Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Elite Jet Flo 50

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Elite Jet Flo 50
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2021 17:34 Muž SanelOne [5] - Tetry – Filtrace
Caues, nevite jak rozeberu tuhle filtraci? Pokud to teda jde, vypada to, ze je bez sroubku...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 08:58 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: gustav1959
filtr musí zůstat pod hladinou, pak by se teoreticky vypínat nemusel, ale žádný výrobce nedoporučuje nechat zapnuté cokoli pod proudem, když saháš do vody, tudíž by vzhledem k bezpečnosti mělo být vše vypnuté.
Již jsem zažila jiskřící kabel od filtru v nádrži, po tom co si želva hrála s filtrem a želva zůstala v pořádku, ale já bych si do té vody opravdu v ten moment nesáhla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 20:22 Muž gustav1959 [0] – filtr jet flo
Chtěl bych se zeptat když měním 1/3 vody mam filtr vypnout nebo ho můžu nechat zapnutý předem děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 10:17 R Muž Silent [5949] Re: TitanArmy
Uhlí klidně dej pryč a nahraď ho kusem molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2014 10:16 Žena Turbínka [2558] Re: TitanArmy
To že mají živorodky metabolismus, který více zatěžuje vodu je o důvod více si hlídat dobrou, kvalitní a dobře fungující nitrifikaci. Proč to chceš sakra čistit? Tím si rozhazuješ rovnováhu v akváriu a to de facto znovu a znovu zakládáš. Jak říká kolega čerpací hlava Atman AT 200 + biomolitan 16*10*10 a máš vystaráno s údržbou filtru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 10:12 Muž TitanArmy [4] Re: Silent
ty živorodky dost kálí :-D Průtok se mi nesnižuje, i když bych byl rád za nižší. Takže ho mohu bez obav 1x týdně vymýt? Někdo mi doporučoval vyjmout to uhlí co je vevnitř a dát tam větší kus molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2014 10:10 Žena Turbínka [2558] Re: TitanArmy
Filtr se čistí v době kdy se radikálně sníží jeho průtok tím způsobem, že jej lehce propereš ve vodě z akvária mimo akvárium v nějakém kyblíčku. Čištění nespojovat s odkalováním dna. Žádná teplá voda a drhnutí houby úplně do čista či houby nové - tím si zničíš bakterie, které jsou pro nitrifikaci tolik potřebné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2014 10:09 R Muž Silent [5949] Re: TitanArmy
Čistí se podle potřeby když se výrazněji sníží průtok vody. Molitan se nemění do doby dokud se dá vyčistit nebo se nezačne rozpadat. Pokud slouží filtr dobře a dostatečně čistí vodu (včetně kvalitní nitrifikace) nic proti němu, ale já bych se raději podíval po bioakvacitovému bloku a čerpadle. Pak ti bude údržba stačit tak dvakrát do roka a získáš nepoměrně větší filtrační prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 10:00 Muž TitanArmy [4] – údržba
Ahoj. Mám tento filtr v 54L akváriu. Jak často a hlavně jak se provádí údržba tohoto filtru? V akvu jsou živorodky. Molitan se musí měnit, nebo stačí jen proprat v teplé vodě? Děkuji za infa.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 19:39 R Muž Silent [5949] Re: Tudy
Regulaci na výtoku má jen Atman AT 200 a 201 od Atmanu AT 202 a výše je regulace na sací straně. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 19:37 Muž Speeder [10] Re: Tudy
To nahrazování se mi nelíbí. Vyhození peněz, navíc vzduchovací motorek mám v druhým akva. Chtěl jsem Elite Mini, ale ten v tom eshopu zrovna neměli. Možná se na to mrknu, jestli s tim pude něco udělat a nějak to utlumit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 19:34 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Speeder
Atman nemá překrývání otvoru na sání, ale na výstupu. Zkusil bych nějakou tvarovanou překážku do výstupní trubice nacpat. Nebo raději filtr nahradit bublifukem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 18:50 Muž Speeder [10]
Nemá někdo vymyšlený, jak tomuhle filtru ubrat průtok? U Atmanů maj jednoduchý překrejvání sacího otvoru, ale tohle nemá nic a proud jak kráva. Mám jen 25 litrů akvárko a rybám bych řek to docela vadí ten velkej proud.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 18:27 Rosta – Re: maio777
Ahojte, mam tento filtr a nedá se na něj připevnit hadička pro vzduchování, ale bohatě stačí, když proud vody z filtru rozpohybuje hladinu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 17:45 maio777 Re: Petr
na vrch by sa mala dat pripevnit hadicka ktora vdaka ktorej ti to bude aj okyslicovat...aspon dufam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 17:40 Petr – Filtr Elite Jet flo 50
ahoj, za 1. upozornuji že jsem lajk :) .. dostal jsem k akva kompletu tento filtr Elite Jet Flo 50 a ten mi vlastně rohpohybovává hladinu a filtruje, jenže mě zajímá jestli nemám mít i takovéto zařízení co dodává kyslík nebo vzduch nebo co to vlastně dodává :) (prostě takové ty bublinky to vypouští no) To ten můj filtr asi nedělá že?

Rostliny sice v akváriu mít budu, ale zajímalo by mě jestli to není málo pro ty ryby. Popř.jestli ty bublinky nejdou nějak vytvořit z nečeho..

díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 07:37 R Muž Silent [5949] Re: Hatomi
Samozřejmě to může jet i bez rozstřikovacích komponentů. Pokud se ti filtr podařilo zklidnit, tak ti ze srdce gratuluji. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 07:19 Žena Hatomi [27] Re: Hatomi
tak jsem skusila sundat všechny roztřikovací zařízení a jak filtr krásně mlčí :-D
myslíte,že může jet i bez toho? pro rostliny je to pozitivní,žádný šílený proud se na ně neřítí.Ale hladinu to čeří... Myslíte,že ton tak může být? mě to totiž vyhovuje a přijde mi to lepší nežn když se celým akva,žene proud ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 15:53 Žena Hatomi [27] Re: deathfoe
no právě já v obchodě koukala. měli ve velikosti co potřebuju jen 2 druhy. tento a ještě nějaký podivné značky. rozhodla jsem se pro tento nýbrž značka je známější a líbilo se mi také prostor na náplně... snad se to spraví... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 15:48 Muž deathfoe [58] Re: Hatomi
Měla sis koupit něco kvalitnějšího a předem se poradit, než to teď řešit :). No snad to nějak ztišíš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 15:06 Žena Hatomi [27] Re: Silent
no vyzkouším všechno možné...,kdyžtak tam dám bublifik a bude pokoj smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 08:15 Chico001 Re: Hatomi
Tak ja tenhle filtr vlastnim taky, kdyz jsem jej koupil tak byl krasne tichounky. Ale pak moje pritelkyne menila vodu v akvarku a zapomela ho vypnout tak ze filtr bezel na prazdno. Asi 14 dni delal strasne zvuky, vrcel bzucel fakt hruza, ale pak to preslo a uz je zase vse OK. Jen od te doby ma mensi proudeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 08:11 R Muž Silent [5949] Re: Hatomi
Tak s tímhle filtrem jsem si užil taky svoje. Ať jsem s ním dělal cokoli řval jak traktor. Ani reklamace nepomohla. Teď leží na samém dně skříňky a doufám, že tam shnije :-| . Pokud ho budeš vracet tak si pořiď raději jinou značku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 07:43 Muž grizly [145] Re: Hatomi
Zkus ho rozebrat a znovu slozit, nektera soucast nemusi byt spravne na svem miste. Taky se presvec, jestli je dobre uchyceny v akvariu a hluk nezpusobuje kontakt se stenou akvarka. Jestli neprestane hlucet tak se nerozpakuj ho vratit a koupit jiny. Taky mi jednou zacal triskat filtr a ja sem nemohl prijit nato, co ten hluk zpesobuje. Pak jsem prisel nato, ze to vibruje maly snek, se kterym proud vody z filtru triskal o sklo. Ted kdyz se to stane, jen jdu a sundam sneka dolu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 00:06 marsz Re: Hatomi
Možná se to za pár dnů spraví. Až se trochu zanese. Taky si dát pozor, aby v něm třeba nezůstal vzduch. Co já vím. :-) Ponořit celý pod vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 21:33 Žena Hatomi [27] – Filtr Elite Jet Flo 50
Dobrý den,
mám nově filtr Elite Jet Flo 50 a přijde mi,že dělá docela rámus :(
Máte s tím zkušenosti (popř. nápad jak to vyřešit)
Děkuji za každou odpověď

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1181x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10771-filtr-elite-jet-flo-50