perlový a ve třetím klínoskvrné, paví očko bylo vždy jen v jednom akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 23:08 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Máš v těch akváriích pávčata a ty velmi rádi okusují kořeny až z nich skoro nic nezbude a rostlina pak živoří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 23:04 Muž Roger [1873] Re: zervajs
Myslíš jako že jsem ji dal příliš brzy? Nešli mi ani po půl roce a ani dnes, nevím, možná málo krmím a ryby málo prdí :) možná jak jsem zjistil moc odkaluji na to že mám čistotné ryby, prý je to 1x týdně zbytečný, stačí vyměnit vodu. Kdo ví, teď jsem na radu začal odkalovat 1x za 14 dní a to zlehka tak uvidím do budoucna, zkusím zase to limnobium, ta se mi moc líbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 21:17 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Roger
ano plovoučky rády zvýšené dusičnany a fosfor.
Když mám v akva No3 pod deset je to hned poznat ;-)
Udělal jsem pokushokus, ( mimo akva) a krmil pistii amoniakem...nené ona chce dusičnany...a zde by mohl být zakopaný pes...příliš brzké nasazení ( u plovouček posazení na hladinu) do akvária ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 20:29 Muž Roger [1873] Re: JirkaŠčobák
No mě by zajímalo proč mi ani v jednom akvárku plovoučky nejedou, zkoušel jsem pistcii, limnobium ani jedna nešla, chvíli tzv. rostla, ale velmi pomalu, kořeny krátké, a ce finále se rozpadla a zmizela, no a myslím že ryb jsem měl všude dost, ostatní rostlo, něco pomalu, něco normálně, ale po odebrání zbytku polomrtvých plovouček mi kytky v akváriu začali konečně růst. U mě evidentní nejspíše málo NO3 nebo nevím. Přitom zrovna limnobium se mi moc líbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 19:38 Žena lenkalor [580] Re: JirkaŠčobák
Jenom upozorním na skutečnost, že jen velikost = výška není jediným indikátorem prosperity rostlin. Rostliny, které mají nedostatek světla se logicky " vytahují". Takže např. u kobercovek neplatí " co je veliké, to je špatně ".
Při silném svícení, tomu přiměřenému hnojení a případně ještě sycením vody CO2, se některé rostliny udržují spíše níže, ale o to jsou "košatější". ( Omlouvám se za ten výraz, ale nic vhodnějšího mě zrovna nenapadlo.) :-)
Jinak mi limnobium zarůstá hladinu na Sewellíně spolu s nepukalkou a okřehkem celkem v rovnováze, neřekla bych, že jeden druh potlačuje jiný. Přestože to bylo mé přání, abych se zbavila okřehku. Živin je tam pro všechny druhy plovouček dost, moje péče o akvárium přes léto je dost lajdácká. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2019 15:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Efka
Fotka k příspěvku Ono je to asi tak: Rostliny obecně dosahují velikosti podle podmínek. Čím lepší podmínky, tím větší jsou. Neznám rostlinu, u které by velká velikost "byla špatně". Speciálně plovoučky budou velmi dobrý indikátor kvality vody - když jsou malé, znamená to, že je ve vodě málo živin (což může být pro zbytek akvária naopak dobře). Nemají z čeho vyrůst víc.

Obecně je asi vždy jednodušší dát plovoučkám hodně živin a když rostou velké, ještě čas od času maličko podpořit. Pokud se v takové nádrži budou dít jen velmi malé změny, máš dlouhodobě stabilní stav. V případě, že jsou plovoučky malé, je to těžké, protože se teoreticky může podařit, aby byly takto malé stabilně, ale častěji je to, co pozoruješ indikátor dalšího zmenšování. Jednou větou: V ideálních podmínkách pro plovoučky jsou jemné výkyvy minimálně rizikové, v podmínkách "tak-tak" mohou způsobit zánik.

Porovnej pistii silviebaris a moji (foto). Co mám já, jsou rostliny, které v té kouli rostou od jara loňského roku. Jsou nepoměrně mohutnější, kvetou a pokud jim něco vadí, tak suchý vzduch, když mají listy moc nad vodou. Silvii starší listy žloutnou a některé se rozpadají. Na to si dej v budoucnu pozor i u limnobia - jak se začnou starší listy rozpadat rychleji, než nové listy přibývat, je zle. Upřímně, nevím, proč se to rozpadají, ale mám odpozorováno, že to už bývá docela logicky problém.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 13:38 Muž Oldass [806] Re: Smetany
A já ho musel vyndat, protože už nebylo schopné přežít okusování kořínků od endlerek.

Všechny rostliny postrádaly ty jemné kořínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 13:33 Muž Smetany [1226] Re: JirkaŠčobák
Tak já taky přidám svou zkušenost. V nádržích kde se daří i náročným rostlinám mi limnobium dělá také šrafované listy a jsou i menší ale neumírá a množí se. V jedné nádrží doma (jsou tam gupky) má zelené velké listy a roste závratnou rychlostí nicméně tam neroste nic moc jiného. Tak úplně nevím jestli to že bude mít limnobium zelené mohutné listy je stav kterého by chtěl akvarista dosáhnout. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 13:29 Muž RAP [1557] Re: zervajs
Musím souhlasit s Jirkou, tohle mi Limnobium dělá než zmizí z akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2019 13:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: zervajs
To by odpovídalo myšlence, že malé, špičaté, štráfované listy jsou "nouzový režim" a Horácovi se dařilo tak dobře, že to nezažil.
Má to logiku, ne? Když rostlina nemá dost živin, vyžene menší listy.

Pistie je u mě taky loterie. Stabilně ji udržím jen na denním světle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2019 12:34 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
horác pěstitel limnobia o šrafování nepsal smich
já mám jen pistii :-(
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2019 23:04 Žena Efka [144] Re: JirkaŠčobák
Tahle rostlinka už vyrostla u mě a pořád přirůstá,v akváriu jich je ještě asi 6 podobných,dostala jsem jednu o průměru asi 4cm a ostatní jsou z odnoží
Tu zálohu ve sklenici už mám hotovou :-) díky

EDIT- Jsi určitě mnohem zkušenější akvarista než já a vážím si toho,že jsi reagoval na můj dotaz,ale opakuji že zmíněná rostlina už kompletně vyrostla v mém akváriu z odnože,takže její kořeny pocházejí kompletně z mého akvária.Nová rostlinka vždy pustí dlouhý kořínek a poté začnou vyrůstat další bohatě větvené kořeny,tahle konkrétní rostlinka je stará zhruba 3 týdny,zatím se nezmenšují,právě naopak,musím je už redukovat aby nezarostly celou hladinu.Už nepoznám která je ta původní "maminka",ze které vyrostly všechny ostatní.Netvrdím,že nemáš pravdu,že odchází,zatím to tak nevypadá,alespoň doufám.
Budu informovat, jak se jí daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2019 22:49 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Efka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kořeny mého chcípáčka, který se už několik měsíců zmenšuje na balkóně a u kterého za několik měsíců očekávám úhyn.
Kořeny jsou jedna věc, ale když jimi rostlina nemá moc co brát a z čeho stavět, není dlouhodobě dobře.

Tvé nejdelší kořeny byly pravděpodobně na rostlině už z předešlé vody. Tvé současné nové kořeny jsou kratší, než moje. Pro tvé limnobium bych udělal rezervaci s více živinami ve vodě. Klidně na okně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2019 22:38 Žena Efka [144] Re: vaclav
Tak to jsem ráda :-) děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2019 21:20 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Efka
Až rostlina nebude mít žádné kořeny bude žloutnout a zmenšovat se pak je možné něco dělat ale v tvém případě na to zatím nevypadá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2019 21:10 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Efka
Ahoj, mně zbylo doslova torzo z Limnobia...řekl bych díky konkurenčnímu boji se Salvínií. A to ta konkurentka bojuje s plísní na listech (na to se na fóru rada nenašla, nevysvětlitelné) a stalo se mi to takto již podruhé za sebou smich
Prostě AQ je víceméně uzavřený systém s omezenými zdroji a konkurencí...všecko prosperovat nemůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2019 18:02 Žena Efka [144] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dávám další fotku limnobia k posouzení, jednu rostlinku jsem vyhodila ven do kalfasu myslím že je to ta samá která je na původní fotce.
S řasami zatím opravdu problém nemám, abych to nezakřikla,akvárium jede půl roku.
Možná se opravdu jedná o konkurenční boj mezi pistií a limnobiem,pistie od té doby co je v akváriu limnobium znatelně zpomalila růst

Čtu tady dva rozdílné názory,pokud by to bylo možné tak bych uvítala nějakou konkrétní radu jak rostlince pomoci a nezahubit ji.
Moc děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2019 10:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Efka ji má jen přes měsíc.

Štráfování se u mě dělá limnobiu na slunci. Ale primární jsou živiny. Dávám tři fotky. Na první jsou limnobia v mobilní kouli, která je bez ryb, s blešivci, které krmím řasami. Na druhé jsou v kouli na západním okně, která je vedle ní, ale žijí tam ryby a je v ní zelená voda. Obě koule mají stejné světelné podmínky, rozdíl je jen v živinách, přesto jsou limnobia v mobilní kouli s náznaky štráfování. Na třetí fotce jsou limnobia v boxu na balkóně, ve kterém je hromada řasy a jen tři ryby. Jsou zde suverénné nejmenší, se špičatými listy a troufnu si říci, že za 3-4 měsíce odumřou.

Shrnuji: Limnobium Efky není v kondici, ale nebral bych to jako katastrofu, naopak jako indicii, že by ji nemuseli v blízké době ohrožovat řasy. Nemusí se dařit všemu :).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2019 09:32 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: vaclav
Vždyť jsem napsal, že je to ze starší diskuze - Romant řešil stejný problém s uživatelem WARENKOREN 30. 8. 2012 (druhá stránka tohoto tématu).
Poznámka o velkých kořenech patří rostlině Efky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2019 09:24 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Guppy
Romant v tomhle vlákně neodpovídal nebo svou odpověď smazal. U Jirky se medivým že mu takový žrouti dusíku nerostou. Ještě jsem neviděl aby rostlina měla tak velké kořeny takže má opravdu dobré podmínky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2019 09:15 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyMoje zkušenost
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku romant napsal: Tak potom je-li můj tip správný nezbyde než těma dusičnanama přihnojit. (ze starší diskuze na stejné téma, str. 2)
vaclav napsal: To je v pořádku, pokud je rostlina v kondici tak se na ní tohle zbarvení objevuje. :-)
Jirka Ščobák napsal: Moc světla a současně málo živin. Pak se typicky tvoří menší, špičaté listy. Takovéto rostliny se časem zmenšují, až odejdou..
V žádném případě nechci vyvolat nějakou přestřelku, ale padly tu dvě protichůdné verze a asi není dobré nechat to takhle otevřené. Jsou tedy skvrny na Limnobiu v pořádku, nebo nejsou? Je v kondici, nebo je to nedostatek živin?

Sám ho mám momentálně ve třech nádržích. Ve dvou roste krom toho i Salvinia a prosperují oba druhy.

Foto 1 a 2: venkovní nádrž, 80l, cca 4 hodiny přímo osluněná s osádkou gupek. Hladina takto zarostla za 6 týdnů. Plevel.

Foto 3: hlavní nádrž (Modrooká 50), roste zde skvěle cca 1 rok, Salvinia vymizela, Pistie tu taky nerostla.

Foto 4: pracovní 30 l nádrž, velmi slabě osvětlená, roste Limnobium i Salvinie, ale velmi pomalu.

Fleky jsem na něm nikdy neměl, čisté, svěže zelené.
Teď se pár flíčků objevilo ve venkovní nádrži, ale jen sporadicky. Takže dle níže uvedených názorů se mu tam opravdu dobře daří, nebo se naopak rozrostlo do té míry, že vyčerpalo zdroj dusičnanů... hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 15:33 Žena Efka [144] Re: JirkaŠčobák
Tomu rozumím,ale když já ho dostala stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 15:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Efka
Mě tato forma nikdy dlouhodobě nevydržela. Podle mě to je adaptace, která umožňuje přežít určité podmínky, ale pokud se ty ani po čase nezmění, nebude dobře.
Z mé zkušenosti se v jednom akváriu bude dlouhodobě dařit (pokud se bude dařit) vždy jen jednomu druhu plovouček. Ostatní utlačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 14:58 Žena Efka [144] Re: JirkaŠčobák
Díky :-) S tím světlem souhlasím nebyla jsem 10 dní doma a mamka rozsvěcela tři led trubice,normálně svítíme dvěma.
Budu to pozorovat a uberu ostatní plovoučky aby měla víc prostoru,pistii jsem měla růžici v průměru asi 15 cm ,limnobium má asi 8,mám ho něco přes měsíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 13:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Efka
Moc světla a současně málo živin. Pak se typicky tvoří menší, špičaté listy. Takovéto rostliny se časem zmenšují, až odejdou.
Na druhou stranu, pokud je moc světla a současně dost živin, tvoří se větší, oválné listy a bez štráfování. Štráfování se ale nikdy netvoří při nedostatku světla. S limnobiem je to trochu záhada :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2019 12:26 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Efka
To je v pořádku, pokud je rostlina v kondici tak se na ní tohle zbarvení objevuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 10:41 Žena Efka [144]
Fotka k příspěvku Zdravím a mám dotaz,na mém limnobiu se dělají hnědé čárky,jinak roste myslím velmi dobře, kořínky má dlouhé možná 30 cm,
počet rostlin se za týden zhruba zdvojnásobí,bylo tady psáno že by to mohlo být nedostatkem NO3.Já mám v akváriu zhruba 30mg/l
jaké by tedy mělo být dostatečné množství pro zdárný růst?Děkuji za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 23:19 Žena Morticia [118] Re: vaaclav
Ano,přesně to myslím. Nevěděla jsem, jestli možu použít i na plovoučky (Limnobium a Pistie). Díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 23:05 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Pokud myslíš jako desinfekci nových rostlin do akvária tak ano. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 22:25 Žena Morticia [118]
Používáte na plovoučky roztok hypermanganu,jako na stronkovky a jiné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 00:22 Muž Slaviak [19] Re: Horác
Dakujem. Mal som obavy ci ju neznicim tym. U mna v krevetkariu ti vyzera ako v dzungli liany :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 23:14 Muž Horác [3942] Re: Slaviak
Klidně zkracuj ... rostlině to nijak neublíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 22:41 Muž Slaviak [19] – Korene
Ahoj. Mam len maly dotaz. Strasne dlho korene to ma moje uz maju pomaly po dno akvaria. Je mozne ich skracovat noznicami ? Neuhynie mi rastlinka ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 18:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Tak ji rukou shrabni na okraj akvaria a zkus se podivat, jestli to nevypada stejne jako na te rostline ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 11:29 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Já slepou hladinu mám všude. Po celé hladině a nevím, jak se jí zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 11:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
To spis vypada, jako ze mas slusne proudeni na hladine, takze diky tomu se Ti nedela slepa hladina, ale v klidnych mistech ji malinko muze byt a pohyby vody ji mohou i namackat na jedno misto a tam vypada jako nejaky bily lem. Jde to oplachnout?

No a pokud to oplachnout nejde, drzi to pevne a jinde to nemas, pak stejne jako dezinfikujes nove rostliny. I kdyby to plisen nebyla, rozumne zpusoby dezinfekce rostlin ji neublizi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 10:46 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kytka
Fotka k příspěvku Je to bílá plíseň. Fotka jde udělat, ale plíseň tam není vidět. Hnojím tetra plantamin, CO2 vital, bioflor, CO2 z kvasnic. Kdycí skla nejsou. Světlo je daleko cca 0,8cm(odhad).

K fotce: je to na tom listu nejblíže spodku obrazovky. Jde tam vidět lehce bílé okraje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 10:19 Žena Kytka [2146] Re: Aforte
Záleží jak plesniví, žloutne, hnědne nebo opravdu bílá plíseň? Chtělo by to fotku a taky popis podmínek - jsou tam krycí skla? Jak daleko je světlo? Hnojíš tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 09:46 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Horác
Já měl velkou rostlinku, ze které začala růst druhá. Ta velká začala plesnivět, tak jsem ji vyhodil. Druhá nic a teď začala. Asi tam pro ně bude něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 08:44 Muž Horác [3942] Re: Aforte
Já bych asi napadené rostliny vyhodil ... přece jenom, je to plevel ... a rychle to doroste ... při opakovaném výskytu bych se asi zamyslel nad lepším odvětráváním prostoru nad hladinou ... Pokud máš chuť experimentovat, můžeš zkusit nějakou antimykotickou lázeň (hypermangan?) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 18:55 Muž Aforte [533] - Rostliny
Mám limnobium. Je krásně zelené, ale nahoře lehce plesniví. Co mám dělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.09.2013 22:23 Muž malyLibor [5371] - Asie
Dá se poslat v nějaké malé plastové krabičce, na jejíž dno dáš trošku vlhké vaty a na ni položíš Limnobium. Pokud je ta krabička placatá a vysoká max.2cm a vložíš ji do obálky max.35x25cm, můžeš ji poslat jako obyčejný dopis. A nech být, ne každému Limnobium roste jako plevel. V akvárku, kde je nedostatek dusičnanů může být s růstem Limnobia docela problém.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 18:01 Muž Vašek [56]
Fotka k příspěvku Nezdá se vám, že začíná žloutnout kvůli nedostatku živin? Zdá se mi, že dříve byly zelenější. Už skoro 4 týdny měním obden 1/3 vody.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:16 R Muž romant [27987] Re: WARENKOREN
Tak potom je-li můj tip správný nezbyde než těma dusičnanama přihnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:14 Muž WARENKOREN [51] Re: romant
jsem zkoušel a nic, utvoří se pěknej zelenej listek a pak najednou ty tečky:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:11 R Muž romant [27987] Re: WARENKOREN
To patřilo někomu ze správců. Zkusil bych sedláckou metodu a to, odstranění části těch plovouček a uvidíš, jak budou vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 21:45 Muž WARENKOREN [51] – Limnobium laevigatum hnědé tečky na listech
Fotka k příspěvku Dobrý den na libnobiu se mi objevují malé hnědé tečky, vypadá to jako kdyby listy byly popálený, viz foto, má někdo radu co by mu mohlo chybět, hnojení mám pouze burčák a jednou za tři týdny přidám Dajana plant tabs, jinak se rozsrůstá velice dobře, řekl bych že nějak nestrádá
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 20:29 R Muž romant [27987] Re: petr78
Tím dusíkem jsem myslel dusičnany(NO3) a Ty máš zvýšený dusitany(NO2), takže se těch dusičnanů ještě moc netvoří, jsou konečným produktem nitrifikace a rostliny je posléze spotřebovávají. Tu vyšší hodnotu dusitanů bych řešil častější výměnou vody, ob den 1/3 akva a vyčkal nulových hodnot. Nevidím důvod, proč ty plovoučky vyhazovat, dal bych jim čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 20:21 Muž petr78 [0] Re: romant
je to nezaběhlé akvarium a měřil jsem dusitany testem od Rataje a mám je 0,25mg/l což je asi hodně ne ? Mám je radši vyhodit a koupit je až do zaběhlého akva s rybami?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4651x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10793-limnobium-pestovani-problem?od=51