Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Fontinalis antipyretica

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Fontinalis antipyretica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2023 10:13 Muž Johan [4945] - Rostliny
Nemá ještě někdo v akváriu Fontinalis hypnoides? Nebo už z akvárií úplně vymizela? Rád bych jí získal, ale nikde nic. Přeci jen F. antipyretica je oproti ní v akváriu obtížně udržitelná a roste nic moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:56 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Taky mám fontinalis, zatím se drží, jinak tady mám stránku, kde jsou uvedené mechy, které rostou na dolním toku Labe biology.ujep.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.07.2009 08:13 koblihcz Re: Johan
No ono to nemusi byt jen tak, ze si nosime rostlinky z prirody, ale muzeme je tam taky vysazovat, napr. solenka, kterou hojne nabizeji pestitele akvarijnich rostlin, roste i u nas, dokonce patri mezi kriticky ohrozeny druh.
www.botany.cz/…
Pod vodou se ji nedari a myslim, ze nekde venku na nejakem prihodnem stanovisti ma vetsi sanci nez v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 22:45 Johan Re: Anderson
Připodobnil bych to k případu Cryptocoryne nevillii. Každý druhý jí má v akváriu a přeci jí nikdo nepěstuje. Čím to.

Krom toho pod jedním jménem se skýtají různé druhy rostlin. Jako například Ceratophyllum demersum. Pěstují se rostliny z celého světa a přizpůsobené různým podmínkám a nejspíš i různé druhy.

A ještě se pěstují i příbuzné druhy Fontynalis a většinou taková akvária jsou v provozu, čili i rostliny pěstovány, jen na krátkou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 22:30 Muž Anderson [15]
Možná že v akvárku přeci jenom roste. A nebo ne?
Tak tady roste určitě
www.cau-aqua.net/…
a tady je co tam všechno roste
www.cau-aqua.net/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 13:57 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: filipsi
Pokud schřadne a budu ji muset vyhodit, druhý pokus již nebude :-D Pokud vydrží, nechám ji v akvárku. Takže žádné další plenění přírodních lokalit nehrozí. Vracet ji zpět do potoka nebudu. Nevím, jak bych krevetkám vysvětlil, že se stanou bezdomovci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 13:43 Muž filipsi [1295] Re: FranzFritz
Me z mladickych pokusu nikdy nic z nasi prirody v teplem akva dlouhodobe (vic nez par mesicu) nevydrzelo. Neco chradlo hned, neco az po delsi chvili, kdy se zdalo, ze to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 13:41 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Miras
Pokusně jsem jeden kousek prameničky v dubnu nainstaloval do akvárka. Zatím jde a dokonce přirůstá. Díky CO2 krásně bublá. Teplota 22°C - 24°C. Uvidím, co s ní udělá léto. Stala se okamžitě středem dění v akvárku. Oblíbily si ji krevetky i rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2009 13:23 Muž Miras [111]
já bych to do akva vůbec nedával, jednou jsem v potoce taky utrhnul, která vypadala krásná i čistá a tak jsem si zas... akva že to nebylo možný ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.06.2009 09:31 Muž Johan [4945] - Rostliny
Pochybuju, že z vás má někdo v akváriu po většinu roku vodu kolem 18 °C. Tak už jí přestaňte trhat a běžte si do Hornbachu koupit odolnější druh.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 08:53 Muž lachon [8] - CichlidyRe: pe25tr
no právě že tam bude hodně oganismů,radči bych to AQ nedával.Ty to chceš dát bokem děláš dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 08:24 pe25tr
Vím kde tahle rostlina roste na Kolínsku. Vytváří v jedné tůni (v podstatě stojatá voda) souvislý koberec... nádhera. Přinesl jsem si jí trochu domů a zkouším v malém akvárku bez ryb, jak bude reagovat na umělé osvětlení a vysokou teplotu. Trs, který jsem si přinesl, byl (je) plný života různé larvy, červi, vodule , dokonce mi po hladině běhá jedna malá vodoměrka, ale hlavně šneci - ohromné množství šneků coze .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 07:08 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Tak hlavně opatrně, ať si s prameničkou do akvárka nepřinesete nějakou krásnou akvarijní chorobu nebo parazita :-D
Trhat jen tolik, kolik potřebujete. Asi to zas tak běžná rostlina není. U nás jsem ji objevil pouze v jednom úseku jediného potoku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 18:00 Muž Anderson [15]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Také jsem ji našel v místním lesním potoku před 3 týdny
a zatím se ji daří. Teplota 25°C a zatím vše OK
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 07:12 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: 0
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Opravdu pěkná rostlina v našich potocích. Konečně vidím, že roste i na kamenech. U nás v potoce pouze na ponořených živých kořenech olší.

Pramenička obecná - další fotka z biotopu, ve kterém se u nás vyskytuje. Čistá tekoucí voda potoka v hlubokém zalesněném údolí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 00:18 0 Re: Bak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takto vypadá pod vodou dobře rostlý a na kameni uchycený mech Fontinalis antipyretika. Foceno 9.5.09.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 18:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Bak
Ne, to není Fontinalis. Je to něco jako Brachythecium nebo i jinej rod. Pod vodou se pěstovat vesměs s úspěchem dají, ale vypadají úplně jinak. Jsou nevětvený a rychle rostou k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 18:10 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Myslím si že jsem narazil na Fontinalis.?
moc se mi líbí a mám jí plný kbelík, tahle kytka se ráda rozlézá ven z vody, myslím že jí vůbec nevadí ani ve vodě a ni na suchu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2009 22:19 0 Re: FranzFritz
Fontinalis používám do porodniček a k výtěrům , je dost odolný a vytrvalý , ale záleží z jaké je vody (stojatá , proudící a jiné ) , lokality výskytu by se neměly zcela vybrakovat , ať na nich tento pěkný a zajímavý vodní mech nevyhyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 21:45 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Johan
Výborně, máš jedničku. Díky. Teď jen jestli se uchytí v akvárku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2009 21:42 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: FranzFritz
Fontinalis antipyretica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 21:35 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Volněrostoucí rostlina v potoce - co je to za druh?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku V lese v potoce jsem našel vodní rostlinu podobnou mechu. Většina z nich byla přichycena na ponořených živých kořenech olší, jen jedna byla částečně nad vodou. Rostou jen v jedné části potoka, výše ani níže po potoce jsem žádné další nenašel. Rostlinu se mi nepodařilo určit. Jednu rostlinu jsem odebral i se dřevem s jednu jsem utrhnul. Po důkladném oprání jsem je přidal do akvárka. Jsem zvědav, zda přežijí nebo zda přežijí původní obyvatelé akvárka :-D
Připojuji fotky. Byl bych rád, kdyby se je někomu podařilo určit.
Rostlina po nainstalování do akvárka. Vypadá docela perfektně. Kdoví, zda vydrží. Hned se zalíbila krevetkám.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3985x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10758-volnerostouci-rostlina-v-potoce--co-je-to-za-druh